Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

War of the Worlds

Alexi_Septimus

Öne çıkan mesajlar

cogu postu okudum bazi seyler yazmak istiyorum

[spo1=sorular ve cevaplar]Kirmizi sarma$ik gibi $eyler hakkinda ; bunlar dunyayi istila etmek istiyor amaclari kullanmak gibi birsey sanirim . bu yuzden bu insan kanindan salgiladiklari kirmizi organik seyler starcraft oynayanlar bilir ondada boyle yere jel sacan bir bina insa etmeden ustune bina yapamiyorduk yani filmdeki uzaylilarin dunyayi istile etmesi uzerine birseyler insa etmek icin zemin hazirlamasi diye dusunuyorum.
kalkanlarin inmesi olayi hakkinda ise , insanlarin kanlarini emdiklerini bir sahnede gorduk ve sunu tahmin ediyorumki butun insanin vucudundaki siviyi emiyorlar bunla beraber her insanda bolca bulunan suyuda emiyorlar.
gelelim sorularima
Bu 3 bacakli makinalar biz yokken dunyaya yerlestirilmis ve istila amaciyla kullanilacak , peki insanlar yokken neden dunyayi istila etmiyorsunda o kadar teknoloji ot bok olduktan sonra istilaya kalkiyorsun ? hadi diyelimki vah$et istiyorsun peki suyun seni yok edeceginimi bilmiyorsun yahu signsdada ayni sey suya karsi zayif yonleri var ama 3te 2si mi 3te 1i mi ne su olan bir gezegeni isgale kalkiyorsun ... adam suratina tukurse oldun birader naaptin ya...son olarak bostondaki tom'un karisinin ailesi ne guzel ya evlerinde oturmuslar butun istila boyunca cay falan icmisler galiba cok bi rahat gordum kendilerini ?[/spo][signature][hline]Even a stopped clock tells the right time twice a day.
Sosyal ağlarda paylaş

sunuda ekliyim ayri bir postta
ilk yari bana gore muazzamdi o caresizlik , dehset butun insanlar icin superdi ama ikinci yarida artik alttan alt yazi gececekti "dunyayi uzaylilar bile istila etse siz babaniza ray degil baba diyin , sevin birbirinizi" diye. ikinci bolumdede begendigim sahneler olsada filmi tamamen rezil etti benim icin ha ama bence genede gidilir gorulur sirf ilk yarisi icin olsada gorulur ayrica o kadar aile dramasi olsada diger insanlarin etkilenme sekillerini gostermesi beni cok etkiledi o arabanin kavgasi feribota binerkenki olay falan neyse daha detayli yazmiyim spoilera girmesin[signature][hline]Even a stopped clock tells the right time twice a day.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
sir, 05 Temmuz 2005 00:57 tarihinde demiş ki:
[spo1=dissapear'a yanıt]
said:
Disappear, 05 Temmuz 2005 00:35 tarihinde demiş ki:
gelelim sorularima
Bu 3 bacakli makinalar biz yokken dunyaya yerlestirilmis ve istila amaciyla kullanilacak , peki insanlar yokken neden dunyayi istila etmiyorsunda o kadar teknoloji ot bok olduktan sonra istilaya kalkiyorsun ?

bunu ben şöyle düşündüm, biz nası mikroorganizmaları veya ufak canlıları izliyoruz, gelişimlerini görüyoruz, sonra araştırmayı bitirince bi kenara atıyoruz ya, filmin başında buna benzer bi yaklaşım vardı, yani insanları izlediler, nereye kadar geldiklerini, neler yapabildiklerini gördüler. sonra da kaynaklarından (kan) yararlanmak için istila ettiler. hem bilimsel araştırma yaptılar, hem de mis gibi istila ettiler. yani hem ziyaret hem ticaret :) bi de su değil, mikroorganizmalardı uzaylıları çökerten.[/spo]

[spo2=hoh]mikro organizmalar derken ? hucrelermi cokertti ? wtf demek istiyorum ... [/spo][signature][hline]Even a stopped clock tells the right time twice a day.
Sosyal ağlarda paylaş

Film büyük bir kayıp...

