Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

medieval: total war - foot knight nasıl yapılır?

Sam

Öne çıkan mesajlar

said:
Soulless, 25 August 2003 19:52 tarihinde demiş ki: Total War : Rome [hline]Either kill me or take me as I am, I'll be damned if I ever change

çoook sağlam makina isteyecekmiş gibi gosterıyo ss ler[hline]Duxus
---------
blackchaos, 09 June 2003 23:22 tarihinde demiş ki:
allaha yakın bana uzak ol
Sosyal ağlarda paylaş

[ Knights of Santiago ]

Cost - 875
Upkeep - 10
Size - 40
Period - All
Religion - Catholic
Faction - Spanish, Aragonese
Requirements - Fort, Keep, Church, Chapter House, Crusade

Irresistable Charge (8)
Excellent Attack (5)
Excellent Defence (5)
Very Heavily Armoured (7)
Excellent Morale (8)

Yani...[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.
Sosyal ağlarda paylaş

portekiz ve ispanya ayrı değil zaten, crusade başarırsan knight of santiago yapabiliyorsun ki chivalric knights'a çok benziyor, ingiliz ve fransız'ların en iyi süvarisi chivalric knights zaten bütün katoliklerde standart var. en iyi süvariler 'neredeyse' şüphesiz (excellent olmadığından attack'i) gothic knight ve lancer. (sadece ispanyollarda görebildim custom game listesinde) ama sonuç olarak bunların hepsi mızraklı bişilere denk gelince çuvallıyor, infantry sınıfından knight'lar yapılabilse gerçekten iyi olurdu..

gendarme'ler de daha iyi değil zaten bunların hiçbirinden ama çok daha ucuz bunlara kıyasla, bayağı da geç piyasaya çıkıyorlar ve tonla bina yapman gerekiyor.. (master swordsmith ve county militia oha yani, o kadar binayı yapan adam zaten chivalric knight yapar önce)[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 27 August 2003 00:36 tarihinde demiş ki:
[ Knights of Santiago ]

Cost - 875
Upkeep - 10
Size - 40
Period - All
Religion - Catholic
Faction - Spanish, Aragonese
Requirements - Fort, Keep, Church, Chapter House, Crusade

Irresistable Charge (8)
Excellent Attack (5)
Excellent Defence (5)
Very Heavily Armoured (7)
Excellent Morale (8)

Yani...[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.

custom game'de görmedim ama gerçekten böyleyse bir acayiplik var çünkü crusade yola çıkarınca da bunlardan oluşuyor ve hiç benzemiyor onların özelliklerine..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

Bizans olunca zaten Avrupa'ya değil Afrika ya yöneleceksin.O yüzden Knightlarla falan uğraşmana gerek yok.Zaten Avrupa birbirini yiyor hep.
Byzantine Infantry de çulsuz Müslüman devletlerin askerlerini hem sayisiyla hemde dönemki üstünlüğü ile dağitiyor.Ama sorun infantry poor morale orasi kötü.
Yani kısacası Bizans i knightlara karşı hiç deneyemedim orasini bilmiyorum eheh ama güneye yönelecekseniz -ki yönelin oraları çok zengin- muhawid miş saracen miş ezmeniz lazım.
İlerde bir de bi cavalary çıkıyordu + Kataphiroki miydi ne iyi süvariler.
hıayt yürü be Bizans :-P[hline]No time for tears
No time to run and hide
No time to be afraid of fear
I keep no time to cry

Sosyal ağlarda paylaş

evet o katarohkimi mine onlar süper,zaten bizans kralları,prensleri hep kathorapi(lol adnmını yazın şunun!)
ben biliyorum 230 armenian cavalary'yi bi province daldırdım,herkesi kestim en sonunda bizans prensi çıktı 20 adaml,saldırttım adamları,70 kişiyi aldılar 20 kişi,benimkiler savaştam kaçtı,yenildim:(

aa bu arada ,müslüman oynayıp knightları kesemiyosanız size süper öneri"beuddin camel",dalga geçmiyom bu peasentten bozma(zaten savaş öncesi dismuont edince peasent oluyolar)dandirik develeri ghulamlar çıkana kadar kullandım,onra avrupaya gelince yine kullmanmaya başladım,çok güçlüler knightlara karşı,moralleri iyi olna 200 camelle prensin yönettiği süper 150 kişilik orduyu dağıttım,nerdeyse hepsi savaşmadan cameeleri görüp kaçıyo,geri dönüyo,gene kaçıyo,gene geri dönüyo ama sonuçta 50 kayıpla pernslerini ve güless talk,more glock!
infected, 30 July 2003 23:02 tarihinde demiş ki:
yaşım 15 bi adam daldı o da hafifçe dokundu yani
Sosyal ağlarda paylaş

