Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

Merhaba günlük... Bugün Hitler'in "Kavgam" adlı kitabının 110 sayfasını okudum. Açıkçası pek tatmin olamadım. Bu kadar narsisizm ve faşizmi anlatan ve destekleyen bir kitap nasıl başkalarının gözünde idol olabiliyor dedim kendi kendime. Çıkarabildeğim tek sonuç hepimizin içinde bir Darth Vader olduğu oldu. Herneyse bu kitabı şimdilik 3-10 sene arasında bir zamanda askıya alacağım. Hitler'inde dediği gibi 30'umuzu bekleyeceğim bazı şeyler için. O her ne kadar politika için bekleyin dese de ben de onun kitabı için beklemeliyim sanırım. Belki o zaman daha iyi anlarım. Şu an çünkü ilk 15 sayfadan sonra ön yargıyla okumaya başladım kitabı.

Bu arada mantı yiyicem lan. oh
Sosyal ağlarda paylaş

Öff günlük,
Sıfırdan ensturman çalmaya başlamak çok acıymış ya.
Dün gittim davul aldım ama biraz az aldım param olmadığı için 8 parça toplam.
Diğer tarafta 1 gainin 1 ms delayin hesabını yaparken ramazan davulu gibi ses çıkaran bir crossla bişeyller çalmaya çalışmak yordu beni çok.
Evdekiler hemfikir olmasa da baya yetenekliyim fakat!
Sosyal ağlarda paylaş

Günlük ayvalıktayım, burda emekli hayatı yaşıyorum. Gitar çalıyor denize girip güneşleniyor, japonca çalışıorum. Benim yaşımda insan yok resmen burda =) ya bebekler ya yaşlı insanlar ya da yeni evlenmiş 30 yşaında çiftler. Yarın izmire gidicem. Hafta sonu da emir geliyor bize ordan zeytinli feste akabilirim sonra da evime dönücem galiba. Bu kadar dinlenmek bana fazla zaten bütün kış dinlendim.
Sosyal ağlarda paylaş

yorgun gündem
yorgunuz, fossur fossur uyuyacak derecede yorgunuz. tabii benim uyku saatim daha gelmediği için bünye yatağı istemiyor henüz.

boğaziçinin adının buept'mi buyes'mi olduğuna karar veremediği sınavına girdim bugün. öncelikle itü'nün sınavından zor ama gereksiz uzunlukta olduğunu söylemem lazım. baya baya sıkılıyor insan. 2listening, 2reading, 2 de writing yaptırıyorlar. sondan başa gitse sınav geçenlerin oranı artar emin olun! writing'e kafa kalmıyor otura otura vallahi! neyse, kapıda "burada mı giriyoz bi yaw?" dediğim elemanın direk arka sıramda oturması sonucu, sınava girişte ve verilen arada canım sıkılmaktan kurtuldu da sohbet ettik falan filan. o iyi oldu..

Dün bir haftadır çalıştığımız hedelemenin sonuçlarını alıp yolladığımda şöle bir süpriz bomba ile karşılaşıverdim; "bize sadece grafikleri verin!" öeah.. ok.. arkadaş yapıcaktı onları ama o da geç saate sallayınca 3saatlik uykularda 3.günümüze girmiş olduk.. bu sabah salak sepet bi şekilde yarı uyur halde gidiverdim ben de sınava. sınav öncesi yüze su çarpmak ve sağa sola doğru havaya yumruk atmak suretiyle uykumu açıp daha ayık bi kafayla giriverdim neyseki sınava. eylül ekim ayları içerisinde işleri yoluna sokarsam eğer sonrasında ocak dahil olmak üzere 3-5 çalışma çıkartabilirim umarım. aslında diğer programı yazmak için uğraşırken (ki sıkıntı verici, bayıcı bir süreçti) önceki hedeleyiciyi(->programların adı bu) de güncelledim. şimdilerde matlab gondiklemeye başladım biraz. en azından Computer algebra systemlar işte.. eigenvalue falan hesaplıyor kasmadan. vectorlerini buluyor ve deeev matrisler girmek daha kolay.. =P başarma oranı çok düşük de olsa yapmak istediğim şey dev bi kod yığını ve sonlu elemanlar programını entegre edip mevcut binaların analizini oldukça tembel bir şekilde fazla veri istemeden, hızlıca gerçekleştirecek bir program. tabii önce bişiler yazıp çalıştığına emin olmam ondan sonra "ahanda bunu yaptım! bi bakın hocam doğru mu?" demem lazım. okuyorum, ufak ufak denemeler yapıyorum.. dolgu duvar hedeleyici, strut hedeleyiciden sonra bina hedeleyici de gelirse pek bi güzel olur.. gazı aldık, okuyoruz, çalışıyoruz. bakalım bi sonuç çıkacak mı? zor.. ama ya çıkarsa..galiba denemeye değer..

diğer taraftan kalan bütün işler yamuk yumuk, çarpık çurpuk ilerlemeye devam ediyor işte. artık ne kadar ilerliyorsa... bi ileri iki geri gidiyor bazen. biraz can sıkıcı. ama daha önemlisi bu konularda kolumu kaldırmak istemeyişim. bıkkınlık işte, ne diyim daha? farklı şeyleri yapamamak, istediğim şeyleri sonlandıramamak kötü. mesela haftasonu oyunsitesi için bi tasarım yapıcaktım. yok öle çalışır bişi değil, sadece görsel anlamda. imkan oldu mu? hayır. boşu boşuna yorulduk işte. vakit kaybı hem de tümü. dahası taaa pati çizgi roman projesi için 20sflik bi taslak ve bi sürü araştırma var elimde. elimi sürüp yazabildim mi? hayır. bak bu kötü işte, zincirleme olayların tüm her şeyi durdurması ve hatta iptal etmesi kötü.. neyse, ucundan kıyısından sokuyoruz isteklerimizi bu yoran, yoğun ve zorunlu gündem içerisine. bu arada mum chamber'ın dediği "2haftalık planlar"ı yapmaya başladım. işe yarayacak gibi gözüküyor. en azından sağlam bir disiplin getirdiği aşikar.

yavaş yavaş uyku vakti.. yup..
Sosyal ağlarda paylaş

uzun zamandır uğramıyodum buralara nasılsın bakıyım günlük efendi. iyi iyi son dedikodular sende iyi olursun tabi,hayat sana güzel vallaha.

Hadi ben kendi olayıma geçiyorum. Hayatımın en zor insanı ile uğraşıyorum günlük aslında sinirleniyorum ama bir yandanda inanılmaz eğlenceli. Kaçan kovalanır derler ya onun farklı bir vesiyonunu gerçekleştiyoruz resmen : ))). Özlediğimi fark ettim ama söyliyemiyo tabi insan malum odunsu yaratılmışız ikimizde. Ben söylesem gayet odunsu bi cevap alırım biliyorum o söylese aynı haltı ben yerim. Bazen napıyorum lan ben oluyorum, bu ne saçma bişi diyorum ama aradan 1 saat geçiyo yine aynı oyuna istemsizce kaptırıyorum kendimi. Cuma günü gidince nasıl olucak çok merak ediyorum ,malum birazcık zaman geçti .
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...