Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ikinci Vatandaslik Alma Tutorial'i

nedanko

Öne çıkan mesajlar

3. vatandaşlık alınabiliyor. 3. bir pasaport daha doğrusu.
1. Amaç prestij sahibi ülkelerden almak ( USA,UK, İsviçre , Almanya vs) ise coğu zaman prosedür çok fazla yukarılarda anlatıldığı gibi ya da çok pahalıya mal oluyor.

2. Amaç visa-free yerler olsun ülke korsan ülke olsa da olur ise , yine tuzluca ama TR de birçok kişinin karşılıyabileceği durumda (bir ev fiyatı gibi düşünün)

3. Visa-free yer opsiyonları az olan hem de prestijsiz olan ülkeler de var , bunlar daha çok askerlikten kaçıp birkaç sene zaman kazanmak için düşünülebilir , işlerinizi yoluna oturtunca ikinci vatandaşlığınızı prestijli bir yerden alırsınız. Bu tarz bir ülkede bir araba parası tutuyor ( Fiat değil tabi :P )

1'deki tarz ülkeler illa gel benim ülkemde yaşa/çalış sonra diyor , şirket kurup yüzbinlerce dolar yatırım da yapsanız genelde durum öyle
2 ve 3 te anlattığım ülkeler tam ver parayı al vatandaşlığı tarzı ülkeler. Sanıyorum ki , birşeylerden kaçan insanlar için tasarlanmış , vizesiz çoğu ülkeye de geçiliyor , mis =)
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
vaniLLe said:

BabacumMostors said:

ya bu benim bildiğim almanya için bu arada ama çok değişmiyor genelde min 5 yıl

almanyada esinle gidince 5 yilda vatandaslik mi aliyomussun?
hadd canim. 8 o benim bildigim.
5 yilda süresiz oturma müsadesi verirler heralde isine misine bagli olarak.

hmmm iyiymiş yahu..

vaniiiiiille
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Nakit para bastırarak vatandaşlık satın almaca işlerini daha önce tecrübe etmiş birileri ya da tanıdıkları var mı ?

İnternette yeterince bilgi var aslında ama , süreci adım adım anlatmıyorlar genelde, hangi ödeme hangi aşamada oluyor , hangileri refundable , para direk oranın hükümet birimlerine swift mi , aracılara emanet mi nedir falan.

Bu danışmanlık şirketleri de heryerde var TR ofisleri yok , olan bir firma var mı bildiğiniz ? Yoksa ben kurayım :P
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 6 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...