Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

medieval: total war - foot knight nasıl yapılır?

Sam

Öne çıkan mesajlar

eh ben de arkadaşların mesajlarına yanılıp yenilip öyle yazdım hakim bey.. :)

echelon'u benim hatalarımı yakalamak için kullanmana izin var mı dark? ;)[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

Sam'in yazdıklarına ek ;

Kral'ınız magnificent builder oldugu zaman happiness tüm bölgelerde +10 artiyor.Asilerle yaptıgınız 1-2 savastan sonra ele gecirdiginiz tüm esirleri serbest bırakırsanız happiness biraz daha artıyor.Buda isyan cıkması ihtimalini azaltıyor.[hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

Sosyal ağlarda paylaş

happiness'ları yazmadım iç savaşa yönelik olmadığı için, benzer şekilde çok miktarda farm upgrade yaparsanız kral steward, great steward gibi özellikler de kazanıyor hem +10 happiness veren hem de tarım gelirlerini belli bir yüzde arttıran..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada tüfekli birimleri mısır , almohad , turk falansanız kullanın , yagmurlu havada ise yaramıyorlar ve sadece güney bölgelerinde kullandiginiza degecek kadar iyi hava oluyor.
Arbelasterlar ve ingiltere ile oynuyorsanız longbowmenler enfaydalı birimler.

Golden horde'a karsı khazar'a icinde 600-700 saracen olan 2000 kisilik bir ordu ve ordunun basına 5-6 yıldızlı bir general koyarsanız basarılı olursunuz.Komsu bölgelere büyük ordularda gerekmez bu sekilde.
[hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

[Bu mesaj Soulless tarafından 28 August 2003 16:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben pavise arbalester'ları tercih ediyorum daha yavaş olduğu halde, oldukça uzun süren reload sırasında istediği kadar çok okçu ateş etsin imkanı yok vuramıyorlar. 2 kayıpla 60 trebizond archer'ı öldürmüşlerdi.. :)[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

Benımde onumde kendımden buyuk kalkanım olsa bende olmem.

Bu arada ben sadece 3 buyukordu kullnıyorum onlarda yenıcerıler cıkana kadar atlı ghulam agırlıklı oldugu ıcın 700 kısı falan oluyo khazamıan cıkıncada yenıcerılerle beraber 1000 ı gecıyo bazen.

Bıde turklerle oynarken butun taktıgınız dusmanı kacırmaya yonelık olmadı. Bunuda en ıyı full dreadlı bı generle dogru anı bekleyıp top yekun anı bır saldırıyla yapabılıyorsunuz[hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

lol cuce yazdığın tüm taktikler her ülke için gerekli temel taktikler,sen onların önüne "bu arada türklerde" elkiyosun farkındamısın,bu arada easy'de mi oynuyosun,700 adamlık orduyla avcunu yalarsın büyük olasılıkla easy dışında

bu arada moğolları durdurmak için 5000 adam lazım tamam,ama niye durduruyosunuuzki,siz bi province kaybediceksiniz,moğollar bütün avrupayı,balkanları,vede rusyayı sizin için benzeticek,siz avrupaya açılmadıkça moğollarla upraşmayın,zaten moğollar geldikten 100 yıl sonra kesin dağalıyolar,ama kendileri giderken batarken rusyayı ve doğu avrupayıda götürüyorlar,o zaman "while cat's away,mice come out to play" gibin çıkıp her yeri minimum orduyla alıyosununz

sweeet[hline]less talk,more glock!
infected, 30 July 2003 23:02 tarihinde demiş ki:
yaşım 15 bi adam daldı o da hafifçe dokundu yani
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamda hos demıssınde dıger ırkların unıtelerı bu kadar cok zarar veremıyor veya bu kadar cabuk olmuyorlar. Bu yuzdenden turkler savası kısa tutmak zorunda yoksa sansları olmuyor bıde normalde oynuyorum hardda oynarken bende abanıyorum orduları ama her proviencesa da 1000 adam yıgmıyorum.

ıspanyollar fransızlar bı savasta savunmada yarım saat cok az kayıpla durabılırler bu da bı taktıktır. Masallah adamları her unıtesı tank zatı, demek ıstedıgım turklerde boyle bı sansın yok catısma 2 dakkayı gectımı kaybedıyorsun, kı ıyı bı generalle bu suredede bıtıyor zaten.[hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

anladım,haklısın,order foot knihgts'la baş başa gidebilecek(savunmada)müslümanlarda hiç bi ünit yok

bu arada fransayla expertte oynayı 10 turn hayatta kalabilen biri varmı?aaargh,delircem,ingilizler,ispanyollar,papada mal gibi bakıyo bişi demiyo uyuz oldum[hline]less talk,more glock!
Sosyal ağlarda paylaş

fransa'yı expert'te başlattım 1087'den, 1230'lara geldiğimde günümüz fransa'sısın hepsi (lorraine, provence filan dahil) + tripoli + palestine + antioch + cyprus benimdi, en çok gelir, en çok asker, (golden horde gelene kadar) en ileri teknoloji, en sadık halk filan, çok kolaylaştı sıkıldım.. :) fransa early age'de türklerle beraber gördüğüm en zor ülke, ilk 20 yılda aragon, ingiltere ve almanya'yla savaşa girdim ama hepsini dağıttım. fakat ile de france'ı, toulose'u kaybettim kısa bir süre mesela, (normalde hiçbir şekilde eyalet teslim etmem özellikle istemiyorsam) zorlu yani biraz..

