Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

neden kürtler?

agrian

Öne çıkan mesajlar

lütfen dediklerimi çarpıtma türk üst kimliği lafını kullandım türkiyeli üst kimliği lafını hiç bir zaman kullanmadım.lütfen beni de bir kaç şerefsize benzetme.o şerefsizlerden sen ne kadar nefret ediyorsan ben de en az senin kadar nefret ediyorum.türkiyeli üst kimliği lafını sen kullandın ben değil.kürtüm lafından rahatsızlık duymayan sen ben olabiliriz.ama herkes bizim gibi değil.çevrene biraz bakarsan anlarsın.burda bile bir arkadaş tüm kürtleri öldürmekten bahsetmiş onu kaale bile almak istemiyorum.tc nüfus kağıdını bir gösterge olarak görüyorsan benim için HİÇ sorun yok.hatta memnun bile olurum.türkiyeli lafı çok tehlikeli bir laf bunu kesinlikle ben de kabul etmiyorum.benim için ben türküm diyen herkes türktür gözümde eşittir.ama herkes için böyle değil.insanlara türküm diyorum hala kökenime inmeye çalışıyolar.nasıl şu an lazlar ben türküm diyip sonra da aynı zamanda lazım diyebiliyorlar.işte bu üst kimliktir.ama ben türkiyeliyim türk değilim lazım derlerse sorun çıkıyor.[signature][hline]RareBee
Sosyal ağlarda paylaş

gordugun gibi senin fikrini dayandirdigin konuya benim verdigim tepki aklini karistiriyor .

turk ust kimligi yazdirmam , turkiyeli ust kimligi hadi bir fikirdir isteyen savunsun . sen turkiyeli ust kimligini kast ederken turk yazarsan tepki veririm . senin samiyetini bilemem ama o fikri ortaya atanlarin durumu ortada .

sen yazini turkiyeli ust kimligi demek istedim diye duzelt ben de duzeltim . boylece karisikliga mahal kalmaz ,bak sen bunu dedin diye ornek gosterdigin cumle kendiliginden duzelir .[signature][hline]Fiery angels fell . Deep thunder roared around their shores... Burning with the fires of Orc.
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben anlatamıyorum ya sen anlamıyorsun.türkiyeli üst kimliği ile türk üst kimliği tamamen farklı şeyler.
bir lazın ben türküm deyip sonra da laz olduğunu söylemesi üst kimliktir.
yine bir çerkezin de aynı şekilde türk olduğunu söyleyip sonra çerkez olduğunu söylemesi de bir üst kimliktir ve bunun zararı yoktur.
ama bir lazın ben türkiye cumhuriyeti vatandaşıyım türk değilim lazım demesi farklıdır ve tehlikelidir.alman vatandaşlığına geçen bir türk nasıl ben türküm ama alman vatdanşıyım diyorsa bu durumda öyledir.bu insan imtiyazlarını türkten yana kullanır almandan değil.evet sanırım anlatmak istediğini yanlış anlamışım sonradan yazan arkadaşın yazısı beni yanılttı ayrıca senin saygısız yazın da beni yanılttı.şimdi umarım ikisi arasındaki farkı anlamışsındır.ben türkiyeli üst kimliğini kabul etmiyorum benim dediğim türk üst kimliği.ben kesinlikle türkiyeli üst kimliğni kast etmiyorum.onu nereden çıakrdın hala anlamış değilim.

