Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni Sezon'da Smallville (gelebilir nihahaha)

kingpin

Öne çıkan mesajlar

Evet ben boş konuşuyorum zaten böye şeylerle de oyalıyorum kendimi.Belirli bir hayran kitlesi oluşmuş diziyi oturup burda koruyorum(ne haddime ?), beğensen nooolur beğenmezsen nooolur zevk ve renk meselesi diyip yorum yapmıyorum bir daha sevgiler.[signature][hline]RamsesII, 26 Eylül 2005 14:20 tarihinde demiş ki:
bazı travestilere hasta oluyorum,çok güzel ve sexi oluyorlar...

[Bu mesaj kingpin tarafından 20 Ekim 2005 00:11 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Valla Angel ve Buffy'yi ne kadar sevdiğimi anlatmama gerek yok şüphesiz söyleyebilirim ki özel efektler bu 2 diziden çok çok daha kaliteli, ayrıca oyuncu kadrosu dawson's and creek ten sonra en güzel,eli yüzü düzgün sağlam oyuncular ile dolu.(söz vermiştim konuşmayacam heh)[signature][hline]RamsesII, 26 Eylül 2005 14:20 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi lath büyüsü arkadaşım sonuçta bi dizinin 2 sezon olup olmamasına emin ol ordan 1 kişi çıkıp hebele höbele yazıp aaa arkadaş böle dedi hem daha da iyi çekermiş biz bunu 2 sezonda bırakalım gibi bişey yok. Bununla beraber 3 sezondur chsritopher reeve hayattaydı, hayatta olduğu sürece superman filmi çekilmicekti ve bu dizi christopher reevinde onayı ile başladı kendiside guest star olarak oynadı falan filan. Ve diziyi yapan warner bross ki üstüne tanımam zaten başarısız bi yapım olsaydı kısa keserdi. Sezonu bitirip superman filmi çekilcekti. esas proje buydu. Hatta Tom wellinge teklif geldi oynaması için.kendisi kabul etmedi. bide yabancı forum siteleri var daha öncede yazmıştım tekrar yazıyorum www.kryptonsite.com bi oraya girerseniz fanların ne kadar çok yorum yaptıklarını superman filminin yıllarca çekilmediği süre içinde azda olsa ne kadar eğlendiklerini görebilirsiniz. Sonuçta bu bi dizi.44 dakka da bitmek zorunda.oyalamak konusuna katılmıyorm.istemeyen izlemez yani. bazı bölümler çok saçma bitiyo falan ona katılıyorum ama sonuçta warner bross gibi koca bi şirket var arkasında benimde cevabım biraz ağır oldu ama kusura bakma artık[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

Cevabın ağır olmadı, üstüne üstlük dediklerime mantıklı bir karşılık vermedi. Warner'ın büyük bir firma olması aslında işin durumunu dahada vahimleştiriyor. Ayrıca belirteyim Angel veya Buffy'de bana göre Smallville aynı kaderi paylaşan çerezlik diziler.

Superman fanlarının Superman'e olan açlığı yadsınamaz, sonuçta uzun zamandır filmi çekilmek istensede bu yapılamıyordu. Dizisinin yapılması tabikide onları mutlu etti. Ama işte ayrım burda başlıyor.

Şimdi size ayrımı şöyle açıklayacağım. Batman serisini örnek alalım. Batman Begins ile Batman Forever arasındaki fark nedir? Fark basit, Christopher Nolan ve Joel Schumacher'dır. Schumacher Batman'in içine etmiştir, Nolan ise zirveye çıkarmıştır. Yönetmen ve konsept farkı filmleride çöp mü yoksa kült mü yapacağını belirlemiştir.

Eğer Superman'in özünü, süper kahramanlarının özünü kavrayabilmiş bir yönetmen ve kadrosu ile Superman'e daha değer veren bir Warner Bros. olsaydı Smallville projesi kült diziler arasına girebilirdi. Şimdi Türkiye'nin görebileceği en büyük Superman fanlarından biri benim kuzenimdir, her yapımı takip eder, herşeyini bilir, bütün çizgiroman serilerini takip etmiştir falan. Diziyide çok seviyor ve bütün bölümlerinide seyrediyor ve kendiside dizinin çok iyi olmadığını ve benim dediğim eksiklikleri kabul ediyor.

