Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Grindhouse

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Dün akşam izledim filmi sinemada. Planet teror'un fragmanını gördüğümü net anımsıyorum. Bir de fragman dediğin şey 6-8 dakika değil midir? 30 dakikalık fragman ne olabilir ki?

Filme bayıldım ama... Süper olmuş.

Tek hayal kırıklığım, "Tarantino, devri dolmuş bir aktör eskisinden bir yıldız yaratmış" yorumu yüzünden, Kurt Russel'dan çok daha ÖZEL bir oyunculuk ummuştum. Bir miktar hayal kırıklığına uğradım.
Sosyal ağlarda paylaş

Kurt Russel'in ne devri dolmuş yav. Tamam belki Soldier filmi dönemindeki gibi aksiyon filmleri felan yapmıyor, ama Clint Eastwood gibi aktörler hala filmlerde oynuyorsa, Kurt Russel da oynar.

Gerge'yle gittik filme.
Benim hoşuma gitti. Yani senaryo olarak olmasa da, film olarak beğendim.
Kill Bill gibi aksiyon filmi bekliyordum, onun yerine gerilim filmiyle karşılaştım.
Ortalıktaki düzinelerce teen slasher gerilimlerinin yanında zevkli bir deneyim oldu.

Klasik Tarantino filmi. Uzun dialoglarla seyirciyi doyuruyor.
Kill Bill ile eski western ve uzak doğu dövüş filmleri seyircisine özel şeyler hazırlamıştı,
Death Proof ile eski araba filmleri seyircisine özel şeyler hazırlamış.

Bu arada Kurt Russel'ı, Kill Bill'deki Michael Madsen'e çok benzetmişler. Hatta bu filmde Kurt Russel yerine Michael Madsen bile oynayabilirmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone, aslında o role Mickey Rourke seçilmiş. Ancak Tarantino illa ki senin pek de beğenmediğin (kavram olarak) "devri kapanmış eski yıldız" kümesinden adam istemiş, Mickey Rourke Sin City'de Michael Rodriguez tarafından kullanılınca o isimden vazgeçmiş.

Tarantino'nun böyle bir takıntısı var Bkz: Kill Bill Serisinde David Carradine, Pulp Fiction'da John Travolta...

Aslında haklısın Madsen da yakışırmış o role.

Ben yukarıda yazdığım yorumu doğrudan filmin eleştrilerinden birinde okumuştum. Kşisel yorumum değildir yani. Bu yorumun yarattığı önyargı benim beklentilerimi yükseltti. Çok muazzam -hani tabiri caizse- Anthony Hopkins tarzı unutulmaz bir karakter canlandırması, destansı bir oyunculuk bişey bekledim. Yoksa kötü değil Kurt'ün oyunculuğu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...