Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

neden kürtler?

agrian

Öne çıkan mesajlar

Ve şuda unutulmamalıdır ki kürt diye bütün bir halk suçlanamz zaten kürt demek yanlıştır buna rağmen kendine kürt diyen olursa çünkü Türk sadece bir milletin değil tarihin başından beri bir birliğin de ortak adıdır aksini idia edende hiç keslip biçilmeden, veya onların zeka seviyesine hakaret etmeye kalkmasın. Unutmayın bir aşk ve sınır duygusu insanlarda akıllı düşünmeyi ortadan kaldırır, Birde adam aşık,ve sinirli ise adamda maantık aranmaz...

Yinede, Kürtler dediğimiz insanlar arasında öyle insanlar vardır ki Nice türkten daha hayırlı iş yapmıştır güzel vata, Peki Türk kisveli adamlara yüzünden türkleridemi topluca asacağız,
ama zaten asmıyormuyuz bir avuç kıronun yaptığını bütün millete gönderme yapmıyormuyuz.

Kahramanmaraşı kahraman yapan , Urfaya şan katan bu halk ile iki ingiliz altınına karakol basan bölücüler arasındaki tek benzerlik aynı coğrafyayı paylaşıyor olmaları.

HA tabi türk ahalisi gerekirse kendi, ırzına, malına saldıran, en kutsal varlıklarına saldıran bu gafilleri tekker tekker bulup gerekirse ibret için en kanlı şekilde cezalandırma hakına ve bunu forumlarda tatışma şansına sahiptir.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
rarebee, 09 Aralık 2005 17:04 tarihinde demiş ki:
öyle şeyler görüyorum ki burda bazen diyorum yanlış foruma mı geldim.nihal atsiz forumlarına mı geldim diyorum.nedir bu?hayatında 10dan fazla kürt tanımamış insanların hepsi böyle asıcaksın kesiceksin laflarını görünce güleyim mi ağlayayım mı bilemiyorum.

nerden biliosun 10dan fazla kürt tanımadığınmı??? bu devlete ihanet eden herkes bizim düşmanımızdır.. yani benim için öyledir... ama burda kürtleri savunarak ne yapmaya çalışıosunuz anlamırum gerçekten...[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

Kalp İçin Feyk açan masum pati log off olmayı unutunca :)
mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
askımm nbr
_mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

Aşırı uçları savunarak devleti bölünmeye götürecek yollara sokanlar da bence devlete ihanet içerisindedir, ben de bazı konuları zorlayarak ne elde edilmeye çalışılıyor onu anlamıyorum...[signature][hline]Cafein= Ultimate Crash Tester

Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede abaza cerkez rum vs vs 20 ye yakın millet var onlar değilde neden kürtler sorunlu ...
Adamlar ne ugruna yaptıkalrı unttukları bölücülügü devam ediyo ne demiş apo biz ayrılmak değil esit haklar cıkmadımı kanunlar cıktı kurs acıyolar tv programarı vs vs ülkede kürt milletvekili yokmu var temsilde ediliyorlar ama hala mutlu değiller ne isitolar bide evlet bunlara bankamatik memurlugumu versin zati korucular yıllarca beslendi pkk yıllarca kara para uyusturucu silah ticareti vs vs haracla para topladı tabi amac ne ise paraayı üst düzeyler yedi yemedi
Soruyosun bi kürde neden savasıyon devlet bize önem vermiyo devlet size doktor ögretmen vs vs yolluyo napyıosun yolda psuu kuruyon kacırıyon kim gelmek siter size yardım etmeye cocukları öldürüyosun masumlara bombalı saldırı yapıyosun kim tutar seni tek ibr sey var bence af maf verilmemeli bunları insan haklarından ayrı tutarak cezalandırılmaları lazım bunlar insanmı ? değil elbette hangi insan masun bir cana kıyabilir durduk yerde ....[signature][hline]:))) !!!
G3NK-Peryton
........................
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lucky, 11 Aralık 2005 20:40 tarihinde demiş ki:
said:
öyle şeyler görüyorum ki burda bazen diyorum yanlış foruma mı geldim.nihal atsiz forumlarına mı geldim diyorum.nedir bu?hayatında 10dan fazla kürt tanımamış insanların hepsi böyle asıcaksın kesiceksin laflarını görünce güleyim mi ağlayayım mı bilemiyorum.

nerden biliosun 10dan fazla kürt tanımadığınmı??? bu devlete ihanet eden herkes bizim düşmanımızdır.. yani benim için öyledir... ama burda kürtleri savunarak ne yapmaya çalışıosunuz anlamırum gerçekten...

