Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

300

Zegna

Öne çıkan mesajlar

cok büyük hayalkırıklıgı yasadım

[spo]
spartalıların yeteneklerinin sergileneceğini bekliyordum. özellikle defansif-ofansif stance değişimleriyle dövüştükleri sahne süperdi.

ancak savaşı spartalıların yetenekleri değil tamamen perslerin 10 yıl önceki rts oyunlarındaki yapay zeka gibi dövüşmesinden kaynaklanıyor.

kralın çıkıp izlediği tepeye çıkıp aşağıya kaya atamıyor mu bu adamlar?

ne bileyim rahatsız etti beni

zaten 300tane tekstilden çalıp steroid kasan adam yeterince rahatsız edici :) [/spo]

ek: zaten filmin malkocoglu reloaded oldugunu görünce hayal kırıklıgına ugruyor herkes :) bi film bundan fazla olmalı bence

[ Mesaj 18 March 2007, Sunday - 00:22 tarihinde, cemad tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Bi Jet Li'nin hero'sunu falan beğenip övüp de Cüneyt Arkın filmlerine laf söyleyenleri anlamıyorum mesela. Çok daha yalan işler oluyor ya. Herif kılıcı çeviriyor, gelen bin tane oku sektiriyorl lol çocuk inanmaz ona be :)

Tamam fantastik film ama 300 de fantastik ve sırf adam dövme hedesi. Ki spartalı tarzı savaş daha güzel bence entel capon savaşından :)
Sosyal ağlarda paylaş

antik yunanın homolarını evine baglı delikanlı,
etik degerleri sıkı perslileri ensest gay sapık senteziyle dunyaya sunmuşlar. cahil millette bunları gercek sanar kesin.özellikle amerikan veletler
hoş frank millerda faşistti heheh

neyse

ama görsellikmi..dibine vurmuşlar 1dk bile sıkılmadım . hd izlenmesi lazım birde.

[ Mesaj 18 March 2007, Sunday - 05:11 tarihinde, Daesu tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo]
said:
Ama sonunu daha güzel yapabilirlerdi yani patpat yıkılıyor spartalılar. Oysa son günde öyle bir dövüşmüşlerki kılıçları kırılmış ve tekme tokat devam etmişler.

normalde taktikleri dar alanda, küçük birliklerle kapışmak. yani 300 vs 300, 300 vs 500 gibi savaşıyorlar. özellikle immortallarla kapışırken birçok spartalı ölüyor. filmin son sahnesinde ise persliler üstten, önden, arkadan sıkıştırıyor spartalıları. yani persliler hayvani bir sayı avantajı elde ediyor. bu yüzden de spartalılar fazla dayanamıyor. çok da saçma değil hani.[/spo]

bu arada balon film, kötü film diyenlere katılmıyorum.
oldukça güzel filmdi. braveheart, gladiator... diye giden serinin devamı olduğunu söyleyebilirim.
savaş sahneleri mükemmeldi. kendimi sanki o mücadelenin içindeymişim gibi hissettiriyordu. birebir dövüşlerde ise perslinin hamlesine karşılık neden spartalının öyle bir hamle yaptığını ve nasıl o persliyi öldürdüğünü çok daha güzel ifade etmişler. savaşlar oldukça mantıklı gerçekleşmiş.
ara sıra çıkan masal anlatan adamın sesi, ve filmdeki pastel tonlar, süper bir çizgi roman hissi vermiş.
tamam belki sin city kadar çizgi roman olamamış ancak, bundaki savaş sahneleri o farkı kapatıyor.
bilgisayar efektleri, matrix üçlemesindeki kadar sırıtmıyor. doğal bir görsel şölen koymuşlar.
valla ben bir fantastik kurgu ve aksiyon filmi olarak bayıldım.

film hakkında bir sürü saçma dedikodu dolanıyor.
tarihsel olarak hataları var, amerika propogandası yapıyor gibi şeyler.
bunları bu kadar kafaya takmayın. sonuçta tarihsel savaş düşünelerek hazırlanmış farklı bir fantastik kurgu hikaye. o yüzden birebir aynısı olması gerekmiyor. piercingli tanrı kral, gerçekte olmayan yaratıklar, çirkin immortallar felan fantastik kurgunun öğeleri. eğer illa tarihi bir film istiyorsanız açın "the 300 spartans"ı izleyin. ancak bu film kadar keyif alacağınızı sanmıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ha bir de şu "kaslı spartalılar" olayına kafam takıldı.
bunlar çocuklarından beri savaşarak yaşıyorlar.
sürekli güreşiyorlar, dövüşüyorlar, ağırlık taşıyorlar, koşuyorlar, mekik çekiyorlar, şınav çekiyorlar vs vs..
fit vücutları olmuyacak da, benim gibi göbekli kıllı birşey mi olacaklar? dikkat ederseniz, spartalılara yardıma gelen askerler, spartalılar gibi fit vücuda sahip değiller.

"gym'den fırlamış kas yığınları" denilmiş. o kadar da abartı değil yahu. arnold schwarzenegger ve conan gibi kas yığını dağ ayısı değillerki. karın kasları iyi olmasına karşın, kolları bir barbar kadar kalın değil. klasik fit "warrior" tadındalar işte.
Sosyal ağlarda paylaş

fit vücutları olsun da güneş yanıgına karsı 2 tshirt de giysinler bari :)

bu sekilde 1 günden fazla savasamazlar güneşli günde:D

bu arada film izlenmesine izlenir savaş sahneleri güzel de, braveheart ve gladiatorle aynı kefeye koymak o filmlere ayıp bence

[ Mesaj 18 March 2007, Sunday - 10:12 tarihinde, cemad tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Şu filme bile propaganda sıkıştırmışlar, helal olsun yani. (Özgürlük için) Ayrıca perslerin o dönemlerin, matematiğiyle, bilimiyle en gelişmiş uygarlıklarından olmasına rağmen, filmde böyle yansıtılması yakışmamış. Bir de niye hepsi kapkara bu adamların "@g@" birisi bana açıklasın?

[ Mesaj 18 March 2007, Sunday - 12:10 tarihinde, ovrld tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle bu Pers konusuna niye bu kadar kafa takıldı anlamıyorum.Bu tarihi bir film değil ki ? Ha tarihte olmuş bir olayın uyarlamasının uyarlaması.Eee böyle olunca film şirketine laf değil Frank Miller'a laf atmanız gerek.Frank Miller'a da laf atmayın lütfen.

Adam çocukken The 300 Spartans'i izlemiş,etkilenmiş,çizgi roman yapmış Persleri yaratık gibi göstermiş.Zack Zynder'da gelmiş uyarlamış bunu.Çizgi romanların çoğunda kötüler mutlaka ucubedir,tipsizdir veya korkutucudur.300 Spartalı'nın tarafından çizgi romanda düşmanı melek gibi yaparsan malesef tutmaz,kendi adamların barbar olur,patlar o.

Şunu da belirtmek isterim.Perslerin ucube gibi olması dışında bana pek bir barbar gözükmediler.Dötleri kalkık tiplerdi ama Sparta'lıların yaptıkları daha da barbarca değil miydi sizce ? Yerde kıvranan askerleri öldürme,esir almak yok,uçurumdan itmeler vs. vs.

Bana kalırsa gayet güzeldi,senenin en iyi filmlerinden biri şüphesiz.Tarafsız bakılsın diyorsanız The 300 Spartans (1962) izleyiniz.Gerçi onda da taraf vardı ama bu kadar değildi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...