Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Poligon ve silah egitimi

matama

Öne çıkan mesajlar

Ben silah kullanmayi ogrenmek istiyorum. Hayir evime silah almayi dusunmuyorum, sokakta silahla gezmeyide dusunmuyorum, ama kullanmayi ogrenmek istiyorum. Askerdeki g3ler gibi danalardan degilde iyi bir kullanici olmak istiyorum.

1- yas sinir nedir?
2- ruhsatli silaha ihtiyac varmi poligona gidince yoksa orada veriyolarmi kullanim icin.
3- Egitim poligon vs fiyatlari ne civarda geziniyor.
4- Anadolu yakasindaki kaliteli poligonlar hangileri?
Sosyal ağlarda paylaş

Uskudarda gitmistim bitane poligona tarif edemicem acikcasi pardon.
18 yasinda olmak yetiyor, silah ve mermi temin ediyorlar ama kendininkileri de goturebiliyorsun.
Mermi basina 2.5 milyon falan gibi birsey aliyorlardi galiba bide 25 milyon veriyordun giris ucreti olarak, mermini kendin gotursende bir miktar para oduyordun diye hatirliorum 1.5 milyon gibi.
Onun disinda uyede olunabiliyordu, ogretiyorlardida fln. Ates etmeyi ogrenmekte gayet normal birsey, okculuguda deneyebilirsin ama oda cok zevkli. Gerci ikiside birbirinden zevkli ikisinide denemeni oneririm
Sosyal ağlarda paylaş

okculugu denedim. Cok hosuma gitmedi. Hayir kimseyi oldurmek istemiyorum. Hayir kiz arkadasimda var kiz arkadasi derdimde yok. Hayir dagdan inmis bir maganda degilim. Hayir kurtlar vadiside izlemiyorum. Hayir okumamis kiro mura biri degilim akademik seviyem bor cogunuzdan yuksektir tahminim.

Bireysel silahlanmaya hepinizden cok daha fazla karsiyim ama silah kullanmasini bilmek demek illede birini oldurmek demek degil. Neyse uskudardaki poligonu bende duymustum gidip deniyecegim. Atilan 9 mesaj icinde deger ifade eden tek mesaji atan arkadasada tessekur ederim. Bu arada dela penthe ikilisinede her forum gibi bunada gelip hacivat karagoz oyunlari icin tessekur ediyoruz gulmedigimizide belirtiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

boşver sen bakma onlara yapıcak işleri yok ona buna laf ediyolar maksat geyik çerçevesine büründürüyolar sonra işi. bende 1-2 soru sormak istiyorum bu mevzuda geçen gün kafama takılmıştı . akatlar gibi nezih bi semtte bile hayli artan hırsızlık, gasp vs olaylarına karşı önlem olarak bulundurma ruhsatı almayı düşünüyorum. bulundurma ruhsatlı silahımı poligona götürme imkanım nedir? taşıma ruhsatı olmadıgı için bu sorun yaratır mı? birde poligonda yanımızda götürdügümüz silahın ruhsatlı olması gibi bir koşul var mı? kısaca ruhsatsız silahlada gidebiliyor muyuz?
Sosyal ağlarda paylaş

umarim elinde patlar o silah, exlerimden biri mi kardesin falan ne kuyruk acin var anlamadim ki. yardimci olmaya calistik.

pardon elinde degil de algida kullandigin uzvunda patlasin silah. hiyar.

uskudardaki poligon da capitolun bi ust tarafindaki caddede, patlamayi kolaylastirmak adina veriyorum bu bilgiyi.

hasmez, nezih semtinde umarim seni de tinerciler bicaklar yapicak bi isin daha olur :) pls

[ Mesaj 25 Mart 2006, Cumartesi - 05:57 tarihinde, Dela tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bulundurma ruhsatlı silah almak için 21 yaşında ve hiçbir yüz kızartıcı suçunun olmaması gerekiyor.

ruhsatlı silahını bir şekilde götürebiliyordun poligona ama öyle hoop diye değil bir yerlerden izin alman gerekiyor..

bulundurma ruhsat harcı 400-480YTL gibi bişeydi, net hatırlamıyorum...

ama poligondan silah kiraladığın zaman mermisini 1milyona falan satıyolar...

kararı sen ver..
Sosyal ağlarda paylaş

bu forumda universite mezunu olmak bile forumdakilerin yuzde 95'inden akademik seviye olarak yuksek olmayi saglar, forumdakilerin cogunun lise ve universite ogrencisi oldugunu bildigimizden dolayi. o yuzden bircogunuz derken eger universite mezunuysa dogru kastetmis oluyor ustunuze alinip laga luga yapmaniza gerek yok

cok gereksiz sekilde ustune gidilmis arkadasin, silah kullanmayi ogrenmek ayip veya kotu birsey degil, her turk erkegi ogrenicek bikere hayatinin bir evresinde askere gittiginde, ayrica nisancilik ve avcilikta birer spordur

bir bilgi istenildiginde boyle gereksiz yuklenmelere, abuk subuk espriler yapmanin bir anlami yok bana kalirsa, yani siz "insallah elinde patlar" dediginizde ne o silah arkadasin elinde patlicak nede arkadas vazgecicek poligona gitmekten
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Dela
pati § 25 Mart 2006, Cumartesi - 05:54 [ özel msj ]

--------------------------------------------------------------------------------

umarim elinde patlar o silah, exlerimden biri mi kardesin falan ne kuyruk acin var anlamadim ki. yardimci olmaya calistik.

pardon elinde degil de algida kullandigin uzvunda patlasin silah. hiyar.

uskudardaki poligon da capitolun bi ust tarafindaki caddede, patlamayi kolaylastirmak adina veriyorum bu bilgiyi.

hasmez, nezih semtinde umarim seni de tinerciler bicaklar yapicak bi isin daha olur :) pls

o oldu zaten park maya tarafında arabada arkadaşı beklerken bi kızı sıkıştırıyodu tinerci bi genç, ikaz edince çıldırdı arabanın camını indirdi sonrasındaki karambolde karnımın sol tarafına yedim bitane. neyse benim asıl anlamadıgım bana niye saldırgan bir tavırla yanıt verdigindir? bacını s..... kıvamında bir giriş akabininde de hıyar fln demişsin bu kadar nefret uyandırıcak ne yaptıgımı merak ettim açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

yuksek muhendisim nerdeyse. bu bir. Egitim seviyem dusuktur denmis ona cevap verdim.

bireysel silahlanmaya karsiyim evet. bu olayi dusunebilirseniz soyle dusunun. Oturup sokakta yarismayada karsiyim ama gidip pist te yarisabilirim.

neyse ben cevabimi aldim. Tessekur ederim dogru cevap verenlere.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...