Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

en iyi metal sarkılar

Shift

Öne çıkan mesajlar

arkadaslar ben metal muzige yeni ısınmaya basladım yani yeni yeni metalci oluyorum sizden en kral metal sarkıların isimlerini istiyorum hem kisisel hemde genel olarak kabul edilen en kral metalci sarkılarını yazarsanız sevinirim tesekkur ederim yazanlar icin
Sosyal ağlarda paylaş

Metallica'nın Master of Puppets albümünü dinle, metal albümlari arasında bi klasiktir ama şu anda yaptıkları gibi bişey bekleme..

Metal'in nasıl başladığını öğrenmek istersen Black Sabbath'ın Paranoid ve Sabbath Bloody Sabbath albümlerini dinle..

Şarkı olarak Iron Maden - Fear Of The Dark klasiktir.

Aslında sorduğun soru çok kapsamlı bi soru ve daha biçok şey sayabilirim ama zaman yok ne yazık ki ama arkadaşlar yardımcı olacaktır sanırım :)[hline]I can forgive and I'm not ashamed
to be the person that I am today..

Staind - So Far Away
Sosyal ağlarda paylaş

aegeanin dedigi dogru. ancak sana asil olayin kokleriyle baslasan daha iyi olur. Bunlar metal degil, klasik rock diyebilirsin, ama en azindan bir bilgin olur.

Deep Purple - Smoke on the water
Deep Purple - Black Night
Black Sabbath - Paranoid
Black Sabbath - NIB
Black Sabbath - Iron Man
Led Zeppelin - Immigrant Song
Led Zeppelin - Mobydick

Bunlar asil 'metal' olarak taninan, metalin yaraticilari desek yerindedir. (keske tur verseydin neyse)

Iron Maiden - Flash of blade
Iron Maiden - Rime of ancient mariner
Metallica - Hit The Lights
Metallica - Dyers Eve
Metallica - Disposible Heroes
Slayer - Raining Blood
Slayer - Kill Again
Slayer - Payback
Slayer - South of Heaven
Slayer - Show no mercy
Slayer - Spill the Blood

Bunlarda bir kac yeni grup ( '90 lar ve ustu)

Shadows Fall - Art of Balance
Shadows Fall - Fire in Babylon
Black Label Society - Batthering Ram
Black Label Society - Lords of Destruction
Black Label Society - Stoned and Drunk
Black Label Society - Sold My Soul

Bunlari dinle. Begendiklerini soyle ona gore yeni bro$urlerle geri geliriz[hline]Can't rain all the time.
Sosyal ağlarda paylaş

yeni basladıysan eger marılyn monson sidetle tavsiye ederim ama nu-metal diosan linkinpark ı tek gecerim ve yine deat metalde slayer favorimdir korn,biozard,limpizgit,dani flit,over kull u tavsiye ederim biraz agır olabilir ve sana tek sey sölim dogru yoldasın.asalak yaşayan özentilere ölüm nuohahaha[hline]ŞEREFİM YAŞAMIMDIR
Sosyal ağlarda paylaş

metal müzikte, gerçek metal yapan (rock veya hiphop metali değil, artık o türlere ne deniyorsa..) benim bildiğim opeth, metallica, iron maiden ve cradle of filth var..[hline]Arkadaşlar lütfen topic açarken başlığa dikkat edelim. İçeriği ve başlığı daha açıklayıcı yazalım. Ayrıca: İmza ve Quote hakkında Emaleth'in yazdıklarını iyi okuyun. Daha düzenli forumlar dileğiyle...
Sosyal ağlarda paylaş

rammstein ile marilyn manson bence metal yapmıyor.
Rammstein direk rock yapıyor bence.
Linkin Park ne kadar metalse, rammstein ve marilyn manson da öle..[hline]Arkadaşlar lütfen topic açarken başlığa dikkat edelim. İçeriği ve başlığı daha açıklayıcı yazalım. Ayrıca: İmza ve Quote hakkında Emaleth'in yazdıklarını iyi okuyun. Daha düzenli forumlar dileğiyle...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gawain, 10 September 2003 16:21 tarihinde demiş ki:
Metallica - Sad But True
Metallica - Die Die My Darling

sana kanım kaynadı dayı diyebilir miyim?

