Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Filmlerden Unutulmaz Anlar (spoiler olabilir, doğal olarak)

ghaldszar

Öne çıkan mesajlar

said:
Saendul, 16 Ağustos 2004 22:39 tarihinde demiş ki:
Vanilla Sky

Tom Cruise'un (karakterin adını unuttum) yanına barda bi adamın yaklaşıp "Burdaki herşeyi sen kontrol ediyosun" demesi bunun üzerine Tom'un saçmalıyosun diyerek inanaması. Sonra adam Tom'a eğer bana inanamıyosan kendin dene ve gör der. Tom da gülerek "Tamam. Hepiniz şimdi sesisiniz kesin" tipi bi laf eder. Bardaki herkes konuşmayı keser derin bi sessizlik olur ve Tom'a bakarlar. Çıt bile çıkmaz Tom da dumur olmuş bi şekilde kalır.

Tom Cruise'un maskeyi çıkardığı bikaç sahne var özellikle kazadan sonraki ilk çıkarış ile rüyadakiler. Sonra Penelope Cruz ile buluşup Penelope Cruz/ Cameron Diaz 'ı yatakta yastıkla boğarak öldürmesi ve filmin son sahnesi (yükseklik korkusu ile ilgili olan).

+ Tom Cruise'un çatıda "technicaal, technicaaaall" diye bağırması.

Forrest Gump
Jenny'nin filmin sonlarında Forrest'ın evine geldiğinde çocuk yapmadan önceki diyalog.

J: Ben sana layık değilim.
F: Olsun ben seni seviyorum.
J: You don't know what love is. (Burdan sonrası ingilizce :D)
F: I KNOW what love is. (göz kırpar ve yatak odasına geçerler.

[signature][hline]Küfre sapanlar ve ayetlerimize yalan diyenler, işte onlar ateşin arkadaşlarıdır. Kuran 2/39

[Bu mesaj aktiftablet tarafından 05 Ocak 2005 22:41 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

1-)Geleceği Dönüş 3 de doktorun tren şeklindeki zaman makinesi ile geri dönmesi ve sonra süper bir kalkış yapması
2-)Lotr 2 de kurt saldırısında legolasın artık acayipmi desem supermi desem bir hareketle gimlinin yanına ata binmesi
3-)Lotr 1 de yine legolasın boromirin ölme sahnesinden bir kac sahne önce oku sadağından çıkartıp orka sokup orktan geri cıkartıp fırlatması
4-)Yine Lotr 2 ama legolas değil :) elflerin mifer dibi savaşına yardıma karizmatik bir şekilde geldiği o andaki atmosfer
Ekleme: 5-)Transpotingde adını hatırlıyamıcam su uyuşturucuyu bırakmaya çalışan elemanın uyusturucuyu almak için iğrenç ötesi bir klozetin içine girmesi.
[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.

[Bu mesaj Endoret tarafından 11 Ocak 2005 23:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

American Pie
Elemanın japon yapıstırıcısıyla masturbasyon yapması ve kapıyı acma cabaları :P
A Beatiful Mind
Nash'in yıldızlardan şekiller yapması
Braveheart
Wallace'in olurken karısını gormesi ve ona gulumsemesi
Devil's Advocate
Her sahnesi unutulmaz.
Lotr
Gandalfin isikla nazgulleri kacirmasi
Matrix
Binadaki catısma sahnesi
Matrix Revolutions
Agent Smithle Neonun son dovus sahnesi
National Treasure
Adamın orjinal bildirgeyi 30$ a alması
Ring
Akıl hastanesindeki kızın Naominin eline bakıp "4 days" demesiSaving Private Ryan
Normandiya Cıkarması
Sweet November
Kızın sondaki gidiş sahnesi ve o müzik.(Enya-Only Time)