Yeteri kadar yorum yapılıp, hem kurgu, hem oyunculuk, hem görsellik, hemde senaryo yönünden fazlasıyla irdelenmiş. Olumsuz eleştirilere +1 ekliyorum. Kanımca eksiler artıları fazlasıyla götürdüğü için, pozitif kısımların önünde de koskoca karanlık bir perde olduğundan, susup çekiliyorum.

Spielberg hayranı olaraktan son olarak yazık diyorum...[signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
orenji no hanabira yureteta natsu no kage ni
Yawarakana hitai wo nakushite mo
Akaku someta suna haruka koete yuku
Sayonara no rizumu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Patos, 04 Temmuz 2005 22:24 tarihinde demiş ki:
olayi bu kadar kisisellestirmeni anlayamadim.
kit goruslu dememin sebebi de yine soledigin bu seyler. benim solediklerime karsi birsey solememissin sende diger arkadaslar gibi farkli konularla tezini ispatlamaya calisiyorsun. kendi tarzini benim tarzimmis gibi yansitmanda cabasi(insanlari asagilamak)
bense kimseyi asagilamadim, senin yaptigin gibi kimseyle dalga gecmedim, filmle de gecmedim, isminle de kitaplada, yazariyla da, yonetmeniylede, oyuncusuylada.
benim soledigim film kotu, neden?
dunyalar savasi isimli bir filmin savas ile ilgisi olmasi gerekir diyorum, bunun dogru olmadigini dusunuyorsan, filmden(kitapdan degil) yola cikarak bunun yanlis oldugunu bana goster.
savas ile ilgili olmasa bile icerdigi konuda reklam yapilmasi gerektigini dusunuyorum, bole yapmadiklari icin insanlari kandirdiklarini ve daha cok para kazanmak icin bunu yaptiklarini dusunuyorum, reklamin dogru yapildigini soluyorsan bunu bana goster.
ayrica hic bir msgimda parami caldilar, param bosuna gibi birsey yazmadim baskasi ile karistiriyorsun sanirim. ve asla da bole dusunmedim, elestirdigim yonleri olabilir ama bana bisiler de kazandirdi bu film, para kazanmak icin yanlis reklam yapmalarini dusunmem ile baglantili birsey de degil bu.
benim sorularima direk yanit vericeksen bu tartisma devam etsin yine baska seylerle cevap vericeksen bende sIkIldim ayni seyleri tekrarlamaktan. ve bole asagilamaya devam ediceksen de yazma.

