Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sizce Hangi filmi izlemeliyim

anartheelf

Öne çıkan mesajlar

günlerdir bi ton film izleiyorum(okul bitti film arişivi var internet kafede orda izliyorum) bi tek "ice princess" den aradığımı bulur gibi oldu, ne aradığımı bende bilmiyorum ama sizin unutamadığınız yada çok sevdiğiniz filmleri buraya yazarsanız sevinirim hepsini bi denemeye çalışıcağım.[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

ne tür istiyorsunki?
ben tün amelie yi seyrettim bana hitap etmiyor ama güzel film yapmışlar.[signature][hline]S.E.N.K.O.: Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
bu mesaj bitmiştir lüften sıradaki mesaja geçiniz.Ayrıca bu msj okunduktan 10 yıl sonra kendini doğal şekillerde toprağa dönüştürüp imha edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

The Longest Day (1962)
(Normandiya Çıkarmasının ilk gününü 4 tarafada eşit şekilde bakarak anlatıyor.Film İngilizlerin Pegasus Operasyonu'ndan başlayıp Omaha Sahilinin düşmesine kadar yani yaklaşık 20 saatlık bir bölümü konu konu alıyor.Çok başarılı ve harika bir yapım.Filmin en büyük özelliği ise o dönemin neredeyse tüm Hollywood Yıldızlarını bünyesinde barındırması.Tam 49 Hollywood yıldızı ki bunların arasında Sean Connery,John Wayne gibi isimlerde var.Film 1962 yapımı siyah-beyaz ama geçen sene renklendirildi ve piyasaya tekrar sürüldü.Ben çok beğendim ve hayatım boyunca izlediğim en iyi savaş filmidir.Daha doğrusu savaş karşıtı filmdir.İzlemenizi şiddetle tavsiye ederim.)

-

Ocean's Eleven (2001)
(Tanıtıma gerek yok sanırım herkes biliyor.Daniel Ocean'in en büyük işini gerçekleştirmesini anlatıyor.11 kişilik grubu ile harika bir plan ile gecede 136 milyon dolar çalmasını anlatıyor.Yaptıkları plan gerçekten harikaydı film gibi.Harika müzikleri vs. derken film sizi alıp gidiyor.Andy Garcia,George Clooney,Julia Roberts,Brad Pitt gibi ünlülerin bir araya geldiği güzide bir film)

-

The Papillon (1973)
(Bu filme yorum yapılmaz çünkü hayatımda bu güzellikte çok az film izledim.
Steve McQueen ve Dustin Hoffman'ın başröllerini paylaştığı Henri Charrière'in aynı adlı romanından uyarlanan ve Fransız Ceza sistemini eleştiren mükemmel bir yapıt.Suçsuz yere adam öldürme cezası alarak Şeytan Adaları (Salvation adaları) olarak bilinen Fransız hapishanelerine gönderilen Henri 'nin buradan kaçma çabalarını anlatıyor film.Yanlarında sadece k.çlarına tüplerle sakladıkları 5000 dolardan başka bir şeyi olmayan 2 kişinin çabaları...
Kesinlikle izleyin.Zaten TRT 2 'de 2 defa izledim.Geçen haftada tv8 verdi gene baştan sona izledim.Birde 2 hafta önce Vatan Gazetesi DVD'sini veriyordu sanırım.Kesinlikle izleyin yani diyebileceğim tek söz mükemmel)

edit:Resimler koymuştum imdb'den alıp sanırım engelleri var :) Host'a atmayada üşeniyorum hehe resimleri boşverin

[Bu mesaj DarKRideR tarafından 05 Ocak 2006 16:18 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Armageddon[signature][hline]Ve Buddha onlara dedi:
"-Size benim kim olduğum sorulduğunda, ne cevap vereceksiniz?"
Onlar dediler:
"-Sen bizim varoluşumuzun temelindeki eskatalojik manifestasyon ve açıklanan öz benliğimiz bağlamının ontolojik temelisin."

Ve Buddha cevap verdi:
"-HA!?"

msn
Sosyal ağlarda paylaş

2 Tane 3 leme veriyim sana.
Matthew Vaughn'dan

Snatch
Lock Stock and Two Smoking Barrels
Layer Cake

Veya
Tim Burton'dan

Edward Scissorhands
Big Fish
Charlie and The Chocolate Factory[signature][hline]Sex is like playing Bridge, if u don't have a good partner you'd better have a good Hand
Woody Allen
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Greeny, 05 Ocak 2006 15:58 tarihinde demiş ki:
"Jeux De'nfants" (yanlış yazmış olabilirim) türkçesi " Cesaretin Varmı Aşka ", süper bir film unutamam herhalde bayağı uzun bir süre.
+12131131231241241
hastasıyım o filmin kafamdaki aşk kavramına yeni bi boyut kattı kaç sene önce izledim hala etkisi altındayım...[signature][hline]-Cleglaw-, 05 Aralık 2005 20:59 tarihinde demiş ki:[/b]
oha ciddi ciddi gay mi bu dela?
Sosyal ağlarda paylaş