[Bu mesaj rarebee tarafından 16 Kasım 2005 03:12 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

zamanında bu ülke neler çekti kürtlerden 30.000 insanımız öldü bunlar nlcak pekii.. ve halen daha abdullah öcalan yaşıyor... kürtler gene eylemlerine devam ediyorr.. bunun çocuklukla alakası yok.. biz türküz ve ülkemizde kürtçe konşulmasını vede belediye başkanlarının bi teröristin evine gitmesini istemiyoruz... ne zamana kadar bu böle devam etcekk.. Bi gün devleti ikiye bölerlerse o zaman ne diyceksiniz... artık pskolijik savaş zamanı geçti[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

Kalp İçin Feyk açan masum pati log off olmayı unutunca :)
mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
askımm nbr
_mamut_, 09 Kasım 2005 19:19 tarihinde demiş ki:
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

aslında sana cevap bile vermemem gerekir ama neyse.bi kere 30bin kişinin içinde pkklılar da var çok fazla bilip bilmeden konşuyorsun yaşının da 16dan büyük olduğunu tahmin etmiyorum.kürtleri öldürelim heyooo gibi mantıksız cümleyi bi tek çocuklar kurar sanırım.saddam da senin gibi düşünüyordu.sonuca bakarsak saddamın hali de ortada kürtlerin hali de ortada.daha yapmadığın bir soykırım için ne hallere düşüyorsun.öyle heyoo keselim hepsini kurtulalım diyorsun daha burnun ucundaki kandil dağına karışamıorsun.istsanbul ortasında eylem yapıyorlar ona karışamıyorsun.senin dediğin gibi soykırıma başlarsak(ki nasıl yapacaz onu da bilmiorum tipe göre mi seçecen keseceğin insanları)örgüte milyonlarca militan eklenir.2 sene boyunca ambargo yeriz 3. sene bize müdahelede bulunurlar bi güzel özgürleşiriz(!) aklın başına gelir o zaman.bir şey söylerken planınızın sonuçlarını da düşünün lütfen.bu yazdıklarımdan rahatsız olduysan daha önce de söyledim nihal atsizin faşolarının forumu var orda bu planlarını söyle alkış bile alırsın.[signature][hline]RareBee
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Kurtlerde Turkiye Cumhuriyetinin Watandaşı Ve KurtlereBir Kastım Ve Ya Dusmanlıgım Yok..Ben Kurtlere Neden Kızıyorum..Topragını İşlemene Engel Olan War Mı?Yok.HayvanBeslemeneEngeLoLanWarmı?SenCalısıpdaAdamGibiHelalindenParakazanamazsınDiyenWarMı??KoydeAgalıkYapıpHalkınıEzerkenSanaLafCıkaranWarmı(BundaBiizmdeSucumuzWar)Yokkkkk...SanaEngelOlanYok..PekiNedenTurkMilletineWatanınıYıkmakİcinUgraşıyorsun(sozumpkkcıOlanlara)BizOlmazsakSizdeYoksunuzBuWatanınCocuklarısınızButunBogazınızdanGecenLokmalarıBuDewLetSayesinde Yedin..KurtleriAşagılamaK İcin Demiyorumm YanlısAnlamayın.. Pekii NedenLazıErmenisiRumuCerkeziDegildeKurtlerSorun Cıkarıyo(Devletimizdede Hata War)Tur İcin DoguAnadoluya Gittik CocuklarAraba Nedir BiLmiyorlar Yol Kotu Camur Toprak Sefillik Araba GecinceCıldırıyorlar Hurraa Arabanın Peşine eeee N'olucak??BuYoklukİcindeYasayanCocuklarİstanbulaGeldiginde(AilelerdeBuyukSucWarParanYoksaİstanbuldaİŞinNe??)ParayOK Sıcak Bİr Yuva Ve Ekmek Yok Haram Yoldan Kazanan Coq.. Cocuk ayıp Nedir İyi Kotu Ayırt Edemiyor.Ve Para Kazanmak İcin Ya Uyusturucu Satıyorya kapkac Ya Adam Bıcaklıyor Ya Mafya Oluyor...Eger Biraz Doguya Yatırım Yapsa Devlet Cocuklar Yasamanın Ne Oldugunu Ve Ordakilerinde İnsan Oldugunu Ogretse Onlara...Ben Lazım ama Turkum Gurur Duyuyorum TurkOgluTurkum Milletim Devletim İcin Warım Devlet Olmasa biz Nası Yasıcaz Ozgur Ce DinimiiziYasayabilcek Miyiz..Laz Rum Cerkez Mafya Yok Mu Elbette War Ama Bu Kadar Yaygın Degil..Cogu Kotu Yola Dusuyor Bu Cocukların Yazıkkk.. Ne Diyim Dahaa..
Sosyal ağlarda paylaş

