Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Erasmus

Penthesilea

Öne çıkan mesajlar

haha eyv pls

yarin systembolaget kapali oldugundan gittik icki stoklarini da yaptik bugun, iyi bi patladi icimde. 1 sampanya 12 ale 2 stout 1 lager 4 de cakma carlsberg : P

Yarin Villians'in gelmesi gerekiyodu da bakalim telefonuna ulasilmiyo, diger arkadaslarla beraber gelirse sehri falan gezdiririm guzel olur. Biz yarin aksamdan itibaren sarhosuz, ayilinca koyarim fotolari : )

Sosyal ağlarda paylaş

ehe ya bu valborg olayi cok guzel biseymis kesek bizde de yapilsada bole sokaklara ciksak icsek baska bisey dusunmesek filan ne guzel olurdu
bu erasmus bayag bir eglenceli hal almaya basladi :)
ortam gayet iyiydi bure Penth de soalsun yanzliz birakmadi bizi buralarda

ehe iste buda super resim ama sadece kalabaligin bir kismi yani hepsi degil ama yinede birazcik gosterir iste nekadar buyuuk bir kalabalik oldugunuu ama kimse kaybolmadi kimse pes etmedi o kadar yurumemize ragmen yasiyoruz
ben cook iyim valla cokk

[ Mesaj 01 Mayıs 2007, Salı - 20:51 tarihinde, Villians tarafından güncellenmiştir ]

Sosyal ağlarda paylaş

Uppsala en az harcama yapacagin Isvec sehri olabilir belki de, ogrenci nationlari oldugu icin.
Yine de baya para gidiyor tabi, yani kirasiz 1-1.2 milyara yakin harciyorum heralde, kira da 600 YTL falan. Gerci erasmus bursu 550 Euro oldugundan Turkiye'den bile ucuza gelebiliyor aslinda totalde. Tabi bu ne kadar disari ciktigina, ne kadar ictigine, ne yedigine gore falan degisir. Yemek yapabiliyorsan cok azaltirsin mesela bu masrafi. Diger turlu en ucuz ogune 8 YTL falan veriyorsun yani, o da les hamburger falan yersen McDonalds'dan. Ve bende yemek yapma diye bi olay yok o cok patliyo.

Sigara ve icki cok pahali. Kapali alanda sigara icmek yasak Isvec'te. Sigara bende de yok, ama icki buraya gel iceceksin zaten el mahkum :) Cunku surekli parti, surekli icki. Zaten kis doneminde yapabilecegin baska bisey yok.

Uppsala'da student nationlar var ve bunlar sayesinde haftanin 5 gunu parti var zaten fiks. Ve ucuzlar cok mesela bi gece klubunde bira 50 SEK iken nationlarda 26 SEK ornegin. Ve sadece ogrenciler gireibliyor ve cok kalabalik super ortam vs.

Uppsala harika yani guzel bi tercih sorun cikmaz umarim, cidden cennet oldu hele su aralar. Flogsta'da kalmani oneririm, cok kalabalik ve mutfak ortak falan belki hosuna gitmez ama ogrenciler burada yasiyor yani, koridor partileri sunlar bunlar. Ogrenmek istediklerini sor ben buradan cevaplarim.
Sosyal ağlarda paylaş

evet efenim erasmus öğrencilik günüm bugün burada bitmiş bulunmakta
garip oldum be geldiğim ilk günü hatılardım tey tey....
ama herşey geçiyor sonuçta
ama iyki yaşadım diyorum bu deneyimi
ve kafamda bir çok şey değişti değişik bir periottu benim için
herkese yardım edebilirim erasmus için:)
Sosyal ağlarda paylaş

şu 550 euroluk burs hakkında biraz daha bilgi verir misin? total değil di mi bu? aylık?

kesinlikle içki içmem, çünkü içemem. heralde ordan baya bir kar ederim. sigara da yok. herşeyi yiyemediğimden de, kendim yaparım. hamburger,kola, sebzeli cart curtlar sevmem. evde kolay yapılan şeyleri yerim.

başka ne tür masraflar karşılanıyor peki?

bir de gidip gelmen, herşey dahil toplam masrafın nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...