Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kurtlar Vadisi Irak

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Dizi Türkeyinen gerçeklerine ışık tutarken film orta doğunun gerçeklerine ışık tutmuş biraz evet.... İkinci bir filmle tekrar ana konuya dönerlerse bence yine vatandaş memnun olur.... Ama mevcut filmde bence türk film sektörü için başarı sayılır...
Sosyal ağlarda paylaş

ya neden inatla anlamamakta ısrar ediyorsunuz ki bu filmden ne bekliyorduniz ? türk film sektörünün bir filmle sahlanacagını mı ? süper bir yapımla karsımıza cıkacaklarını mı? holywod a fark atacagımızı mı? bu yolun sadece bası ne yazıkki bu tür filmler yapıldıkca para harcandıkca tecrübe arttıkca kalite gelecektir siz hala bir gecede her seyin degismesini mi bekliyorsunuz anlamadım gitti bugüne kadar bundan daha iyi bir yapımla karsımıza cıkan bir türk filmi varmıs gibi atın tutun bakalım,filmi begenmezsin sana hitap etmezde 10m dolara ben daha isini yapardım demek isin abesligi artık git bul cek kimse tutmuyo seni kolaydı o işler
Sosyal ağlarda paylaş

berbat bir filmdi ısrarlıyım. o kadar parayla bu mu yapışmış yapıla yapıla? ayrıca gerçekçilik baya az.

*eğitimli hayvani bi amerikan askeri bi mermide instant kill yerken hanım evladımız göğsüne yediği iki kurşuna rağmen bi saat yaşamaya devam ediyor.

*künefe esprisinde hata var. memati 5 dakka önce polata "ne diyo abi?" derken, kalkıp konuşma ortasında "bende künefe aliyim" diyor.

*pazar alanında kurdukları pusu nedir öyle yahu? binanın tam karşısında resmen. hiç mi güvenlik olmaz, kontrol etmez civar binaları?

*hiç mi güvenlik yok restoranın 10 metre ötesindeki
adamların silahlı olduğunu anlamıyorlar, insanların silahlı olup olmadığını konrol etmiyorlar?

*ıraktaki kızların bu kadar bakımlı ve güzel olma ihtimalleri nedir size sorarım...

*ordudan birinin bir mafya elemanından yardım isteme ihtimali nedir?

*ordudan birinin ataları ve şerefi için intihar etmesi ihtimali nedir?

bu uzar gider...
Sosyal ağlarda paylaş

oncelikle cleglaw mantık araman saçma.
Bugüne kadar 10 milyon doların uzerinde izlediğin tum holywood filmlerini sırala - ki orda bir aktor 10 mılyon alıyor- sana senın bu fılm hakkında sıralayabılecegının 10 katı kadar sacmalık sıralayayım.
Hayır amac ne mantık aramakta? Film la işte.Film

neyse ben soylediklerini cevaplayayım;

*eğitimli hayvani bi amerikan askeri bi mermide instant kill yerken hanım evladımız göğsüne yediği iki kurşuna rağmen bi saat yaşamaya devam ediyor.
Cunku eğitimli hayvani amerikan askeri olmek için para alıyor.Orda o kotu ve olecek bu kadar basit.Kotuler hemen olur ıyıler bıraz dayanır ve bu NEREDEYSE HER HOLYWOOD filminde vardır.Zaten filmin esprisi bu,adamların yoluyla adamlar vuruyoruz.

*künefe esprisinde hata var. memati 5 dakka önce polata "ne diyo abi?" derken, kalkıp konuşma ortasında "bende künefe aliyim" diyor.
Filmi orjinal izlemeyi dene, Tatlı işini polat soruyor

*pazar alanında kurdukları pusu nedir öyle yahu? binanın tam karşısında resmen. hiç mi güvenlik olmaz, kontrol etmez civar binaları?
etmemişler işte adamların hatası olamaz mı?

*hiç mi güvenlik yok restoranın 10 metre ötesindeki
adamların silahlı olduğunu anlamıyorlar, insanların silahlı olup olmadığını konrol etmiyorlar?
Orası barışın oldugu biryer değil ki kurban.Nereye kimi kontrol ediosun.Adama ellerini uzat desen çatışma çıkar

*ıraktaki kızların bu kadar bakımlı ve güzel olma ihtimalleri nedir size sorarım...
Dugunu dıosan,şeyhin kızı ve onun akranları.Sosyete onlar,e bide olay dugun olunca suslu olucaklar tabi

*ordudan birinin bir mafya elemanından yardım isteme ihtimali nedir?
Adam mafya diil ki??Direk ozel timin en baş adamı

*ordudan birinin ataları ve şerefi için intihar etmesi ihtimali nedir?
Eh orasıda film =)
Sosyal ağlarda paylaş

@Cleglaw-
1*Göğsüne kurşun değil bıcak darbesi alıyor hafif siyiriyor apandisin olduğu yere kurşun alıyor ama tam kenara sanırım oda sıyırdı ama kafadan Hs yiyen adam tabiki hemen ölür.

