Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sinek

Öne çıkan mesajlar

ya avatar halini şöyle düşünün aangin vucudunda 2 bilinç var 1.si kendi kişiliği ama 2.si yani avatar bir alter ego şimdi azulanın saldırısı yüzünden aralarındaki bağ kırıldı yani aang avatar halinde ustalaştığı halde avatar haline kendi isteği üzerine giremiyor artık ve avatar haline girse bile kontrolünü yine sağlayamayacak yani eskisi gibi bir hadise olacakda aang dellenicekde avatar haline geçecek yada hiç geçemiyecek anladınız mı? temelde 2 ruhda hem aangin kendi ruhu hemde avatar ruhu hala aangin vucudunda ama aralarındaki bağda bir sorun var şu an o kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

Avatar Escape From Spirit World diye bi video serisi var orda açıklanıyo

Intro

Kyoshi
Kuruk
Yangchen

Arada niye Roku yok bilmiyorum, belki kendisine en yakın Avatar olduğundan aralarındaki bağlantı kopmamıştır ya da arada yayınlamamışlardır bilmiyorum. Ama Avatar Spirit bozulduğu için eski jenerasyonlarla kaynaşması gerekiyomuş işte, onu yapıyo eski avatarları dinliyo. Roku yu çizgifilmde bol bol dinliyoruz zaten:)

Yangchen le olan konuşmasında avatar state i filan anlatıyo biraz.

Aang: Now that I've reconnected with all of you, does that mean the Avatar spirit is okay?
Yangchen: Yes. But your physical body is still injured.You need time to heal.
And unfortunately, it seems your ability to enter the Avatar state has been disrupted.You won't be able to rely on your past lives to help you. You must rely on your friends.

Avatar state yeteneği tamamen yokolmamış ta aksamış, öyle diyo. Muhtemelen sırtındaki yarası iyileşince geri kazanıcaktır.

Sosyal ağlarda paylaş

şimdi 3. sezonu toptan izlemis biri olarak basliyorum yazmaya:

ya 10. bölümü verin nolur ya lütfen ??

toplu geliyo kac kac

bu arada 9. bölüm en komigiydi kesinlikle
en sonunda firelordun pantolonu düştü falan asfdafsd
ve benim bi tane "cok sevgili" arkadasim var, burdan isim vermek istemiyorum ama adi ayseyle basliyor, bana 9 bölümde aang ve katara opüşcek dedi, deli gibi izledim ama karsima cika cika bi HAYAL cikti!!
ya bu cocuklar evlensin, bak rukoya nasil da kizi kapmis evlenmis, zaten o rahat yasamis, yaslanmis torun tombalak, bi tane de volkana ezilmiş gitmis. oldu mu bu iş? eşek kadar avatarsin sen, orda yap bişeler işte lakin "öhö öhö ihtiyar adam" bums.
of
bizim zavalli aang, ya zaten soyle bi durum var ki toph ve katara hatta sokka bile kendini asti , ulan hangimiz avatar demesi gerek miyor mu aangin?
KARI BLOODBENDING YAPIYO ALOO!!
oburu metali büküyo falan
kim kurtaricak dunyayı
bırakalim katara ve toph firelordu parcalasin
feminist mi bu yapimclar?
bariz bi kiz ustunlugu var
zaten you "motherly-acting" olayında da zavallim "yes ma'am" diyip sustu, içim acidi yahu.

bu kadinlara biri dur desin.

kataranın bloodbending ogrendigi bölümde de gece zaten kac olmus izliyoruz, tirstik burda "nihahohohoho" yapan bi yasli cadi var resmen. water bender misin pamuk prensesin uvey annesimi misin belli değil kadin bi rahat dur!

anlamadigim bişey daha var
mantik hatasi bulduk:
simdi ilk bölümde, aang öldü ve katara onu geri getirdi dendi, "you brought me back" dedi, su sisedeki aparatla, ee o zaman avatar zincirinin bozulmasi gerek miyor mu? yani aang öldü avatar statede. burasi aciklanmasini istedigimiz bişey.

