Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

::Günlük::

AshK

Öne çıkan mesajlar

Sevgili günlük.Annem raidime zımbırtı almayı unutmuş o yüzden fişe takıp sineklerden kurtulamadım,yediler.Gecenin köründe kalkıp içimdeki vahşi avcıyı ortaya çıkardım.9 da bilgisayar kasamı alıp staj yerime götürdüm,şuan download yapıyorum.Rainbowun Rainbow- Long Live Rock 'n' Roll albümünde bir şarkı hatalı çıktı çok üzüldüm limewirede bulamıyor yaa.Bide arada uoya giriyorum street fighter falan oynuyorum çalışmak güzelmiş be günlük.gömdüm koçum
Sosyal ağlarda paylaş

günlük naber kenk?
bi eksiklik var diyodum, sonunda farkettim. bilgisayarımda msn yok heh.
bi de dün annem tutturdu senin boyun uzadı diye bi ölçtük 1.65 olmuşum :d inanamadım.
barilla makarna alıp süper makarnalar yapmam lazım.ama bunun için migrosa gitmem lazım, pek bi zor geliyor.
denize gitmek istiyorum.hava rüzgarlı.kötüdür deniz gitmeyelim.
hmmm.

[ Mesaj 03 Ağustos 2007, Cuma - 11:44 tarihinde, pogodi tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

bitmeyen analiz!

bitmiyor yahu. derdi bitmiyor. ya programda hata olur ya modelde.. modeli atarım program shell alır! model hatalı haa... der düzeltmeye çalışırım. düzelttim mi? düzelttim.. at programa.. ok.. RAM yetmedi! tamam.. bi çözüm yolu bulucaz.. solid mi attın program? evet.. solidmiş.. tamam shell yap, içini boşalt, simetriğini al hede hödö. geometriden kurtaralım, 3.boyuttan kurtaralım sadece input dosyası kalsın.. 3d obje olmasın.. meshleyelim, temizleyelim yeniden bölgesel meshleyelim.. yine temizleyelim ve meshleyelim yine! solide dönelim.. tam oldu diyeceğim ve hatta dedim; yine hata buldu!!!

diğer yandan ingiltere işi ne kolay! bi kere inşaat.. konuyu biliyorum.. sonra sadece etriye falan çizimi zor.. zor dediğim 5dakkalık iş! gerisini sen hesap et..

aslında gerisini de ben hesap ediyorum. aldığım sonuçlar doğrumu değil öi? bu kadar deplasman yapması gerçeğe yakın mı? hemen çıkart kağıt kalem.. yaz babam yaz. Lan analizlerden daha uzun sürüyor..

bir de temize geçme hedesi var.. bütün hepsini temiz kağıda güzelce yaz.. (ki bu da zor.. pis, çirkin bi yazım var benim) sonra hocalara göster.. bak bunu bunu yaptım çıkan sonuçlar oldukça yakın. demekki sistem çalışıyor!

her neyse.. işler bitmiyor.. bütün güün bilgisayar tepesindeyim yahu!! el insaf artık.. yaz geldi geçiyor hep bilgisayar başındayım.. ühühüüh.. odam zaten matirikis de ki gibi oldu.. oradan ekran, buradan ekran.. her yanda bilgisayarlarkan çalışıyorum.. üstüme üstüme geliyor heyvanlar! bu emektar da beni net.e falan bağlıyor işte..

ufff sıkıcı yahu.. ben bıktım valla

itü de havuz örencilere 1,5saat 1ytl miş.. iş bitsin yüzmeye gidiyim ben.. (ver gazı! ver motivasyonu!)
Sosyal ağlarda paylaş

yok olmaz.. çamur kafa!

acaip bi şekilde sabahtan beri

kayınçom açmış yine şarabını
selam veriyor bana
kayınçom yakmış yine mangalını
selam veriyor bana

diye dolanıyorum.. var ya şarkı süper dile dolanıyor ve kesin oynatıyor.. ehaha.. duymayan kalmasın diyorum ve koyuyorum linki

videodaki çocuklar kim bilmiyorum, alakam yok ama sadece bu formatta bulabildim.. başka şansımda yok..

kafama dolandı be sabahtan berii.. evde göbek atıp duruyoruz kardeşimle.. biri bizi sakinleştirsin yahu!
Sosyal ağlarda paylaş

erkek arkadaşıma bi kez daha aşık oldum günlüküm:) onu takım elbise içinde görünce taş gibi olmuş meaşallah karizma akıyodu heryerinden(nazar değmesin)
buarada kardeşinin sünnet düğününde herkesinde gözü bendeydi D...'in gelinine bakın diye :P aman 41kere meaşallah nazar değmesin herşey ii gidiyo:)
Sosyal ağlarda paylaş

Mon beau monsieur ... l'idiot. (dur birazdan fransizca giris yapmamin sebebini anlicaksin)
fransiz köysü diye birsey varmis, gittik annemle.
evet boque gibiydi.

