Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

a gothique clone of yonja

verbatim

Öne çıkan mesajlar

siteye benim de hakkimda yazildigi icin, yazma geregi duyuyorum.
sitenin ismindeki orjinalligi begendim bi tek.
yoksa bazi kisilerin rizasi olmadan bu sekilde düsük bir espri seviyesi ile dalga gecmek pek de güzel bir davranis degil.
ayrica, patijique isimli siteye konulan resmimin de, benim gotiklikle dalga gectigim sirada , o siralarda muhabbetimin iyi oldugu bir patiye webkem acmamla ve onun benden habersiz ss almis olmasiyla kisitli oldugunu belirteyim.(bazi kendini bilmezlerin beni göstermeye calistigi gibi olmadigimi bir nebze anlatmak icin)ve haberim olmadan zaten millete dagitilmasini geciyorum.neyse beni bilen bilir, bilmeyenlerin de ne düsündükleri acikcasi hic umrumda degil. isterlerse mayhem'in kiz versiyonu desinler, özenti gotik desinler,bir resme bakipta önyargi ile.
bunu kimin yaptigi da önemli degil. hos,gerci adini söylesem o kisinin bir bok farketmeyecek, bir sürü ''fan'i '' hakli haksiz, onun tarafinda olacagi icin.
genel olarak sacma bir blog. benim hakkimda sacmalanmis olmasaydi da fikrim degismezdi.

[ Mesaj 14 Mart 2006, Salı - 18:07 tarihinde, vaniLLe tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

internetin "çöplük" olarak adlandırılan bölümünde,

+ insanları kendi kafalarına göre rahatlıkla suçlayan,
+ suçlama yaparken, kanıt göstermekmiş, suçlanan kişiye dorumu sorup işin aslını ögrenmekmiş gibi etik kavramlardan nasibini almamış,
+ dogruluk - gerçeklik gibi kavramlara teget dahi gecemeyecek kadar uzak,
+ tamamen kişisel saldırı amaçlı,
+ büyük olasılıkla seviyesi belaltı olan, henüz olmamışsa mutlaka yakinda bu hale gelecek olan,

siteler var. bunlarda internetin gecekondu mahallesi işte. bi gecede gelip konuyorlar, dürüst insanların hak sahibi olması gereken yerlere.

o kadar basit ki,
birine canın mı sıkıldı?
al bi tane free hosting, veya daha basiti aç bi blog sitesi,
ver küfrü gitsin.

bu tarz siteleri çıkartan insanların durumları o kadar içler acısı ki, emek ve zaman harcayıp yayınladıkları siteye imza dahi atamayacak kadar acizler.

peki aklı başında insanların bu tarz siteler ile ugraşmamasının sebebi nedir derseniz, cevabıda sorunun içinde. aklı başında, düzgün, herhangi bir yerde ezikliği olmayan, sosyal yaşantısı olan, arkadaşları olan, (görünen ve görünmeyen sorunları olmayan kişilerin) sorunu olmayan yani kısaca medeni ve sağlıklı bir insanın iş degil bunlar.

ps: bu yazı yazılırken, benim hakkımda herhangi bi polemik yok idi, yani tamamen objektif ve tarafsız olarak yazıyorum. hoş olsada farketmez, çokda "tın" yani.
Sosyal ağlarda paylaş

vanille'e yazılanlar o kadar onur kırıcıki..umarım bu yazıyı yazanın kız arkadaşınında çıplak resimleri yayınlanır birgün biyerde

ahmaklar..

evet vanil'e tanımadığım halde yavşıyorum 3 gün sonrada pm ile asl sorucam , böyle düşünen varsa

[ Mesaj 14 Mart 2006, Salı - 18:38 tarihinde, Christoph_Vassel tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

Yapanları ii biliorum onlar da kendilerini bilirler, sadece sanal ortamda var olan; kişiliği oturmamış ve kendine başka yerlerde "adam" görüntüsü vermiş kişilerdir.

Bu yazdıklarımı okuo bu kişi, tabi ki hiçbişi deişmicek.O hayvan yine hayvan kalıcak.İlla ki kendi kız kardeşine ya da kuzenine yeğenine v.s yapılmasını beklio.