armenian heavy cavalry süper türk olarak başlayınca, ben onlardan ve ghazi infantry'lerden (excellent attack ve bonus to armoured troops tam anti bizans infantry) 1-2 ordu ürettim mi anadolu'dan girip balkanlardan çıkıyorum.. :)

yapay zeka çok yetersiz kalıyor ama çoğu zaman, bakın mesela hep en çok spearman tarzı şeyler üretiyor bilgisayar. 1000 tane spearman karşısına sağlam infantry çıkartınca mahvoluyor. işin daha da acayibi bir kere yaptığı askerleri ölene kadar yenilemiyor. mesela adam 1000 peasant yapmış oyun ilk başladığında, 100 yıl geçse hiç savaşmadan gene aynı adamlar duruyor. durum böyle olunca yenememek imkansız oluyor. mesela mısırlılar kimseyle savaşmadı halleri böyleydi, iki turn'de mısır harici eyaletleri kalmadı adamların bana savaş açınca.. :)

yapay zeka kendi arasında savaşırken de gözlemlenebiliyor, ispanyollar filistin'e crusade gönderiyor, crusade sayesinde almohad'ları eziyorlar ve mısır da kendini savunamıyor çoğu zaman tonlarca peasant v.b yaptığından..

ben düşmanlarımla doğrudan savaşmak yerine abartı derecede çok güçlenenlerin yeni ele geçirdiği border fort'suz eyaletlere tonla spy gönderiyorum, 2-3 yılda bir kesin isyan çıkıyor sağda solda ama kimse nedenini bilmiyor, sam amca'lık yapıyorum yani.. 8-)

ekleme: o süvarilerin adı kataphraktoi, ingilizce'de cataphract (yunanca'dan alınma tabii) olarak geçer.. (aoe 2'deki unique bizans ünitesi, rise of nations'da standart ancient age heavy cavalry)[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."

[Bu mesaj Sam tarafından 27 August 2003 15:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

horace bir zahmet knights of santiago bilgilerini aldığın sitenin linkini verebilir misin? ben üstünkörü aradım ama böyle istatistiki bilgilerin olduğu bir siteye rastlayamadım..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

Turkler super bence cunku turcoman horsemanleri(daha ilerde daha iyi okcuları cıkıo hatta) var ve daha saldırmadan vur kac vur kac baya kayıp veriyorum dusmana ayrıca o kadar gucsuz olduklarına ınanmıyorum golden horde dısında fazla kasmadan bıttı oyun e 10000 kisiden fazla geliolar bi bolgeye ozellikle orda ugrastım sonra da sıkı ekonomıyle bitti is ayrıca birimler ne kadar guclu olursa olsun supriz ataklarla ozellikle hilal taktigi muthis uygulanıo ve super etkili zati cogu birim fast oldugu icinde kolay oluo taktik bırakın avrupalıları olm elin gavurları bize yakısmaz :P :)[hline]Be Different from others...
Sosyal ağlarda paylaş

Turklere gucsuz dıyenın alnını karıslarım zaten.

Yapıcagınız unıtelerın 4 de 3 uun zaten oku var az bucuk ıs goruyo. Futtusaw, gazı gıbı delı yaratıklar sayesınde savasın suresı cok kısalıyo bı catısma basladıktan 2 dakıka sonra dusman bı anda delı kayıplar veıroyr. E halıyle buda cıddı moral bozulugu demek.

Turkun gucu gazıde bısde oyunun basında muvahıdle saracende.

Ozellıkle muvahıd, ordunuzda okcu bollugu yasıyorsanızda saracen early age de butun ınfantry ıhtıyacınızı karsılayacatır.

Demıssınız butun adamların deafnce dusuk eee ama atackları yuksek butun turk unıtelerı ıcınde attacgı weak attacgı olan tek unıte turcamon ınfantry onuda yapmıyosun zaten.

En onemlı sey hıall taktıgıle dusmanın saflarını bozmak duzenını yıpratmak, generalınız ıyıyse dusmanın kacması 3dakkayı gecmıyor sızede fast olan futtusaw gazhı ve muvahdlerınızle bence batı knıghtlarına karsısında ezılmeyen atlılarınızla dusmanı arkadan bıcmek kalıyor.

Oyunun en ıkı cavalarylerınde bırıde turklerde khzahıan mı ne ole bısey cok ıyı bısey.

