Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Xp de java sorunsalı

gellidus

Öne çıkan mesajlar

Evet arkadaşlar böyle bir sorunum var makinamda java desteklenmiyor

Bunu nasıl halledebilirim
Mesela koaka ya fln giremiyorum ms in sayfasını bayağı arastırdım
Windows XP Service Pack 1 diye birşey cekmem gerekiyor ama birtürli dogru dosyayı bulamıyorum 5 tane farklı sey cekmısım yanlıslıkla :)

Daha once boyle bir sorunla karsılasıp cozum getirenler banada bir el uzatsınlar :)

P.S:böyle birçok konu açılmış olabilir bakmadım cunku biraz acelem vardı acıldıysa sımdıden pardon!!!
Sosyal ağlarda paylaş

virtual java machine felan yüklemen lazım.
paticikte araştırsana java diye..
bulucaksın..

ayrıca xp'nin java desteklememesi, sanırım bazı nedenlere dayanıyor.
ama tam nedeni hatırlamıyorum.[hline]Sam, 09 Nisan 2002 02:40 tarihinde demiş ki:
"SATILIK MINIGUN ARANIYOR. AZ KULLANILMIŞI OLMALIDIR. YANINDA BİR OTOPARKI HURDA EDECEK KADAR MERMİSİ BULUNMASI TERCİH SEBEBİDİR."
Sosyal ağlarda paylaş

XP için çıkan ilk service pack 1 versionunda jvm vardı. Microsoft java desteğini (tamamen) kesince service pack 1.0a çıktı ve onda jvm yoktu.

www.sun.com'dan java indirebilirsin. Görsel olarak herşeyi yaparsında, eski jvm için yazılmış javalardaki sesleri duyamama şansın var. Nedenini bende bilmiorum ama bazı javaların sesleri çıkmıo.[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten iki çeşit install'ı var sp1a nın. Biri network biride express.
Express'de eğer tüm update'leri takip edip yüklemişseniz 40 mb bişi indiriosunuz sadece.

Network install da windows xp cd si ile birleştirmek yada cd ye yazmak için. 140 mb bişiydi. Ben çekip xp cd ile birleştirdim. Geçende arkadaşta kurduk o cd den böylece ayrıyetten sp1a kurmaya gerek kalmadı :D[hline]This Cat Scratches Free.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...