Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

dvd writer tavsiyesi

karakedi

Öne çıkan mesajlar

dvd writer alacam ama kafam allak bullak oldu. kim ne önermiş diye donanım sitelerine girdim, herkes ayrı telden çalıyor. bi grup nec iyi diyor, diger grup nec okuma sorunu yaşıyor diyor. bi grup philips sufer derken digeri philipsi camdan aşaaaa atacam diyor. asus ve lg içinde benzer yorumlar var.

şimdi ben ne alacam ;)
hazır fiyatlarıda 50$ civarına düşmüş ve benim masaüstü bilgisayarımı kullanabilmek için önce 70gb arşivi dvdye yazmam sonrada format atmam gerektiği için biran önce almakta faydası var.

masaüstü bilgisayarımda windowz ve ie olacagından, alınacak DVD writerin başarısı ve hızı, size forumdaki internet explorer uyumsuzluğunun çözümü olarak geri dönecektir. suan sadece linux&firefox üzerinden bakabiliyorum foruma, dogal olrak ie desteğini körlemesine kontrol etmeden kod yazarak veriyorum. kısacası forudma ie kullanmak istiosanız dvd writer almama yardım ediniz, yanlış bişi almama engel olunuz
vs. bilgisinize ;)
Sosyal ağlarda paylaş

dvd-ram rastgele erişim yapıp yazma ve silme işlemini yapabileceğin bir teknoloji. diski sabit disk gibi kullanabiliyorsun. ama yazdığın diski pekçok dvd-rom'larda çalıştıramazsın. dvd-ram teknolojisi kullananlarda kullanılıyor ve bazı camrecorderlarda falan.

markaya yönelik tavsiyede bulunmayacağım, zira kötü olarak bilinen creative infra'yı bozmadan ve sorun yaşamadan(infra özelliği dışında) 7 sene kullandım. yani şu iyidir derim patlarsın ayıp olur sonra.

edit: 9 sene yazmışım 7 sene olacaktı :)

[ Mesaj 16 Şubat 2006, Perşembe - 01:53 tarihinde, GE-TA tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben lg almaya karar verdim ve 3 aydır çok memnunum. bir arkadaşım da sony aldı az daha fazla para verip, o da iyi diyor.

ama daha önelisi şöyle bir önerim olcak:

ide taşıyıcı kutular var. 22-34 usd. usb'den bağlanıyor bilgisayara. içine dvd writer takarsan external dvd writer, hd takarsan external hd oluyor. hatta bilgisayarı boot edebiliyor. usb 2.0 destekleyen mb varsa sürati de inanılmaz.

ben everest marka, fanlı ve on-off switch'lisini kullanıyorum. aluminyum kasa. en pahalısı da o, 34 usd. everestin butonsuzları var, usb'yi takınca açılan biraz daha ucuz. bir de 22 usd'a fansız ve tipsiz bişey var markasını anımasmıyorum, çok çirkin görüüyor. kalitesini bilemiyorum. sadece estetik kaygılarım yüzünden çok para verdim anlayacağamız.

bu mucize kutuların pek çok faydası var. notebookunuzda, arkadaşınızın bilgisayarında nerede isterseniz kullanabiliyorsunuz. ayrıca starforce koruması da hikaye oluyor. kopya oyun oynuyorsanız kalıcı çözüm.

şiddetle öneriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ben everest marka, fanlı ve on-off switch'lisini kullanıyorum. aluminyum kasa. en pahalısı da o, 34 usd. everestin butonsuzları var, usb'yi takınca açılan biraz daha ucuz. bir de 22 usd'a fansız ve tipsiz bişey var markasını anımasmıyorum, çok çirkin görüüyor. kalitesini bilemiyorum. sadece estetik kaygılarım yüzünden çok para verdim anlayacağamız.

@sostizm bu söyledigin seylerin gercek adı nedir? baktım ama bulamadım internette. çok kullanışlı bişiye benziyor.

@navyamphs: pahalı yaf şimdi gidip 200 milyona super bi dvd writer almanın mantıgı ne ki, 70 milyona satılyorlar, alayım sorunsuz dvd yazan ortalama bişiyi, 2-3 sene sonra atarım yenisini alırım gerekiyorsa mantığındayım. neclerin okuma sorunu var diyorlar onun dısında bi sorunu yokmuş, nec alicim ama modele karar veremedim. sanırım son modeller her yerde bulunmuyor. eksene batım stockda kalmadı yazıyor vs.

[ Mesaj 16 Şubat 2006, Perşembe - 12:26 tarihinde, karakedi tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

dvd-rw nec 3550 +-- özellikleri :
arabirim: e-ide/atapi
yazabildiği dvd türü: cd / dvd yazma hızı dvd+r dl : 8x / dvd-r dl : 6x / dvd+r :16x / dvd+rw : 8x / dvd-r : 16x / dvd-rw : 6x / cd : 48x / cd-rw : 32x
tip: internal

fiyatı : 42,5$+kdv

dvd-rw lg gsa 4167b 16x bulk özellikleri :
ortalama erişim hızı (msec): cd : 125ms, dvd-rom/ram : 145/175ms
cd-r yazma hızı (x): 48x
dvd+r yazma hızı (x): dvd+r 16x, dvd+r dl 6x, dvd-r dl 4x, dvd+rw 8x dvd-r 16x, dvd-rw 6x, dvd-ram 5x (ver 2.2), cd-r 48x, cd-rw 32x
yazabildiği dvd türü: dvd+r/rw , dvd + r dl , dvd-r/rw ve cd-r/rw
tip: internal
buffer: 2 mb

fiyatı : 45$+kdv

ben lg kullanıyorum.hiçte sorun yaşamadım.nec bazen cd leri dvd leri okuyamıyor yada geç okuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

@exe: lg yerine nec daha antıklı sanki. sonuçta optik işi bu dvd , cd rom gibi aletler. nec firmasıınn ana işi optik, o yüzden düzgün mercek yapmışlardır herhal. hoş bu mantıga göre benim gidip sony, canon, vs almam lazım ama neyse ;) baska lg kullanan var mı forumlarda? merak ettim lgyi. ondan aldıgım ürünler bugüne dek hiç sorun yaratmamıştı (mesela cdwriterim hala yıllar once almış oldugum. lg)

@mr_hand: samsungdan allah korusun diyorum! kesinlikle uzak durun bu markadan. daha öcne almış olduğum dvd okuyucu süsü olarak duruyor evin bir köşesinde. samsung asla almam zaten ;)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...