Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ODTÜ...

can

Öne çıkan mesajlar

Ya demin estel efsaneler.com'dan bahsedince orayı yeniden bir inceledim.
yine aklım odtü efsanelerinde kaldı.
kabaca bilmeme rağmen kimdir bu Deniz Gezmiş?
devrim yazısı fln varmış, bunların aslı var mıdır?
altı harbiden tünellerle mi kaplıdır?
deniz gezmiş bu tünellerden mi kaçmıştır?
ya da başka şeyler... bildikleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.[hline]There's a heaven above you baby...
Sosyal ağlarda paylaş

Erdal Öz ün

Gülün Solduğu Aksam
ve
Defterimde kuş sesleri
diye 2 kitabı var

Bu dönemle ilgileniyorsanız bu 2 kitabı mutlaka okumalısınız kesinlikle
Kitaplarda odtunun altındaki tünellerden bahsediyordu ama tam ayrıntılarını hatırlamıyorum şimdi
Sanırım okulun altında değildi çevresindeydi

Ama olsada olmasada bu 2 kitabı mutlaka okuyun
Sosyal ağlarda paylaş

ya küçük bir bilgiye sahip olmak istiyorum.
yani adam komünist takılıyormuş, olay çıkartmış.
yani adamı merak ediyorum.
okumam gereken 123768 tane kitap var. onları da araya sıkıştıramam. :D
ama kısa kısa bahsederseniz iyi olur.[hline]There's a heaven above you baby...
Sosyal ağlarda paylaş

son sözleri: "yaşasın tam bağımsız türkiye! yaşasın marksizm-leninizm. yaşasın türk ve kürt halklarının kardeşliği! yaşasın işçiler, köylüler! kahrolsun emperyalizm!" olan ve 6 mayıs 1972 tarihinde katledilen thko önderi. 68 kuşağının simgelerinden olan deniz gezmiş milli demokratik devrimci bir çizgi izlemiş, ancak 70'lerin başında saptığı bireysel terör çizgisi kendi sonunu hazırlamıştır.

dogudan geldigi için büyük şehre ayak uyduramamış bu yüzden kendini adam oldum sandıgı solcuların arasında bulan orda her dedigini millet alkışlayıp oley çektikçe kendince daha da büyüyen ama hep içinde eziklik kalan suriyede silahlı egitim görmüş okusa imiş şu anda çok başarılı ve çok zeki bir insan olacagına inandıgım hayatının baharında ölmüş insan(oha)

kendine yazık etmiştir.reklam insanıdır, idol olma idolünü başarıyla hayata geçirmiştir, gariptir ki hayata geçirirken hayatta ona geçirmiştir. bok yoluna gitmiştir garip. kan döken hareketi desteklemiştir(ueaheau)

avukatinin anilarinda son arzusundan bahsedilir. surekli para yemekle, hatta utanmadan amerikan u$agi olmakla suclanan deniz gezmi$'in son arzusu infaz aninda herkesi aglatmi$tir.
hakim- son bir arzun?
dg- filtreli cigaran var mi abey?
hakim- var?
dg- birer tane ver de yakalim abey..hic icmedik be.. gozumuz acik gitmeyelim bari..

71 senesinde kendisini sorgulayan hakim raif tosyalının "ne işle meşgulsün?" sorusuna "ihtilalciyim" yanıtını veren genç.

sehpasını kendi itmemiş, daha son sözlerini bitiremeden idam sehpasına vurulmuştur, yusuf arslana da aynı şekilde olmuştur. sehpaya vurmaya çalışan kişi hüseyin inandır.(oha nası yani)[hline]There's a heaven above you baby...
Sosyal ağlarda paylaş

cebindeki azıcık parasının küçük bir kısmıyla parasıyla aldığı simidini kahvaltı niyetine yiyerek küçük bir mutluluk yaşamak istiyordu sadece, taki arkasında spor arabalı bir arkadaşı(!) "vay deniz naber" diyerek sırtına vurup simidinin düşmesine sebep oluncaya kadar...
sonra yürümeye başladı, üç ayaklı salıncağı görünceye kadar[hline]fizban, 31 August 2003 02:26 tarihinde demiş ki:
ben de olur da bir gün küçülürsem maradona olacam, elimle gol atacam