Istısnasız oyundakı en ıyı ınfantry de turklerdekı kendısı janisarry heavy ınfatry olur her bıseye bonuslu bu arkadas kacmaz, korkmaz, olmez -olur ama kotu kullnılırsa, dogru yerden saldırınca dusmana adam kaybetmezsın kı buda kolay cunku bu aradaslar fast-. bunların dusman uzaktayken onune yakınlasınca arkasına oyunun en yeteneklı ve tek dısıplınlı okcuları olan janisarry archer -bıde mısırlarda var dıciplend archer ama o janisarry kadar saglam zarar vermıyo- konulur ve knıghtlara bıle yanınıza gelene kadar cıddı kayap verılecek bır kuvvet olusur.

Ha bıde sunu deneyın ordunuzun on saffına janisarry infantry koyun bekleyın dusman gelsın oklamayın takı dusman sıze son anda bı ok atıcak kadar yakınlastıgında bır kez ok atın. Armor falan tanımadan dusmanın uhtemelen butun on sırası yerde ıkıncı sırası ıse yarılanmıs olucaktır. Gerısınıde sert bı charge la ınfatrylerın kendısı gorucektır.[hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

golden hordeyle uğraşmıyacaksın asla,yıkabilirsin ama,gereği yok,onun yerine istanbulu ve yunanistanı aldıktan sonra batıya HİÇ ilerleme,doğuya yönel,golden horde gelince 1 province kaybediceksin,tutma imkanın yok gibi bişery,dolu heavy mongol cavalary provincini basıyo(hangisi unuttum,rusyayala komşu olan),bırak alsınlar o provinceyi,gitsinler batıya,senin için ruslları,macarları,istanbuldan sonra rusya-hazarlara kaçan bizans kırıntılarını,o bölgedeki heşeyi yok edecek,fransayı yada almanyaya dayanacak ama alamıyo onları,bu sürede hep doğuya doğru ilerlemiş olmanız ve ispnayaya dayanmış yada gelemek üzere olmalısınız,ispanyaya saldırmadan önce bütün provincelerinizin tam güç olduğundan,ordularınızın,ekonominizin emin olduğundan sonra,ispanyaya ve batıya aynı anda ilerlemeye başlayın,rusyaya değil,orda güçsüz düşmüş moğollar kalsın,yeterince ilerleyince,(italyayı 2 kuşatmış olmalısınız,doğu ordularınızda franayı baya dağıtmış olMALI)rusyaya yönelip moğolları ezin,AMA DİKKAT rusyada sürekli ayaklanma oluyo,özellikle finlandiyada,ülkenizi yıkacak büyük ayaklanmalar,sivil savaşlar burdan ateş alıcak,bu yüzden daima devasa ordular bırakmalısınız burda,hem finlandiyada doğrudan ingiltereye dalabilirsinz,hehe alın size walktrough,:)[hline]less talk,more glock!
Sosyal ağlarda paylaş

lol hashasınlerle normal assasin soruyon sandım,pardon,hashasınler komutan kesmek için,her ordudda 1 tane bulunduruyorom,orduma yakın bir ormana koyuyorum,komutanı kesemezlerse okçularına arkadan daldırıp okçuşları dağıtıyom,ama hashasın ordusu kurp sonra "eeeee,savaşta yenemiyom dersen gülerim sana:)"[hline]less talk,more glock!

[Bu mesaj DoGMeaT tarafından 27 August 2003 22:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ordunun yanında tutma ordudan uzak,koyabileceğin bi ormana sakla,gomtanı görürsen yanlız daldır(komutan knight,prens kralsa biraz zor)ben baya kullanıyorum,zati komutanı kesemiyecek durumdaysa okçuları dağıt, o 12 adam dalıp üzlerce okçuyo kovalıyo gülmekten sandelyeden düşüyorum
bide komutanlarını savaşta kaybetmemek için okçu yapan arklarınvarsa mp'de kullan

[Bu mesaj DoGMeaT tarafından 27 August 2003 22:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

horace verdiğin link çalışmadı ama başka bir sayfa buldum benzer bir listeyi veren, gene de sağol..

golden horde'u püskürtmek mümkün sadece georgia'ya saldırırlarsa ve çok gerekli çünkü yenemezseniz ilk geldiklerinde savaşa girmiş oluyorsunuz ve khazar'a gelen esas kuvvetler canınıza okuyabiliyor rahatlıkla. gürcistan'a 5000 tanesi gelmişti ve master armourer bulunduğundan hepsi altın zırh upgrade'ine sahipti :) ama mısır, balkanlar ve komşu province'lerdeki bütün adamlarımı (hemen hepsinin başında en az 6 yıldızlı komutan vardı) yığarak 5000 kişiye 5000 kişi otomatik savaştırdım ve 2500 adam kaybetiğim halde 2000 kayıp verdirip 2500 de rehin aldım, 35000 ducat kadar fidye ödediler.. 8-)

janissary'leri türk'lerin gücü olarak değerlendiremiyorum çünkü turn başına bir tane yapabiliyorsunuz military academy'den dolayı, bütün orduları onlardan kurmak imkansız neredeyse. her ne kadar sürüyle okçu birimler bulunsa da bunlar ancak defense'i çok düşük ve zırhsız rakiplere kayda değer kayıp verdirebiliyor, adam yanına geldi mi geberiyorsun anında. custom battle denedim kaç kere byzantine infantry'leri yenemedim denk ghazi infantry ile, feudal men-at-arms'la denedim canlarına okudum. yetenekli oyuncular daha iyi değerlendirebilir belki avantajlarını müslümanların ama ben katolik birimlerini daha dengeli görüyorum, avantajları az da olsa uçuk dezavantajlara sahip değiller..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

