Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dünkü Bestine Rebel baskını

Gunn

Öne çıkan mesajlar

Seyretmesi inanılmaz zevkli bir action'dı. Bestine starportun çıkış kapısının ordan geçerken bir baktım, içeride 10-12 rebel GERÇEKTEN DE SW ATMOSFERİNDE etrafa ateş açıyorlardı. Görüntü aynen SW part 4 daki rebel askerlerinin kapı açılmadan önceki konumuna ebnziyordu. Kimi çökmüş kimi yatmış, ayakta bir kaç wookie, hepsinin giyimleri paspal.
Kapının önünde ise bir meydan dolusu imperial ve stormtrooper vardı ve etrafta lazerler uçuşuyordu.
Ben de gittim rebellerin arasında bi koltuğa oturup yakinen izledim. Felaket zevkliydi, millet birbirini heal ediyor, special attackler kullanıyor falan.
AMA!
Zevk CH lerin gelmesine kadar sürdü. İçeriye böyle görsen saçını beyazlatacak yaratıklar saldılar. Rebeller onları bile öldürdü ama çok kayıp verdiler. Sonra bir AT ST geldi. Çok sinir bozucuydu, Star Portun içinde sadece ayakları var, kendisi tavanın üstünde. Dokunduğunu öldürüyor, hemen hiç zarar görmüyor vs vs. Savaş hemen sona erdi.

Sonuç nedir? O AT ST Sahibi belki süper puan falan aldı ama oradaki 20 dakikalık çatışmada yaşanan zevk aniden bitti. Çatışmayı nasıl olsa impler kazanacaktı çünkü gitgide daha çok imp geliyordu ama AT ST herkezin tadını kaçırdı.

Demem o ki bu tip oyunların kendilerinde bir "animal taming" skilli muadili skill yaratma mecburiyeti hissetmesini anlamış değilim. Kafadan "senin yerine savaşan bir npc" olması yanlış bir fikir. Aynı tartışmalar UOda da oldu. Bu tameable creatureların sonu yok. Çok kuvvetlileri var işte. Ya bunları belirli bir güçte sınırlayın ya da playerlara karşı kullanılamasın.
İleride olacağı belli. Yaratıkların hemen hepsini tamed yaratıklara karşı kuvvetlendirecekler (UO daki savagelar gibi)
Sosyal ağlarda paylaş

AT-ST meselesi şöyle,şimdi bu aleti alabilmek için gereken faction point 9500.Hele ki insan dışı ırklara 18.000 faction point.9500 FP biriktirmek için gereken en az rütbe sergeant ki bunun için de 400+800+1000=2200 FP gerekli,İNSAN ırkı için 11700 fp gerekli.FP kazanmak da öyle çok kolay bir iş değil.En az 10 saat aralıksız faction npc öldürmek gerekiyor.Bu olay insan dışı karakterler için ise 30 saate kadar çıkabilir.Eh o kadardan sonra da güçlü olsun bari :).

Şimdi rebeller tarafından bakayım,rebellerin faction npcleri çok ucuz ve her ırk için farklı değil.Ve gördüğüm kadarıyla daha hızlı hareket edip daha hızlı ateş ediyorlar.Ancak bu avatntajlarının yanında bu npcler az HAMli ve dmgleri biraz daha az.

Şimdi eğer olaya SW dünyası açısından bakarsak,oyunun geçtiği zaman dilimi episode 4 ün sonu ve episode 5 in başı arasında şu an.Bu zaman dilimi imparatorluğun gücünün dorukta olduğu ve rebellerin saklandığı bir zaman.Tabi ki imparatorluk karada güçlü olacaktır.Zaten hiç bir filmde imparatorluğu rebeller direkt bir saldırı ile yenemediler ve zaten yenemezlerdi de.(Bknz Hoth)

Bu yüzden rebeller ne kadar AT-ST ye isyan etse de,bu bir MMORPG, RPG kısmı AT-ST nin kullanımının haklı olduğunu gösterir bana kalırsa.

Space expansionda ise rebeller güçlü olacaktır.Personal hyperdrive,personal shield generator vs vs gibi teknolojilerle,ki zaten rebellerin uzayda üstün olması da haklı bir durum.[hline]Eaglef Ifock of Eclipse,Dark Legion
Web: www.darklegion.gen.tr
Sosyal ağlarda paylaş

