Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pramitlerin yapılışı

tamirci

Öne çıkan mesajlar

said:
tamirci, 18 August 2003 00:34 tarihinde demiş ki:
ya o zamanın şartlarını tabiki bilemeyiz ama ortalam bi pramiti 40 yılda yapıyolarmıs normal bi insanın yaşamı hele o zamanlarda 40tan kat kat fazla değilmi?
bencede yapım srasında ölenler olabilir ordaki mumyalar

benim bildiğimde o zamanın insanlarına göre 40 yaşı çok yüksek bi yaş genelde 30 larda ölürlermiş
tıpbu günkü gibi deilki o zamanlarda
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır 30 yaşında piramit işcileri sadece etle beslenirlermiş okadar taşı taşımaları için güç lazım o yuzden sadece et yerlermiş

ve biliyosun ozamanlar haslanmış et deil kızartılmış et yani kuyruk yağıyla yapıolar ve omru cooook ama cok kısaltıyor[hline]Wake Me Up Before you GO-GO / WHAM!

Hem Mal Hem Kor
(rumuzda mantık aranmaz)
Hööööööööööööö

Sosyal ağlarda paylaş

mısırlılar mercimek yiye bilirlerde ben işçilerden bahsediyorum yani kuvvetli olmk için etle besliyorlarmış diye duymuştum[hline]Nefret ediyorum su kizlardan Beni goturmedikleri yer kalmadi Oram buram icki kokan meyhaneler Daha da ileri gittiler Beni yatak odalarina goturduler Atesleriyle yaktilar Dudaklariyla emdiler Halen anlamiyorum Benim gibi zavalli bir sigaradan ne istediler
Sosyal ağlarda paylaş

said:
regulus, 18 August 2003 15:01 tarihinde demiş ki:
bir piramidin içine girdiğimiz zaman yaralarımız çok hızlı iyileşirmiş.

boyle durumlarin oldugu vakalar var.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 18 August 2003 15:04 tarihinde demiş ki:
piramitlerde aynı zamanda bozulma minimuma iniyo. Camdan yapılmış piramit içinde et saklamışlardı ( işte tam firavunun konulduğu yerine oranla) ve bozulmamıştı et. Piramit de mumyalamaya yardım ediyo yani.

Kutsal kübit denen bi ölçü kullanıyodu mısırlılar, göya firavunun dirseğinden parmağının ucuna kadar olan. Ama enteresan bi ölçü. Bissürü gıvgıvlı cıvcıvlı olayı filan vardı şimdi tam hatırlamadıım.[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.

firavunun dirsegi malzemesiyle alakasi olamaz olcunun. ya ankhtir ya da yildizlarin veya dunyanin orantilari. ankhin tam dogru oranlari su an mechul sanirsam.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
shapshal, 18 August 2003 20:16 tarihinde demiş ki:
niye tamir mi etcen yıkık kısımlarını piramitlerin :)
işçilerin bir kısmı çalışırken ölüyor,bir kısmı da çalıştıktan sonra nasıl yaptıklarını yaparken ne olduğunu falan anlatmasınlar diye firavunun isteğiyle öldürülüyor.[hline]karpuz, 14 June 2003 19:26 tarihinde demiş ki:
Karpuz yedim! Manavdan aldım eve getirirken yolda dayanamayıp tırnaklarımı batırıp (olmayanları) 1 parça koparabildim ve attım ağzıma... Çekirdeğini sevdiğimin meyvesi :D

mimarlar, bazi tas ustalari. isciler degil. ve firavunun istegiyle olduruluyor dedigin de firavun olunce olduruluyorlar. o da firavunun ne kadar yasadigina bagli.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
TheSilver, 18 August 2003 20:20 tarihinde demiş ki:
uzaylılar yapmış falan diye uçuk fikirler var bunlar bence çok salakça insanların beyni yokmu niye yapamasınlar.

sen o devirde olsan bu engin tarih bilginle eminim ki tek basina yapardin. sazliklardan piramitlere...[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 18 August 2003 20:27 tarihinde demiş ki:
2, 594, 914 m3
hacmi.

Ayrıca tabut lahit kısımları filan sonradan eklenmişti hatırladığım kadarıyla diğer piramitlerden farklı olarak.[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.

sorun piramit geometrisinin tam hacmi degil, herhangi bir sey saklanabilecek yerlerinin hacmi. ve piramidin icine bakarsak bu hacmin cok kucuk oldugunu goruyoruz.

lahit kismi sonradan yapilmamistir. buyuk piramitten bahsediyoruz, piramidin tum mimarisi kompakttir, tasarim asamasinda her seyin su anki yerinde oldugu yapi malzemeleri arasindaki uyum, binanin kendisini mukemmelen havalandirmasi, gecit ve baglantilarin mukemmelligi gibi yapisal butunluge isaret eden ozelliklerinden anlasilabilecegi gibi sonradan ekleme yoktur.

bir istisna disinda, keopsun lahdi cok igreti durmakta. kral odasinin fotografina bir bakin, resmen gelmis konmus gibi oraya. diger piramitlerde ve mezarlarda lahit odanin entegral parcasi olur, oda icindeki mimaride kazilarak ya da kabartma ile yeri belli olurken, buyuk piramitte boylesine bir firavun icin cok basit bir lahit gelip konmustur. sanki iki kapili buzdolabini eve koyar gibi. cok killi bir durum.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 18 August 2003 20:40 tarihinde demiş ki:
bütün piramitin hacmi. modifiye bi piramit olduğu için (eğer varsa) depolama bölümünün hacmini kestirmek zor.[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.

hesap bile yapmana gerek yok, kesit cizimlerine bak piramidin, kral odasi, kralice odasi havalandirma kanallari - azdir - buyuk koridor, her sey dahil cok komik bir alan kapliyor. sirf bir tahil deposu yapmak icin o kadar tas tasinmaz. zaten neolitik cagdan beri yere gomulen sarniclar seklinde gayet etkili tahil depolari kullaniliyor, bugun guneydoguda bile.

haa ama tahil kitligi zamaninda bir ara piramit tahil depolamak icin kullanilmis midir, olabilir.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 20 August 2003 18:08 tarihinde demiş ki:firavunun dirsegi malzemesiyle alakasi olamaz olcunun. ya ankhtir ya da yildizlarin veya dunyanin orantilari. ankhin tam dogru oranlari su an mechul sanirsam.

