Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

turk korku filmi; dabbe

death_cuk

Öne çıkan mesajlar

filme gittm bugun igrenç bir film. kimseye önermiyorum. konu bütünlügü efektlerden kamera açılarına ve en önemlisi oyunculuk igrenç. tek akıllıca yanı dabbenin 388@0 olarak ölen kişinin bıraktıgı yazı. buda dabbenin tersten yazılısııymuıs :)

DABBE>388@0>0@883 olarak :) filmde en akıllıca olay bu..
Sosyal ağlarda paylaş

Neon söylediğin şey spoilerin allahı.
İnsanların gülmesi oldukça normal korku filmi izlemekten aciz bir toplumuz çünkü .Halka , halka 2 veya birçok efsane olan korku filminde , korku filmine değilde komedi filmine gelmiş gibi herkes , sonra bi bok anlamadan çıkıyorlar salondan.Gülüncek ne vardı bu filmde fazla tırsınca gülmek moda oldu artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok kaliteli "drama" filmleri yapıyoruz
Sadece kendimizin katıla katıla güleceği, kaliteli komedi filmleri de yapıyoruz, ama kimse bana Türkler iyi korku filmi yapıyo demesin arkadaş.

Bariz bi şekilde "Aaaa!!! Ayağım kaydı!!!" "Aaa!!! Ayşe yere düştü!!!" muhabbetini aşacak korkunçlukta filmler yapamıyoruz...

İnşallah zamanla geliştiririz kendimizi, ama Türk Sineması'nı korumak adına kendimizi kandırmayalım...
Sosyal ağlarda paylaş

az önce filden geldim,salon tamı tamamına doluydu demekki insanlar merak edip gelmiş,hatta aralarında kara çarşaflı diyebileceğimiz bir çift bile vardı

öncelikle hakikaten film izlemesini bilmiyoruz,film başladı milletin kendi arasındaki konuşmasından filmdeki diyalogları anlayamadık,neyseki sonra sesler biraz azaldı da rahatladık

filmin en büyük sorunu atmosfer yaratmaktaydı,oyunculardaki aman sözleri tamı tamına okuyalım olayı ve tonlamalar atmosferi bozan öğelerden bazılarıydı,ben özellikle "büyü"nün atmosfer yaratımını falan beğenmiştim,filmde güzeldi bana göre

dabbe aslında türe hiç bir yenilik katmıyor,hatta "garez"le "feardotcom"un türk versiyonu bile diyebilirim,ancak farklı olarak olayları bir temele dayandırıyor ki orası işte güzel,ben garezi hiç beğenmedim,ringler güzeldi ama mantıklı değildi,(düşünsenize televizyonun içinden kız çıkıyor),dabbe'de hoş yerler var mesela(spoiler değildir) ölüm şekilleri güzel,adamın kadınla arasında geçenler harika kollarım birbirine adeta yapıştı.

sonuç olarak baktığımızda ben filmi beğendim,benimde güldüğüm beğenmediğim çok yer var(özellikle teyzem bitirdi olayı),ancak bu kadar bütçeyle daha iyisini hayal edemiyorum, gitmeden önce azcık cin nedir öğrenin okuyun,o dabbenin geçtiği ayeti de okumanızı tavsiye ederim çünkü gerçekten olabilir olmuyacak diye birşey yok,filmin ikinci ve üçüncüsü de çekilecek,verdiğiniz parayı hak eden bir film gidin ve destek olun arkadaşlar
Sosyal ağlarda paylaş

gidin butun turk filmlerine ayirt etmeden . para kazansin yapimcilar ki daha iyisini yapabilsinler ve dahi bu isten para kazanabildigine ikna olsun ki para babalari butceler tavan y apsin daha iyi filmler yapilsin .

daha iyi filmleri garanti etmez tabii bu bu sebeple ben turk filmlerine gitmiyorum sinemada ama idealist bir yaklasim oldu o sebeple turk sinemasiyla ilgili hayalleri olanlar yapsin dedigimi
Sosyal ağlarda paylaş

hunn bu yaklaşımı 3-4 yıl önce uyguluyordum ben.ama günümüzde biraz saçma , türk filmleri , türkiyede oynatılan hollywood filmleri kadar hasılat yapıyor nerdeyse.adam gibi film yapacak her şekil yapar bkz. " babam ve oğlum " .bence türk filmleri konusunda seçici olmak lazım herkes geliyor diye iyice seviye düştü çünkü.dabbe ise bence güzel bir film.
Sosyal ağlarda paylaş

"gidin butun turk filmlerine ayirt etmeden . para kazansin yapimcilar ki daha iyisini yapabilsinler ve dahi bu isten para kazanabildigine ikna olsun ki para babalari butceler tavan y apsin daha iyi filmler yapilsin . "

"Nasılsa bizimkiler izler hadi filim yapalım." olayına dönecek.
Devletten teşvik alıp apartman diken yönetmenleri falan çok oldu bu memlekette.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...