Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Paladin ve Yetenek yada varmi bole bisi :/

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

vuruyolar vurdukları zaman adamlar.

ama anladığım kadarıyla ya crit/ap gidip physcal dmg vericekler veya +spell/heal gidip holy dmg, ikisini birden yapmaya calışınca sacamlıyolar. Pvp setide böle arada bişeydi hala öle, şmdi tier 4-5ler ceşit ceşit ikinci setlerini toplarlarken güzel olaylara vuku bulucaktır
Sosyal ağlarda paylaş

vurduklari zaman vuruorlar diosunda, disarm yiyince neden apisirlar ? :)) sahsen benim bulundugum serverda cogu paladin kusura bakmain ama malak gibi crusader yaptirirdi silaha.. şansa 100 str flaan fistik gelse ne olcak ? 10 saniye 10 deilde 20 vuracak.ama silahimi kaybedince ne olucak ? gg :).onun icin immune disarm yaptiran paladin warrior'a combat rogue a karsida cok buyuk sansi vardir.o vakit gercekten korkmak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

paladinin dmg vurabilmesi için ya holy gidip üzerine bolca dmg and heal toplayıp. arada bir trinket açıp burstlemesi lazım.

ya da retro gidip spell dmg ı çok fazla kastıramyıp direkt crit ve ap toplayıp eline iyi bir silah alıp (mümkünse 3.80 lik bişey) kafa göz dalması gerek.

tabi uzun vadede dps olarak bu yalan tek olayı burst dmg yani kısa birsürede yüksek dmg vermek.

TBC önvesi gm claymore almıştım yeni honor sistemi ile. 2 parça da marshal seti. üzerimdeki parçalar da t2 idi. 23-24% crit yapmıştım. silahada 25 agi yaptırmıştım (bence retro paladinin en büyük eksikliği crit tir ve bunu kapamak lazım)

bir de tbc öncesi crusader strike 6sn cd ve vengance 15% di (tbc de 10 sn cd ve 10% a nerflendiler)

milletin de healti ortalama 4k olunca. 2 vuruşa adam yatırdığım çok oldu.

iş biraz şansa bakıyor. Seal of command dakkika da 7 defa proclayan bişey. o yüzden 3.8 lik bir silah kullandığın da 2 vuruştan birinde proclama şansı var. (pvp de warrior da pala da ağır silah kullanırsa en iyi verimi alır)

artık buradan sonra olay sizin şansınıza kalıyor. eğer seal of command proclarsa ve normal hit + proc critlerse üzerine de crusader strkie critlerse. bir anda 3-4 k dmg ı rahatlıkla görebilirsiniz.

tabi nenemin sakalları olursa dedem olur du.

işe pratikte böle gerçekleşmiyor. Herkezin şanslı anları olmuştur. özellikle tbc öncesi Hp ler şimdikine göre çok düşük olduğu için paladinden 2 shot yeyip çok ağlayan olmuştu. Şimdi millet en az 8-9k hp ile gezdiği için bu sorun ortadan kalktı.

kısaca
Paladinin pvp de dmg koyabilmesi için içinn ilk olarak silahının çok iyi olması ve sonrada üzerindeki itemların iyi olması gerek.

gelelim disarm mevzusuna. Her ne kadar silah önemli de olsa paladin silahsız da dmg koyabilir. üzerinize seal of the crusader judgelamış bir paladin disarm yediğinde size stun atıp aynı hızla seal of command judglayabilir. (sakın trinket açarım çıkarım geyiğine başlamayın judgement gloabl cooldown dan etkilenmez mage e bile blinklemeden dmg ı koyabilirsiniz)

bu size critlerse en aşağı 1.5k dmg vurur. üzerine consexration açarsa vengance ile 8 sn içinde yaklaşık 1k dmg yersiniz.

tabi ki disarm iyi bir çözüm ama paladin warrior kadar çaresiz kalmıyor isarm yiyince (bir tek crusader strike vuramıyor)

tabi bunların hepsi theory craft tan öteye gitmiyor.

retro paladini pek beğenmesenizde 2v2 arena da en çok işe yarayan klasslardan biridir. stun + repentance gibi 2 tane cc ile maçın kaderini değiştirebilir.
Sosyal ağlarda paylaş

walla paladinle oynadım bizzat su an healadin, bitmeyen bir mana flash heal 1.5k ve kesintisiz heal casting time yavaslamıo dmg yesede aurası sayesinde. paladin den güzel bir mt healeri oluyor, tabi buff larıda güzel Bok olsun Bom olsun Bow olsun bence end game icin ideal bir class bence her eve lazm bişi drood gibi her işi yapması biraz zor oluyor tabi ama healı inanılmaz aynı zamanda multi targetleride cok iyi bir sekilde tanklamasını beceriyor :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 yıl sonra ...
Penthesilea said:

