Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Eve hirsiz girmis

unity100

Öne çıkan mesajlar

camı kırarken sizi uyandırabilir eğer özel numaraları ya da ekipmanı yoksa, hırsızların bir bölümünden korunmuş olursun en azından ufak bir tedbirle..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 10 September 2003 22:05 tarihinde demiş ki:
adam ta 7 kata su borusundan tirmanip cikmis arkadaslarin apatmaninda. ona niyeti bozan adama sen balkon kapisini kapatsan ne yazar kapatmasan ne yazar.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com

Kızgın yağ dök o zaman allah allah.. Sen al önlemini niye baştan pes ediyorsun ki.[hline]Est solarus oth mithas!
Sosyal ağlarda paylaş

karakurt kardeş
unitye karşı ayrı bi gıcıklığın varsa eğer bunu onun yazdığı her yazıya bi bi negatif yön bularak belli etme
sonra olur olmaz yere tartışmalar çıkıyo
bilmem anlatabildimmi[hline] Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku
Kapatın şu çöp kutusunun kapağını !
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ona negatif davranmıyorum baştan pes etmemesini, hırsızları üstün sanmamasını söylüyorum. Kimseye gıcığım yok. Ayrıca insanın gıcığı bile olsa bu konuda tüm aleyhtar düşüncelerin bir tarafa bırakılması gerek çok önemli bir konu bu.[hline]Est solarus oth mithas!

[Bu mesaj Karakurt tarafından 10 September 2003 22:19 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Karakurt tarafından 10 September 2003 22:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kizilotesi cok saglikli bir sistem olabilir,guzel bir elektronik bilgisi(yada ciddi bir sekilde hobi olarak ugrasiyorsaniz) boyle bi sistem yapilmasi zor olmasa gerek,salondaki mobilyalarin ayak kisimlarina yerlestirilmis birkac kizilotesi verici ile bir array kurup(ki bunlarin her birisini 1 kalem pille cali$tirabilirsin,fazla elektrik yememesi gerek kizilotesinin teorik olarak) odanin kapisini kapatirsin,adam geceleyin iceri girdiginde eger bir tane alici-verici arasindaki i$in kesilirse(kesilme araliginida hesaplayabilirsin) bir $ekilde o odanin kapisini kitletebilir vs..vs istedigin $eyi yapabilirsin,tetikleyici sistem olsun yeter
hmm..bi OSS bitsin bide bunla ugra$ayim..[hline]Ranger : Druid : Nightshade(Excalibur)
Sosyal ağlarda paylaş

antalyadayiz, cayir cayir yaniyoruz. kapiyi kapatmak demek yazin klima kullanmak zorunda kalmak demek, o da hem 200 milyona dogru bi elektrik faturasi hem de havasiz kalmak mayismak demek. ayrica kendi evimdeyim, benim hakkim olan yerdeyim, eger itin kopugun yuzunden kapimi kapamak zorunda kaliyorsam bu yanlis. baska bi cozum bulmak lazim.

kapi diyorsun, ben de diyorum ki adamlar celik kasasiyla 1.5 milyarlik celik kapiyi sokup bertaraf etmis. girmek istedikten sonra bir balkon kapisini acmak icin tek gereken sey 5-10 gram agirliginda bir elmas cam kesicisi. adam isiklar yanikken girmis tedbirlik bir yan kalmamis artik. yattigimi tahmin etmis, kalkmis da olabilirdim ? buna ragmen girmis yani anla artik.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Leathas çok sağlam bir güvenlik sistemi çıkar bu projenin altından :) ama yavaş yavaş panic room a çevirdin..

bu arada türk ceza kanunundaki salak bir nokta ise hırsız senin evine girerse ve sen hırsızı vurursan senin adam öldürmekten hapise girmen.. Ulan herif evime girmiş. Ya soyacak ya öldürecek. Sıkarım kafasına. Girerken düşünseydi.[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri
Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına bende karşıyım

Sosyal ağlarda paylaş

iyide zaten kapı kapalı olsa bile adam camı sessizce halleder
yani ne şekilde olursa olsun o balkona çıkma cesaretini gösteren adam herşeyi yapar bence[hline] Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku
Sosyal ağlarda paylaş

yo hayir,bu sistemi istedigin saatte cali$tirirsin,her bi alicinin-vericinin ustune kucuk bir dugme koyarsin,o odayi karantina altina alacagin zaman(yada koridor,daha mantikli) dugmelere basarsin teker teker,sistem acilir

ha yok,dahami paranoyaksin?radyo-alici verici sistemi ile cok guzel bir $ekilde cali$masi gereken saatte bir sistem ile cali$tirirsin ki buda zor olmaz(ama devre biraz buyur,onunda ustesinden gelinir)

ehm,neyse,siz beni dinlemeyin,oss gecsin hele bi :p[hline]Ranger : Druid : Nightshade(Excalibur)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Karakurt, 10 September 2003 22:40 tarihinde demiş ki:
Antalya'da olduğunu bilmiyordum o zaman durum değişir. Bir kere evde biri varken kapıyı falan sökemez adamlar ayrıca bence uydurmadır o olay. O zaman sana tavsiyem köpek falan al.[hline]Est solarus oth mithas!