Sen; Türkçe'de olmayan harfleri kullanarak, hatta onları da kullanmayı beceremeyerek burada milliyetçilik taslayan, daha doğrusu klavye Türkçülüğü yapan birisinden daha fazlası değilsin. Yukarıdaki bir arkadaşın sorusu gibi, senin de yaşını merak ettim ben.[signature][hline]...Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış;
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi...
Sosyal ağlarda paylaş

Yasım 25 Ben Turkum Turk Oglu Turkum.Bir Emekli Subayın Torunuyum Klavye Turkculugu Bişi Olamaz Cunku. Turk Olmak Klavyede Yazı Yazıp Ben Turkum Diyerek Bu Kadar KoLay Degil Senin Gibi Sahsiyetler Bole Dusunuyorsa Bu Benim Sorunum Degil...Seninlede Daha Fazla Polemige Girmek İstemiyorum Cunku Dilinden Anlamıyorum?.Hem Turkce Olmayan Ne Harf Kullanıyorum??? Soler Msiin?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Ben Kurtlerde Turkiye Cumhuriyetinin Watandaşı Ve KurtlereBir Kastım Ve Ya Dusmanlıgım Yok..Ben Kurtlere Neden Kızıyorum..Topragını İşlemene Engel Olan War Mı?Yok.HayvanBeslemeneEngeLoLanWarmı?SenCalısıpdaAdamGibiHelalindenParakazanamazsınDiyenWarMı??KoydeAgalıkYapıpHalkınıEzerkenSanaLafCıkaranWarmı(BundaBiizmdeSucumuzWar)Yokkkkk...SanaEngelOlanYok..PekiNedenTurkMilletineWatanınıYıkmakİcinUgraşıyorsun(sozumpkkcıOlanlara)BizOlmazsakSizdeYoksunuzBuWatanınCocuklarısınızButunBogazınızdanGecenLokmalarıBuDewLetSayesinde Yedin..KurtleriAşagılamaK İcin Demiyorumm YanlısAnlamayın.. Pekii NedenLazıErmenisiRumuCerkeziDegildeKurtlerSorun Cıkarıyo(Devletimizdede Hata War)Tur İcin

Daha fazla alıntı yapmak isterdim ama diğer arkadaşlara haksızlık olur.

Yukarıdaki yazıyı okuduktan sonra hala hatalarını göremiyorsan ve bir de üste çıkmaya çalışıyorsan diyebileceğim bir şey yok. Sanırım benim haberim yokken kelimeler arasında boşluk bırakmak tarihe karıştı; Kürt kelimesi Kurt olarak yazılır oldu; en kötüsü de 'w' harfi Türkçe'mize girdi.

Ailenden birinin asker olması hatalarını örtmeyeceği gibi, seni daha da ayıplamama sebep olur.

Polemiğe girmemekte de serbestsin, ne diyebilirim ki?[signature][hline]...Gözlerin bir çığlık, bir yaralı haykırış;
Gözlerin bu gece çok uzaktan geçen bir gemi...
Sosyal ağlarda paylaş