sen de hangi amaçla terör olaylarını tüm kürtlere yıkıyorsun onu anlamadım.sizin yaptığınız resmen bölücülük böyle olmayan bir insanı bile terörist yapar şu konuşmalarınız.sen şimdi yine çıkıp diyeceksin ki pkkyı kürtler kurdu.ben de diyorm ki el kaideyi müslümanlar kurdu tüm müslümanlar teröristtir hadi hepsini öldürelim.olacak iş mi bu ya.[signature][hline]RareBee
Sosyal ağlarda paylaş

Bu threade en son 8. sayfada yazdım heralde, o zamana kadar okumuştum ne var ne yok diye, şimdi 1-2 sayfa okudum gerisini okumama gerek yok çünkü hep aynı şeyler.
Korkarım aynı şeyi savunuyoruz çoğunluk kesim ile fakat anlaşamıyoruz. Bu da Türkçemizin kıtlığından olsa gerek.
Öncelikle şu noktalarda anlaşalım, öznel değil nesnel 1-2 yargıdan bahsedeceğim.

1-) Her kürt PKK değildir.
2-) Her Türk devlet yanlısı değildir.
3-) PKK Kürtlerden ibaret değildir.
4-) T.C Kimliği taşıyan herkes Türktür!

Bu kavramların karşısını düşünen insanlardan ricam buraya mesaj atıp da kavga çıkarmasınlar.
Kavramları tek tek açıklamama gerek yok sanırım.

Konu nerden nereye geldi...
Cafein 1-2 kere müdahale etmiş. Ama konunun kitlenmemesi güzel, çünkü bu demek oluyor ki tarih bölümünde 12 sayfa tartışılabiliyor. Hemde Kürt-Türk mevzuu .
[ Aslına bakılırsa 2-3 kere kitlenirdi bu konu ;) ]
said:
bu devlete ihanet eden herkes bizim düşmanımızdır.. yani benim için öyledir... ama burda kürtleri savunarak ne yapmaya çalışıosunuz anlamırum gerçekten...

Haa bak ne güzel söylemişsin "devlete ihanet eden herkes düşmanımızdır" diyerekten.
Bir de devlete ihanet edenlerin sadece kürtler olmadığını anladığın noktada anlaşacağız.
Tıpkı diğer arkadaşlar gibi bende kürtleri savunuyorum. Bölücü olanları değil tabii ki, bu ülkede yaşayan "ırkım kürt ama ben türküm" diyen, vergisini veren kürtleri savunuyorum. Onların senden benden farkı olmadığını savunuyorum.
Ve şunu da belirtmek isterim ki bölücü olan kürtlerin çoğu iç/dış baskılar sonucu olmuştur.
" Sen kürtsün, PKK bozuntusu "
" Size ekmek yedirende suç "
" Padişah Yavuz iyi söylemiş "
vs.vs.. gibi dışlamalar yüzünden o insanlar dağa çıkıyor.
Biraz daha anlayışlı olmamız lazım.

Bende doğuda yaşıyorum, hepsiyle iç içeyim.
Eskiden bende " Kürtlere ölümmmm " , " Vurun PKK'ya " , " Yavuz Paşam iyi demiş " diye gezen biriydim.
Öyle olmadığını gördüm.
Böyle yaparak onları bölücülüğe ittiğimi gördüm.

Uzun lafın kısası 4 maddedir.

Saygılarla.[signature][hline]Kırlara ilk kar düştüğü zaman, ölümünün ne güzel olduğunu sevdim seni içimde öldürdüğüm zaman...
Güzel, Özlü Sözler Arşivi by insighT a.k.a AthleT

[Bu mesaj AthleT tarafından 12 Aralık 2005 11:05 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
rarebee, 12 Aralık 2005 02:40 tarihinde demiş ki:
said:
said:

nerden biliosun 10dan fazla kürt tanımadığınmı??? bu devlete ihanet eden herkes bizim düşmanımızdır.. yani benim için öyledir... ama burda kürtleri savunarak ne yapmaya çalışıosunuz anlamırum gerçekten...

sen de hangi amaçla terör olaylarını tüm kürtlere yıkıyorsun onu anlamadım.sizin yaptığınız resmen bölücülük böyle olmayan bir insanı bile terörist yapar şu konuşmalarınız.sen şimdi yine çıkıp diyeceksin ki pkkyı kürtler kurdu.ben de diyorm ki el kaideyi müslümanlar kurdu tüm müslümanlar teröristtir hadi hepsini öldürelim.olacak iş mi bu ya.