hem ben hep glorious achievements oynuyorum, bütün dünyayı fethetmeye çalışmıyorum. ülkenin tarihi sınırlarına ulaştırıp sonrasında savunma yapıyorum. zaten yapay zeka o kadar güdük ki danimarka'yı aldım early age'de, yüz yıl sonra en iyi ülke gene ben oldum, anlamsız geliyor bana o yüzden. bu nedenle altınordu'ya bırakmıyorum gürcistan'ı ve ermenistan'ı ama onlara da dokunmuyorum sonra..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar bende şöyle bir sorun var 1.1 yamasını kullandığım halde: (daha yenisini göremedim resmi sitede)

polonya ve italya'yı oynarken glorious achievements ile, sadece conquest skorları yazılıyor. yani 25 yılda bir puanlar verilirken homelands sayılmıyor puana. böyle olunca da hiçbir anlamı kalmıyor, başka yaşayan ya da çözümünü bilen varsa bir zahmet anlatabilir mi?[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

Bi kere benim başıma acaip feci bişey gelmişti oyunun daha ilk 40-50 senesinde (Danesle oynuyodum buarada ben expansionla beraber gelen vikingler dağıtıyo zaten) ingiltere bütün prensleri ve kralı öldüğü için dağılşdı sonra 10 sene sonra falan Fransayla savaş yaparken scotlandın güneylerinde heriflerde bulunan bi şehri aldım(asıl ordu değilde 700-800 highland clansmen ve 100-200 archerlardan oluşan ikinci orduyla) orduyu orda bırakmam rağmen rebel çıktı ve olay aynen şuydu: Dağılan ingilterenin kalan tek prensi yanına topladığı ''royal'' ordusu ile eskiden kendilerine ait olan bu şehiri kuşattı'' Ve oyun penceresi açıldığında aldığım şehirde yaklaşık 3 tane 1000 kişilik ordu ve her orduda çağın son teknolojisiyle donatılmış adamlar (nerdeyse haçlı seferlerinde çıkan adamlardan) ve üstlerinde İngiliz bayrağı...[hline][b]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche

[Bu mesaj Ardeth tarafından 05 September 2003 16:44 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eh ardeth,olur öyle,oyunun zevki bu beklenmedik olaylar ve bu olayların sonuçlarını düzletmeye çalışmakta zaten,yapman gereken baya ordu yığıp onların olabileceğince az provincede kalmasını sağla,o kadar büyük ordu ise parası 3-4 province ile yetmez,genişlemek zorundadır,ama parasızlıktan ne farm ne asker nede bina yapabilir40-50 tane spy yap,gönder provincelerine,2-3 turnde ayaklanam çıkar,dağılırlar,yada saldır doğruca sen bilkirsin,yeterse yayılmasınlar[hline]less talk,more glock!

[Bu mesaj DoGMeaT tarafından 05 September 2003 19:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

isyan olayları inanılmaz saçma, saçmalık ötesi. isyan çıkma ya da eski krallıkların kurulması tamam da, 1100'den önce nicea'da yüzlerce proniai allagion, yüzlerce varangian guard ve yüzlerce trebizond archer nasıl ayaklanır? ulan daha ben yapamıyorum bunların hiçbirini! dağlarda gizli royal palace'lar master horse breeder'lar mı var?!!!!!! başka bi isyan çıkar, tek fort var yüzlerce chivalric knights, chivalric men-at-arms, chivalric sergeants filan ama hiçbir bilgisayar ülkesi yapamıyor!

o denli saçma oluyor ki bu isyanlar, (expert'te bu dediklerim ama normal'de filan da aynı) golden horde 15000 askerle geldi (ben 800 askerle tek bir kere savaşmadan fransa'yı aldım saxony'e kadar) ama o kadar kötü kullandı ki orduyu bizans loyalist isyanlarla en azından 10000 tane kataphraktoi, varangian guard, proniai allagion ve diğer en güçlü birimlerden oluşan ordular kazandı ve golden horde sadece 12 yılda 12000 asker kaybetti ve yokolmanın eşiğine geldi!

isyanlar kadar saçma olan bir diğer şey ise eyaleet ele geçirince yağlama olayı. bir geri çekiliyorsun haydaa 10 tane bina yıkılıyor ki bunlar 100 turn'ün emeği! sadece vurkaç yapıp adamların hem ekonomisini hem asker üretimini çökertebiliyorsun, bence o a dengesiz bir abartılıkta..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

Evet işte 3000 tane elit unit nerdeyse ben napam onlara karşı. Üstüme haçlı seferi ilan edildi desem kabul etcemde isyan eden ingiliz prensinin krallık yıkılmadan önce sahip oldukları ordunu sayıca 3 katı ve güçce 10 katı güçlü bir orduyla geri dönmesi komik geldi bana.[hline][b]''Eğer o her kimki canavarlarla savaşıyorsa dikkat etmelidir yoksa kendiside bir canavara dönüşebilir. Ve eğer o kişi karanlığın derinliklerine uzun süre bakarsa; karanlık onun kalbinin içine yansır.'' - Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

sam'in de dediği gibi, toprak kaybetmekten çok o 100 yıllık binaları kaybetmek koyuyor insana, sırf o yüzden şüpheli olduğum her isyanı yönetiyorum.

Arada türklerle saatlerce savaştığım oluyor, yani cücenin dediği gibi ilk birkaç dk sonra çökme diye birşey söz konusu değil.
Tabi saracen arkası archer yanlarda atlılar, ileri geri gidip gelen okçu atlılar filan kullanınca kaybetmek zor
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...