olayı kişiselleştirmedim, kitabı okumuş biri olarak "kitabı okuyanlar kıt görüşlü bi ben orta yolu bulurum" genellemesini görünce tepem attı ve yazdım.pardonda ben kimi aşağıladım şimdi?mesajımda kimseye bir hakaret etmişmiyim?aşağılama içeren bi yanı varmı?kitabı okuyup filmi iyi not ile değerlendirenleri kıt diye nitelemekmi aşağılama yoksa benim söylediklerimmi?bu söylediklerimide senin mesajından sonra yazdığımı göz ardı etme lütfen."kimsenin cevaplamadığı" soruna gelince, cevapları görmek istemiyorsan kusura bakma ama ben sana bi farklı cevap vermem arkadaşım.o kadar yazdık "film dünyalar savaşı ama içinde niye savaş yok" sorusunun cevabını.eğer cevabı görmek istemiyorsan bu senin sorunun benim değil.sen tartışmaktan ne kadar sıkıldıysan bende cevaplamaktan o kadar sıkıldım.ama (son) bir kere daha açıklayacağım.güzel kardeşim, sen bir yönetmensen, ve bir kitaptaki hikayeyi uyarlayıp çekeceksen o kitabın ismini KULLANMAK ZORUNDASIN.içinde savaş olsun olmasın, aile dramı olsun veya mor ayılar mutluluk dansı yapsın hiç farketmez.eğer sen hikayeyi aynen alıp yapıyorsan ismide aynen kalacak bu kadar basit.filmde fazla savaş olmamasının sebebi ise ZATEN KİTAPTA DA FAZLA SAVAŞ OLMAMASI.eh hikayeyi uyarlıyorsan havadan meydan savaşı uydurupda ana karakteri içine sokacak halin yok.ki bu kadar savaş bile yeterliydi bence.dandirik liman işçisi ve psiko kızının tankların arasında, çatışmanın ortasında dolaştığını görmek ne kadar mantıklı sence?ha eğer spielberg savaşı liman işçisi bir sivilin gözünden değilde askerlerin gözünden işleseydi kesinlikle haklıydın ama ana kahramanı SİVİL OLAN bir filmde fazla savaş olmaması doğal.ki burada normal bir savaştan bile bahsetmiyoruz, tripodlara zerre kadar zarar veremeyen bir intihar girişimi demek daha doğru olur.bu yüzden senaryoyu buna göre işliyorsan sahneleride buna göre yapacaksın.örnek:LOTR.hikaye frodonun yüzüğü mordora götürmesi ama niye filmin ismi LOTR?niye "dokuz parmaklı frodo ve güç yüzüğü" değil?hikayenin hiçbir yerinde asıl "lord of the rings" olan sauron çokda önemli bir yer tutmuyor?işte sana somut örnek.artık daha fazla "hala soruma cevap veremediniz" dersen yapabileceğim hiçbir şey yok üzgünüm.[signature][hline]"The wounds with pain are normal and natural.The pain is the warning of the nature.However, the wounds without the pain are the worst and the most dangerous ones.When you see a soldier with a severed leg who's not screaming, you know that something is wrong."Burakus Üşütükus,a Famous Roman General (evet, bu lafı uydurdum.Rome:TW oynarken düşmandan kaçan hafif piyadelerim tek tek atlıların altında ezilirken hem de.fazla kaptırmışım belli ki...)

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Predator, 03 Temmuz 2005 22:07 tarihinde demiş ki:
keşke filmdede kalkan falan olmasaydı çok daha mantıklı olurdu herşey
kalkanlar olmasa adamları geldikleri yere geri yollamıştık da acayip rahat bi şekilde...[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk - Türkiye'nin yürüyen, koşan, zıplayan en büyük ve kapsamlı Star Trek ansiklopedisi
KoÇ '04 | CMU '09 | c4A | ST:O | Star Trek TR | MSN: [email protected] |
Jean-Luc Picard: "..Let's make sure history never forgets.. the name.. Enterprise"
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Diablo, 06 Haziran 2005 05:57 tarihinde demiş ki:
dreamcatcher fena film degildi ki tamamen savaş agırlıklı degildi o.az bişi savaş sahnesi vardı orasıda hoştu
buda güzel olcak en azından ben cok şey bekliom

Biraz eski bir alıntı ama kendi kişisel görüşümü belirtmeliyim ki dreamcatcher rezil bir filmdi. Filmin en ilgi çekici yanı filmin başında Animatrix ten "Final Flight of Osiris" in gösterilmesiydi.

Diğer bir konuda thread boyunca geçen matrix in bilim kurgu değerinin sorgulanması. Kanımca matrix bir bilim kurgudur ve çok başarılıdır. Ancak 2. ve 3. filmleri ise tamamen ticari kaygıya yönelik çekilmiştir.

