Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

türk yapımı frp oyunu; hükümran senfoni

Rinen

Öne çıkan mesajlar

céidot studios adındaki türk oyun firması hükümran senfoni adında frp oyunu yapıyormuş. oyunun konsept çizimleri harika.

oyunun itesi;
http://www.imengi.com/ceidot/default.aspx?pageid=7

céidot studyolarında çekilmiş tanıtım videosu. mutlaka izleyin baya profosyonel bir firma gibi görünüyor. (5.2 mb)
http://www.imengi.com/images/imengi_low128.wmv

[ Mesaj 17 Şubat 2006, Cuma - 20:59 tarihinde, Rinen tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

inanır mısın, bugün aynı konuyu açmaya karar vermiştim. aradım, kimse yazmamıştı; sonra vaz geçtim. bi dergide okumuştum.
gerçekten de şimdiye kadarki en ciddi ve etkileyici proje gibi duruyo. diğer oyunların hatalarında düşmiyceinden eminim (oyunu internetten aktifleştirmek gibi -pusu).
üstelik konusu da iyi olcak gibi zira yeni bi fantastik evren yaratıyolar. ilüstrasyonlar son derece başarılı. üstelik "yeni bi oyun türü" çıkarcakları iddiasındalar; genel anlamda gerçek zamanlı strateji.

bu seferki projeden gerçekten umutluyum. "istanbul efsaneleri" gibi, kült haline gelir mi bilmem ama; esnek bi teknolojiyle yaratılırsa, yine "istanbul efsaneleri" gibi derinlere atılıp bırakılmaz diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ister başarılı olsun, ister başarısız; bu oyunu mutlaka alcam. acaip emek var çünkü; belki de bi ilk.
bu kadar insan, her türlü işten ellerini ayaklarını çekip; hiçbi güvencesi olmayan ve akibeti belirsiz bi proje üzerinde 6 senedir çalışıyo (derginin yalancısıyım). hem bu kişilerin, hem de oyun yapmaya meraklı kişilerin heveslerini kuvvetlendirmek adına alırım bu oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

oyun çıksın bi tane değil iki-üç tane alırım orjinalini. bide sadece bilgisayar oyunuda değil cerion dünyasının kitaplarını masa üstü oyununu ve filminide yapmayı planlıyorlarmış.

bu arada oyunun konsept çizimlerini yapan kerem beyitin galerisi;

http://kerembeyit.deviantart.com/

mutlaka bakın inanılmaz...
Sosyal ağlarda paylaş

tanıtım filmi ve david arkenstone ile prensip anlaşması

game developers conference ve game connection başta, imengi ve projeleri ile ilgili
olarak hazırlanacak olan ve dahilinde oyundan, animasyon filmimizden ve kurgu çalışmalarımızdan
örnekler barındıracak olan tanıtım filmimizin müzikleri için sn. david arkenstone ile
prensip anlaşmasına varılmıştır.

prensip anlaşması tanıtım filminin süresi kesinleştirildiği zaman sözleşmeye dönüştürülerek nihayete erdirilecektir. tanıtım filminin hedeflenen süresi en fazla 10 dakika, hedeflenen bitiş tarihi ise en geç 13-14 marttır. tanıtım filmimiz mart sonunda genel ağ sitelerimizden de yayına sokulacaktır.

-edit kısmısı--
demişler sitelerindeki haberler bölümünde...
fazla ciddiler, hayal kırıklığına uğrayacak gibide durmuyorlar..
--
kitap projeleri
animasyon (3d) kısa film projeleri
birde oyun projeleri varmış..
hepside birbirine referans olucakmış.. tabi haliyle bağlantılı..
euhe türklerin final fantasy si diorum ben bu adamlara.. eminim öle bi kitle yaratıcaklar..
tanıtım filmimiz mart sonunda genel ağ sitelerimizden de yayına sokulacaktır.

[ mesaj 18 şubat 2006, cumartesi - 01:51 tarihinde, creus tarafından güncellenmiştir]

[ Mesaj 18 Şubat 2006, Cumartesi - 01:52 tarihinde, Creus tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

umarim pusu oyunundaki gibi olmaz ilk basta counter vari bir oyundu 4-5 yil da bitti bi baktim oyun max payne vari bir oyuna donmustu ve grafikleride cok geri kalmisti.

video yu izledimde grafikler suan icin gayet guzel ve ciddi bir ekip calisiyo umarim amaclarina ulasirlar . yeniceri lerin pala biyiklariyla oynamasi cok guzel olmus :d

[ Mesaj 18 Şubat 2006, Cumartesi - 11:34 tarihinde, Masticore tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun mmorpg olup olmayacağı konusunda şöyle bi açıklama yapmışlar forumda;

oyun zaten çok oyunculu oynanışı da destekleyeccek, yani çevrimiçi olacak. ancak tamamen çevrimiçi bir oyun kast ediliyorsa (devasa çok oyunculu oyunlar gibi), açıkçası bunu biz de isteriz ama bu çok daha büyük bir proje demek. yani daha ilk oyunda bu kadar büyük bir maceraya girmek ne kadar doğru olur sorusunun yanında, tek kişilik oynanışı temel alan bir oyun bile 3-4 milyon dolar iken böyle bir devasa çok oyunculu oyun en aşağı bunun iki katı bütçe ister kanaatindeyim.

derseniz ki bir yatırımcı çıkar da böyle oyun yapsanıza derse, ya da bizim potansiyel yayıncımız kalkıp "biz sizin kurguyu çok beğendik, tam devasa oyun yapmalık, hadi yapalım" derse ne dersiniz? tabi ki evet deriz. aslında bakarsanız oyun tasarımı rahatlıkla devasa oyuna çevrilebilecek şekilde tasarlandı. çünkü aslında bizim ilk idealimiz devasa oyun yapmaktı, böyle bir olasılık doğarsa gerekli yatırım ve kadrolama ile yapılabilir. zaten céiron gibi dev bir kurguya da o yaraşır.
Sosyal ağlarda paylaş

24 şubat 2006 tarihinde, saat 22:30-23:00 sularında başlayan teknoloji televizyonu - oyun stüdyosu programında

25 şubat 2006 tarihinde, saat 17:05 sularında trt 2'de başlayan "bilişim rüzgarı" isimli programda

Prooje Lideri Erkan Bayol, pazarlama ve medya ilişkileri sorumlusu Aykut Sanver ve Oyun Stüdyosu Baş Programlamacısı Hakan Nehir yer alacakmış.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
beyler ben anlamadım,rpg oyun nedir ve nasıl oynanır ve frp nedir?rpg nin hayali kara parçaları üzerinde olduğunu biliyorum da nasıl ve ne şekilde oynandığını bilmiyorum.frp nin de rol yapma oyunu olduğunu biliyorum ama nasıl rol yapılır ki oyunda?:))

rpg (role playing game), masaüstü rol yapma oyunlarının genel adıdır. temelde hayali kurgu üzerinde ilerlenen oyunlar diyelim.
frp (fantasy role playing), rpg'nin alt koludur. dünyamızdan tamamen bağımsız kurguların barındığı rpg'ler frp oluyor. en çok uyarlanılan versiyonlarında elfler, cüceler, ejderhalar olur :)

bu oyun sanırım crpg(computer rpg) olacak. baldur's gate tarzı yani.

benim merak ettiğim bu firmanın arkasında kim var? bütçeyi kim sağlıyor. firma gelirini nasıl karşılıyor?..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...