Sonuç şöyle, bu ülkede de Aliye ve benzeri kalitesiz ve anlamsız diziler çok rating alıyor ama bu onları kaliteli dizi yapıyor mu? Hayır yapmıyor.

Benim istediğim daha ciddi bir yapımdı. Konuyu 5 senede geviş getirmeden bitirmeleri daha iyi olurdu. Ayrıca yapım kalitesininde Without a Trace, CSI serisi falan gibi olmasını isterdim. Sonuçta Buffy nerde bu dediğim diziler nerede.

Yani ben işin biraz daha teknik tarafına bakıyorum, prodüksüyon kalitesine bakıyorum. O yüzden kolay kolay beğenemiyorum.[signature][hline]LathspeLL (a.k.a seth)
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor
Sosyal ağlarda paylaş

guzel yazmışsın,mantıklı bi cevap sanada hak veriyorum ama bi tek şeyi anlamıyorum neden insanlar bukadar yapılanlar hakkında tatmin olmakta zorlanıyorlar? bu yüzüklerin efendisindede,star wars ROS te de,troyda da aynı aynı aynı? ya adam oturup senin kitabı okurken beynindeki canlandırdığın şeyi aynı karakteri karakterine çekemezki? bilmiyorum eleştiri sanatı da burda doğuyor heralde ama ben çok olumsuz eleştiriye karşıyım artık açıkcası.özellikle emek verilen yapımlarda ki smallvilleden bahsetmiyorum bile.ama senin kuzenin gibi fanatik olan biride benim superman konusunda.ben tatmin oldum.ben lois and klarktanda olmuştum.ben superboydan da olmuştum.superman filmlerinden olmuştum ve yeni gelenlerdende olucam.kısa ve özetle fazla kasmaya gerek yok.gençlik dizisi bunlar.kolanı cipsini alıp izliceksin :) beğenmedim de diceksin tabi beğenmediysen:) nediyim[signature][hline]
Sosyal ağlarda paylaş

buffynin super adam soslusu olmuş aynen dizi. çerezlik, butunlugu yok. vur kır bilmemne. derinlik olsun biraz senaryoda, seyirci kafa yorsun. aslında bişeylere benzetmeye kalksam bir çok şeye benzetebilirim diziyi, turevi zibil, orjinalligi yok.

ha izlemiyo muyum, izlemeye çalışıyorum. eglenceli de bi dizi, ama eglencesiyle kalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şurda yorum yapanların 5. sezona kadar bütün bölümleri oturup tek tek izlemediği çok açık ha nerden mi çıkardım lathspell;
[li]Bütün bölümleri izleseydin eğer şuanki fikirlerinin çok farklı olacağına eminim.[/li]
[li]Ayrıca 5.sezonuda izledim hep aynı özellikler demenden çok belli :) [/li][signature][hline]RamsesII, 26 Eylül 2005 14:20 tarihinde demiş ki:

[Bu mesaj kingpin tarafından 21 Ekim 2005 23:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elvyn, 06 Ekim 2005 16:35 tarihinde demiş ki:
zaten o yuzden dizi 5 sezondur ekranda, yoksa çoktaaan giderdi new yorka mutant pataklamaya hehe.

seni sevmiyorum.[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why, why, why can't it be, why can't it be mine

raistlinn i kalbimde yaşatıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

valla dizi bi çok abidikliğin yanında öyle aman çok kötü izlenmez of of of bi dizi değil
zaman geçiriyo,eğlendirio hobarey dioruz güzel yani eh ilk sezon ilk bölümler olur böyle davalar ama yine de eğlenceli bence..[signature][hline]Valeron, 16 Haziran 2005 15:54 tarihinde demiş ki:
ne bileym biz 4 yaşındayken pipimizi kurcalardık.
Sandman, Zamanın da ötesinde bir tarihte demiş ki:
Hepiniz kendinize sorun.Eğer buraya hapsedilenler Cennet'i hayal etmeseydi,Cehennem'in gücü olabilir miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

