Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sphere Dev hakkinda bir kac sorum var

Jorter

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle server ı lan game e pvp amaçlı olarak kurdugumu soyleyeyim. Ayrıca Bronx'un scriptlerini kullaniyorum.

- Acıkma olayını nasıl kapatabilirim?
- Lord olan birisini oldurunce "Lord X, Y tarafindan z dolaylarinda olduruldu" yazmasını istiyorum. bunu nasıl ayarlarım?
- Yere bir item atinca yerde cok uzun sure silinmeden duruyor. cesetlerde buna dahil. bu da oyunda kasmalara neden oluyo. Silinme suresini nasıl degistirebilirim?
- Serverda sık sık pvp turnuvaları duzenliyorum. Pvp 1. sine degisik hediyeler veriyorum. Ates renginde robe veya at nasil yapabilirim? ya da daha guzel renklerde olabilir.
- Bir kisiyi nasil necromancer yapabilirim? necro kitabına(i_bookncr) cifft tikladigimda * spazm gecirmeye baslar* diyoç
- Sehirlerdeki guardzonelari kaldirmak istiyorum. her seferinde .region.guarded 0 yazmak zorunda kaliyorum. bunun daha kolay bi yolu yok mu?
- kendim yaratik scriptleri yaziyorum. yaratiga zehir ve paralyze islememesini nasil ayarlayabilirim?

Biraz fazla sorunum var galba :) ama kolay cozulebilecek sorunlar oldugunu dusunuyorum. ilgilenirseniz sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

- Acikmayi alttaki kodu herkeste olan bir event icine ekleyerek engellersin;
on=@environchange
src.food 20

- Lord hedesi scripts bolumunde var,
- Corpse decay sureleri sphere.ini'de var, decay flag sahibi itemlar da belli bir sure sonra (veya ilk savede) silinir,
- Ates rengi vs yapmak icin degisik bir hues.mul'a ihtiyacin var, normalde ice rengi gibi bir fire rengi yok,
- Necro olacak chara bir tag ekliyorsun, necro.scp'yi acip on=@dclick kismindaki basit tag checki inceleyebilirsin mesela, usenmezsen,
- Sticky Faq topicinde region flaglerle ilgili topic adresleri olmasi lazim,
- Bahsettigin npclere asagidaki eventleri verirsin;

on=@spelleffect
if (=20)
emote resists
return 1
endif

=20 kismindaki 20 sanirim poison idi, buraya istedigin buyunun numarasini yazacaksin, table_x.scp'den veya axisden bulabilirsin buyu numaralarini.

Bundan sonra bazi sorulari sormadan once scripts bolumunu, sticky topicleri ve ornek scriptleri biraz incelersen daha faydali olur ayrica.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Baggio, 22 August 2003 16:15 tarihinde demiş ki:

- Necro olacak chara bir tag ekliyorsun, necro.scp'yi acip on=@dclick kismindaki basit tag checki inceleyebilirsin mesela, usenmezsen

hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111

Baktımda oradaki ilk tag imi deiştireces ne yapacas bendede kitap açılmıyor.[hline]Bilgi paylaşılırsa değer kazanır
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Jorter, 22 August 2003 19:03 tarihinde demiş ki:
sorunu ii açıklayamadım galba

durma olayı buyu cektigi icinde deil

hani binekten inip all come yazdıgınızda sümsük sümsük gelir ya yanınıza
yaratıkta ta boyle geliyo iste..
ben seri bi sekilde kosturmasını istiyorum

guarddan mı bahsediosun ?
guardlar normalde de atları yavas sürüyodu ..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...