Sözde bıraktığım forumdayım yine ;)
Ders ders baydı biraz tarih okurum diye girdim. Abooo bi de ne göriyim! Irkçılık, sözde milliyetçilik diz boyu.
Bakın arkadaşlar ; her kürt PKK 'dır diye aptal bir kaide olamaz. Şunu da unutmayın ki T.C Kimliği taşıyan herkes TÜRK'tür.
3o.ooo askerimiz öldü evet sizin gibi bende farkındayım.
Peki bu askerlerimizi, evlatlarımızı öldürenlerin arasında hiç mi Türk yok? Keza ölenlerin arasında kürt?
Vatanın bölünmez bütünlüğüne aykırı herkes aynı kefededir, kürt-türk farketmez.
said:
Lucky, 16 Kasım 2005 13:20 tarihinde demiş ki:
zamanında bu ülke neler çekti kürtlerden 30.000 insanımız öldü bunlar nlcak pekii.. ve halen daha abdullah öcalan yaşıyor... kürtler gene eylemlerine devam ediyorr.. bunun çocuklukla alakası yok.. biz türküz ve ülkemizde kürtçe konşulmasını vede belediye başkanlarının bi teröristin evine gitmesini istemiyoruz... ne zamana kadar bu böle devam etcekk.. Bi gün devleti ikiye bölerlerse o zaman ne diyceksiniz... artık pskolijik savaş zamanı geçti

Bi kere mesajın başlangıcı falso.
Bu ülke kürtlerden çekmedi, bölücülerden çekti. Tek bir cümle ile tezini çürütüyorum. Hizbullah sözde dinci bir örgüt ve Türkiye karşıtı eylemleri var. Peki tüm müslümanlar mı böyle?. Abdullah Öcalan gibi yaşamaktansa ölmeyi tercih ederim. BKz : Fedaykin'in imzası.

Şunu da belirtmek istiyorum ; ülkemde nece konuşurlarsa konuşsunlar, zazaca, kürtçe, lazca, türkçe.. hiç farketmez. Sonuçta dilin pek bi zarar getireceğini sanmıyorum.

Bigün devleti 2ye bölecek kadar popoları geniş değil. Sanırım ne demek istediğimi anlamışsındır.
Ne savaşından bahsettiğini de tam anlayamadım. Biz onlarla savaş halinde değiliz ki :)
Onlar kendilerini yensinler önce heheh.

said:
LoskobordoS, 16 Kasım 2005 18:03 tarihinde demiş ki:
W lar Falan Kullanıyorsam Bu Benim Turk Olmadıgımın İşareti Midir???

Yazdığın yazılar okunmaz halde.
Yoq, chocuq, We, Baqarsaq gibi terimler kullanmışsın ve bunları da bir arada yazınca çorba olmuş.
Net ortamında seni yazılarından tanıyacaksak eğer Türklüğün hakkında şüpheye düşürme bizi ?
Normal yazmak daha mantıklı olur anlaşılmak açısından.

Konunun aslına cevap vermek istiyorum.

said:
agrian, 06 Kasım 2005 15:30 tarihinde demiş ki:
dikkat ederseniz bazı kesimlerce ezilen ve horgörülen,fakir,emekçi,işciler hep kürtler...
devlet kürtlere bakmıyo,kürtleri eziyo diye söyleniyo bazıları...
peki sorarım?bu ülkede kürtler eziliyo da türkler zenginlik içinde mi yaşıyo süt banyosu mu yapıyo?
kürtler eziliyo olabilirler belki ama bu ülkede türkler de yaşıyo çerkez de rum da laz da yaşıyo... her kesimden ezilen var.nedir yani bu kürt şovenizmi.

Hocam bu tip konuşmalara doğuda daha fazla rastlarsın. Sayıca çoğunlukta oldukları bölgeler G.D.Anadolu ve D.Anadolu. Bende Erzurum 'da yaşıyorum ve bahsettiğin konuşmalara 1e1 şahidim.
Evet genelde iş yapmayıp kolay yoldan para kazanmak istedikleri için ve bunuda yapamadıkları için çoğusu aç kalıyorlar, bu yakınmalarda bulunuyorlar.
Haa öylesi de var ki eziliyor demek için bin şahit lazım.[signature][hline]Güzel Sözler Arşivi karala bişiler
Sosyal ağlarda paylaş

Tarihsever Patiler,

Öncelikle sakin olalım bu bir.