Black Sabbath
Pentagram
dinle!
sonra... pantera çok severim ama brutal vokalden hoşlanmam ben.
zaten söylenmiş benim diğer tavsiye edeceklerim
blind guardian hammerfall falan...[hline]Kenderleme, 05 August 2003 18:15 tarihinde demiş ki:
bu bard tam cem uzan olcak yannız
Sosyal ağlarda paylaş

hehe ben solosu olmayan şarkıya metal demem yeni nesil suckerlar derim.örnekler çok.
şarkı tavsiyeye gerke yok snaırım herkes yazmış ama linkin park mış marylin manson mış aman uğrama bile kendine yazık olayın başını merak ediosna black sabath var ama sonrası muamma(draven in yazıkları oluo bunlar) maidenla metal kültürü dewam edio.sonra metallica ile black albüme kaar gelirsin yeter zaten acan hazmedersin maiden ın 20 ye yakın albümü ldugunu düşünürsen.[hline]Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına ben de karşıyım!
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaş herangi bir alt tür belirtmemiş metal in bi müzik türü değil birikim olduğunu biliyor eminim herkes bu yüzden yeni şeyler dinleyenlere ezik muamelesi yapanları kınıyorum[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

Başta Rock la başla bence ve Kesinlikle Yngwie J. Malmsteeen dinle.
Metal e gecmeye karar werdıgınde ki Malmsteen i dinlemeye doyacagını sanmıyorum ,ben bıle kac yıldır dınlıyorum her yıl gıderım konserıne ve hala şarkılarında yenı bışıler keşfedıorum..
Neyse Metal olarak bence Metallica nın S&M albumunu al dinle ya da Iron Maiden fear of the dark veya Cok hard Metal istemıyosan Dream Theater ın şarkılarını sevebilirsin
Hard Metal istiyosan Sepultura,Megadeth,Overkill,Slipknot ı onerebılırım ..[hline]I'm your truth telling lies
I'm your reason alibies
I'm inside open your eyes
I'm you sad but true
Sosyal ağlarda paylaş

Hard Metal ne ola ki? Hard rock var hardcore var..

Bak dinleyeceksen
nightwish
blind guardian
november's doom
opeth
katatonia
amorphis
brave
rain fell within
cradle of filth
Knight Errant (piyasadaki en iyi türk gruplarından biri)
Paradise Lost
In flames
Iron Maiden
Anathema
Staind
Therion
Symphony x
Withering Surface
Iced Earth
Moonspell
Entwine
Elvenking
Sentenced
The Gathering
Lacuna Coil
Tiamat
Avantasia
Angel Dust
Covenant
Godgory
Kamelot
Lacrimas Profundere
Dark Tranquillity
Lake of Tears
My Dying Bride
Led Zeppelin
Savatage
Scorpions
Dio
Kreator

dinlemeni tavsiye ederim. Daha sonra baska tavsiyelerde yaparım.[hline]Ben eskiden, evimin hemen arkasındaki top oynadığım boş araziyi geri istiyorum. Yıkın üstüne yapılan evleri
Bir çöpümüz var diye heryerin çöp kokmasına bende karşıyım

Sosyal ağlarda paylaş

Estel adam metal e yenı başlıo ve sen neler sayıyosun..Ben de saymayı bılıyorum elbet ama adamı bunlarla başta sevdiremezsin zorla dinliyomuş gibi olur.Adam gibi zewk alması lazım gitarın notalarının gidişinden müzigin ritminden bu yuzden de ya direk hard girecek ya da direk Malmsteen gibi adamlarla giricek ki gitarın anatemasını ogrenecek , ama yok illa dinlemek istiosa o grupları al ben de sayıym ;

children of bodom
Watchtower
Spastic Ink
Gordian Knot
Death
Atheist
Cynic
Steve DiGiorgio
Fates Warning
The Gathering
Edenbridge
Zero Hour
Deus Ex Machina
Psychotic Waltz
Clockwork
Ark
Orphaned Land
Dream Theater
Marillion
Queensryche
Planet X
Symphony X
Hammerfall
Kamelot
Stratovarius
dream theater
Dark Tranquallity
Anathema
Iron Maiden
Dimmu borgir
Lacuna Coil
Testament
Pantera
Nargaroth
Gorgoroth
Graveworm
Dark Funeral
Darkthrone
Deicide
Limbonic Art
Empyrium
Enslaved
Entombed
Graveland[hline]I'm your truth telling lies
I'm your reason alibies
I'm inside open your eyes
I'm you sad but true
Sosyal ağlarda paylaş

bakın arkadaşlar ben metale yeni başlicam diyip başlanmaz ne dir ya bu bi yerden bi şeyler falan duyarsın hoşuna gider dinlersin sonra zaman geçtikçe yeni gruplar öğrenirsin daha adam gibi bişey dinlemeden adama dream theater ı dinlettsen onun teknik olup olmadığını anlayamaz.bence önce iced earth'ün watching over me'yi dinle i died for you melancholy güzeldir.blind guardian ın da yavaş parçalarıyla başla yada metallica dinle metallicanın ilk albümlerini sewmeye bililirsin yeni yeni öğrencem diyosan yavaş parçalar dan başla kesinlikle!

not:ayrıca nedir bu metalciyim metalci olacam geyiği ya?
metalci olunmaz metalci doğulur heyt!
[hline][b]Kart-An Ezzateni Esharra Ekutenni
ANTİ-Chemical[b]

[Bu mesaj Natural_Jedi tarafından 11 September 2003 13:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...