Hmm... Diğer kısma geçelim bundan sonrası yer yer spoiler içerebilir.
Seyirlik olarak ilk yarı sürükleyiciydi hatta biraz daha uzun sürmesi beklerdim ilk yarının çünkü ilk yarının performansı ikinci yarının ilk 15-20dk sına taşmıştı ve tempoyla anlatım gayet yerindeydi.
Kanımca kitaptan tamamen aynen çevirilmemesi gereken bir film, nedenine gelince kitabın yazıldığı dönemin teknolojisi bugün şartlarına uygun değil. Bir kere tv istasyonları çalışmasa radyo dalgaları söz konusu, onu da geçtik indepence day de kullanılan bildiğimiz yer altı fiber optik kabloları var(Sakın çıkıp uzaylılar bunları kesti veya yol yarıldı su borusu gibi patladı demeyin:)), uydu teknolojisi var ki filmde radyodan gelen mesajda bunun aktif olduğunun kanıtı. Bu tip bir durumda dünyanın koordine olmasını en azından ordunun tek noktadan kuvvetli saldırı yapmasını bekleyebiliriz. 10 humvee bir takım apache(6 helikopterden oluşur apache takımları genelde), bir takım f-16(f-14 veya f-22 de olabilir tam göremedim), bir takım tank, 2 tripoda dalmaz. O tip bi durumda 100 apache 50 tank 100 humvee bir tripod a saldırır, uçaklardan bahsetmiyorum bile.(Bu arada günümüzde sadece abd de 811 adet apache helikopter mevcuttur.)

Filmin en çok eksik kalan noktası, olayların gelişmesine sebep olan nedenler, karakter bazlı bir film olduğundan bazı şeyleri tom amcanın bilmesinin imkanı yoktu. Ama morgan freeman a para verip filmin başında sonunda konuşturduysan, ufak bir trailer tarzı gösterim ve morgan ın sesiyle olayları en azında film sonunda seyirciye daha detaylı açıklayabilirdin.

Kızın davranışı esasen normal kanımca kendisi klostrofobinin yanında panik atak hastalığına da sahipti. Bende bir ara sus kızım diyesim geldi.

Oğlan nasıl hayatta kaldı. Bu da açıklanmayan bir şeydi.

Tom un eski karısı ve akrabayı talükat-ına hiçbişi olmaması ayrı bir saçmalıktı. Burada abi adamlar milyon yıl önce gelmişler nereden bilsinler orada boston gibi bir yerleşim olacağı yaklaşımı filmin başında morgan abimizin yıllardır bizi izliyorlar demesiyle otomatik olarak ortadan kalktığı kanısındayım. Hatta o üstün teknoloji ile ilk olarak büyük kentlerin yerle bir olacağı kanısındayım.

Uzaylı ile kapkaç sahnesi ise saçmaydı, tamam kabul ediyor insan gerildiğini ama o teknolojiyle ısıyı kokuyu algılayamıyormusun?

Bu kadar ayrıntılı açıklamak gereklimiydi bilmiyorum ama bence teknolojik boşlukların belki de en önemli sebebi kitaptaki bazı yerlerin direk alınması da olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

teknoloji açıkları bol yaa..

ama yine tek bişeye hastayım..

FORCE FIELD TECHNOLOGY[signature][hline]Nail "NaileR" Avunduk - Türkiye'nin yürüyen, koşan, zıplayan en büyük ve kapsamlı Star Trek ansiklopedisi
KoÇ '04 | CMU '09 | c4A | ST:O | Star Trek TR | MSN: [email protected] |
Jean-Luc Picard: "..Let's make sure history never forgets.. the name.. Enterprise"
Sosyal ağlarda paylaş

