Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Code Geass: Lelouch of The Rebellion

SenariouS

Öne çıkan mesajlar

Bundan filan zaman önce ilk 5 bölümü izledim ama beklediğim şeyleri alamadım , tamam ortada bir alternatif politik gerçekçilik hödösu var ama öyle şekilde kullanılmış ki yandan yemiş bir SEED daha izlediğim izlenimine kapıldım , tamam mecha izleyicisi öyle çok da seçici olmaz , olamaz ama ey Sunrise İngiltere nire Japonya nire? (Zaten SEED icad oldu olalı zevk alarak izleyebildiğim 5 tane Mecha serisi yapılmadı , eskiden dalga geçilir falandı ama şimdi harbiden hepsi birdbirine benzer oldu) 98' sonrası serilerin genelinde kullanılan çizim sisteminin yanlış kullanıldığında (bir de şablon olarak "o biçim" karakter tipleri kasıldığında) gayet itici olduğunu düşünüyorum.İnsan Backstreet Boys klibi izlemiş gibi oluyor.Reideen vardı en son göz attığım , Gigantic Formula falan tümden fiyasko olmuş bana göre ona hiç girmiyorum.Yani Code Geass'a transit atlayıp izlemeden bir Argento Soma yada Full Metal Panic beklentisine girmek cidden yanlış olur diye düşünüyorum.

Benim takıldığım şey hikayenin başlangıç noktasının aşırı şekilde Last EXILE özentisi olması , Mecha'ların da herhangi TurnA yada G Gundam harici Gundam serilerindeki tasarımnların kalitesine ulaşmaması... (Gerçi zevklerle renkler tartışılmaz derler) Ben son kademeye kadar kendimi zorlayıp diğer bölümleri indireyim bakalım zikrimi değiştirecek bir seri çıkacak mı Code Geass?

[ Mesaj 02 Ağustos 2007, Perşembe - 16:59 tarihinde, Akuma_Blade tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

mecha icin izlenicek bir yapim degil geass
sonalrda guzel kapismalar karizma mechalar filan geliyorda izliyceksen hikayesi icin izliycen

seed i baya hatirlatiyor karakter ve on hikaye gelisimiylede alakasi yok
lelouch un ozellikle mecha ile alakasi yok adam emir verip savasi yonetiyor aliyim elime kilinci adam dogriyim hevesi yok
Sosyal ağlarda paylaş

kim iyi kim kötü arkadas ya
nasil bir anime bu.
hem lelouch hem suzaku kötü karakterler bence.
iyi adam yok animede hehe

sonunun böyle olcagini bilsem hic baslamazdim
anime yarim kaldi resmen :(

[ Mesaj 07 Ağustos 2007, Salı - 09:17 tarihinde, GEd tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
kaede son derece ayip oluyor
sana laflar hazirladim

insanlarin severek izledigi seylerle bu kadar sert dalga gecilmesini tasvip etmiyoruz burda pati cizgi bolumu mudavimleri adina bir kez uyariyim dedim

bozusmiyalim sonra

elestiri yapicaksan akuma gibi uzun uzun yaz
ama herkes gelip begenmedigi seye U SUX ROFLZORS ADGFSDAGF yazicaksa isimiz var demektir
Sosyal ağlarda paylaş

1 Saat geçince mesaj editlenmiyormuş. Yeni msj atmak zorunda kaldım :/

Daha geniş kitleye ulaşmak için mainstreame takılıyor, bu noktada kaybediyor benim gözümde Code Geass. Özellikle bayanlara sevdirmek için eklenmiş kısımları animeyi dayanılmaz hale getiriyor. Öncelikle şunu anlamak gerekiyor ; Mai Hime ne kadar mecha animesi ise CG de o kadar mecha animesidir. Benim gözümde değer kaybettiren noktalara gelirsek :

- CLAMP hatunlarının çizdiği süper uzun uzuvlu karakterler ilk göze çarpan "ayıraçlar". Ya sev ya terket karakter çizimleri bana çok itici geldi = - puan

- Mecha + Maskeli karakter diyince aklıma Gundam serisi geliyor. Çalıntı karakter konsepti, hele hele bunun ana karakter yapılması pek hoş değil = - puan

- "Ana karakter o kadar katliam "yaptırtırken" (bkz:Euphinator) bir yandan da duygusal noktalar ekliyelim, millet ruhundaki ikilemleri görsün" Buraya kadar sorun yokda Lelouchun duygusal yönleri için kullanılan noktalar çok ucuza kaçmış. (bkz: oniiiiiiii-chaaaaaaaan) = - puan

- Süper karizma ana karakter yaptınız tamam da ismi biraz daha sert olsaydı keşke

- Genel olarak o büyüklükteki ve ağırlıktaki (epic denilebilecek) bir konuya CG nin atmosferi hiç ama hiç gitmemiş.