Rinen vardi ya, okuyor mu buralari bilmiyorum da o cidden imba paladindi mesela, Coldwind hatirlar : )
Release basinda tum instancelari priest ve warriorsiz yaptik biz 50 ustune kadar (o zaman hunterdim ben). Adam hem tanklik hem healerlik yapiyordu SM'de, RFD,de falan : )

Chris_Metcalf said:

Rinen efsaneydi ya. Çok özlerim kendisini.
Paladin deyince ilk örnek o gelirdi aklıma.

aklıma geldi eski mesajlara bakıyım dedim :)

ben oyun ilk başladığında mmo rpg felan hiç bi bilgim yoktu. ultima online a girmişliğim vardı bir ay felan oda salak salak ortalarda dolaşıyodum :)

hiç unutmam bi kere deadmines ta coldwindin staffına rolllayıp almıştım :D. oyunun başında paladin nedir ne iş yapar hiç bi bilgim yoktu yani. ama sonradan öğrenince cidden paladin oynamaktan zevk almıştım. doğru kullanılınca oynaması çok zevkli bi classtı bence. tekrar başlasam yine paladin oynarım başka classtan zevk alcağımı sanmıyorum.

bide molten core a cloth kıyafetlerle girdiğimi hatırlıyorum mana artsın diye :D
Sosyal ağlarda paylaş

zamaninda sami baitlemek icin acitigim topigi bida okumak supermis

isin aci olan yani su topigi acan viktora palayi main yapip hunteri cope atcan deseydiniz U MAD??? derdi

tesekkur ederim GC

betadada ret yavas yavas super oluyor, facerolldan oyunun en derin dps rotasyonlarindan birine dogru ilerliyor ret paladin, clunky bi-iki noktasi var takir takir duzelttiler

prot desek sikayetler geldikten kisa sure sonra polish geliyor, 3 hafta onceki prot ile simdiki arasinda coook fark var, yavas yavas oturuyor hersey yerine

holy ile hala kanser ne yazikki, TBC basi yakinmisiz iste palanin multi target heal yetersizliginden, israrla kafasinin dikine gitmeye devam ediyor GC efendi, healing hands will fix it diretmesinden bir ciksa cok sahane olcak, bunun yaninda priestlere sanctuary diye reverse consecrate veriyor

said:
You sanctify the ground causing all allies to be healed for x every 2 secs and have all threat from enemies reduced by 90%. Enemies within the Sanctuary who attack allied target within the sanctuary will heal the targets for 5% of their total health instead of dealing damage. Lasts 15 sec

sanki priestlerin yeterli utilitysi yokmus gibin

ama holy oynamiycam zaten, holy priestim var cok memnunum chakra degisikligi ve sanctuaryden, en azindan holy priesti oyunun en eglenceli healeri yapma konusunda kararlilar eheuehue
Sosyal ağlarda paylaş

bak ben bu topii görmemişim. o dönem için iyi paladin nedir sorusu güzel bir soruymuş. ama şöle de birşey varki, o dönemlerde de hakikatten dediğin gibi iyi paladin çok az vardı ve yarattığı farkları da farkettiriyolardı.

bana sorarsan iyi paladin:
başıma gelen bir olay: çok sevdiğim ve pro olduunu düşündüüm bi palayla alakalı. partye girmişiz. o zman böle saçma pug sistemi yoktu. eşle dostla bilfiin adamla giriyodun.

neyse birden bire çok fena fazladan 2 grup pullandı. oldu başında 3 grup. heal akıyo.

o zaman mageim. bir mage olarak görevim:
her durumda healerı koru
healera giden moba dmg alacağını bilsen bile sheep at mutlaka. healerın almadığı 1 pushback 1 hayat kurtarabilir
healerı yalayan öpen seven bi mob varsa healera doğru blinkle frost nova çak healer kaçabilsin.
bu tür hatalı pullamalarda focus macronla sheepini uzak köşeye at bırak.
tank o an 5 mob tutuyodur, ve belki 3 mob da kendi başına apache stayla takılıyodur, kasaplık yapıyodur. ben mageim, ben clothum demicen, dalacan. frostnova, cone of cold, ve en önemlisi lvl1 frostbolt ile yavaşlat vur yavaşlat vur, kite/kill.
eğer ship atmışsan yere, onu bozmadan frostnovanı atmayı bileceksin, frostnovanın çember ranegini ruhunda hissedeceksin.