yok artik eminim sorun bende degil. cevaplandirdigini dusunuyorsun ama daha alakasizsin.
action sahnelerinin savasa esit oldugunu dusunecek kadar aptal degilim. ki filmde yeterince herkesi tatmin edecek derecede action var demis biriyim.
ben konudan bahsediyorum sen sahnelerden bahsediyorsun. filmin gorsel acidan guzel icerik acisindan kotu oldugunu soluyorum, sen bana savas sahnelerinin nasi oldugunu anlatiyorsun. film bir savasin var olusunu yok olusunu anlatmiyor diyorum, sen askerden sivilden bahsediyorsun.
-dunyalar savasi isimli bir film bana savasi anlatmak zorunda ve bu film anlatmiyor, anlattigini ispatlayamicagini butun filmi seyredenler gibi sende iyi biliyorsun ama baska yonlerle degerlendirmeye devam ediyorsun. cevap verip vermemen umrumda degil ama vericeksen dedigim gibi filmde savasi nasi anlatildigini savasin kimler arasinda gectigini, savasin nicin oldugunu bilmem ne bunlari sole bana. film savasin konusunu isliyor mu islemiyor mu bunun cevabini ver bana. islemiyor oldugu acik ama nedense bunun bole olmadigini bi sen bi de onlyreal soluyor, onlyreal artik yazi yazmiyor, sende ben afyon derken konya diyorsun.
reklam konusu unutmusun bu arada.
ayrica biraz onceki yazindaki neredeyse butun benzetmeler asagilamaydi, kimi dersen beni. solememe gerek yok bunu sende gayet iyi biliyorsun,neyse[signature][hline]dahi'ye gore bisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ne kitabini okudum ne ilk filmi izledim o yuzden su yorumum patlak cikabilir : "lan madem insanlari yok edeceksin sal atmosfere kimyasali virusu . 6 milyar insan tek tek temizlenir mi ya ? "

[spo1=komik film ]gene de tripodlari gorunce 40 lardan kalma bir bilimkurgu tadi yakalamadim degil . o ne ya 100 metre boyunda 3 bacakli gemi mi olur ?

tam uzaylilarin saldirilarinin en civcivli zamani tom abi bi de cocuklarima bakamadim ilgilenemedim bunalimina girdi steven amcada uzattikca uzatti bunu .

kalkanlarda uzaylilarin osuruk gaziyla mi calisiyordu bir de onu anlamadim . uzaylilar olunce kalkan niye gitti ?

sunu eklemek istiyorum en son . artik uzaylilarin dunyayi isgal ettigi hic bir filme gitmeyecem . hep bir kalkanlari var hep silahlarimiz hic bir ise yaramiyor . yenilmez bu uzaylilar . birisi gider uzaylilarin bilgisayarina virus sokar oburleri 100000000 senedir izledikleri dunya nin atmosferinden sifayi kapar . kardesim abd den teknoloji olarak 2-3 kat ileri bir uzayli gelsin bi de mermiyi yiyince olsun soyle cekismeli bir savas olsun yeter istemiyorum yenimez uzayli .[/spo] [signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.

[Bu mesaj huun tarafından 05 Temmuz 2005 23:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

galiba anladım takıldığın noktayı."isim savaş ama konu savaş değil" diyorsun.evet doğrudur filmde "savaş" fazla işlenmemiş.zaten ortada fazla bi savaş olduğuda söylenemez, o güç kalkanları olduğu sürece oglivynin dediği gibi "bu savaş insanlar ile solucanlar arasındakinden farksız".tamam işte bende zaten savaş var bütün konu savaşın üzerine demedimki.burada filmi savunan kimseninde dediğini sanmıyorum.benim demeye çalıştığım şey kitapta savaş konusu fazla işlenmediği için filmdede geçerli olduğu.hikayede fazla savaş olmamasına rağmen dönemin bilimkurgu anlayışı nedeniyle (ya da sadece isminin öyle olmasını istediği için) Wells kitaba bu ismi vermiş.kitapta filmden farklı olarak tripodların kalkanları yoktu ama çok kalın zırhları olduğu için dönemin ağır silahları olan toplarda işe yaramıyordu (sadece bir kere kafasından direkt atışla içindeki uzaylıyı öldürerek vurabilmiştik sanırım).yani yaklaşık aynı kapıya çıkıyor.isim dünyalar savaşı ama konu ailenin savaş sırasındaki kaçışını anlatıyor.ailenin denk geldiği yerlerdede (sahne olarak) savaşın bir kısmını görüyoruz.diğer karakterlerin ağzından (oglivy) savaşın gidişatını, insanlığın umutsuzluğunu öğreniyoruz vs. vs. ama bence filmin ismi illa ki konusunu anlatacak yapıda olmak zorunda değil, sonuç olarak sen konunun özetini bilgi kaynaklarından okuyarak öğrenebiliyorsan eğer (örnek: ray farrier boşanmış bir liman işçisidir, psiko bir kızı vardır...) bu yanlış reklam sayılmaz.