Yapan arkadaş, huuu sana sesleniorum.Çık hava al sosyal hayata atıl, insanlar fln var dışarda.Yalan bu sanal hayatın sölim.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
vanille'e yazılanlar o kadar onur kırıcıki..umarım bu yazıyı yazanın kız arkadaşınında çıplak resimleri yayınlanır birgün biyerde

ahmaklar..

eh, yaziyi gectim ben . zaten hic birinin dogru olma ihtimali yok. sacma sapan geyik sonucta.Sadece yazi olsaydi orada, daha farkli olurdu yani. fakat benden habersiz alinan bir ss'in daha site acilmadan önce birilerine dagitilmasina asiri derecede sinirlenmistim. (sonucta o siralar fistan denen arkadasla (evet, ss'i alip haberim olmadan millete dagitan o, ne söyleyerek dagittiysa artik. vampire freak mi dedi acaba )
sinirlendigim olay, yüzüme gülünüp, benle geyik yapilmasi arkamdan da sacma sapan isler cevrilmesi. 1 sene önce olmustu bu gerci.suclu tamamen benim gerci, adam yerine koydugum ve böyle birseylerin olucagini tahmin edemedigim icin. gerci nerden bilecektim ss alip millete yalan söyleyerek dagitacagini. nitekim cokta umrumda degil artik. nette yasayan ve nette bir kac insanin(?) yaptigi agucuk bugucuk sitelere takilip dagitacak bi insan degilim, yapmam da.
ha bir de bi kac arkadasin , siteden yeni haberleri olmus gibi ''ahhah ehiehi'' yazmalari da komigime gitti. bazilarinin da gercek kimliklerini göstermedigi gibi ayni zamanda.

[ Mesaj 14 Mart 2006, Salı - 19:17 tarihinde, vaniLLe tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanların 'blog kültürü' diye adlandırdıkları zamazingo da bu zaten. Internet artık TV, Radio gibi neredeyse herkese açık bir medium olduğu için, maskesini takan herkes istediği herhangi bir kimseye kimin hayatında neyi önemli gördüğünü göz önüne bile almadan aklından geçen her lafı edebiliyor. Eskiden 'Gölge Adam' diye bir alterego vardı örnek vermek gerekirse. Kendine Gölge Adam diyen bu adamın eski Bulvar'da yazdığı 'cemiyet haberlerine' sanırım kendisinden başka bir inananın olduğunu sanmıyorum.

Populer bir ornek vermek gerekirse; burada söz konusu olan kurgusal gerçeklik çerçevesinde söylenen lafları ciddiye almak MTV izleyip dünyanın gerçekten o şekilde yaşanılan bir yer olduğunu sanmaktan öteye geçmez. Yani Kral TV'de çıkan VJ'e sus, in ordan demiyor, sadece ekran başında gülüp geçiyorsak böyle bir siteyle karşılaşınca yapmamız gereken yegane şey de bu olmalı diye düşünüyorum.

Sonucta ortaya konulan mevzuatın kalitesi ve ciddiyeti blog'un template olması, resmin o rly baykuşu olmasından anlaşılıyor. Sonuçta bunları yazan insan blogger'da post butonuna tıkladıktan sonra içeri gidip çayını koyuyor, annesine 'merhaba canım anneciğim nasılsın' diyor, derslerine çalışıyor ve normal hayatına devam ediyor.

Alt not olarak, özetle bahsi geçen site paticik.com'un belki bir 'bulvar'i olabilir, bence bunda bir sakınca yok. Önemli olan kendi egolarımızı kontrol altına almak ve bazi seylere kulak asmamayı öğrenmek olmalı diye düşünüyorum. Umursamayın. Gülün geçin. Sonuçta orada söz konusu olan olaylar Paticik forumlarında hali hazırda yaşanmış olayların parodisi.

Önceki mesajımda da dediğim gibi bir insanın benim hakkımda düşündüklerini arkamdan konuşmasından ziyade 'blog'dan okumayı tercih ederim.

Ayrıca, kedi'ye katıldığım bir nokta ise insanın maskesine maske takma ihtiyacı, işte bunu anlamış değilim.

[ Mesaj 14 Mart 2006, Salı - 19:16 tarihinde, dominic tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...