Aramıza yeni katılan arkadaşımıza diyecek sözüm şudur ki, bir insanın "yazdıkları ve yaptıkları" (net ortamı için), inandıkları ve söyledikleri ile davranışları (gerçek hayat için) çakışmamalıdır. Türk oğlu Türk'üm ben diyen (Bu söz de Tarkan filmlerinden herhalde, o öyle derdi) birinin bir kere Türkçe yazım kurallarına dikkat etmeden, "w,q" harflerini kullanarak ortaya çıkması sonra da atıp tutması bence uygun kaçmaz. Bir de üstüne "polemik" lafı kullanılmış ki en sevmediğim sözcüklerden biridir, "Turkish son Turkish" olacaksan bir diyeceğim yok ama kendinle bu kadar çelişirsen ve yazılarına dikkat etmezsen ne kendini dinleyecek adam bulursun ne de derdini düzgün anlatabilirsin.

Kürt meselesini de bu kadar abartıp balon yapmaya, pıs pıs pıs milliyetçilik pompalamaya gerek olmadığına inandığımı söylemeye devam ediyorum. Kürt Devleti = Petrol Bölgesi = Cebi dolacak birileri + onu kolay sömürmek isteyen bir büyük devlet = Kürt Sorunu. PKK= Yabancı destek + Yanlış uygulanan devlet politikaları + Türkiye'yi zayıf düşürme fırsatı + olası bir savaş durumunda göbek atacak silah satıcıları.

Bence bu denklemler açısından bakarsak olayı daha iyi anlarız. Türklere bir "Türküz biz yürüyün, Türkün Türkten başka dostu yok, hey hey hey" şarkısı söyleniyor. Alın aynı şarkıyı 1945ten beri söylüyoruz ve Türkiye'nin geldiği nokta ortada. Yine bugün bu şarkıya kapılıp yıllardır beraber yaşadığımız insanlara "öcü" muamelesi yapmaya başlayıp, gerginlik yaratmak, ayrımcılık yapmak, işi iç çatışmaya, savaşa götürmek ahmaklıktır. Bunun Türkiye Cumhuriyeti'ne yararı değil zararı olacaktır. Ha bir de zaten bizim için iyi emeller beslemeyen grupların/devletlerin/ insanların ekmeklerine bol keseden en kaliteli tereyağından sürülecektir.

Kürt meselesi bence "PKK" adlı maşayı eline almış bir grup tarafından ekmeklerine bu yağı sürmek için çıkarılan bir meseledir. Bu meselenin rüzgarında "Ben Kürtüm hedehödö" diye dağa çıkan, bu devletin memurlarını, askerlerini, insanlarını katledenler de en büyük kaşık düşmanı ve aşağılık heriflerdir. Ama bunlar günlük yaşantınızda bir arada yaşadığınız, mahallenizde bakkal olan, sokakta yanınızda yürüyen, oturduğunuz evi yapan, türkü söyleyen insanlardan farklılar işte, bunu anlamak lazım, tutup da hepsini aynı kefeye koyan insanları da ben anlamıyorum.

Bu mesele hemen hortlayınca milliyetçilik rüzgarına kapılanlar "30.000" şehit diyorlar. Akıllarına gelmiyor mu ki bu devlette "Kürt" diye ayıkladıkları insanlar da askerlik yapıyor ve o "30.000" şehit içinde onlar da var, hatta kardeşi PKK'ya katıldığı için karşı saflarda vuruşup ölen insanlar var. Akıllara hiç gelmiyor mu?