2*apple pie diyince öyle demesi çok normal apple pie yi bilmeyen yoktur heralde zaten memati oradada soledi mc de satıldığını bunu anlamak için çok zeki olması gerekmiyor.

3*Zaten herkes kelle koltukda geziyor millet kendi derdinde bide binamı kontrol etsin :p

4*Orası ırak silahsiz adam varmıdır sence :) silahı geçtik keleşsiz adam varmıdır kontrol etmeye kalksalak tüm irak ı aramak zorunda kalırlar.

5* Koskaca şeyhin kızı İrakta hiç mi güzel kız yok :) burada zırvalamışsın resmen.

6* Mafya değil o :) mafyayı çökerten devlet görevlisi

7*Ordumuz emin ol şerefli insanlardan oluşuyor konusurkende ölmek için emirlerinizi bekliyorz diyor ama komutanı o yönde emir vermeyince kendi kafasına sıkıyor adam artık napsın.

bukadar :p
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi bana ukalalık yapmayın ülkeyi savunucaz diye film gerçekten saçmalamış ben amerikayı savunmuyorum sadece bu filmi savunanlara karşı çıkıyorum. bir kere koskoca amerika bi william marshall denen adama mı kaldı ırakta bir tek bu adam var tek başına şerif gibi ortalarda dolaşıyor. bence bu adam direk robin hood da ki prince william dan araklanmış araya nothingham şerifini de koymuşalr polat da robin hood olmuş al sana robin hood: ırak yani ingilizler de bu filmi çekseler aynı bunun gibi olur. resmen bir kere uniformalar rezalet zaten en başta bunu belirtmem gerekirdi öyle bir çöl üniformas yok üniforma çöl renginde olacak muharebe ceketi yeşil orman kamuflaj tarzı tabi ırak zaten amazonlarda olduğu için heryer orman. neys ikincisi polat gene yenilmez ölümsüz adamları da aynen o kadar kurşun yiyorlar bana mısın demiyorlar, üçüncüsü bu araplar değil miydi daha 100 yıl önce bizi arkamızdan vuran ingilizlerle iş birliği yapıp şimdi neden bu kadar savunuyorsunuz bunları anlamıyorum. sonra oldu olacak o william marshalın yanındaki sağ kolu kendine iki ters yapan amerikalı askeri vuruyor ulu orta yerde tamam savaş alanlarında böyle şeylere rastlanıyor da üsse dönerken yolda kamyonu durdurup çata çata tarayıp sonra da kendine iki ters laf eden kendi askerini de vurmuyor bu adamlar. kendi adamını vurucaksa da the platoondaki gibi barnes'ın elias'ı vurduğu sahneyi örnek göstermek gerek yoksa öyle ulu orta yerde kendi askerini nereye vuruyor haydi vurdu diyelim sonra elini kolunu sallaya sallaya gidiyor o kamyondaki diğer amerikalılar jipi kullanan asker noluyor birader demiyor mu bu adama. film bence gereksiz anti amerikan propagandasıyla dolu saçma sapan bir filmdi. kimse bana diyemez bütün amerikan askerlerinin evil olduğunu belki içlerinde böyle olan yadırganmayacak bir grup olabilir ama asla hepsi bu kadar evil olamaz ve emin olun george walker bush da ırak politikasını sam william marshal gibi dengesiz bi adamın üstüne kurup uygulamaz. film hiç gerçekçi değil aksiyon sahneleri de başarısız bence dizinin son kısımları bu filmden çok daha iyidi filmle resmen içine etmişler tamamen kurtlar vadisiyle uzaktan yakından alakası yok bu filmin ismi polat ve tayfası: ırak olsa belki diycem neyse sırf amerikaya bok atıcaz diye burada ukalalık yapılmasına da gerek yok herkes kendi kendinden sorumludur sonuçta bu adamlar da sırpların bosnalılara yaptığını yapmadılar sonuçta belki arada yapılan kötülükler var ona kimse birşey söyleyemez ama adamlar bir ıskı ortadan kaldırmaya gitmediler oraya ama filmde nedense böyle gösterilmiş
Sosyal ağlarda paylaş

bu filmin başına doğru bi ağlayan ben mi varım acaba die merak ettim.
film islamiyetin mesajını çok güzel bi dille de iletmesi babından ayrı bi yer edindi bende.
suadiye movieplex de filmi izlerken acaba ordaki kokonalar bi şeler alıolar mı islamiyetle alakalı die de düşündüm ve gözyaşlarıma bi de bu karıştı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...