ben kürtlerin hepsi pkka demiyorum zaten ööle bi ayrım yapmak imkansız olur.. ama şöyle bi olay var eğer şemdinlide 10.000 insan ellerinde pkk bayrakları çıkıp gösteri yapıorsa bende derimki o bölgedeki bütün kürtler bölücü... ben inanmıyorum yok dış güç yaptırıo böle oluo şöle oluo die.. ne alakası var kardeşim bu ülkede yaşıosan sadık olacaksın..[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

Ohoooo, sen böyle düşünüyorsan ben sana ne diyeyim Lucky... Bugün amerikada bile "dış güçler" denilen odaklar (tabii amerikaya göre) bir şeyler çevirirken, Irakta sınırın öteki tarafına Amerikalılar yerleşmişken... Diyorsun ki dıç güçlere inanmıyorum.[signature][hline]Cafein= Ultimate Crash Tester

Sosyal ağlarda paylaş

hayırrrr ya yalnışş anladın beniiiii :) ben şunu demek istedim yaniiii dış güçler bunu yaptırsa bile onlar neden gaza gelip yapıolar çünkü bu ülkede yaşıolar.... ANLATABİLDİM Mİ?? :)[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

ben kars'lıyım, kars, mardin ve diyarbakır'da uzun süre bulundum, Türkiye'nin bütün illerini gezdim, yani laz desen de bilirim, çerkes desen de, kürt desen çok daha iyi bilirim, çünkü ben birçok kürt ile aynı derdi paylaşıyorum, öz türküm.

ben ana okuluna giderken mardindeydik, kimsenin türkçe konuşmadığı bir köydeydik.o vakitler de terör bildiğiniz gibi azdıkça azmış, hatta bir ara babam da üst üste tehditler alıyor.. babam ne yapsın korkudan mardin il milli eğitim müdürünün makamına çıkıyor, aldığı cevap şu:

- sen karslı değil misin? pkk seni neden tehdit etsin?

babam bu aldığı cevap üzerine istifasını hazırlamış, fakat sonra bir astsubay babamı ikna etmiş ve askeriye babama mp5 temin etmiş.Allah Türk ordusundan bin kere razı olsun ki, nereye giderseniz gidin onlar en büyük güvence.

Konuyu dağıtmadan özetleyeyim, ben düşman görülen Kürtlerle aynı sofrayı paylaştım, abisi PKK'ya katılmış bir Türk evladıyla aynı sırada oturdum, geceleri silah sesleri yükseldiğinde tıpkı Kürt komşular gibi ışığı ve perdeleri kapatıp saklandık.

Kürtler diyor ki, "haksız yere ikinci sınıf insan görülüyoruz." Doğrudur, ben Türk'üm ama sırf doğduğum topraklar yüzünden bana kavgacı, asabi, çete gözüyle bakıldı, daha kötüsü mü? Sırf Kars'ta doğdu diye önyargıyla yaklaşılan, bu önyargı yüzünden sürgün yiyen bir ailenin oğluyum, kürtlere düşman diyenler tarafından iftiraya uğramış bir ailenin oğluyum, bilmediğiniz çoook şey var...
Sosyal ağlarda paylaş

amma dramatize ettiniz sizde ,

var iste kurt veya degil bu ulkede bir yerlere gelebilenler .

acik konusayim mi neden bu ulkenin onune kurt sorunu geliyor ?

yok oyle bir sorun . iste bu "dis siyaset" !!!

evet birileri istedigi zaman bu ulkede gundem yaratabiliyor . alevi oluyor kurt oluyor vs

ulke icersinde dis mihraklarin hedeflerine yonelik hareket edenler var evet ama kurt sorunu diye adlandiriilmaya calisilan bir sorun yok .

e be kardesim su anda devletin polisinin jandarmasinin bagli oldugu adam kurt kokenli .

nasil bir kurt sorunu bu ?
Sosyal ağlarda paylaş

@huun, dramatize etmedim ama anlattıklarım sana içten gelmiyorsa, samimi gelmiyorsa ben kendimi haklı görüyorum neden mi? benim toplum içinde çektiğim sıkıntı samimiyetsiz bulunuyorsa demek ki arada bi kopukluk var, siz dünyadaysanız ben uzaydayım o zaman.

halden hiç anlamıyosunuz galiba, sıkıntısını anlatana hoşgörüsüz kötü yaklaşım sergiliyorsunuz.

said:
e be kardesim su anda devletin polisinin jandarmasinin bagli oldugu adam kurt kokenli .

nasil bir kurt sorunu bu ?