@sie
scissorhandsde johny depp oynuyodu dimi? oysa o film de ilginçtir...[signature][hline]-Cleglaw-, 05 Aralık 2005 20:59 tarihinde demiş ki:[/b]

[Bu mesaj bizsiziarariz tarafından 05 Ocak 2006 20:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

evt..johnny deppin tip bitiriyo zaten:) baby face olayını aşmış bi arkadaşımız kendisi bide full makyaj olunca[signature][hline]-Cleglaw-, 05 Aralık 2005 20:59 tarihinde demiş ki:[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Kelebek Etkisi.Kesinlikle tavsiye ederim.[signature][hline]Mike, 26 Ağustos 2005 17:26 tarihinde Fenerin Şampiyonlar Ligi kurası için demiş ki:
rahat 2.yiz bunu imza yapın 3-4 ay sonra hatırlatın bana.
Bonjo da ardından demiş ki:
avrupadada başarı gelince nereye kaçacaksınız hangi köşeye saklanacaksınız mrk ediyorum...
az kaldı az bekleyin.
Sosyal ağlarda paylaş

şu kelebek etkisini merak ediyorum izlemeye değermi çok mu etkileyici ? Fragmanını gördüm ama bilmiyorum çıkartamadım hiç bişey[signature][hline][b]Willst du dich von etwas trennen? Dann must du es verbrennen.Willst du es nie wieder sehen? Lass es SCHWIMMEN IN BENZIiiiiiinnnn
Sosyal ağlarda paylaş

The Shawshank Redemption hayatımın filmi kesinlikle izle.[signature][hline][b]porsuk, 03 Ekim 2005 23:10 tarihinde demiş ki:
herkez kopmuş yarılmış iptal olmus ama biz ingilizce bilmiyoz
bu ne kültür boyle. bu nasıl bir bilimsellik bu nasıl evrensel yaklaşım bu nasıl yitirilmemiş felsevi birikim betime uyum ahenk lisan skuhut u fosforik cümle kapitalitik osturafyon
[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de buna benzer bi konu açıcaktım bu konu altında sorayım bari,

Ben şöyle bir film arıyorum;

Hayat hakkında bişey, ne biliyim onun boş olduğunu ama yinede güzel bir dünyada yaşadığımızın mesajını veren veya nebilyiim ağlatan ağır bi etki bırakan bişeyler arıyorum.Hatta intihara iten bişeyi şiddetle istiyorum, etmiycem asla ama duygusal olarak etkilenme isteği var içimde neden bilmiyorum :(

Bide dinlerle ilgili bişey ateistlerle ilgili falan bi film de aklınızda varsa onu da yazın

[signature][hline][b]Willst du dich von etwas trennen? Dann must du es verbrennen.Willst du es nie wieder sehen? Lass es SCHWIMMEN IN BENZIiiiiiinnnn

[Bu mesaj kanix tarafından 05 Ocak 2006 20:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kanix, 05 Ocak 2006 20:53 tarihinde demiş ki:
Bide dinlerle ilgili bişey ateistlerle ilgili falan bi film de aklınızda varsa onu da yazın

said:
DarKRideR, 05 Ocak 2006 21:08 tarihinde demiş ki:
Arabistanlı Lawrance :D fsdffsd

:D Lol[signature][hline]Sex is like playing Bridge, if u don't have a good partner you'd better have a good Hand
Woody Allen
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sie, 05 Ocak 2006 16:57 tarihinde demiş ki:
2 Tane 3 leme veriyim sana.
Matthew Vaughn'dan

Snatch
Lock Stock and Two Smoking Barrels
Layer Cake

Veya
Tim Burton'dan

Edward Scissorhands
Big Fish
Charlie and The Chocolate Factory

cnb-e rule C:[signature][hline]Gercekci ol,imkansızı ıste

Sosyal ağlarda paylaş

ben Organize İşleri begendim mesela ,eglenmek istiyorsan onu izle.[signature][hline]Nemo me impune lacessit.-Karşılığını ödemeden kimse bana zarar veremez.
Utinam tam facile vera invenire possem quam falsa convincere.-Keşke neyin doğru olduğunu da , yanlışı farkettiğim kadar kolay bulabilsem.
Sosyal ağlarda paylaş

Born on the Fourth of July (1989)
I had a mother; I had a father, things -- things that made sense. Do you remember things that made sense? Things you could count on? Before we all got so lost? What are we gonna do, Charlie? What am I gonna do?

Tom Cruise 'nin ilk filmlerinden ve en iyilerinden bence.Vietnam gazisi Ron Kovic'in biyografik filmi.Savaştan sakat olarak geri dönen Ron Kovic'in evine döndükten sonra ki yaşantısı ve savaş karşıtı olarak verdiği politik mücadele.

Kesinlikle izlenmesi gerekir.Bir hayat hikayesi bu kadar güzel beyaz perdeye aktarılır...
IMDB Linki[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık

[Bu mesaj DarKRideR tarafından 06 Ocak 2006 11:08 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...