Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

google hakkınızda neler biliyor?

Lethious

Öne çıkan mesajlar

google ı hakkaten çok severek bir sürü işimde kullanıyorum. ve hakkımda bir sürü şeyi bildiğini de biliyordum ama hepsini bi arada görünce bi garip oldum:

Google kullanarak yapmış olduğunuz tüm aramaları
İçeriğinde Google Adsense yer alan ve sizin girmiş olduğunuz siteleri
Hangi ülkeden olduğunuzu
Tüm girdiğiniz blogger sayfalarını ve oraya hangi sayfadan geldiğinizi
Eğer bir Adsense hesabınız varsa;
Tam adınız, adresiniz ve banka hesabı bilgileriniz
Adsense hesabınızı barındıran sayfaları ziyaret eden tüm kişilerin IP adreslerini
Adsense hesabınızı barındıran her sayfanızı kaç kişinin ziyaret ettiğini
Eğer bir Gmail hesabınız varsa;
Size kimlerin mail gönderdiğini
Sizin kimlere mail gönderdiğinizi
Gönderilen maillerin içerikleri
Üyesi olduğunuz tüm mail gruplarından size gelen mesajların içeriklerini(Özel gruplar bile olsa)
Eğer bir gmail hesabını olmasa bile;
Gmail hesabı olan birine gönderdiğiniz maillerin içeriklerini
Herhangi bir gmail hesabı olan kişin üye olduğu herhangi bir mail grubuna göndermiş olduğunuz mail içeriklerini
Eğer Orkut üyesi iseniz;
Sizin online sosyal ağınız, ilgi alanlarınız ve gruplarınızı
biliyor…

Buradan yazıya ulaşabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla google dan ne arattığımı pek bulamaz, sürekli cookie siliyorum, bir nevi paranoya, diğer üyelikler pek yok, ha bi mail hesabı var da sırf arkadaşla mp3 yollamak için kullanıyoruz kendisini.

Hmm, aslında Terminatör gibi güzel bilimkurgu-gerilim filmi konusu çıkar burdan... İsmi de hazır: "Google it!"
Sosyal ağlarda paylaş

peki bu bilgilere google ın sahiplerinin bile bakamayacağını nasıl emin olabiliyoruz? olamıyoruz.

1 adet domain, yıllığı 3-5 milyona 1 adet e-mail host'u, 1 adet firefox Adblockla google ın adsense ve google-analytics scriptini bloke ediyoruz. google cookielerini de tümden kapadık mı ne aradığımızın da kaydını tutamayacağ.. sonra naşş gugıl..

(tatil sitelerini araştırıyordum bi ara bi iş için, sonra sonra bi baktım patiye her girişimde otel/tatil köyü/tatil portalı reklamı gösteriyo dedim yürrrüüü.. )
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene yahoo cia'ye bilgi verdiğini itiraf etti

önceki gece de amerika'da hakim google'ın güvenlik birimlerine bilgilerini açması kararını verdi

ayrıca google da dahil olmak üzere tüm arama motorları çin'de hükümetle işbirliği içinde ve hükümetçe zararlı kabul edilen sitelere sansür koyuyor, bloglara bile ulaşamıosunuz, ayrıca hükümete karşı arama yaptığınızda internet polisi ip'nizden sizin hakkınızda araştırma başlatabiliyor, google da bilgileri çin hükümetine veriyor
çin hükümetine bilgi veren şirket cia'ye nie vermesin, herşey al gülüm ver gülüm sonuçta

ahanda:

http://www.mercurynews.com/mld/mercurynews/news/14096940.htm

dün gece cnn'de hakim kararını kesin verdi yazıodu.

aha onu da buldum:

http://www.cnn.com/2006/TECH/internet/03/19/google.hearing.ap/index.html

arama sonuçlarını vermemişler ama aferin onlara..

[ Mesaj 21 Mart 2006, Salı - 00:34 tarihinde, Aytoz tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...