örnek verdim, genel bi önyargı var.

[Bu mesaj ninjaturtles tarafından 12 Aralık 2005 17:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ninjaturtles, 12 Aralık 2005 17:16 tarihinde demiş ki:
ben kars'lıyım, kars, mardin ve diyarbakır'da uzun süre bulundum, Türkiye'nin bütün illerini gezdim, yani laz desen de bilirim, çerkes desen de, kürt desen çok daha iyi bilirim, çünkü ben birçok kürt ile aynı derdi paylaşıyorum, öz türküm.

ben ana okuluna giderken mardindeydik, kimsenin türkçe konuşmadığı bir köydeydik.o vakitler de terör bildiğiniz gibi azdıkça azmış, hatta bir ara babam da üst üste tehditler alıyor.. babam ne yapsın korkudan mardin il milli eğitim müdürünün makamına çıkıyor, aldığı cevap şu:

- sen karslı değil misin? pkk seni neden tehdit etsin?

babam bu aldığı cevap üzerine istifasını hazırlamış, fakat sonra bir astsubay babamı ikna etmiş ve askeriye babama mp5 temin etmiş.Allah Türk ordusundan bin kere razı olsun ki, nereye giderseniz gidin onlar en büyük güvence.

Konuyu dağıtmadan özetleyeyim, ben düşman görülen Kürtlerle aynı sofrayı paylaştım, abisi PKK'ya katılmış bir Türk evladıyla aynı sırada oturdum, geceleri silah sesleri yükseldiğinde tıpkı Kürt komşular gibi ışığı ve perdeleri kapatıp saklandık.

Kürtler diyor ki, "haksız yere ikinci sınıf insan görülüyoruz." Doğrudur, ben Türk'üm ama sırf doğduğum topraklar yüzünden bana kavgacı, asabi, çete gözüyle bakıldı, daha kötüsü mü? Sırf Kars'ta doğdu diye önyargıyla yaklaşılan, bu önyargı yüzünden sürgün yiyen bir ailenin oğluyum, kürtlere düşman diyenler tarafından iftiraya uğramış bir ailenin oğluyum, bilmediğiniz çoook şey var...

sadece senmi yaşadın oralarda başkaları yaşamadımı??? ayrıca sana inanmıyorum karslı dediğin zaman insanlar sana ön yargıyla yaklaşmaz çünkü orda pkk olayları fazla yoktu.. bende erzurumda olduğumdan dolayı söylüyorum.. hem burdada kürt var ama bugune kadar hiç bi varlık gösteremediler... şehir buna izin vermiyor çünkü... ama diyarbakırda hakkaride vs gibi yerlerde çoğunluk pkklı....[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

diyabakırlıları sevmiyorum kardeşim bana bitane insan gibi eğitilmiş diyarbakırlı gösterin ya ? sayıları 10 dan fazla olamaz. Kendilerine has dilleri olan hiç biyeri sevmiyorum. şivbeleri sevmiyorum. yeteeeer =) amaa istanbulu çk seviorm =D[signature][hline] i own j00
bLogger Mike
Voys (geri sayım : 176) says:
lan bana 50 mılyon versen 2 yıl köpeen olurum

Kuş avcısı, yedirmem helvamı!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mike, 12 Aralık 2005 18:18 tarihinde demiş ki:
diyabakırlıları sevmiyorum kardeşim bana bitane insan gibi eğitilmiş diyarbakırlı gösterin ya ? sayıları 10 dan fazla olamaz. Kendilerine has dilleri olan hiç biyeri sevmiyorum. şivbeleri sevmiyorum. yeteeeer =) amaa istanbulu çk seviorm =D

"Şivbe" değil şive. "diyabakır" değil Diyarbakır. "bitane" değil "bir tane". "biyeri" değil "bir yeri". "çk" değil "çok". "seviorm" değil seviyorum.

Ayrıca Türkçe'de cümlelere büyük harfle başlanır, özel isimlerin ilk harfi de büyüktür.