Fransiz köyüymüs,oldu bebeque grr. bi kac sarki söleyemeyen fransiz yavsagi ve dondurulmus yemekler. kaziklandik mon chére.
tek eglence anlayislari beergarden, iste bizim cay bahcesi anlayisimizin birali versionu. ve ve ve....
meme. evet bildigin meme.
fransiz memesi degil asdf.
yan masada meme hakkinda konusuyolardi. ama her zaman böyleler zaten.
sinir.tiksinc.
mideme oturdu tüm yemequeler.
essolessekler bi taksim yapmak vardi simdi. neyse normal bara gitsek daha farkli olurdu ama ossun kiyaslanamaz yine de. kodumun almanyasi. yok yok. kodumun vanilyasi. sen yanlis yerlere takiliyosun, almanya'ya ne bok atiosun di mi.
Sosyal ağlarda paylaş

saat15:00 civarı

komputer başına geçiverdim.. saniyeler içerisinde 200.000K dan 2GB'a çıkabilen bir RAM yeme oranına sahip ABAQUS veya benim dediğim şekliyle abeküş programını yeneceğime inançlıydım! işin kötü tarafı ise 2.2GB ayrılmış bellek yediği an programın kapanması ki 2 ile 2.2 arasında pek bi fark olmadığını farketmişsinizdir.

Yapmam gereken oldukça fazla şey vardı.. modelleme düzeltilmeli, yeni parçalar oluşturulmalı, materyaller ve çalışma şekilleri, kırılma fonksiyonları, çalışma prensipleri atanmalı.. koordinat eksenleri oluşturulmalı, parçaların birleştirilmeleri ve temas yüzeyleri tanımlamaları, sürtünmeler tanımlanmalı, meshlemeleri yapılmalı, yüzey alanları doğrultusunda yüklemeler yapılmalı, cismin sınır şartları girilmeli.. ve nihayetinde hepsinin doğruluğu kontrol edilmeli ve analiz yapılıp sonuçları değerlendirilmeli!

yazınca çok kolay gözüktü yahu! ancak yaparkene çok gerçekten çok uzun süren bi prosedür! 02:00gibi bitirdim ki kalkmadan kaç saat geçirmişim hesap edemiyorum.. Meshleri düzeltmekten (lam çok sık meshli *##!_!@#* kodumun modeli yahu! ve model hatası beni anında bitiriyor.. hepsini de düzeltmek gerekiyor elle.. hiç böle lanet bişiyin FEA analizini yapmamıştım ben.. bitsin yollansın konferanslara ödül bekliyorum lan! bu kadar ayrıntılısını yapan varsa gelsin görüşelim! o derece iddialıyım valla!) evet parantez içi hezeyanı geçiriverdim.. öhöö neyse.. öhöm.. nerede kalmıştık meshleri düzeltmekten gözlerim bi garip görüyor artıkın.. Sırtım da feci ağrıyor..

ancak bitti..

ha tabii ben bugün bu işlerle uğraşırken ufak bi modelleme işi yapan ve 3model gerekirken bana sadece 1ini (sadece 1'i yahu!! hem de 20dklık bişi.. toplamda 60dk!) bana yollayan sonrada gece gezmesine çıkan se'gili arkadaşıma ve bütün gün dekistap (yani desktop.. bunun adı dekistap notebook'un adı da lepitap) başında oturup MSN de çet yapan, bi yemek bile yapmayan, bi çay bile koymayan se'gili kardeşime küfür ediyorum bol bol şu an..

ve tatile kuzeynim ilen gidiyorum.. kardeşim ilen değil.. ve önümüzdeki 3gün boyunca modele falan dokunmuyorum hacı.. bütün millete de yolladım şimdi "alın işte model sonucu.. hepsini ben yaptım.. bu dingil hala dışarıda işte.. ben yoruldum bu hafta 3gün yokum ve ağustos sonu da tatile çıkarım.. bitmezse kusura bakmayın. benim bitirdiklerim bana yeter.. diğerleri beni bağlamaz" içerikli mailımı.. ne haliniz varsa görün lam! diyorum bu ikisine kısaca..

ayrıca evet artıkın FEA guru oldum, erdim, yüce bi mertebedeyim! fracture mechanics falan her bişeyi ile birebir modelliyorum otu boku.. ve hatta ot ile bokun bile gerçek gibin çalışmasını sağlayabilirim..

ayrıcana dyunun.. bana o süper olmuş lam! acaip güzel.. beğendim ben çok.. ahhahah

imza: dasaaa gerçekten yorgun ve sinirli, agresif kaplumbağa
Sosyal ağlarda paylaş

barnaam acıyoo. kestim. çay ocağıyla barnak kestim. döner bıçağı mantıklıydı hadi ama allasen çay ocağına nooooluyo?hem de vardiya başında kestim dakka 1 gol bir. sabah sabah olunca port clinic doktorları bile kötü kötü bakıyo lan adama. o köşeyi öyle kesici yapanı bulursam var ya iki elini sürtecem oraya. fışkırsın kan afds.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...