not:oradaki hiçbirşeyi aşağılama amaçlı yazmadım, yanlış anlaşıldıysa özür dilerim.sadece kitabı okuyan seyircileri "kıt görüşlü" olarak isimlendirmen ve hepsini bu genellemeye tabii tutman sinirlendirdi ve bu sinirle bir yazı yazdım.bu mesajı yazdıktan sonra o mesaja gidip şikayet et butonuna tıklayacağım ve durumu yazacağım.eğer aşağılama içeriyorsa alan yetkilileri gereğini yapacaktır.tekrar özür dilerim.

[Bu mesaj PUMA tarafından 06 Temmuz 2005 00:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Bir Adet Soru]Boston'a geldiklerinde, kılcal damar şeklindeki zuzaylıların bitkileri neden heykelin üzerinde kaskatı kesilip kalmıştı?[/spo][signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
Sayonara no rizumu.
Sosyal ağlarda paylaş

eleştirenlerin olayı fazla abarttığı film. yok 10 üzerinden 1 alırmış, yok 0 alırmış, yok gitmeye bile değmezmiş, paranıza yazıkmış. daha neler ya. bunları söyleyen arkadaşlar kesinlikle filme çok şeyler bekleyerek gitmişler. ben açıkçası tam beklediğim şeyleri aldım filmden.

edit: mükemmel oynayan dakota fanning'i izlemek için bile kesinlikle gidilmesi gereken bir film. hayran kaldım kıza resmen. sanki tom cruise diil, o ana oyuncu gibiydi.

yazının geri kalanında örnekler vereceğim için spoiler olacak:

--- spoiler ---
öncelikle filmin ilk yarısının bomba gibi olduğunu ve hatta sadece ilk yarıyı değerlendirsem 10 üzerinden 12 falan vereceğimi belirtmek isterim. tabii ki bu noktada bazılarınız çıkacak "ne yani ilk yarı diye bişey mi var filme bütün olarak bak" diyecek, ancak daha söyleyeceklerim bitmedi. ilk yarının bu kadar etkileyici olmasının sebebi olayların çok çabuk başlaması idi, daha 10. dakkaya girmeden uzaylılar geldi ve bence çok iyi etmiş steven amca bu seçimiyle.

ikinci yarısı ilk yarıdaki etkiyi bırakmadığı için izleyicilerde bir hayalkırıklığı oluşmasını anlayabiliyorum, bende de oluştu ancak bu filmin üstüne çok gölge düşürmedi. bence 2. yarıda sadece ama sadece 3 adet tırtlık var: 1) uzaylılarla bodrumda saklambaç oynanması (çok klasik yeter artık) 2) insanların tom cruise'un ölmesine izin vermemesi ve tom'un da tripod'u patlatması 3) uzaylıların bakteri/mikrop/virüsten ölmesi. ama bunlar bence ilk yarısının verdiği "ohaaaaa" efektinin önüne geçemiyor kesinlikle, çünkü ben filme zaten bu tip şeyler bekleyerek gittim.

bazı insanlar da diyor ki neden savaştan çok malak tom cruise ve onun ailesini görüyoruz filmde. bunu steven amcam röportajında söylemişti; "ben bu filmde savaşa değil, savaşın bir ailenin üstündeki etkisine yoğunlaştım" diyerek.

edit2: ayrıca film o kadar ama o kadar gerçekçiydi ki, filmin arasında ve sonunda "ulan gerçekten olamaz mı ki bunlar? niye olmasın, niye gelmesinler, gelince de neden virüsten ölmesinler? o bile mantıklı sonuçta uzaylıların gezegeninde virüs denen şey yoktur belki de, nereden bilsinler ki burada böyle birşey olacağını ve bunun onları öldüreceğini" dedik

