Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

horace/günün fotoğrafı

horacegoesskiing

Öne çıkan mesajlar

hmm dur çözecem...
gerçi fotoğraf bekliyordum ama? yoksa bir fotoğraf mı?
kafam karıştı:([signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

arabanin kaputu sanirim hatta modelini cozemesemde ya volkswagen yada buyuk ihtimalle peugeot[signature][hline]Amd Athlon 64 3000(939) @ 2450mhz = MSI K8N Diamond = 1024 MB 500 Mhz Ram @ 4.2.2.2 = 2 SLI 6600 GT = Coolermaster Stacker = Coolermaster Aquagate = Tagan 480 Watt Power supply = Sata Raid 0 with 160 GB 7200.7
Sosyal ağlarda paylaş

Horace, kızma bana (:P) ama ilk resimden yine hiç mi hiç elektrik alamadım ben. Ne anlatmaya çalıştığını, ne hissettiğini anlayamadım, ama 2.'si -klasik gelse de- hoşuma gitti...[signature][hline][b]"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
Sosyal ağlarda paylaş

horas abi son resimi nasıl bir ortamda çektin? yani karşıdan insanlar geliyordu sana doğru onları mı çektin, gidiyorlar mıydı? yoksa o gölgeler sana ve yanındakilere mi aitti? çok merak ettim, çözmeye çalıştım, 3 seçenek geldi aklıma :)[signature][hline]Legbra ::.. The interpreter øf gøds.
Only he can translate peøples prayers and transmit them tø the invisible pøwers.

[Bu mesaj thelegbra tarafından 27 Kasım 2005 17:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Horace sensei, fotoğraf merakın vasıtası ile sende inanılmaz bir ışık takıntısı olduğunu farkettim. Yanılıyor olabilirim ama bence öyle.

Ama resimlerini daha çok seviyorum bunu da söylemeden edemiyeceğim. ;)[signature][hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar bana doğru geliyorlar, ışık da arkalarından vuruyor. ikindi saatleri. ışık takıntısı nasıl birşeydir bilmiyorum, ama ışık en önemli birşeydir tabii. ışık kötü olursa bi nane olmaz.

teşekkür ediyorum ben.[signature][hline]Ben başörtüsü takıyorum. ve başörtüsü ile paticik forumlarına giriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

izninizle bişi sorim ben
bu f odak olsa gerek. netlikle alakalı. peki ISO ve s (s nedir ? shutter mi oluyor ?) neyi etkiliyor ? ne için ne kullanmak gerekir ?

bu konuda pek bi cahilimde. mazur görünüz ...[signature][hline]Image Resizer | direct-link | Selçuk Erdem'den önce de zopik'tim ben...
Fikir Yurdu - Siyasi ağırlıklı fikir ve düşünce forumu
Sosyal ağlarda paylaş

s perde hızı. shutter evet. f diyafram açıklığı. ISO hassasiyet. Perde hızı yükseldikçe daha az ışık alırsın ve daha hızlı hareketleri dondurursun. düştükçe daha çok ışık alırsın ve hareketleri de çekersin. mesela hani böyle ışıkla yazılan yazılar perde uzun süre açık tutup yapılır da, kuş fotoğrafları öyle yapılmaz. benim burada kısa tutma sebebim, az ışık almaktı.

ISO yükseldikçe daha az ışıkla biraz grenli ama evsi daha yükse fotoğraf elde edesin filan. yani ışık yetmeyince diğer herşeyi yaptıysan ve olmadıysa ISO yu yükseltiyosun. Veya gren istediğin için ISO yu (veya ASA) 3200 filan yapıp çekiyosun bööle nokta nokta oluyo.[signature][hline]Ben başörtüsü takıyorum. ve başörtüsü ile paticik forumlarına giriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Kuş ya da kadından birisi gerçek değilmiş gibi duruyor.Özellikle kuşun sağ kanadı ile biraz daha az oynasaymışsın daha da güzel ve gerçekci bir görüntü olabilirmiş.
Renk uyumu harika olmuş , tebrikler..[signature][hline]Aynı masalları dinlemelerine rağmen , ötekiler hiç böyle bir şey yaşamadılar..
Sosyal ağlarda paylaş

katılmaktayım
bundan önceki fotoğraf biraz örselemyle film afişi olabilir bak.
evet manyağım[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...