Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Michalengelo yardımı bakarmsnz..?

Cozefhine

Öne çıkan mesajlar

oyunda görünmesi için tiledata editör bulman lazım onu buldukdan sonra eklediğin yeni itemin ne oyunda ne olarak gözükmesini istediğin sana kalmış katanaya benzer bir silahsa katana gibi gösterirsin ama silahın aynısını oyuna yansıtmak biraz zor üzerinde hiç çalışmadım nereden baksan 350 tane şekil çizip verdataya aktaracaksın...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cozefhine, 26 August 2003 14:17 tarihinde demiş ki:
nasıl ne yapcam anlatırmsn..!!

Anlatsana!!! Adam emrediyor, isin gucun de yok, niye anlatmiyosun!![hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111

[Bu mesaj Baggio tarafından 26 August 2003 14:59 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Bak yukarıdaki yazımda ne demişim.

Birşey fark ettiniz mi animasyonlarınızı eklemeye başladığınız andan itibaren michalengelo dostumuz onları bir kategori altında topladı ve bu kategoriye bir numara verdi. Bu numaranın adı model numarası. Çok özel bir numaradır kendisi. Çünki hexadecimal hali scriptlerinizde chardef'de kullanılabilir. Ayrıca başka bir özelliği daha var kendisinin. Decimal olan hali yani değiştirilmemiş hali o item'in equip edildiğinde gösterilecek gump numaranızı belirleyecek.

Ve sonra gump işleme bölümünde de şöyle demişim.

Hatırlarmısınız animasyon yaparken michalengelo animasyonlarımızı gruplarken bize bir numara vermişti. Bende bu numara çok özeldir demiştim. İleride gump yaparken kullanacağız demiştim. İşte şimdi kullanıyoruz. Konu mankenimiz olan robe'yi oluştururken bize 469 model numarasını vermişti. O vakit 50469 erkek karakter paperdoll için gump blok numarası, 60469 ise kadın için olacak. Yapılan olay basit michalengelo'dan elde ettiğimiz model numarasının başına erkek için 50 kadın için 60 ekliyoruz.

Yani neymiş, bir gump'ın bir animasyonu çağırmasını istiyorsak gump'ın block numarasının animasyonun model numarasını içermesini sağlamalıymışız. Şimdi senin animasyonunun çıkması için ne olmalı? İstediğin animasyonun model numarası kullanacağın gump'ın block numarası olmalı.[hline]In God I Trust
For Rest I Just Test
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cozefhine, 25 August 2003 21:09 tarihinde demiş ki:
GE-TA Da cok garip anlatmış bişey anlamadım...
www.darkplanes.net
Cok Yakında Bekleyin....

Sana okadar dedim GE-TA $unu doğru dürüst anlat die bak gene kimse bişey anlamamış..Herhalde yine!çok yakında yeni bir shard daha açılacak like the others :) LOL[hline]İCQ::yapma:
MAİL::hrr:

[Bu mesaj _Sir_Lancelot_ tarafından 26 August 2003 15:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 26 August 2003 14:59 tarihinde demiş ki:
said:
Cozefhine, 26 August 2003 14:17 tarihinde demiş ki:
nasıl ne yapcam anlatırmsn..!!

Anlatsana!!! Adam emrediyor, isin gucun de yok, niye anlatmiyosun!![hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org

said:
Kerberos, 26 August 2003 14:57 tarihinde demiş ki:
uzun zamandır uğraşmıyorum

demişim değilmi bilsem anlatırım

sen burada necisin öğren ve anlat adamlara sende çok meşgulsun sanırım burada necisin ara bul öğren adama bilgi ver
boşuna yerel yetkililer arasında değilsin herhalde göstermelik.....
Sosyal ağlarda paylaş

Lol, ciddiye almis adam.. Benim lafim sana degil orda (anlayana tabii), 'acik acik anlatsana sunu!!' tasinda bir mesaj atan sahisa.. Kimse kimseye biseyi acikca anlatmak zorunda degil, bildigin kadarini anlatmissin zaten, gerisi Geta'nin tepedeki topicinden, degisik kaynaklardan ve deneme-yanilmadan ogrenilmesi gereken seyler.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 26 August 2003 14:59 tarihinde demiş ki:

burada yardımcı olmaya çalışan başka biri olmadığı için bana söylenmiş gibi algıladım neyse....
Sosyal ağlarda paylaş

Bakın Boşuna Kavga etmeyin BAGGİo lutfen bizim yüzümüzden ama bişey war Ge_ta kaptırmış kendini cok acayip anllattı ama aklıma bişi geldi bakın ben şimdi bi robe yaptım yeni onun görüntüsünü normal robe yapamammı Oyun içinde normal robe cıkcak ama Paperdollda Yeni Yaptığım Robe cıkcak bunu yapabiliryim hangi programla nerey ne yazarak Lutfen..
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Cozefhine, 26 August 2003 19:37 tarihinde demiş ki:
Bakın Boşuna Kavga etmeyin BAGGİo lutfen bizim yüzümüzden ama bişey war Ge_ta kaptırmış kendini cok acayip anllattı ama aklıma bişi geldi bakın ben şimdi bi robe yaptım yeni onun görüntüsünü normal robe yapamammı Oyun içinde normal robe cıkcak ama Paperdollda Yeni Yaptığım Robe cıkcak bunu yapabiliryim hangi programla nerey ne yazarak Lutfen..

Bu Dediğimm sizce olmazmı olursada neyi ne yapmam gerek hangi programı kulllanmam lazım..? lutfen yardım edin..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...