arkadasimin ailesinin kaldigi 15-20 katli sitede, bir anne bir kiz kalan bir daireyi tespit etmisler, artik gunduz mu gece mi gitmisler, ne alet getirdilerse celik kapinin etrafindaki siva ve tuglalari catir catir kirip celik kapiyi oldugu gibi alip iceri girmisler. polis kayitlarinda da var.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

aynen kermitin dedigi gibi. adam eger 7 kat su borusundan balkonlara cikmayi gozune kesiyosa ciktigi yere de girmeye gayret gosterir. ha alarm sistemi yapmiycam mi yapicam o ayri. ama asil mesele herifin eve girmesini engellemek.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

O kapı kırma olayı doğruysa bunu görüp de polis çağırmayan dangalağın önde gidenidir.
Ayrıca siz onu yapmıyorsunuz, bunu istemiyorsunuz, adamda bıçak var diyorsunuz, baştan pes ediyorsunuz, peki aklınızdan geçen nedir onu merak ediyorum. Hırsızdır bu aklına koydu mu yapar diyorsunuz, birşey olunca üzülmeyin bence o zaman.[hline]Est solarus oth mithas!
Sosyal ağlarda paylaş

abi o eve giricek hırsız herşeyi göze almıştır
karşısına çıktığında gözünü kırpmadan sana saldırır bence[hline] Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku
Sosyal ağlarda paylaş

www.weaponmasters.com a girip razor sharp yaziyorsunuz,orada 3 tane bicak cikiyor,bir tanesi baltaydi sanirim(Barbarian axe diye geciyor).Tibbi arac-gerec ten daha keskin,istediginizi yapabilirsiniz sanirim bunlarla

hmmh,fantazimi oldu buda ne?:p[hline]Ranger : Druid : Nightshade(Excalibur)
Sosyal ağlarda paylaş

iyide gecenin bi yarısı girdi eve sen uykulusun kalktın birden uykulu gözlerle sana saldırdı
hadi şimdi hırçın ol ![hline] Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle çok geçmiş olsun unity100 bizim eve de girmişti zamanında. önlem alınca insan daha rahatlıyor ama haberin olsun. mutlaka kaliteli bi çelik kapı yaptırman lazım.öyle kapılar var ki; dozer getirsen kırılmaz-sökülmez. bütün pencerelere ferforje yaptırmak lasım tabi. ayrıca minik sürgüler var ya hani, ufak dolap,kapı vb. şeyleri kapatmak için kullanılır. o sürgülerin en ufaklarından alıp 2 tane -pencerenin bir üst kısmına, bi alt kısmına-takarsan çok işe yarar(hem nalburdan alıcağın sürgülerle evde kendin bile yaparsın). ancak camı kırmaları lazım.çift camsa yapmıyolar sanırım onu da. aşırı gürültüden. ayrıca para vb. şeylerini dolaplara koyma. kendini her yeri araştıracakmış gibi düşünüp en son aklına gelen yere koy. gerçek bi bezbol sopası, çivili sopa,ya da güzel bi kütük koy yatağının astına. dışardan görünmesin yani ama yakınında olsun. her odaya telefon çekmeye çalış. her odanın kapısının kilidini kullan.(mesela yatarken odanın kapısını da kitle, iyice paranoyaksan arkasına bi dolap çek.gürültü uyandırır seni sprey felam yemeden önce.)
aklıma böyle önlemler geldi düşünmeni öneririm.
bu arada o hırsızın da -diğerleri gibi- cezasını/belasını bulmasını umuyorum.
tekrar geçmiş olsun.[hline][i]
qu est ce que c'est:viande
Sosyal ağlarda paylaş

bızım eve 2 kere gırdı walla alı$tık artık :p saka bı yana bole surgu taktır walla ıse yarıyor pımapen warsa cok kolay acılıyor zaten bı vurdunmu ondan surguler war ucuz bı olay 2 tane bı lta bı uste takıyolar ıyı oluyor bızde ole taktırdıktan sonra gıremedıler bı kere zorlamıslar fılan ama nafıle
protection yaptım eve[hline]
a$k bir sabunsa
köpürt beni pakize

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...