Tamada butun ordu yenıcerı olmıyacak zaten ustelık sız su oyunu oynarken 12 bırımlık kac ordu yapıyorsunuzkı anlamıyorum?

Ben tas catlasa 3 ordu yapıyorum ve bana yetıyor ama butun savasları kendım oynuyorum. 5000 e 1000 savas kazanmak cok kolay turklerde generalın ıyıyse.[hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

Tufeklıler ıse yarıyo sanırımda ben beceremıyorum cunkı bılgısayar bana tufekle kayıp verıyor.

ama ateslı sılahların asıl etkısı dusmanın moralını bozmak bıde demı-connan* ve culverın pıyadaye karsıda etkılı fena olmuyo onlar.

*: demı-connan hareket edebılen tek siege weapon[hline]Cuce iste bildigin cuce
Sosyal ağlarda paylaş

O hareket eden topu görmedim abi ben?Ne zaman çıkıyor ve kimlerde çıkıyor?
Ayrıca tavernden adam kiralayın abi.Müthiş işe yarıyor.Özellikle müslümansanız çıkartamadığınız üniteleri kiralayabiliyorsunuz,müthiş oluyor(biraz pahalı oluyor ama).[hline]Every girl that I f*cked tried to make me satisfied.
Sosyal ağlarda paylaş

pahalı olsun,para bitek oyunun ilk 100 yılında sonrada sivil savaş çıkınca lazım oluyo,ben hep kiralıyorum chivilary sergeants,feudal men-at-arms,byzantine inf,sürekli kirala,bu arada ben en az 7 full birimli ordu tutuyom,yoksa yetmiyo,daima en kötüsüne ve sivil savaşa hazır olmalı:)[hline]less talk,more glock!
Sosyal ağlarda paylaş

sivil savaş asla çıkamaz şunlara dikkat edersen, bende bir kere almanya'yken çıktı sonra kavradım olayı:

- kralın influence'ı 5 altına düşmemeli, loyalty'i etkiliyor. eğer daha üstü değilse savaş kaybetmeyin hiç kimseye karşı..

- her orduyu yöneten (yanında generl yıldızı olan) komutanın loyalty'si en az 5 olmalı. kesinlikle 4 altına düşmemeli. en iyi komutanlarınıza ünvan verin loyalty arttıran, (acumen'i de hesaba katarak) adamın yıldızları çok ama loyalty'si azsa kralın ordusunda tutun..

- kendi komutanlarınızı assasin'le öldürmeye çalışıp başaramamak da iç savaşa yol açabilir..

- bina inşa ettikçe monarch'ınız builder, great builder ve magnificient builder özelliklerini alır, son ikincileri sırayla +1 ve +2 loyalty verir tüm generallere..

- bribe edilmiş ya da mercenary orduların kumandanlarının loyalty'leri çok düşüktür, aman dikkat..

- bir ton loyalty'si çok az adamın başına tek bir loyalty'si çok adamı bile koysanız yetiyor benim bildiğim. edessa valisi uslu bir peasant isyankar sürüyle ghulam bodyguard'ı yönetebiliyorsa bırakın yönetsin.. :)

ben her sınır province'ine artık en az 1000 adam yerleştiriyorum çünkü saldırır anında diğer yerlerden yardım getirirsem bir turn'den fazla boş kalırsa komşu hemen saldırıyor, kaç kere anlamsız savaşlara girdim öyle. barışı da kabul etmiyor bir türlü aptal yapay zeka yenme ihtimali hiç olmadığı halde. kritik yerlere 2000 adam bile koyuyorum. (düşman 2-3 eyaletteki adamlarla birden saldırırsa 1000 kişi yetmiyor) golden horde'un ilk saldırısını durdurmak için de en az 5000 adam gerek yukarıda yazdığım gibi..[hline]"I love the Hong Kong style of action movies, but that only looks good for small guys. The reason why the whole style was developed over there was because those guys were very puny guys ... they had to learn a technique that small people can do that are as effective as the big guy's strength. So that's where the martial arts came from."
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...