Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

GEY kelimesi

Cthulhu

Öne çıkan mesajlar

eweet kesin salak yanlış yazmış dienler olmuştur hayır T.D:K. bu kelimeyi GEY olarak tr mize almış....[hline]Ph'nglui mgwl'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn...

.................................thE CaLL oF Cthulhu...

:rock:obEy yOUr mastEr!¡:rock:

[Bu mesaj Cthulhu_ tarafından 24 August 2003 21:37 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Deep-Night, 24 August 2003 21:43 tarihinde demiş ki:
gittin tdk gay kelimesini türkçemize nasıl almış diye araştırdın mı?[hline]8-) Launvatar The Inconnu Reaver @ Alb/Excalibur | DAoC No matter what fancy words you use.. Or what titles.. Friendship.. Is The only truth..
yo benim yerime gazete yazmış...[hline]Ph'nglui mgwl'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn...

.................................thE CaLL oF Cthulhu...

:rock:obEy yOUr mastEr!¡:rock:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
BonePART, 24 August 2003 21:44 tarihinde demiş ki:
kompüter diye bi kelime war

hani çok da emin değilim ama o kelimeyi sanırım kömpütür diye almışlar dı T.D.K sözlüğüne.

Yine belirtiyorum çok da emin değilim.[hline]''Ben ilk lanetlenmiş olanım; zamanın başlangıcından sonuna ve hatta zamanın ötesinde sonsuza kadar.Ben kardeşinin etini ilk tatmış olanım.İlk kanı ben akıttım, ilk defa ben kıskandım.Çılgınlığın boşluğundayım...bir ruhum yok benim.Ne insan, ne melek, ne de şeytan.Ben...vampir''
Sosyal ağlarda paylaş

abi bir anda offtopic yapmışsınız ama TDK bitiyor ittirmeli götürgeç falan vardı yada onun gibi abuk şeyler bilgisayar daha türkçe geliyor bana kompüter demem resmen ingilizce abi gey de garip olmuş bu arada...
Paticik nereye gidiyor yahu? nese konu dışı herşey olabilir :P[hline]SatanJager[RE] ICQ
RedEye CLAN ruhunu yaşatan tek isim :)http://diablokiller.cjb.net/ ( yakında bir ara açılır bakılır )
Bayan X: Mangodan okul eteği aldım dur gösteriyim.*çantadan torba çıkarılır ilk bir s-shirt görülür*
aente : Eee hani etek? *kumaş parçası gösterilir*
aente : Etek nerde?
Bayan X : Etek bu!*bir kopulur yerlere yatılır*
aente : Anaaa! dükkanın adı iks asdasa*ölünür*
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ra_d, 24 August 2003 22:43 tarihinde demiş ki:
computer'ı kompüter diye aldılarsa bilgisayar'ı nerden ürettiler.
hemen sallamasak.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.

Bikere imla klavuzunu açarsan görürsün
kompüter değil hatta kompütür yazıo[hline]Wiss lvl 48 Armswoman Kay
Darkonn Grenhart lvl 30 infiltrator Kay
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ra_d, 24 August 2003 22:43 tarihinde demiş ki:
computer'ı kompüter diye aldılarsa bilgisayar'ı nerden ürettiler.
hemen sallamasak.[hline]And Ra'd glorifies and praises Him,
and so do the angels because of His Awe.

compute-r yani işlem yapan bilgi sayan anlamında. ondan bilgisayar çıkmıştırtırtır[hline]Its not a lie, if you believe it - George Costanza
Sosyal ağlarda paylaş

türkçe'ye aynen aktaraaklarını düşünmüyordun herhalde. yabancı sözcükler türkçe'ye okundukları gibi aktarılır, öyle yazılır ve okunur. yani olmadı dili toptan kaldıralım, bilgisayar gibi (ki computer'ı anlam olarak karşılar) güzel bir sözcüğü kullanmayalım. böylece şu anda olduğu gibi yarı türkçe yarı ingilizce (ya da kısaca "turkish english" diyecekler yakında) konuşmaktan kurtuluruz!?

arkadaşlar amerika aya ayak bastığında fransızlar bu "aya ayak basma" eyleminin (sözcüğü şimdi hatırlamıyorum) fransızca karşılığını bulmak için kurul oluşturmuşlar. bir 3 ay önce de gazetede okumuştum, yine fransa yabancı bir sözcüğün karşılığını bulamadıkları için kullanımını yasaklamışlar.

yani sözün kısası sömürünün saç ayaklarından birisi de dil sömürüsüdür. açıkçası "shopping center"lar, "body building"ler, "crazy, net cafe"ler... fazlasıyla rahatsız ediyor beni ya şöyle bir parti ilanı olabilir mi?

"bu akşam ares night club'da crazy night party'de hede hödö çıkacak..." ne bu yani. ne -ce
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...