AT-ST almak guc olabilir ama bu gavurlar oyle bir kasiyorlar ki oyunda pek bir zorluguda kalmiyor hani.. Oyun bana ciktikdan 1 hafta sonra geldi oyuna girer girmez TK Master gordum ki bu adam 3 gun sonra da fencer master oldu. ...AT-ST su an senaryo ya uysada Starwars 4.5 i cevirmiyoruz oyun oynamaya calisiyoruz. Komple bir oyunda bastan eziklik kabul edilemez bence...AT- ST hani bir derecede SW evreninde imperial lerin bol bol kullandigi bir şey ama bu creature handler meslegi bu oyunda olmamaliydi. Sen guzel guzel catisma yapiyorsun bir anda datapad lerden Galaxienin 4 bir yanindan toplanmis inanilmaz yaratiklar çikiyor ve sana saldirmaya basliyor. Absurd otesi tra-jedi. SOE meslekler ile musteri memnuniyetine aldirmadan cok kolay oynuyor. Bir iki şikayet ile koskoca yillarini tibet tapinaklarinda gecirmis Teras Kasi Artisti bir anda Cantina da dansoz yaptilar. CH in da basina gelecek var bence...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
-coLdwind-, 21 August 2003 20:40 tarihinde demiş ki:
x-wing i tek geçerim :)[hline]

+1

said:
unity100, 21 August 2003 20:53 tarihinde demiş ki:
xwing tie fighter mighter bunlar ayak, arac hep.

esas olan insanin gonlunde yatan aslandir !

palpatin bir sorolodur, vader de onun kopegidir. kaziycaz onlari.[hline]

Bir asi olarak şunu dürüstlükle (accıkta korkuyla) söylüyorum. Vader asla ama asla köper olmamıştır bu böyle bilinir. di mi? (mısal: son sahne yani..)[hline]Duxus
---------
blackchaos, 09 June 2003 23:22 tarihinde demiş ki:
allaha yakın bana uzak ol
Sosyal ağlarda paylaş

said:
unity100, 21 August 2003 22:28 tarihinde demiş ki:
vader anca uyandi. o vakte kadar usaklik etmedi mi ? ha ? etmediyse etmedi deyin.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com

yok bea ole cok usaklık ettı sayılmaz bea... yanı oda ısteyerk yapıyodu[hline]Duxus
---------
blackchaos, 09 June 2003 23:22 tarihinde demiş ki:
allaha yakın bana uzak ol
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı olay SWG forumlarında da tartışılıyor.Forumlarda bayağı üye bu bir oyun, zevk alalim AT-ST nerflensin vs.. muhabbetinde.

Hemen önce şunu belirteyim AT-ST ler god weapon değil, commando,bleeding shot gibi özelliklerle yokedilebiliyorlar.

Empire Strikes Back, Return of the Jedi' yi izleyenler bilirler.Rebeller anca A-wing gibi halat atma taktiği falan kullanarak (ateş gücü değil taktik) AT-AT alabiliyorlardı.Garibim küçük yaratıklara bile AT-ST ile dalıyorlardı. Introdan filmelere nereye baksaniz şunu görürsünüz, daha rebeller anca Death Stari yoketmişken İmparator yüzlerce galaksiyi elinde tutuyordu.

Rebeller ancak uzay savaşlarında güçlü, belki ilerde oyuna vehicle eklendiğinde speeder ve eğer kullanılırsa turret A-wing rebellere bi avantaj sağlayabilir.

Gunn çok güzel söylemişsin, kendimi filmde hissettim oturdum izledim diye, ve buna aynen katılıyorum.Yalnız aynı olayda AT-ST görmek RP yi bozmuyor aksine beni daha gaza getiriyor.Düşünsenize rebeller her yerde çatır çatır imperialleri yiyor.İmpler sadece stormtrooper kullanıyor, bu bence oyunun konusunun içine eder.

Genelde gördüğümüz çoğu savaşta tipin biri bağırıyor, sadece rebel olan 5-10 kişi team olup onune gelen impe dalıyor, sonra karşılarına AT-ST çıkınca da ağlamaya başlıyor.(Bu her zaman geçerli değil bazı rebel guildler commando,sniper vs.. taktik savaş yaptıkları için AT-ST dinlemiyorlar.)

(SWG Forumları için)Bu olayda beni üzen ne kadar çok kişi bu konu hakkında şikayet ederse oyunda nerflenme riski olduğu.Şahsen ben Rebel de olsam AT-ST nin oyundan kalktığını görmek istemem, sonuçta filmi yaşamak istiyorsam oyunda AT-AT bile görebilmeliyim.Ben super Rebel olucam önüme gelen impi biçicem kesicem, god olacam takmışım konuyu yada RP takılırım atmosferi yaşarım ama yine her savaşı ben kazanmak isterim diyen tipler genelde karşı çıkanlar.(SWG Forumları için)

Bu yukarıda anlattığımı AO oynayanlar çok iyi bilirler, (lamerlerden bahsediyorum, alınan olmasın) genelde çoğu lamer clan seçerken, RP ler omni ye kayardı.(Örnek:Clan arena savaşlarındaki lamerler vs...)

Özetle burada da aynı durum söz konusu benim gibi RP seven atmosfer yaşamak isteyenler, bu tip lamerlerden nefret ediyor.Ben oyunda konuya uygun yaşamayı, rebel destekliyorsam Darth Vaderin kapısı onunde rebel naraları basmadan adam gibi oynamayı tercih ediyorum.

