Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rome

Sie

Öne çıkan mesajlar

bu kadar şerefsiz bi senato olamaz yahu. Sezar da mal ama sen bütün hainleri tutup senatoya koyarsan onlar da sana böyle koyarlar işte. Olan vorenusa oldu bi de. Karısı gitti arada. bu arada 2. sezon var arkadaşlar. Merakla bekliyorum.
Edit: Arkadaşlar görünüşe göre daha çok beklicez :(
*HBO has announced plans to produce a second season for release in early 2007.*

[ Mesaj 19 Mart 2006, Pazar - 23:37 tarihinde, NuKe tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

benim bildigim sezar olduruldukten sonra roma tekrar cumhuriyetle yonetilmeye baslanacak(ki buna cumhuriyet diyebilirsek!! adamlar senator lukten cok zenginlikleriyle ilgileniyo) bole adamlar yonetecek roma ı iste..sora marcus antonius yonetimi alacak konsul olacak sora o da imparatorlugunu ilan edecek..ve sezar dan cok daha katı bir diktator olacak herkesi sindirecek..

yanlıs mı biliyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

benim bildiğim kadarıyla bundan sonra olanlar :P

[spo]sezarı öldürenler halka bakın tiran öldü cumhuriyet kurtuldu diye konuşcaklar. halk çok kızcak katiller diye bascak bunları. senato bunları affedince senatoyu da baskca. hepsi kacacak saga sola ve orada ölecekler. brutus da bilmemnerde yakalanacagını anlayınca intihar ediyor. yani sezarı öldürenler yönetemiyor hevesleri kursaklarında kalıyor :P[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bildigim de bole oluyor(dizide degil gerceginde)

[spo]Sezar oldukten sonra Octavius ile marcus,Brutus'u oldurmek icin birlesiyorlar.

Brutus oldukten sonra bu seferde ikisinden hangisinin tahta gececegini belirlemek icinde bu sefer kendi aralarinda savasiyorlar ve Octavius kazaniyor savasi ve yeni imparator oluyor.[/spo]
Sosyal ağlarda paylaş

adam halkın mutlu olması icin herseyi yapmıs roma yı o zamanki sartlara gore yıllarca ileri bir uygarlık seviyesine getirmis..ben ozaman da bi romalı olsam tabiki sezar ın tarafını tutardım..senator dedikleri adamlar da koskocaman evleri paraları luksleriyle yasayan halk la alası olmayan kisiler..
Sosyal ağlarda paylaş

Eger Shakespere'in eserinden bazi kisimlar alip sezarin ruhunuda bize gosterebilirlerse fena olmaz :) (ruya olarak tabi).

O kadar muhtesem bir dizi ki bu, yani ben son yillarda bi john doe diye bir diziden bu kadar etkilenmistim birde bu var iste.

sezarin o olum sahnesi ne kadar acikli yahu, ne kadar moral bozucu ve inanilmaz derecede etkili olmus. Sezari oynayan oyuncuyada inanilmaz saygim var, ben boyle babacan adam gormedim yahu :P

its only hubris if i fail...

[ Mesaj 20 Mart 2006, Pazartesi - 05:34 tarihinde, Azmodai tarafından güncellenmiştir ]
Sosyal ağlarda paylaş

"Yazildi mi bilmiyorum ama Octavian zaten ünlü Roma imparatoru Augustus.
Ic savasi kazanip 18 yasinda lider oluyor iste"

Yanlis olabilir ama marcus ile savastan sonra imparator olurken, annesi Octavius diye bagirirken oldugu icin ismini degistiriyor,ve Augustus oluyor.

Ve ayrica bu isim, Octavius'un emriyle bir ayin(agustos) ismi oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

ya dusundukce fena oluyorum bu kadar harika bi dizi olamaz!! diye uzun zamandır seyrettigim en bilgilendirici ve heyecanlı diziydi..aklımda marcus un imparator olacagı gibi bi bilgi kalmıs sonucta varsayım olarak soyledim..

sonda beni en etkileyen olaylar..ilk olarak sezar ın olum sahnesi gozumden yas getirecek kadar etkileyici bi sahneydi..sezar i oynayan adam a elimde olsa oskar verirdim :) 2. olarak octavius un bakısı yasının kucuk olmasına ragmen harika bi yuz ifadesi yaptı aynı godfather part 2 de kay in micheal a cocugunu aldırdıgını solemesi sonucu micheal in bakısı gibiydi..3. su marcus un sezar ın olusune bakması sora onu oldurenlere bakması..4. olarak niobe nin intahar sahnesi..ve sonunda hic bir seyden habersiz titus ve irenie nin el ele yurumesi..

bugun butun gun :((( modundaydım..insallah en kısa zamanda duzelirim :)
Sosyal ağlarda paylaş

marcus gidip milleti gaza getiriyor sonra işte sezar siz halkı için çabalarken bu dallamalar kendi çıkarları için onu öldürdü diye.
marcusun tahta geçememesi ilginç ama octavius daha bi aileden tabi ve daha zeki. ama bence o bakış anakinin i hate youuuuuuuuu!!!!!!!!! bakışı gibi olmuş hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Sezar gibi bir eski senatörün falan böyle öldürülmemesi gerekirdi acıdım adama. Cidden çok iyi oyuncuydu Brutus'un onu bıçaklarken ona attığı bakışda çok iyiydi dizi bittiğinde çok kötü oldum direk yattım etkileri şu an ittibariyle hala devam ediyor :(. İnşallah Brütüs'ün öldürülüşünü görürüm.
Sosyal ağlarda paylaş

ağlıcam son bölümü izleyemedim final bölümünü! bütün diziyi ölümüne takip ettim

o gün konserim vardı geç geldim tekrarını izlicem dedim saatlerce kahve içtim uyumiim die dayanamadım uyudum , bi ara gözümü açtım Ceasar yerde ölüodu sonrasını hatırlamiom yine uyuyakalmışım. Tekrarı olacak mı? veya bi link verin Emule dan çekiim şu son bölümü , o kadar takip ettim diziyi final bölümünü kaçırdım ya :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...