Bence klavye milliyetçiliği budur. Savunduğu kavramların özünü kavrayamadan, sağdan soldan duyduğu kulaktan dolma şeyleri benimseyerek kendi kafasında hastalıklı bir hayal olarak ürettiği fikirleri, yine savunduğu esas fikre layık olmayacak şekilde satmaktır. "Bölücü PKK"yı eleştiren adam kalkıp Kürt- Türk diye ayrımcılık yapıyorsa o da bölücüdür, ne farkı kaldı ki eleştirdiği elemanlardan, alıp silahı o da Kürt öldürmeye, eylem yapmaya gitsin. Milliyetçiliği savunan adam da daha kendi geldiği yeri bilmeden tuhaf bir ırkçı hava içine giriyorsa onun da yaptığı boş konuşmaktır.

Bunlara dikkat edelim lütfen. Bir de birbirimize fikir belirtirken ne kadar ateşli bir tartışma yürürse yürüsün tartışmayı şahsileştirenler uyarılacak ve tutumlarını devam ettirirlerse tarih bölümünün dışına yolcu edileceklerdir. Hassas bir konuyu tartıştığımız için uyarı yinelemek durumunda hissettim kendimi.

Saygılarımla,[signature][hline]Working for the weekend...
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

yaşımı sölersem şaşırırsınız amaaa........ demek pkkllarda öldu peki öle olsun... bi kere sen beni anlamamışsın bile önce bi ii oku ve anla ondan sonra konuş.. demek bu devlet kürtlerden çekmedi valla bende senden şüphenlemeya başladım kardeş.. hangi konuda olduğunuda anla.... Benim ülkemde kürtçe konuşulmasına karşıyım ve zaten anladımki bizim içimizde de bi sorun varrr... Diğer arkadaşın yazdıklarına ise hiç cvp yazmıyorum gerek duymuyorum çünkü.. Ben heyoo hadi kürtleri keselim demiyorum bu zaten imkansız bişey ama sende biliosun ki bazı bölgelerde içimizde karışıklık var... Siz bazı şeyleri yaşayıp görmemişsiniz konuşuyorsunuz işte... Ben dediğim bölgelerde çok yaşadım[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

burdan akılın yaşta değil başta yaşta olduğunu anlıyoruz.[signature][hline]Ex Malruthion...
All I imagine is heaven on earth,
I know it's you

[Bu mesaj bizsiziarariz tarafından 17 Kasım 2005 15:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
AthleT, 16 Kasım 2005 18:31 tarihinde demiş ki:
Sözde bıraktığım forumdayım yine ;)
Ders ders baydı biraz tarih okurum diye girdim. Abooo bi de ne göriyim! Irkçılık, sözde milliyetçilik diz boyu.
Bakın arkadaşlar ; her kürt PKK 'dır diye aptal bir kaide olamaz. Şunu da unutmayın ki T.C Kimliği taşıyan herkes TÜRK'tür.
3o.ooo askerimiz öldü evet sizin gibi bende farkındayım.
Peki bu askerlerimizi, evlatlarımızı öldürenlerin arasında hiç mi Türk yok? Keza ölenlerin arasında kürt?
Vatanın bölünmez bütünlüğüne aykırı herkes aynı kefededir, kürt-türk farketmez.
said:

Aralarında türk olduğuna ben inanmıyorum zaten onu yapanda türk değildir.... T.C kimliği olan herkes TÜRKTÜR evet öle olması lazım ama herşey ortada yane dediğimiz gibi değilll... Adamlar bu devletten yiyolar ekmeklerini ve ihanet ediyolar[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Absolut, 15 Kasım 2005 14:52 tarihinde demiş ki:
Çünkü bilinçsizce ürüyorlar...

küçük bir düzeltme: kesinlikle son derece bilinçli.

kürt vatandaşların yoğunlukla yaşadığı bir bölgede şubesi olan bir tekstil işletmesi sahibiyiz. kürt asıllı olmayanların yanında 30'dan fazla da kürt asıllı işçi çalışıyor bahsettiğim yerdeki şubemizde. aralarında kardeş olanları hesap edersek 20-22 cıvarı kürt aileden insan var. hiçbirinin 10'dan az kardeşi yok. çoğunun evde 2 annesi var. babası, 11 çocuk doğurttuktan sonra ölen karısının ardından 2 ay sonra köye gidip 2 milyar liraya yenisini satın alıp çocuk imalatına devam eden biri de var yanımıza.