Buradan kimse alınmasın, zaten kimsenin üstüne alınmasına da gerek olduğunu sanmıyorum.Bu kadar sinir olmamın sebebi SWG forumlarında ki tipler oldu.

Not:Oyun hala bebek aşamasında space expension, araçlar vs.. daha eklenecek pek çok şey var oyuna, ileride kesin pek çok şey değişecektir, umudum nerflenmemesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Kesinlikle AT St nin kalkmasina karşiyim inşallah olmaz öyle bişi o alet beni vursa bile bu da bi onurdur gaza gelirsin gülersin abi hoh hayvana bak neyle gelmiş diye bir sırıtma olur insanın yüzünde en basitinden nebulada dragon tame açik deildi noldu tamerlar at tameledi satti o kadar salak salak para yaptilar çok mühimmiş gibi Dragon tame açik olsa o zaman server kral olurdu burdada ayni şekilde hayvani savaş araçlarinin olmasi gerekli bence bir PA savaşında karşılıklı AT AT ler ve AT ST lerin kapıştığını görmek kadar zevkli bişi olabilirmi ?[hline]BeLaLıYıM !
Evil Thoughts Lay Behind The Innocent Outfit
DO NOT UNDERESTIMATE THE FORCES OF THE DARK SIDE !!!

Ewreem Aetar ( Eclipse Marksman)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Stalkerx, 22 August 2003 15:26 tarihinde demiş ki:
Kesinlikle AT St nin kalkmasina karşiyim inşallah olmaz öyle bişi o alet beni vursa bile bu da bi onurdur gaza gelirsin gülersin abi hoh hayvana bak neyle gelmiş diye bir sırıtma olur insanın yüzünde en basitinden nebulada dragon tame açik deildi noldu tamerlar at tameledi satti o kadar salak salak para yaptilar çok mühimmiş gibi Dragon tame açik olsa o zaman server kral olurdu burdada ayni şekilde hayvani savaş araçlarinin olmasi gerekli bence bir PA savaşında karşılıklı AT AT ler ve AT ST lerin kapıştığını görmek kadar zevkli bişi olabilirmi ?[hline]BeLaLıYıM !
Evil Thoughts Lay Behind The Innocent Outfit
DO NOT UNDERESTIMATE THE FORCES OF THE DARK SIDE !!!

Ewreem Aetar ( Eclipse Marksman)

+1 :D
Sosyal ağlarda paylaş

At-ST leri alması biraz daha zor yaparlar ve adam başına 1 limiti getirirlerse ii olur onun dışında 3 tane bile AT-ST kullanabiliyorsun sanırım.[hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''
Sosyal ağlarda paylaş

Evet olaya birazda burdan bakın. Rebel üssü Hoth'u yok etmek için 4 AT AT 10 civarı da AT ST kullanılmıştı. Death Star'ın Shield Generator'unu korumak için hepi topu 2 tane AT ST görevlendirilmişti (gerçi Episode I ve II de saçmaladılar artık III, IV ve V'ten ÇOK ÇOK daha gelişmiş araçlar hemen herkesin kontrolündeydi.)
Bi de herkesin kesin-doğru olarak kabul edip söylediği bir gerçek var:"Rebeller nasılsa uzayda üstün". Yok ya? Bunu şöyle düzeltelim isterseniz X Wing, Tie Fighter'dan üstün. Madem uzayda rebeller üstün neden star destroyer filolarını yok etmiyorlar?
Sosyal ağlarda paylaş

harbi ha. 4, 5 ve 6. filmlerdeki araclarin teknolojileri daha geri, 1 ve 2 dekiler sanki kendinden daha sonra yapilanlardan teknoloji olarak yuzyillar ilerde gibi.

gun bi de tam 4 atat 10 atst dedin aynen benim attigim rakam gibi danisikli dogus yapar gibi oldu. cete diycekler. salladim ben o rakamlari.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Darksun, 22 August 2003 15:43 tarihinde demiş ki:
At-ST leri alması biraz daha zor yaparlar ve adam başına 1 limiti getirirlerse ii olur onun dışında 3 tane bile AT-ST kullanabiliyorsun sanırım.[hline]''Most of us walk in the light and the shadow but there are the chosen few who walk this world , carrying their own light to brighten both day and night.''

Ewet 3 tanesini aynı anda kullanabiliyosun ama cantada kaç tane tutabiliyosun un sınırı yok bildiğim kadarı ile. buda öldükçe çıkar yenisibni demek oluyo heh. Oyunun daha başında herkeste at-st olduğuna bakılcak olursa önümüzdeki ay bende (fp toplamaktan baymazsam) 3-4 tane olur bu hızla. Gerçi bu gidişle oda nerflenir 90000 fp olur gibi geliyo bana[hline] I'm not a man of too many faces...
The mask I wear is one...

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...