Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

EU - Frostwhisper Realm Başlığı

YaBuZ

Öne çıkan mesajlar

valla bende pvp serverı oldugu için nornmalde ganklenmeye bişi demem ama 40 kişiye 1 kişi pvp değil kıyım oluyor,life dokunmuyordum bende ama busabahtan itibaren dokunacagım bende,sabah sabah 2 lvl 60 hunter (birinin adı cought gibi bişeydi)habire felwoodda corpse camp yapıyorlar basımda,hayır amaç ne anlamadım,buff veren yiyecekleride toplamıyorum,tek yaptıgım herb toplamak.bu arada mc girişinde gank olayını baslatan nıghtmare degıldı,ally den 4-5 rogue mc girişine kamp kurmustu son 2 haftadır,hatta bazı solid üyeleride onlara yardım edıyordu,nightmare de alın gank öle olmaz boyle olur mantıgını guduyor sımdı
Sosyal ağlarda paylaş

hıı ööle mi sen 40vs 1 yaşamadın galiba hiç
A I A guildi sizi kesen horde beni enterese etmez bana bnm yaptıım işlerden örnek wer zenkai guildiyle bi sıkıntısı olan war mı hiç sanmam lvl farkı ayırt etmeden kesin bana ne istediiniz kadar kamplayın hatta ama bu 40 man instanceye girmek için yapılmış bi yerde milletin summon we giriş olaylarını engelleyerek yaparsan SAYGISIZlık etmiş olursun e savunma mekanizması olarakda bunu dien adam burnu havada olur normaldir
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle onlarca tanık ve yazılı basın şahitliğinde 1 vs 40 ın alınabilir olduğunu geçen haziran kanıtladım 1 kişi uygun class ve ekipman ile 40 kişiyi tarumar edebilir.

Kanuni (ala lideri)çok iyi bir pve cidir sevmem ama pve konusundaki azim ve bilgisine saygı duyarım :D ammavelakin son derece kötü bir pvpcidir ve iyi olmak gibide bir çabası yoktur zaten gereğide yoktur bu yüzden guildini pve ağırlıklı oluşturur ve çalıştırır dolayısıyla geri kalanlarda başarılı pvpciler değildir

şayet 40 ala yı mc kapısında görüyorsan 100% içeri girmek için bekliyorlardır zira belirttiğim gibi kanuninin bu tarz şurayı kamplayıp adam keselim gibi ihtirasları yoktur yapanıda sevmez o içeride keseceği boss u düşünüyordur

2 seçeneğin var 40 mi gördün dön geri git yada git düzgün 1 grup topla dal inan 1 grup yeter
Sosyal ağlarda paylaş

çok güzel yapmış arkadaşlarım keserek mc'nin girişinde
Mighty_THoR'un dediği gibi pve ağırlıklı bir guildiz, ben ve benim gibi sırf pvp, aksiyon için oynayan çok az arkadaş var guildde (en fazla 10 kişiyizdir) ve pvpye çok zaman ayıramıyoruz onun için pvpsi iyi olan bir guild olarak bilinmemekteyiz
Sosyal ağlarda paylaş

pardon siz MC girişinde girmeye çalışan adamları engellemeye pvp diosanız bilemicem ama pvp denen şey o deil ayrıca onlar oraya pve için geldide biz honor kasmaya mı geldik arkadaşlar anlamıosunuz bnm rajatsız olduum kesilmek savaşmak cart curt deil "40 kişilik bi guildin MC ye girmesinin engellenmesi" biz orda 1 saat kaybettik 1 saaat = 1 boss demek soora kalkıpda adamlar ii pvp ci deil yok beğenmiosan pve de oyna iş deil bu ben hiç kimseye beni searing gorge da thorium pointte kesti die kızmam çümkü pvp server dır ama adam kalkarda beni MC ye girmemi engelleyecek şekilde kasti olarak defalarca camplarsa bu da oyun etiğine uymaz ha yazılı yasağı war mı dır yoktur ama etik denen bişi wardır

tabi bu arada bende keserim lvl 60 magele 40 tane lvl 1 adamı o kadar güveniosan dal 40 MC adamının arasına

[ Mesaj 11 Şubat 2006, Cumartesi - 09:04 tarihinde, Bloodthirst tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Blood

A l A guild raidleri saat 20:30 da invite ile baslar ve bu sure boyunca tum guild en azindan cogunluk thoriumda bekler.

