Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ikinci Vatandaslik Alma Tutorial'i

nedanko

Öne çıkan mesajlar

kithnos_1 said:

Şirket kurup işi oraya taşımayı düşünüyorum NL için. İş kuranlara genelde oturum vs veriyorlarmış.

USA düşünüyorum keza o da o şekilde, biraz daha zor ve ekstra şartları var.

Bir de Letonya vardı aklımda , ona da ya yine şirket kurarak ya da direkt ev satın alarak oturum almayı planlıyorum.
Aklımdaki ilk 3 seçenek bunlar olduğu için yollarına bakmıştım.

NL şu an en olası gibi görünüyor , o yüzden onu sordum

Agro based is kuracaksan once izmirde NABSO ile bir gorus. Konsolosluga baglilar ve cok cevreleri var her turlu yardimci oluyorlar.
http://www.nabsoturkey.com/]
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

Agro based is kuracaksan once izmirde NABSO ile bir gorus. Konsolosluga baglilar ve cok cevreleri var her turlu yardimci oluyorlar.
http://www.nabsoturkey.com/]

Yok değil ama , ileride aracılık tarzı tarımla ilgilenme olabilir. TR'den satış için fırsat var her zaman ama bizim üreticimizi devamlı denetleyip , AB standardı kalitede tutacaksın gibi duruyor. Yoksa bizim mallar satılmıyor hiç oralarda

@Mithat

Evet olabilir , yalnız TR'ye gelirken falan vize almak durumunda kalırsın , uzun süre kalamazsın. 2. vatandaşlık almaaya hak kazanmışsan , büyük ihtimalle bedelliye de kazanmışsındır zaten
Sosyal ağlarda paylaş

ikinci vatandaslik alma durumunda tc vatandasligindan cikip mavi kart denilen seyi alma hakkiniz var bildigim kadariyla. turk vatandasligindan izinle cikmak olarak da geciyo. secme secilme gibi bazi haklarin disinda tum haklar korunuyo ve askerlik mecburiyeti kalkiyo.

genel olarak almanya'dan falan vatandaslik almak isteyip turk pasaportundan vaz gecmesi gereken gurbetciler icin cikmis bi sey. ozellikle bedelliye para vermek istemeyenler kullaniyo diye duyuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Dragonfire said:

Az once immigrant canada diye bir servis aradi beni, 16314432000 diye bir numara. Canada'ya basvurmusum da haberim yok. Kredi kartinin ilk 6 hanesini isteyene kadar geyik yaptim sonrada kartim yok diyip kapadim. Ama insan merak etmeden edemiyor. Acaba ya cikarsa diye sayisal gibi bisi iste :P

Evet bi de bu çıktı şimdi, arıyorlar ABD Yeşil Kart başvuru merkezinden arıyoruz nasılsınız tiri viri diye, he he diyip kapatıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Arkadaşlar Avusturya, macaristan veya prag gibi orta avrupa ülkelerinden 2.vatandaşlıgı nasıl alırız. Yada dünyada şöyle kolay fazla para istemeyen hani sadece gel bizden bir ev al, birde bankaya 100.000 euro koy hemen verelim vatandaşlıgı veya oturma iznini diyen bir yerler yokmu.
Sosyal ağlarda paylaş

Livered said:

Arkadaşlar Avusturya, macaristan veya prag gibi orta avrupa ülkelerinden 2.vatandaşlıgı nasıl alırız. Yada dünyada şöyle kolay fazla para istemeyen hani sadece gel bizden bir ev al, birde bankaya 100.000 euro koy hemen verelim vatandaşlıgı veya oturma iznini diyen bir yerler yokmu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...