Bana göre tabi..
Sosyal ağlarda paylaş

Forest Gump: aslında filmin tamamı unutulmaz gerçekten süper ancak ben bi kaç tane yazayım bari :)
[li]Normal iq seviyesi altında olmasına rağmen hayatı boyunca tarihe mâl olacak işler başardığı için belki bilerek belki bilmeyerek :)[/li]
[li]Jenny'nin kendisine o kadar kötü davranmasından sonra hala onu sevebilmesi ve jenny son kez döndüğünde hatta tv izliyordu jenny sonra "daha izlicekmisin ben yatmaya gidiyorum" dedikten sonra forrest tam merdivenlerde "benimle evlenirmisin ?" demişti daha sonra jenny "benimle evlenmek istemezsin" demişti onun üzerine forrest tam hatırlayamıyorum ama "akıllı bir adam olmayabilirim ama aşk ın ne olduğunu biliyorum" diyerek dışarı çıkmıştı [/li]
[li]Adamın 3 yıl durduraksız koşması başlı başına unutulmucak bişey :)[/li]
[li]Do you want some chocolate ? :)[/li]
[li]Askerde teğmen le yaptıkları karides işi daha sonra teğmenin forest in tabiriyle bir meyva şirketi işine girmesi ki orda bahsi geçen meyva şirketi apple macintosh un elması olması[/li]
[li]Yılbaşı günü kadınlarla eğlenirken forest in kadını yera atması onun üzerine kadının "ne oldu askerde şeyini mi kaybettin yoksa salak falan mısın?" gibi bir cümle kurması ardından teğmenin "ona kimse salak diyemez!" diye celallenmesi sonra sandalyeden düşmesi.. [/li]
[li]Jenny nin ölümü ve forest in jenny nin mezarında onunla konuşması .. [/li]
[li]Forest in hayatında istediği şeyi sevdiğine kavuşmasını gerçekleştirmesi ancak bunu o kadar kısa sürede yaşaması çok üzücü ek olarak annesiyle ölmeden önceki konuşmaları .. [/li]
[li]Filmin sonunda ise tüy ün uçarak gitmesi ondan önce forest in sözleri.. [/li]
[li]Birde ufaklığın kendi oğlu olduğunu öğrendikten sonra "is he smart or like me ?" gibisinden bir şeyler söylemesi orasıda yeteri kadar insanı düğüm düğüm ediyordu.[/li]

ps:süper ya aklıma gelenler bunlar .. :)
[signature][hline]k i n g p i n the striked sazan
GÖZLER TELEVİZYONDA ELLER ÇEZZODA HOBAREY

[Bu mesaj theKingpin tarafından 16 Ocak 2005 02:23 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

luke death starı patlatıp x-wing i ile uçarken arkadan duyulan obi-wan kenobi sesi ve söylediği cümle

and remember, force will be with you, always....

bide bi film vardı çok eskiden izlemiştim.

Adamın bir iölüp köpek oalrak tekrar dünayya geliyodu, karısını çocuğunu falan buluyodu, Baya ağlamıştım izlerken[signature][hline]Aket Atum
"so hoder, why don't they let you shoot at your brother?
here, take this arrow, i'll help you aim..."
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Aket-Atum, 16 Ocak 2005 12:32 tarihinde demiş ki:
Adamın bir iölüp köpek oalrak tekrar dünayya geliyodu, karısını çocuğunu falan buluyodu, Baya ağlamıştım izlerken

Filmin adi sanirim "Fluke" du. Cine5 de "sansli" diye gostermislerdi bi ara. 5-6 sene oldu sanirim izleyeli. Her izledigimde istisnasiz aglardim. Bi dahaki izleyisimdede -bu sefer aglamiycam- diye oturup tekrar aglardim. :)
Dusunuyorumda filmin genelinde bi numara yoktu ama, kurgusundanmidir nedir, hungur hungur agliyordum gercekten...[signature][hline]The Clash Of Honor Calls To Stand When Others fall
Sosyal ağlarda paylaş

Gora: Özkan Uğur "Pozisyonunu al!" dedikten sonra Cem Yılmaz'ın eşeğe atlayıp "Tek mi, Çift mi?" demesi.
the Blues Brothers 2k: Araba ile kaçarken arkadaki polis arabalarının yaptığı toplam 68 araçtan oluşan trafik kazası {Saydım}.
Requiem for a Dream: Çocuğun kolunu açtığında damarların mosmor ortaya çıkması.[signature][hline]A L'outrance Voice of Souls
With a rainy heart ..