--- spoiler ---

[Bu mesaj LvL_Sabo tarafından 06 Temmuz 2005 10:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=Tom u insanlain kurtarmaya calisma olayi]Insanlarin Tom Cruise i kurtarmaya calismalarinin sebebi orda asker tom un elindeki bombalari goruyor, ne yapacagini anliyor ve onu kurtarmaya calisiyor, o calisinca digerleri de ona destek oluyor orda bagris cagris icinde[/spo][signature][hline]Let us march on
To the fields of sacrifice
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LvL_Sabo, 06 Temmuz 2005 10:25 tarihinde demiş ki:
"Uzaylıların gezegeninde virüs denen şey yoktur belki de, nereden bilsinler ki burada böyle birşey olacağını ve bunun onları öldüreceğini."

Dünyaya zamanında "tripod'ları" gömen aynı uzaylılar değil mi? Yanılıyormuyum? Tek hücreli canlılar ve mikroplar dünyanın oluşumundan beri mevcutlar. Kozmik bir patlamanın ardından dünya daha dünya olmadan ve yaşam başlamadan mı koca bir kütleye bu abidik gubidik aletleri gizlesinler... Saçma olan şey bu.[signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
Sayonara no rizumu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, 06 Temmuz 2005 11:32 tarihinde demiş ki:
[spo1=Tom u insanlain kurtarmaya calisma olayi]Insanlarin Tom Cruise i kurtarmaya calismalarinin sebebi orda asker tom un elindeki bombalari goruyor, ne yapacagini anliyor ve onu kurtarmaya calisiyor, o calisinca digerleri de ona destek oluyor orda bagris cagris icinde[/spo]

hayır saçma dediğim bu değil, insanların bunu başarabilmeleri yani.[signature][hline]Old loves they die hard
Old lies they die harder...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Keyzar, 06 Temmuz 2005 11:35 tarihinde demiş ki:
said:
LvL_Sabo, 06 Temmuz 2005 10:25 tarihinde demiş ki:
"Uzaylıların gezegeninde virüs denen şey yoktur belki de, nereden bilsinler ki burada böyle birşey olacağını ve bunun onları öldüreceğini."

Dünyaya zamanında "tripod'ları" gömen aynı uzaylılar değil mi? Yanılıyormuyum? Tek hücreli canlılar ve mikroplar dünyanın oluşumundan beri mevcutlar. Kozmik bir patlamanın ardından dünya daha dünya olmadan ve yaşam başlamadan mı koca bir kütleye bu abidik gubidik aletleri gizlesinler... Saçma olan şey bu.

virüsler mutasyon geçirirler. kaldı ki gömdükleri zaman dünyada mikrop/virüs vs yoktu. saçmalık bulmaya çalışırsan bulursun ama inanmak istersen de inanırsın.[signature][hline]Old loves they die hard
Old lies they die harder...
Sosyal ağlarda paylaş

Olayı sadece bilim-kurgu yönünden ele alırsak, hiçbir eleştiri yapmaya zaten hakkımız olmaz. Sorun Spielberg'in 2. sınıf bir Hollywood yönetmeni olmaması ve akılda bıraktığı tonlarca cevap bulunamayacak yoruma dayalı soru.[signature][hline]Aa kanashimi ni somaranai shirosa de
Sayonara no rizumu.
Sosyal ağlarda paylaş

şu kuşlar ne adrenali yüksek hayvanlar ya bayılıyorum onlara nereyi bulsalar bi konma olayları war hahaha

bu arada bende çok bişeyler bekledim ( daha önceki filmi izlemedm kitabıda okumadım) ztn film eski amerikan japon tipleri havası wardı uzaylıların araçları filan.. film bi anda bitti.. onda takıldım ben.. bide tom un çocuk olayları baymaya başlamıştı artık uzamış o kısımlar yani.. efekler süper tabi de tim robbins gene döktürüyor :D[signature][hline]You cannot kill what you did not create
BiTcH_oFBaT's gallery
BiT¢H_oFBaT[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...