PS : CG nin doujinlerinin çok büyük bir kısmı shoujoymuş
Sosyal ağlarda paylaş

heh sole :)

simdi code geass mechamidir?
degildir bence
mecha ogeleri icerir ancak turu mecha degildir kesinlikle

gundam gibi plamo satmak icin yapilmamistir en azindan (yeni nesil gundamlardan bahsediyorum UC karsisinda boynumuz kildan ince)

- yapimci gundam in studio olan sunrise clamp da boyle icinde kan siddet olan turlere pek dokunmaz o yuzden benim hosuma gitmisti basta cok rahatsiz etmedi beni ama evet mechaya yeni kitleleride cekmek icin yapilmis belli

- ilk maskeli adamimi olan Char in japon kulturundeki yerini kucumseyemeyiz, hemen hemen her emcha animesinde bir referansi vardir cunki ilk real robot turu gundam 0079 la baslamsiti
street fighter dan tut FF8 e char su veya bu sekilde kopyalandi sarisin (bazen maskeli) olan aslinda kotu olmiyan kotu karakterlerin surusu char dan kopyadir geass yapimcilari blog undada char i ve ozellikle zeta gundam i referans aldikalrini ancak clamp in bunu begenmeyip cicek gibi olan zero maskesini tasarladiklarini yazmislardi

- buraya katilmadan edemiycem okul bolumleri asiri sacmaydi sen tut dunyaya kafa tutan bir orgut kur sonra okul ogrenci baskani sana gelinlik giydirsin yada oku lfestivaline filan katil
serinin ciddiyetini daha cok izleyici cekmek icin feda edilen yerler var

- Lelouch guzel bir isim bence sonucta kraliyet ailesi bu yakismis bence

- dedigim gibi gitmemis sirf zero nun amacina konsantre olup oku lsahneleriydi yok deniz gunes bi bolum once insanlik drami yasanirken bi bolum sonra herkes mutlu mesut filan bir karmasa var

ama en buyuk elestirilebilicek noktayi es gecmissin

ulan 80 lerin brezilya dizisi sanki

SONU NERDE LAN BUNUN?

bu ne ya sezonu konuyu bitirmeyi gectim cliffhanger la bitirmek nedir yani ya
cok kufur ettim son bolumde

ha doujin merak etmeye egrek yok bir yuri doujin bulmus arkadasim karren x CC offff
baya avr normal ve yuri de yoai haricinde
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...

Yeni sezonun badass'ına merhaba deyin
Rollo Lamperouge

Kimdir nedir nerdendir neden bu kadar luluya benzemekte

[video]http://youtube.com/watch?v=gvpV_X8OHw0?feature=oembed" width="459">

Çeviriler

Top left:
Lelouch... die, together with that devil's eye of yours! (white)
Just as reported on the news, right? They're completely surrounded by the army. (purple)

Top right:
Ah... a heartbreak contest.

Second left:
Thank goodness... (red)
Rollo is naive, unlike his brother... (purple)

Second right:
Thank goodness... this is the Britannian army, right? I'm looking for my brother (red)
We'll show the Chinese Federation! We'll show them the power of the Emperor! (orange)

Third:
So you've come--
So you came after all, Rollo.. (white)

Bottom:
The young man's name is... Rollo Lamperouge. (gold)

Bu sırada bir sitede yeni karakter çizimleri yayınlandı.

Lulu'nun geass'ı kapalı ve suzakunu gözlerin renkleri varklı ?
hem suzaku'nun poz direk lulunun pozu

kısaca NELEROLUYOR...

Sosyal ağlarda paylaş

resim fanarttır baştan belirtem

Daha bitmedi...

Offical Haberler

TRANSLATION:

'After one year...a new destiny has begun.

Knight of Rounds, Kururugi Suzaku

New Character, Rollo

And a new Zero appears

New TV series to be aired at spring '08!'

Confirmed by official sources

- 1 year time skip (official trailer)
- New character's name is Rollo (trailer, NewType January)
- Suzaku has joined the "Knight of Rounds" (trailer)
- Zero has a new look (trailer, NewType January)
- Zero might not be Lelouch (Kawaguchi in NewType January)
- New season starts Spring 08
- Season 2 will take place on a global scale

By Fake Yoshino

- Season 2 starts off with scenes that appear to depict normal, everyday life; he doesn't say whose
- Rollo is a character with an "interesting role", and that "(yaoi?) fangirls will probably like it very much" (Alluding to his being Lelouch's sibling?)
- Suzaku's new position will also be an interesting one (Most likely alluding to his joining the Knight of Rounds)
- New season will air in the Sat6 slot (currently Gundam 00's)
- Subtitle for season 2 hasn't been decided upon yet, but it'll be "mostly the same"

By Taniguchi

- Taniguchi: "Fu-kuyama will find himself in an interesting position in season 2." (NewType Taniguchi + Fu-kuyama interview)
- There'll be romantic developments for Lelouch in season 2; the writers deliberately kept them out of season 1 because they felt they needed to show what Lelouch's goals are without complicating matters (PASH! Taniguchi interview)
- Season 2 will have battles after battles after battles... (PASH! Taniguchi interview)
- V.V. is one of the many "key person"s in the show, along with the new Chinese character. (PASH! Taniguchi interview)
- Some of the things that happened in Season 1 will come back to haunt Lelouch in Season 2; "he needs to learn that life is one continuous series of events, and that everything is connected" (PASH! Taniguchi interview)
- Lelouch will meet a lot of new people in Season 2; how he deals with them and gets them on his side will be something worth watching. Who knows, there might also be a betrayal... (PASH! Taniguchi interview)
- "The story has only just begun. I'm really sorry about that. (bitter laugh)" (PASH! Taniguchi interview)
- Not many characters will die from here on (Koshimizu's interview, from the Complete Guide Book; she talks about being relieved to hear it, but then realizes that "not many will die" also means "some will die".)