Nail in my heart
From my creator
You gave me life
Now show me how to love
Sosyal ağlarda paylaş

iyi bir şey yapmak isteyen ama işleri sarpa saran 3 gariban genç
aslında onlara kızıyorum da, dönemin tikkosunun ve silahlı direniş üzerine kurulan pkk nın ve daha birçoğunun ortaya çıkmasına önayak olmuşlardır[hline]fizban, 31 August 2003 02:26 tarihinde demiş ki:
ben de olur da bir gün küçülürsem maradona olacam, elimle gol atacam

Nail in my heart
From my creator
You gave me life
Now show me how to love
Sosyal ağlarda paylaş

nedense deniz gezmiş in yaptığı herşey iyiymiş gibi geliyor bana. Adam kötü bişey istememiş ki...[hline]Aket Atum, Founder and the mentor of the Comachero enstitüsü. Avatar of Odin
Rogman, 20 August 2003 13:30 tarihinde demiş ki:
ahah 5 kişi den 8 sayfalık thread cıkmıs hll walla.. (şu anda 28 sayfa)

[b]frp olmak isteyenler comanchero enstitüsüne
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Silthanas, 05 September 2003 01:50 tarihinde demiş ki:
Ek$i sozluktekilerin dili fazla uzunmu$..

70'lerin 'sol' kanadinin idol ogrenci lideridir.TERORİST DEGİLDİR ![hline]Külliyen Yalan...

rpg ve kalasnikoflarla odtunun yemekhanesinin damina cikip arkadaslariyla cekindigi fotografi izah etsin o zaman.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

odtunun alti tunellerle dolu degildir. tunel diye aktarilan seyler bir insanin icinden surunebilerek gecebilecegi buyuklukte isitma kanallaridir. yer yer bunlarin zeminden disariya ciktigi yerler olur. odtunun isitmasi merkezi bir sistemden saglanir.

devrim yazisi efsane filan degil catir catir essek kadar yaziyor spor stadinin oturaklarinda. fi tarihinde 80 oncesi donemde bazi sol goruslu ogrenciler yazmis. artik ne kullanmislarsa boyayi yaparken bir turlu silinemiyor, silinemedi. ben oradayken bir suru hede denendi silmek icin tum stad oturaklari boyandi, uzeri kazindi vs. bi sekilde izi yine belli oluyor.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

Deniz ve arkadaşları bu devrin tüketim çılgını ve gününü gün etmekten başka bir şey bilmeyen, en büyük sorunu akşam dışarı çıkarken üstüne hangi elbiseyi giyse daha "cool" olacağını düşünmek olan bir nesil tarafından anlaşılamadı, anlaşılamazda. Onu anlamak için önce üstünüzdeki bu tüketim çılgını elbisesini çıkarmanız, daha sonra ben demeyi kesip biz demeye başlamanız gerekir. Bunları gerçekleştirmeden değil Deniz ile ilgili 5 kitap 155 kitap okusanız nafile... Sonra ona oturduğunuz yerden terörist de dersiniz, salakda...[hline]
I get knocked down
But I get up again
You're never going to keep me down

YALNIZ BİREY GÜÇLÜ BİREYDİR - BİRLEŞİK SAP HAREKETİ
Sosyal ağlarda paylaş

fedaykin en güzel cevabı vermiş..

ayrıca ne yazıktırki deniz gibi devrimcilerin okuduğu sıralarda bugün unity ve onun gibileri gördüğümüzde içimiz parçalanıyo

odtü bugün eskisi kadar olmasada genede aydın ve solcu öğrencilerin coğunlukta olduğu bir okuldur ve cumhuriyetin en büyük kalelerindendir tabi bi kac tane çürük adam cıkıyo...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...