ozman simsi soyle mi
yeni avatar falan gelmicek, cunku avatar state de öldü bu durumda cycling durdu.
ama aang hala var, dolayisiyla bi avatar hala var
yani aang aslinda son avatar?
peki avatar statee gecebilicek mi
yoksa sadece bending mi kullanicak?
ki bu durumda dunya ilerde yine gg olabilir, cunku avatar olayı giderse kim dengeyi saglicak? yarın öbür gun firedan değil de ne biliyim earthden bi deli cikarda dunyayı ele gecirmeye calişirsa?
toptan izlemek iyi ce beynimi sulandirdi :P

bi de sey var,

zukoyla aang arasinda bi yakinlaşma mi olucak, ruko zukonun annesinin dedesi gibi bi akrabalikta.
zuko firelorda karsi da boyle icten ice kil oluyor, boyle adamin yaninda bi guvensizlik bi emoluk, savas gunu aangin tarafina gecerse, zaten asigim ona, cok eglenceli olur.

zukonun amcasi, adini unuttum simdi, o adam da herkul olma yolunda ilerliyor. o zindanda iman gucu ile earth bending ogrenirse iyice cesur ve guzel olucak avatar.

bahsetmek istedigim baska bişey de, zukonun hep emo olmasi ve yeni sevgilisiyle bi darkness prince-princess modunda takilmalari. yani gectikleri yere darkness getiriyorlar.

neyse ben baya dolmusum belli, simdi de eski turk filmi izlemeye gidiyorum. aklima bişeyler gelirse eklerim
Sosyal ağlarda paylaş

Avatar Spirit-State-Reankarnasyon

Avatar spirit in bozulması-avatar state-reankarnasyon olayları Avatar: Escape te var(yukarda videolar filan var işte).
Yani evet ölümcül yara aldığı için avatar zinciri bozulma noktasına geliyo ama komadayken spirit world de diğer avatarlarla konuşup bağlantıyı tekrar sağlıyo. Yangchen in söylediği kadarıyla avatar state yeteneğinin aksaması gibi bişey söz konusu, o da muhtemelen hala yaralı olduğu içindir.

Gruptaki kızların aştığı konusunda hemfikirim. Toph zaten imba bişeydi, önüne geleni dağıtıyodu, şimdi bi de Katara milleti oyuncak edicek, tam oldu. Diğer yandan Aang in bi olayı var dı o da avatar state, o da gitti ezik kaldı çocuk. Sokka ya hiç değinmiyorum zaten komplekslerden kompleks beğeniyo çocukcağız, hepiniz bendersınız ben bişey yapamıyorum diye zırlıyo, kendini buldu kılıç öğrendi filan diyoruz da bending olayının yanında 0 tabii ki:)

Invasion Teorisi

Bence invasion olayı başarısız olucak, ama bu sırada Iroh u kurtarıcaklar(ya da invasion sırasında bizimkilere katılıcak, herkesi ezip geçicek, bu arada yakalanırsa Zuko bizim tayfaya katılıcak, yakalanmazsa Iroh katılıcak, ya da her ikisi birden katılıcak),
Invasion başarısız olunca hiç umut kalmadı kuyrukluyıldız gelince firebending olayı çok güçlenicek hiç şansımız yok denicek, bi sivri(Sokka) atlayıp e o zaman sen de firebending kullan diycek, Iroh veya Zuko da Aang e firebending öğreticek, Aang firelordu firebendingle döfücek.

Sosyal ağlarda paylaş

invasion

invasion sezon içinde çok erken geldiği için bence de başarısız olması ihtimal dahilinde olabilir. daha aang ateş bükmeyi bilmiyor kardeşim, sırtında da krater var. bu haliyle mi çıkacak fire lord'un karşısına?
ihtimaldir ki güneş tutulması sırasında bi yere kadar gidebilecekler, olay kapanmayacak. sezon sonuna doğru tırnaklarımızı yiyerek bekleyeceğimiz şey comet olacak, avantaj da ateş ulusunda olacak. onların bu avantajı kaybettiği nokta zuko, iroh ve hatta zukonun annesi gibi kilit birinin bizimkilerin tarafına dönmesi ve/veya zuko'nun roku ile akrabalığı gibi duygusal bir dönüm noktası olacaktır.

avatar state konusu pek muallakta. bir noktada aang'in avatar state'e gireceği kesin ama invasion sırasında mı olur bilemiyorum. bence daa halledilmesi gereken işler var hala o konuyla ilgili. sezon başından beri hiç spiritli bölüm görmedik mesela. bu ek vidoolar hariç... herif avatar diil de 3 element büken kabiliyetli bi çocuk kıvamında. halbuki biz 1. sezon sonunda denizleri kabartan, ortalığın damına kiremit dizen dağ gibi avatarımızı unutmadık.