Madem sevmiyorsun şiveleri ve İstanbul'u çok seviyorsun bari düzgün Türkçe kullan. Yoksa ben de senin "şivbeni" sevmedim, bir fikri savunacaksanız bari arkasında durabilecek gibi savunun, yoksa "Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?" derler insana. (Tabii sizin oralarda yoktur bu deyim, "şivbe" farkı)[signature][hline]Cafein= Ultimate Crash Tester

Sosyal ağlarda paylaş

@lucky, inanıp inanmamakta serbestsin ama ben yalan söylemiyorum, söylediklerim yoktan var edilecek kadar basit şeyler değil.

karsta terör yok zaten, ben karslı olduğumdan dolayı batıda karşılaştığım sıkıntılardan söz ettim.

Bi defa bakış açınız yanlış, Erzurum'da kürtler varlık gösteremedi diyeceğinize deyin ki Erzurum'daki kürtler pkk'ya bulaşmamış, erzurumda eğitim sağlık gelişmiş olduğundan burada pkk yok deyin.

[Bu mesaj ninjaturtles tarafından 12 Aralık 2005 19:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada gençler,
Doguda olan her varlıklı kürde baskı yapılır PKK ya yardım etmesı ıcın.
Ya yardım edersın ya olursun.Bu kesın hanı tanıdıklarım var ordan bılıyorum.[signature][hline]Penthesilea, 05 Aralık 2005 13:29 tarihinde demiş ki:
Sarisinlar aptaldir ve zeki kiz cekilmez zaten

ondan sarisin ftw
Sosyal ağlarda paylaş

o kadarda değil be abartmayın kürtlerin kendileride istiyor yardı m etmek... ayrıca cafein sana çok güldüm harikasın ya ehehehee :) :) demek diyabkr değil diyarbakır ehehe.. süperdi bravo...[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

Kürtler PKK'ya yardım etmez. Yardım etmek zorunda bırakılmışlarıdır. Asker, sen PKK ya yardım ediyorsun diye köyü boşalttırmış. PKK, sen bize yardım etmiyorsun diye köylüleri katletmiştir.

Bilinsinki PKK'ya askerden önce kurşunu atan ve kurşunu yiyen Kürtler olmuştur. Bunu söyleyen Abdullah Öcalandır.

Dağa giden Kürt olmuştur. Dağa gidenden fazla gönüllü korucu silaha sarılmıştır.

Halkta ön yargı vardır. Lissede arkamda oturan Kars'lı bir arkadaşım vardı. O çocuk hiçbir zaman ben Kürt'üm diyemedi. Lissede Kürt diyince akla hiçbir zaman iyi birşey akla gelmezdi. Bizim lissede o kadar konu tartışılırdı ama hiçbir zaman Kürt sorununu tartışmaya hocalar yanaşamazdı.

Ve birbirinden farkılı konuları tartışırken bütün sorunları Kürt sorunu içine sokup şişirdiğiniz için hepinize yazıklar olsun.

[Bu mesaj caferi tarafından 13 Aralık 2005 15:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

alakası yok kardeşim şöyle bişiy var tabikii kürtlerin hepsine genelleme yapmıoruz... ama çoğusu böyle bunu sende biliyosun[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

@lucky attığın her mesajda genelleme yapıyorsun sonra ben tüm kürtlere demedim diyorsun.şehir izin vermiyor yoksa yapacakalar diyen sensin,her kürt pkkya yardım etmek ister diyen sensin sonra ben genelleme yapmıyorum diyorsun.3 4 gün önce haber merkezi diye bir program vardı ntvde.mersine olan yoğun göçün sebepleri ve sonuçları tartışılıyordu.orada mersine göç edenlerle konuştular niye burdasınız geri dönmek istemezmisiniz diye sordular.hepsi geri dönmek istiyoruz dedi.o zaman buraya neden geldiniz dediler.terörden kaçtık dediler.hepsi kürt kökenli vatandaşlardı.terör en çok onları etkilemiş.anlatıyor adamlar: ''asker geliyor pkkya yardım etmeyin diyor iyi güzel zaten etmeyiz diyoruz asker gidiyor peşinden pkk geliyor köye ellerinde silahlar yardım edeceksiniz diyorlar yardım etmeyeni öldürüyorlar.mecbur kalıp bir şeyler veriyorsun pkk gittikten sonra asker geliyor niye pkkya yardım ettiniz hainler diyor.mecbur kaldık terkettik oraları''[signature][hline]RareBee
Sosyal ağlarda paylaş

karadeniz Irak'a İran'a veya Suriye'ye sınır mı?karadenizin coğrafi yapısıyla g. doğu anadolunun yapısı bir mi?Karadeniz'in de terör örgütü mensuplarının yaygınlığı ne?eminim sen suratına kaleşnikof dayamış 15 tane adamı görünce korkmazsın.kürt işte napacan korkuyo kaleşnikofdan cık cık.[signature][hline]RareBee
Sosyal ağlarda paylaş

said:
RichardRiddick, 13 Aralık 2005 20:56 tarihinde demiş ki:
Madem pkk ya yardım mecbur yoksa öldürüyordu.Peki neden pkk karadenize sızamadı?Hatırlayın teröristlerin böyle bir planı olmuştu karadenizede girmeyi planladılar ama karadenizliler tabiki izin vermemişlerdi.