MC girisinde bir cok baska ally guildleri birlesip bekliyorlar. bizim uyelerimizde orada bekliyor olabilir ancak 20:30 oncesinde TP deyizdir ve ardindan komple gider en gec 20:45 de MC de isimize baslariz. sen 1 saat kamplandim diyorsan bu bana bizim isimiz degilmis gibi geliyor.

KOS listinde isekde horde guildlerinin ne yapalim basa gelen cekilir ki horde zaten dusmanimiz KOS listinde degilsek hata olur. PvP serverinde savasda oldugumuz dusmanin KoS listi diye bir sey yoktur zaten hep KoS sunuzdur.

A l A olarak instance girislerinde kesmeyiz
Eger aptal bir insan degilse corpse campda yapmayiz.

corpse camp eger kesilen istemezse mumkun degildir sinir icersinde devamli canlanip canlanip karsisina gelmezseniz kimsenin corpse camp falan olmaz. tabii mc girisindekilerden bahsetmiyorum.

bu kadar

inanmak ya da inanmamak sana kalmis gerisi umrumda degil

[ Mesaj 11 Şubat 2006, Cumartesi - 09:15 tarihinde, NexcaT tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

KOS listesi sadece kes olarak uygulanan bişi deildir campla demektir bende gördüün yerde ally kes taraftarı bi adamım ama bunu asla instance girişlerinde yapmam bu A I A guildinin işi deil diosanda ben gördüm abicim ewt sadece A I A guildi yoktu zaten hiç bööle bişi idda etmedim ama sizin üyelerinizin yaptıı bişi (ki ayrıca bizden önce bi kaç guildin de KOS u na alınmışsınız madem instance girişinde adam kesmiosunuz nie KOS a aldılar sizi gıcık mı oluolar size ) tabiiki bunu yapan herkes deil o guildde çok ii oyuncularda war biliom ama bunu yapan da sizin guildin üyeleri onu da biliorum (en azından çoğunluk sizin guildden di)
NOT bu arada ben kimseye gıcıklık olsun die bu işi yapmıom daa önce bi de sizi KOS a alacaklardı bi officer olarak konuştum ama 2. si MC girişinde bize 1 saat (we bazı üyelerimizi, bunun yüzünden çıktılar) olunca da doal olarak KOS direk giriş yaptınız
NOT 2 corse camp sadece defalarca kesmek deildir ben senin cesedinin başında 2 saat beklerim (we sen hiç reslenmezsin) bu da basbaya corse camptır

[ Mesaj 11 Şubat 2006, Cumartesi - 09:31 tarihinde, Bloodthirst tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

alaturqua bir pve guildidir, o nedenle butun guild gidip bir pvp amacli zone girisi kamplamasi mumkun degil. zaten uyelernin hatiri sayilir bir kismi 25+ calisan insanlar, pvp nin p sinden anlamiyorlar, ozellikle pve icin seciliyorlar ve talent builtlerini de ozellikle guild kurali olarak ona gore sekillendiriyorlar.

ama alaturqua uyesi oldugum zamanlarda, alaturqua bladefistte horde iken, henuz frostwhisper da ally olmamisken, ubrs raidi icin bekledigimiz zone girisinde gelenleri mind control ile lavlara sallamak, instance girisine yetisemeden 8-9 vs 1 zerglemek, vs gibi islemler siradan ve normal seylerdi. guildce yapiyorduk. kimseleri de dinlemiyorduk. ama guildin bu konuda bir policy si bulunmuyordu, yani yapin ve ya yapmayin denmiyordu. pve guildi idi cunku, pvp ile ilgili hic bir seye karismiyordu yonetim.