kızlars

kızların çok güçlenmesi konusuna gelince. toph zaten ezelden beri yönetiyor. kör olduğunu hesaba katarsak onun bu avantajı fair bir durumda. tahta kafeste nasıl useless olduğunu gördük daha önce. o bakımdan çok da dengesiz gelmiyor bana.
ama katara'nın bloodbending olayı gerçekten şaka gibi. her insan evladı üzerinde bariz üstünlüğü var şu anda aplamızın. orada da denge noktası katara'nın bu işi evil kabul etmesinde, bünyesinin kaldırmamasında olacaktır. benim bildiğim katara durup dururken blood bend etmez. fire lord karşısına geçse etmez de, ancak aang'in hayatı ciddi tehlikeye girerse eder mesela. oralarda bir yerlerde bir denge bulunur yine.

sokka gözüm

ayrıca sokka'yla ilgili ileri geri konuşulmasını kınıyorum :P
sokkacığım olmasa bu salaklar plan-program gerektiren, azıcık pratik zeka gerektiren, alet edevat yapımı gerektiren hiçbir şeyi yapamazlardı. invasion diye bir konu başlığı olmasının bile tek sebebi sokka'dır. sokka yönetir! ayrıca da kendisi "sneak attack!!" gibi çıkışlarıyla günümüzü aydınlatan, yüzümüzü güldüren bir şahsiyettir. kendisini kızıma alıcam, olayım budur. pls.

iroh

iroh babanın hemen 10. bölümde kurtarılması için imza kampanyası başlatmak istiyom. bence iroh amca aang'in ateş bükmekle ilgili tek umudu. eh, sezon sonuna da 11 bölüm kaldı. hadi kardeşim, hadi güzelim diyorum gaang'imize. invasion bari bi işe yarasın, iroh saflara çekilsin.

heycannnn...
Sosyal ağlarda paylaş

invasion

ben de başından beri invasionın başarısız olacağını düşünüyordum. zaten dediğiniz gibi sezon ortasında olmasının sebebi bu. ki bildiğimiz gibi fire nation da hazırlık yapıyor.

invasionda aang avatar state e geçemicek ancak irohu kurtarıcaklar. ve irohtan fire bendingi öğrenip comet sırasında avatar state e geçerek cometin gücünü kat ve kat olarak geri iade edecektir:P

Sosyal ağlarda paylaş

spo

bence bir dahaki bölümde white lotus ile ilgili bilgi alacağız ve ben avatarı bekleyen gizli bir örgüt olduğunu düşünüyorum. iroh da bildiğimiz üzere white lotusun eski üyelerinden. aangin, fire ve lightning bending hocası da iroh olacak gibime geliyor, daha doğrusu öyle olsun istiyorum =)

invasion başarısız olacak, orası muhakkak, soru neden başarısız olacağı.. birisi (katara) mi yaralanacak? yoksa firelordun bildiği birşeyler mi var? görücez bakalım..

ayrıca, bölümlerden birinde fire nationdan bir general mi ne bir balon ele geçirmiş ve "bunu ele geçirdiğimiz iyi oldu" demişti. o balon ortaya çıkmadı hala.. onu merak ediyorum ben..

Sosyal ağlarda paylaş

linkler calışıyor bombaydı auhahahahah süperdi bölümler

the day of black sun

aangin yeni gliderı geldi mechanist tarafından yapılmış yeni tırtıl tanklar ve submarineler çok güzel ayrıca invasion başarısız azulanın invasiondan haberi olduğu için bunlar hazırlıklı. fire palace'a kadar geliyorlar ama geri çekiliyorlar hatta gençler yani aang katara sokka toph haru duke ve teo appa üzerinde western air temple'a kaçıyorlar büyüklerde teslim oluyorlar bu arada evet ıroh kaçıyor ve sadece oda değil zuka babasının anunu koyuyor ve aange katılmaya gidiyor ayrıca bir balonla peşlerinden gidiyor
bölüm notları ise ursa yani zukonun anası yaşıyor ve biryerlerde oda sürgün yada mahkum ve sukide mahkum ve dai li ajanlarını yine görücez harunun sakal ve bıyıkları çok iğrenç aang yine dazlak zuka redirect lightning yapabiliyor ve aang şap diye katarayı öptü oleeeeey

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...