Bende hiçbir gücünü alenen kullanmadığı bir dizi bekliyordum. En son sezonda kalan güçlerini kazanır, kullanır sonra Superman olur biter dizi. Yani biz Clark Kent izlemedik arkadaşlar, hep yarım yamalak bir Superboy izledik. Halbuki ben olayları beyniyle çözen bir Clark Kent beklerdim. Güçlerini olabildiğince saklayan bir karakter beklerdim. Kurgusu ve senaryosu manyak bölümler beklerdim.

İnsanlar Stargate SG-1 dizisini 9 senedir sırf özel efektleri için değil senaryoları, karakterleri ve bütünlüğü için seyrediyor.

Herkesin farklı beklentileri olabilir bir diziden ama yapımcıların ve yönetmenlerin ortaya çıkardığı şey bu. Napalım :D Brandon Routh gibi filmografisinde 4 film olan birinden Superman Returns izlicez bi de bakalım o nasıl olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Bölümlerin özetleri veya tartışmaları yapılması gerekirken karşılıklı kişisel sataşmalar, hala dizi hakkında iyi ,kötü, hede hödö yorumları yapılıyor kişisel sorunları olanlar özel mesaj vasıtasıyla gidersinler bi zahmet konunun da içine etmesinler.[signature][hline]RamsesII, 26 Eylül 2005 14:20 tarihinde demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Lex luthorun geleceği görsel olarak çok güzeldi.Beyaz takımın parlaklığı ve dokunduğu ayçiçekleri.I don't want to make good things, i wanna make great things.Sözü ben psikopatım.Yakarım yıkarım demek heralde[signature][hline]The Dark Side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben Lex Luthor'u orjinal Superman'den hatırlamıyorum.Anladık kötü adamda benim Superman'dan hatırladığım (malum ufacık velettik ve batman'i superman'e tercih ediyordum) yeşilli pelerinli bir adam vardı kötü o mu Lex :)[signature][hline]Xanator Wegauge
Master Rifleman-Master Combat Medic
Eclipse Galaxy
Star Wars Galaxies
Sosyal ağlarda paylaş

Yok Lex DC dünyasının Kingpin'i gibi. Ama Marvel'in kingpin'inden daha akıllı ve daha aktif.

Ayrıca keldir kendisi. Filmde nasıl kel olduğu anlatılmaz. Eski Superboy dizisinde lisede bir lab'da kaza sonucu saçlarını kaybeder. Clark kurtarmaya gelir ama suçu Clark'ta bulur ve ona uyuz olur. Smallville'de ise meteor yağmuru sonucu saçlarını kaybeder.

Bence meteor taşları çoğu kişiyi fiziksel olarak etkileyip, Clark'a rakip olmalarını sağlamıştır ama Lex'i de etkilemiştir. Hırslı ve kibirli olmasını sağlamış ve kafasına takılan şeyleri saplantı haline getirmiştir. Kısaca Clark çerez karakter, Clark bile değil, fırlama Superboy. Asıl önemli karakter Lex Luthor.

Keşke dizinin baş karakteri Lex olsaydı.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elvyn, 23 Ekim 2005 21:30 tarihinde demiş ki:
said:
ZaugnaKhaldun, 22 Ekim 2005 16:01 tarihinde demiş ki:
said:
elvyn, 06 Ekim 2005 16:35 tarihinde demiş ki:
zaten o yuzden dizi 5 sezondur ekranda, yoksa çoktaaan giderdi new yorka mutant pataklamaya hehe.

seni sevmiyorum.

kendimi sevdirmek için ne yapabilirim?

öl pls[signature][hline]I know someday you'll have a beautiful life, I know you'll be a star
In somebody else's sky, but why, why, why can't it be, why can't it be mine

raistlinn i kalbimde yaşatıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...