pvp serverinin latifeleri bunlar. pvp serverinda centilmenlik geyigini ben coktan unuttum, sizin bugun centilmenlik gosterdiginiz kisi birakin yarini falan, 5dk sonra gelip yaptiginiz jesti bozuyor. pvp serveri bu, karsi taraf pislik yapar mi korkusu tedirginligi ile bekleyecegime ben once keserim rahatlarim, daha iyi.

alaturqua ozellikle sizi kamplamaz, ama bunun garantisini istiyorsaniz pve serveri size daha uygun olacaktir. ben pve serverina gectim, mutluyum, azimliyim,level alirken rahatim, ustelik outdoor pvp hala yapiliyor benim serverimda, pvp serverlarinda halbuki yapilmiyor artik gank harici, size de oneririm.

ben hic corpse camplenmedim hayatimda, cunku wow corpse campe izin veren bir oyun degildir. alirsin spirit healerdan, kimselerde kamplayamaz.

[ Mesaj 11 Şubat 2006, Cumartesi - 09:45 tarihinde, Namessar tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
MC YE GİRMEMİZİ ENGELLEDİ 1 SAAT

ellerine saglik acikcasi. rakibin progress ini yavaslatmaktan daha mantikli bir hareket dusunemiyorum acikcasi.

instance girisine rahatca girmek istiyorsaniz da, 40 kisi toplanirsiniz, beraber at surersiniz, hizla girersiniz instance a. size kipkirmizi onca adamin arasinda parca parca girise summonlanirsaniz once gelen taraf kafaniza vurabilir, bunu dusunmeyerek sacma centilmenlik anlasmalari yapmak mantikli degil. ayrica dunya adam var bu serverda, her birine nasil soz gecireceksiniz kendi aranizda anlassaniz bile ? siz belki oyle bir sey yapmazsiniz, baska horde yapar. ala belki yapmaz baska ally yapar. gene ortalik karisir, gene taraflar girer olaya, gene ortada gankler ucusur, gene ala uyeleri de karisti diye forum basliklari acilir.

[ Mesaj 11 Şubat 2006, Cumartesi - 09:47 tarihinde, Namessar tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hem horde hem ally oynadim. 2 tane pvp serveri (biri frost), 1 tane pve serveri gordum. siz su anda bunu sorun yapabiliyorsunuz rahatca cunku birbiriniz ile temas kurabileceginiz boyle bir forum mevcut. ama bu tur olaylari yasyan cogu adam anca sinirden tepindigi ile kaliyor. cunku karsi taraftaki guild ne wow-eu forumlarina girer, ne sizin forumunuza ugrar, ne kendi forumlari olur, ne de paticik gibi bir ortak forumlari olur. birileri centilmenlik anlasmalari vs ler yapar, haberleri bile olmaz, olsa da umursamaz. anca kesildiginiz ile kalir, digerleri yaptiginiz centilmenlik anlasmasi sizi bagladigi icin oyle ortada kaliverirsiniz, bir guzelde kesiverirler.

siz gene sanslisiniz, sesiniz paticikten duyuluyor, alaturqua nin forumlari var, isterseniz ordan da duyulur. peki serverin belli bazi guildler haric geri kalanini nasil ikna edeceksiniz yapmamaya?

pve serverina diyorum ben hala.