"The Ancient Egyptians used three measure units: "elbow" (466 mm) equaling to 7 "palms" (66,5 mm), which, in turn, was equal to 4 "fingers" (16,6 mm)."

Blöfçünün rehberlerini yalayıp yutmuş bi insan olduğunu tahmin ediyorum.[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.

[Bu mesaj horacegoesskiing tarafından 20 August 2003 22:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

osmanli da arsin ve endaze kullaniyordu. burada onemli olan olcutlere verilen isimler degil, herhangi bir olcut kullanilarak binalarda olusturulan oranlardir. piramidi arsinla (sabit bir arsin) ya da inchle olcebiliriz, ama yine sonucta yapinin oranlari sabit bir rakamdir, olcu ismi olmaz.

yani neticede butun piramitlerin - ayni doneme denk gelen - oranlari birbirinin ayni oldugu icin tutup da filanca firavunun ayak ve uyluk kemiginin oranina gore yapilmistir diyemeyiz.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 21 August 2003 00:18 tarihinde demiş ki:
unity öle demiyoruz zaten. ama işte o ölçülerin çıkış noktası bi firavunun -hangisi olduğunu hatırlamadığım- ölçüleriydi işte. en azından öle iddia ediliyodu yani. yoksa tabi ki başka bişiden yola çıkılmış olabilir.[hline]Böyle de kültürlü bi insanım yani.

onca kurcaladim ilk defa senden duyuyorum. benim bildigim piramitteki oranlar ankh ve cesitli yildizlarin ve dunyanin oranlaridir. nasi bi firavun olucak ki dunyanin olculerinin ve yildizlararasi olculerin ve yildizlarin dunyaya mesafelerinin olusturdugu bi karmasik oranlar sistemi aynen gidiginin, topugunun ve sair ekleminin oraninda olucak ? mumkun degil.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
benim hatırladığım bir başka "efsane" de,odalarda ve mezarlarım çevresinde "radyoaktif" aşırı doz ve etkileyici madde bulunması.
Mezara ilk giren kişiler "uçmuş" oluyor bir bakıma...

Ayrıca en büyük piramitin bir tanesinin kapısı AŞIRI büyükmüş ve asla açılmasına izin verilmemiş..Halen açılmadığıda varsayılıyor.

ve Bulunamayan bir çok odası-sırrı var..[hline]Dream as u never die,live as you can die tomorrow
Always remember;death is only a Begining

Only in My Dreams Now...Curse!
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi firavun dirseği ölçüsü tam olarak öyle değil, bunun yazdığı papirüsler var zaten bulunmuş. christian jacq (yanlış bilmiyorsam kahire müzesi başkanı yada öyle bişi) kitaplarında da geçiyo ayrıca, o anda kim baş usta ise onun dirsekten/bileğe (kol) ölçüsü alınıp o kullanılırdı.

ayrıca öldürülen işçi olayı, gizli yerleri, hazine odalarını vs inşa edenlerdir. adamlar buraya hazine konacağını bilio görüo, millete anlatmasın diye öldürülürler. Ayrıca evt yaşamları kısadır, Ramses II 70 sene falan firavunluk yapmış, en uzun yaşayan kişilerden biriymiş mısırda, yazıyor papirüslerde.

Ayrıca 02, tüm piramitlerin taşları teaa 3343 km öteden gelmemiştir, birçok piramidin yakınlarında taş ocakları vardır. vede ilk piramitler kil/tuğla karışımı yapılan 10-15 metrelik yapılardır daha sonra gelişmiştir.

Ayrıca 03, piramitleri yıldızlarla tek iletişimleri bulundukları konumlardır, onuda 4500 senelik bir uygarlık olarak bırakın bulsunlar.
uzaylılara inanırım ama piramitleri yapmaları tamamen, lan biz yapamayız bunu kesin uzaylıdır, yapabilseydim ben yapardım diyen tuhaf insanlardır :) siz birşeyi düşünemiyorsanız diye onun yapılamaması yada olmaması gibi birşey yoktur. çok basit kaldıraç sistemleri çizimleri vardır gene gizli yapılardan çıkan mısırda.

[Bu mesaj Norak tarafından 09 September 2003 10:25 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Adam firavun arkadaşlar emir vermiş "yapılacak" diye sıkıyorsa gidipte firavunum biz bunu yapamayız diyin. Eşşek gibi sırtında da taşıyor olsalar yapacaklar ve tabi sıkışınca insan oğlunun neler yapabildiğini bildiğimiz için çok da şaşmamak lazım.
O dev gibi kayaları nasıl ilerlettikleri açıklanmıştı. Kayaların çevresine birbirini makara şeklinde tamamlayacak tahtalar bağlayıp etrafına halat doluyorlar daha sonra halatı çekerek taşın kendi etrafında dönmesi ile kendilerine yaklaşmasını sağlıyorlar. Ha evet çok uzun sürer yapımı ama Firavun emretmiş yani ülkede kim var kim yok çalışacak yani adamdan bol birşey yok.[hline]Kalplerdeki Kaymak Profocio Web Hosting
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...