velhasıl (gaza geldim nmagede kusura bakmayın devam ediorum eheh)

böle fena bi pullamada ortalık cehennem yeri. tank hepsini tutamıyo malum. hunter birini frosta almış öbürünü petlemiş, elinden ne geliosa yapıyo. ben frenzye almışım alllahyuuaaa diye sheep fn ne gerekiosa. o sırada kopan bi psiko üstüme geldi. ben görüyorum. tam 0,90 saniye sonra ölücem çünkü canım çok az kopan mob meele. 1 saniye sonra hala yaşıyodum. neden

pala moba stun atmış.

okadar adama öküz heal basmaya kasan adam işi yok git sen mobu targetla stun at sonra heala devam ve bunu 1 sn de yap.

dedim işte pro pala budur.

aynı fightta fire dmg yapan mob gelio direk aurayı değiştirir vs.
---

enstantane:

improved blink skill> blink atmayı bilenlerin yapabileceği bişe

şöleki, mage bi mobu nükeledi ve overaggro sebebiyle mob koptu gelio. magein yapması gerken şey geriye kaçmak değil, iceblocka bile gerek yok. yapılacak tek şey kamikaze, sen de moba koş anmasını satim. mob ağzına girmek üzereyken blinkle. hoop tankın güvenli kıollarındasın. mon nerde?? arkadandan sana, daha doğrusu artık tankın olduu yere koşuyor. tank? mutlu. healer? çok mutlu. mage? mutlu evli çocuklu pro ve ölmedi lol.

bi gün TK da yaptım böle bişi. bütün millet ventte yuh çekti. guild master süper magedi, o bile bi an naaaptın lan dedi :p

TK da bi moblar vardı öküz gibi fireball mı aoe spamlıolardı. biz bi grubu full cc lemişiz. teker teker kestik. ben tabi targetımı focusta fullsheep spamlıyorum. neyse en son benim sheep kaldı. herkes bi durdu. beklioz kesmioz. nassa kapuska sheepliyo sorun yok. bişe konuşuolar.

neyse artık onu da kesicez.
mob tankla benim aramda. ben moba 30 range, tank moba 10range uzaklıkta.

mobu sheeplemedim süresi doldu sheepten çıktı. tank gitti 1 kere vurdu. ama artık missledimi ya da agroomu yapamadı nedir bilemiyorum mob öküz gibi koptu bana gelio. bak TK da ki mob. vurdumu 10k falan. o bana koşuyo ya. ahah ben de ona koşuyom. millet bi an şaşırdı. koştum. koştum. koştum.
ve tek yaptıım :p
DRAGONSBREATH + blink o ye beybi :p
sonra aldılar dövdüler.

böle bi raidde böle gereksiz bir kamikaze. ölsem rezillik daha raide almazlar asdasd..

eğlenceliydi beya :D
Sosyal ağlarda paylaş

abso topigin tarihine bak :p

bu topci acildiginda paladin tank diye bisiy pek mumkun degildi

spellpower str acayip bir gearla dps yapmaya calisiyor failliyorlardi iyi dps pala diye biside yoktu

holy olarakda raidlerde goturuyor ancak 5man heallamaya pek yetemiyorlardi :p

TBC nin ilk ayinda acildi bu topic eheheh
Sosyal ağlarda paylaş

yok, yetenekli DK diye bisi var, gorunce anliyorsun

pop DK oyanrken misal random yapma hizimi ikiye katlayip en gicik oldugum sey olan caster mob kontrolunu yapiyordu, saatlerce bikmadan random giriyordum

ama DK larin %80 i moron oldugu icin nefret ediyorum o ayri, ozellikle elinde titansteel destroyerla gezen male BE DK dan daha cok nefret ettigim bisi yok adfasdf
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:
ozellikle elinde titansteel destroyerla gezen male BE DK dan daha cok nefret ettigim bisi yok adfasdf
ahahah. şuursuzca kahkaha attım gece gece.

ne bileyim abi dk'lardan resmen nefret ediyorum. sasdf. alakasız army açanlar, yada army'den bihader olanlar, frost presence'da dps yapıp "tank hold aggro ffs!!" diyenler, horn of winter'ı takip etmeyenler (bi tane buff atıyolar zaten) av'de path of frost spamlemeleri falan. çok itici geliyo artık class. o derece tiksindim.

oha adeta dolmuşum dklara sdfksa
Sosyal ağlarda paylaş

paladinle ilgili başlık necrolamayın gözüm seyiriyo :P

cata beta da güzel olmuş pala 3 exp pack sonra spell interrupt var retri de :P gözlerim yaşardı oysaki alışmıştık biz gayelf silence ına .

o cata talentları daha çoook değişir çıkana kadar hatta çıktıktan sonra bile kaç defa değişir kimbilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...