Şimdi bu adil değil.
Karadenizdeki olayda, teröristler kahve basıp pompalı tüfekle içeri ateş açıyorlar. Bir anda içerideki 20 küsür kişi karşılık verince afallayıp kaçıyorlar, ilk açılan ateşte bir kişi ölüyor.Köylüler bunun üzerine silahlanıp dağa ava çıkıyorlar ve tabii ki kendi bildikleri dağlık arazide teröristleri keklik gibi avlayıp dönüyorlar.

Karadeniz, zaten 5-6 yaşında kovboyculuğu bile gerçek tabancayla oynayan insanların memleketi. Artı, bölgeye sızacak PKKlılar, deyim yerindeyse "deplasman"dalar, vurup kaçacakları yer yok, "bildikleri" dağlık araziye çekilemezler, Karadeniz'i yüzerek geçemeyeceklerine ve Gürcistan onları saklamayacağına göre kolay gidemezler. Artı Karadenizde onları el altından destekleyecek kimse yok, lojistik destekleri olmadan, onları avlayanların bildikleri topraklarda şansları oldukça az. Zaten bu tek eylemden sonra Karadeniz'e bulaşmadılar.

Güneydoğu'da ise Kürt sempatizanları var. Lojistik destek bol. Vurup vurup sınırın ardına kaçıyorlar ki en büyük avantajları bu, sınırın ardından silahtır, yiyecek-içecektir, tıbbi malzemedir geliyor. Köylülerin üzerinde istedikleri kadar baskı kuruyorlar, çünkü TSK fiilen bir bölgeyi tutmadığı sürece gelip yakıp yıkıp öldürüyorlar. Durum aynen Vietkong'un Vietnamlılara yaptığı gibi, onlara destek verirseniz eldekileri alıyorlar, vermezseniz eldekileri alıp kafanıza bir de kurşun sıkıyorlar. Gündeydoğu'da en cafcaflı dönemlerde askerlik yapmış güvenlik görevlilerimiz var, PKKlıların öldürdükleri insanlara "ibret olsun" diye neler yaptıklarını onlar bile dilleri tutulup anlatamıyorlar o derece dehşet verici, sonuçta işkence edip öldüren de Kürt, ölen de Kürt.[signature][hline]Cafein= Ultimate Crash Tester

Sosyal ağlarda paylaş

said:
rarebee, 13 Aralık 2005 17:39 tarihinde demiş ki:
@lucky attığın her mesajda genelleme yapıyorsun sonra ben tüm kürtlere demedim diyorsun.şehir izin vermiyor yoksa yapacakalar diyen sensin,her kürt pkkya yardım etmek ister diyen sensin sonra ben genelleme yapmıyorum diyorsun.3 4 gün önce haber merkezi diye bir program vardı ntvde.mersine olan yoğun göçün sebepleri ve sonuçları tartışılıyordu.orada mersine göç edenlerle konuştular niye burdasınız geri dönmek istemezmisiniz diye sordular.hepsi geri dönmek istiyoruz dedi.o zaman buraya neden geldiniz dediler.terörden kaçtık dediler.hepsi kürt kökenli vatandaşlardı.terör en çok onları etkilemiş.anlatıyor adamlar: ''asker geliyor pkkya yardım etmeyin diyor iyi güzel zaten etmeyiz diyoruz asker gidiyor peşinden pkk geliyor köye ellerinde silahlar yardım edeceksiniz diyorlar yardım etmeyeni öldürüyorlar.mecbur kalıp bir şeyler veriyorsun pkk gittikten sonra asker geliyor niye pkkya yardım ettiniz hainler diyor.mecbur kaldık terkettik oraları''
,

yaa kardeşim ne alakası var sen benim söylemek istediğimi anlamamşsın.... ben genelleme yapmadım ama şuda bi gerçek çoğunda pkklık var.... pkk senide tehdit etse sende vatanını milletinimi satcan....[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...