By Kawaguchi

- While most of the battles in Season 1 relied on Lelouch, season 2 will test the Black Knights' strength as a proper organization. Lelouch using his Geass for outrageous schemes will still be part of the show, however. (NewType)
- "I want Lelouch to continue leading a double life in season 2" (NewType)
- Not many characters will die from here on... but there will be a living hell waiting. (NewType)

By Anonymous

- 1 Year Later
- New character's full name is Rollo Lamperouge (spoiler provided long before NewType January)
- Villetta becomes an Ashford teacher in order to look for Lelouch
- When asked what becomes of Suzaku: "He's busy with his Knightly duties. From what I've seen so far, I don't know if he ever goes back to school."
- Lelouch's hair is slightly longer (not quite shoulder-length)
- Lelouch remains the protagonist; his stance hasn't changed much
- Lelouch remains an Ashford student

By animators, through their blogs

- New Chinese character looks like Yasha from CLAMP's RG Veda
- Rollo has a helmet? (Rides a bike? Unless KMF pilots are suddenly required to wear helmets now)
- There is a scene where Lelouch moves a chess piece
- "The siblings (Lelouch and Rollo) are not much alike."

New!* - A character who looks like C.C. appears.
New!* - Most of the characters on the enemy side are "good-looking".
New!* - Lelouch is as "dark" as usual (the term used in the Dark Nunnally sense), while Suzaku appears to have gone back to being Ore-Suzaku for good.

Old spoilers (pre-episodes 24+25) by Fake Okouchi

- Kallen's story* has been moved to Season 2.

(*Whether the kiss with Zero has been removed entirely or moved to season 2 as well remains a mystery.)

Strange hints from NewType

- There is a short feature on Naoto, with the question most 2chers have been asking since pretty much forever: "How did he know about the "poison gas" in episode 1, and what's happened to him?" (NewType November -- or was it December?)
- The "Live!" Geass on Suzaku is going to make him do something he really regrets, to the point of wanting to die for it, but obviously the Geass isn't going to let him do that (An old issue of NewType, pre-episodes 24+25)

Suzaku... Yuvarlak masa şovalyesi... OBAHANNESBURGERKİNG
Rollo... Yeni Zero... yok artık
Bir senelik ara...

şimdi 4 ay boyunca acı çek...

ha bu sırada

ZEROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO~Ooooo
Masaka Orange-kun...

portakal sıkacaklarını hazırlayın (yıh yıh )

ha buyrun orjinal resim
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Japonya'da cep telefonlarına gelen bilgi mesajında yazdığına göre Code Geass 2. sezonu, Nisan ayı içinde başlayacak ama anlaşıldığına göre Gundam 00'ın kendi yayın saatinde yayınlanmayacak. Bu şekilde "Gundam tutmadı Code Geass veriyorlar lol" türü mesajlara kendilerince cvp verdiler sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

1- http://www.animenewsnetwork.com/news/2007-12-21/japanese-anime-tv-ranking-december-10-16

Pokemon Sazae'den 3 kat daha az rating almış, Pokemon'u da GG animelerin şahı ilan edelim o zaman.

2- Gundam 00 en kötü rating'iyle bile hiç bir zaman haftanın en çok izlenen animeleri listesinde ilk 10'dan aşağı inmedi. Yok, eğer işi sadece rating rakamlarına vurarsak mesela Ghost Hound'a "Pokemon'dan az rating alıyor bu" deyip 0 basmamız yada Sazae, One Piece, Pokemon harici animeleri sallamamız gerekir.

yiğidi öldürün hakkını yemeyin (hayranı bile olmadığım serinin avukatı yaptınız ya beni, neyse)
Sosyal ağlarda paylaş

Gundamın çoook sağlam izleyici kitlesi var. O adamlara afederseniz bbbiptiriboktan bir anime sunsanız ismini GUNDAM koysanız bile izlerler... Amacım aşalamak değil adamlar tutucu ve vefalı bu anlamda.

Ghost hound gelince ilk 3 bölümü bu kadar iyi başlayıp bu kadar hayal kırıklığında bırakan 2007 de başka anime yoktu sanırsam.

code geass ise bence bu senenin en iyi serisi idi. (ttgl katmazsak; çok arada kalıyorum bu ikisinde...) ve milletin merakına bakarsak 2008 de de baya izlenecek burası kesin...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...