[ Mesaj 11 Şubat 2006, Cumartesi - 09:52 tarihinde, Namessar tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ben alaturqua uyesi degilim, o nedenle tehditlerinizde cogul konusmamanizi oneririm. frostwhisper daki karakterimi de biraktim, shadowsong serverindaki karakterimi de isteseniz de gankleyemezsiniz zaten.

benim fikrim beni baglar, pvp serverinin gerceklerini gosteriyorum size o kadar. keseceksin, kesemeyeceksen aglamayacaksin, pvp serverinin centilmenligi olmaz. centilmenlik pve serverinda olur.
Sosyal ağlarda paylaş

/beg yapmis olamam, benim frostwhisper karakterim bir dwarf priest tir, ala uyesi degildir ve 2 ay kadar bir suredir de kendisine login olunmus degil.

yukarida yazdigim satirlari birer birer sessiz sakin bir kafa ile bastan okuyun, beni alaturqua sanip saydirmanizdan zaten ya yasinizin ufak oldugunu, ya da sinirli bir hal icinde yazdiklarimi hizla okuyup anlamadiginizi cikariyorum.

ama ben gene de ozetleyeyim:

1- ben ala uyesi degilim. bladefistte alaturqua horde uyesi idim gecmiste, benim dusuncem beni baglar. guild tagine bir sempati duymuyorum, benim icin gecmisimde bir basamaktir o kadar.

2- ala bir pve guildidir, gecmiste de oyleydi , simdi de oyle. ozellikle su hordelari bir guzel kamplayalim diye bir karar cikmaz o guild yonetiminden, hatta pvp ile ilgili hic bir seye karismazlar genelde, uyeleri salarlar cayira cimene. icinde bulundum guildin, biliyorum. Asalim keselim diyen uyeleri de mevcuttur, yakisti mi yaptiginiz guild tagine diyen uyelerde mevcuttur, yonetim iki tarafida savunmaz, sadece indirdigi pve boss ina bakar.

3- centilmenlik anlasmalari vs bunlar guzel bir sey, ama oyun mekaniginin insanlara izin verdigi bir alanda kimseye tasma takamiyorsunuz. AlA saldirmaz, gider X guildi saldirir, ala da buluverir savasin icinde kendini ayni anda orda oldugu icin. sonra o is kamplanmaya kadar uzar. bunlari goze alip onceden hazirliginizi yapmanizda, topluca guild girisine gelip girmenizde fayda var. pvp serverinda guvenmemeniz gerekiyor bunlara, bu tur garantiler istiyorsaniz pve serverina gecmelisiniz.

4- heh, kimseye /beg yapmis olamam. karakterimi artik oynamiyor olmayi zaten gectim, kesilmek benim icin dert degildir. ne exp kaybediyorum, ne baska bir sey, rahatsiz edici hic bir sonucu da yok, ayrica camplanmam da mumkun degil, spirit healer var babalar gibi. instance cikisi ve girisi kesilmeyi de goze aliyordum pvp serverinda oynadigim donemlerimde, cunku o riski aldiginiz icin zaten pvp serverinda oynuyorsunuz. adi ustunde, pvp serveri. herkes heryerde herkese kirmizi. artik bu isleri kaldiramadigimda da pve ye gectim.

5- ally larin hepsi serefsiz, hepsi @#$@#$, biz centilmeniz onlar @#$@#$ diye icsel saydirmalara baslamadan once Frostwhisper AlA nin yarisinin Bladefist Horde kokenli oldugunu goz onunde bulundurmanizi isterim. bu isin ally-horde olayi ile alakasi pek yok yani.

[ Mesaj 11 Şubat 2006, Cumartesi - 10:16 tarihinde, Namessar tarafından güncellenmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

o tehdit deildir zaten A I A guildi bizim kos'umuzdadır bi kaç tarih kitabı al oku (okuduysan tekrar et) da öören savaşta centilmenlik olup olmadıını pve serverında ne centilmelii yaa zaten ben o adama dokunamıom ki (o istemedii sürece) bu mu centilmenlik bnm ona hayrım yok onun bana

ewt dostum random girdik MC ye biz horde olarak BWL sışında tüm instancelere random girioz (bööle bi cvp bekliosan al)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...