[Bu mesaj Silmarwen tarafından 26 Ocak 2005 12:56 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Brother - Takeshi Kitano

Çok fazla unutulmaz an ile dolu bir film daha aklımda en çok kalanı yazayım gerisini sam doldurur.
Japonyadan yeni gelmiş olan yakuza amca sokakta bir zenciye çarpar, zenci elindeki şarabi düşürür, şarap şişesi kırılınca zenci arkadaş bu şarabın ne kadar "değerli" olduğunu anlatmaya başlar. Bir kelime ingilizce bilmeyen yakuzamız herifin dırdırından sıkılınca çözümü kırık şişeyi zencinin yüzüne sokmakta bulur... dumur
kesinlikle katılıorm o filmde 1den fazla unutulmaz an wardı mesela harakiri sahnesi[signature][hline]Resistance is futile
Sosyal ağlarda paylaş

said:
OutTrader, 05 Ağustos 2004 10:37 tarihinde demiş ki:
Shining, the - Stanley Kubrick - 1980

jack'in karısının peşinden tuvalete gelip baltayla kapıyı kırdığı sahne. Here's Johnny!!!!!

Kadının jack'in yazdığı yazılara baktığı sahne.. "All work and no play makes Jack a dull boy"

Filmin son sahnesinden jack'in kameraya bir hayvan edasi ile baktığı sahne. Bu bakışı clockwork orange'dan ve full metal jacket'tan da hatırlayabilirsiniz :)

Eee birde meşhur REDRUM REDRUM var, küçük çocuğun parmağı babasının delireceğini anlar ve sinyal vermeye başlar (ee iğrenç anlattım!!), ve yandaki kırmızı kapılı odaya doğru ilerler.. redrum, redrum, murder, murder
+1123123[signature][hline]Resistance is futile
Sosyal ağlarda paylaş

Lock stock and two smoking barrels

son sahne eski olan silahlar aslında antikadır we inanılmaz değerlidir ama (adlarını hatrlamıorm) tam nehre atacak adamlarsilahlardan kurtulmak için basamak warmış oraya düşüo küfürleşiolar filan orası süperdi sonu yani :)

hayat güzeldir

esir kampına düştükten sonrası mükemmel çocuaa oyun oynuomuşlar numarası çekio filan[signature][hline]Resistance is futile
Sosyal ağlarda paylaş

sezercik yavrum benim

erol taş allah ne verdiyse diyerek sezercik ibişine şamarı yapıştırır.
sezercik'in anasıda vurma ogluma, biz gidiyoruz diyerek çocugu kaptıgı gibi gitmeye çalışır
ama erol baba bunu istemez
anası hasta olan sezercik, ana sen dur ben giderim gibi bir şeyler der

sezercik giderken erol taş muhteşem lafı patlatır

giiit git ama bu tokadı çok arayacaksın

eheheh ölmüştüm bu sahnede ya süper bir performans vardı rahmetlide.cidden degerini bilememişiz adamın[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

Rahan, 04 Ocak 2005 19:36 tarihinde demiş ki:
ayrıca kimsenin sizi kolunuzdan tutup hristiyan yapabilme gibi bir ihtimali yok ki?? tarkan filmlerinde mi kaldınız naptınız siz anlamadım valla..
Sosyal ağlarda paylaş

Emrahın bir filmi vardı olaylar söyle:
Emrah kahvede oturmaktadır.
Ordan bir çocuk: "Emrah yetiş ananı s.kiolar"
Emrah çocuğun peşinden koşar
Tam manavın kapısında "Kahpe Felek" diyip içeri dalar.
Emrahın annesi söyle bir cümle sarf eder "Emrah sandığın gibi değil!!!".Bunları söylerken bir koluyla göğüslerini saklar dier eli ise genital bölgesindedir.

Baya bi gülmüştüm o filmde :D:D:D:D:D[signature][hline]Spectator, 20 Temmuz 2003 15:00 tarihinde demiş ki:
ben yaptırmadım ama acımıyo.

İşte Ben!!!

[Bu mesaj The_ tarafından 29 Ocak 2005 04:00 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

akıl oyunları:
adamın hastane de yataga baglı sok gecirirken gordugumuz sahne kısacası butun o komplo teorileri yalan mıydı abi dedirtmisti bana
may:
fazla bilinmez bi film zati may adlı hatunun herkesi oldurup parcalayip dikip kendine yeni bi erkek arkadas yarattiktan sonra kendi gozunu cikarip cesedın ustune koyması ve bi anda cesedin canlanip kizin yanagini oksamasiyla biten film sahnesi:)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...