çocukların çoğunluğu okula gönderilmiyor. bırakın okulu, 8-10 yaşına kadar çocuklarına nüfus kağıdı almayan aileler var. okula gönderilenlerse çoğunlukla ilkokulu bitirmiyorlar bile.

yanımızda çalışan kürt ailelerinin çocuklarının çekinmeden söyledikleri bir cümledir: "sayımız sizi geçecek. o zaman işler değişir". kürt gençleri arasında ailelerinin bu fikirlerini destekleyen ve kendilerinin de aynısını yapacaklarını söyleyenler de var, ailelerinin bu davranışını çok saçma bulanlar da. saçma bulanlar genelde, 2 göz bir daireye 15 kişi sıkışıp üstüste yatıp, başkalarının insan gibi yaşadığını farkedip de yaşadıkları hayatın kendilerine azap olduğunu düşünenler.

bunlar benim bizzat yaşıyor olduklarım. hiçkimseden duyup aktardığım şeyler değil.

bunları inkar etmenin iki sebebi vardır. birincisi herşeyi biliyormuş havasıyla konuşup cahil cesaretiyle ahkam kesmek, ikincisi de bunun üstünü örtmeye çalışmaktır.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2005

[Bu mesaj Sufi tarafından 17 Kasım 2005 18:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

evet kardeş aynen dediğin gibi... yaşamayanlar okusun yazıdığınıı.... öle atıp tutmakla olmuoo bu işler.... Bu ülke TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve sadece TÜRKLERE yer var....[signature][hline]1-) Bir
2-) İki

askımm nbr
iyiyim cnm benim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Lucky, 17 Kasım 2005 18:51 tarihinde demiş ki:
evet kardeş aynen dediğin gibi... yaşamayanlar okusun yazıdığınıı.... öle atıp tutmakla olmuoo bu işler.... Bu ülke TÜRKİYE CUMHURİYETİ ve sadece TÜRKLERE yer var....

Yani? Ele silah alıp "Türk" diye nitelendirilmeyenlerin hepsini öldürelim mi? Ülkeyi parçalara bölelim mi? Napalım, nedir getirdiğiniz çözüm?

Siz böyle düşünürseniz eh eleştirdiğiniz insanlar dağa da çıkar, bomba da koyar, suikast de düzenler. Biz de onların üstüne çıkıp tepelemek isteriz, onlar saldırır biz saldırırız ortalık toz duman kan gölü.

Sizin dediğiniz şey de asla olmaz. Bu oyunu sadece "Türkler ve Kürtler" oynamıyor, Kürtler bugün arkalarında onları destekleyenler olmasa böyle şiddetli bir azgınlık içerisine giremezlerdi, onlar da biliyor ortada kaldıkları an tepelerine demir yumruğun ineceğini. Kalkıp dediğinizi yaparsak, silah elde Kürt öldürmeye başlarsak da, bugün aynı desteği verenler altyapısını zaten kurdukları Kürdistan'ı hayata geçirir, sonra da Türkiye'den zorla öyle şeyler kopartırlar ki, gıkınızı çıkartamadan kalırsınız öyle.

Klavye milliyetçiliği olarak eleştirdiğim şey işte bu. Önünü ardını düşünmeden, gençlik ateşiyle "Asalım keselim vuralım" diye hareket etmek. Ben de bayılmıyorum Kürtlere, onların az gelişmişliğine ve cahilliğine. Hatta üniversitede iken hem komünist hem Kürt milliyetçisi takılan bir yaratıkla da tartışmamız olmuştu. Elemanın savunduğu tez "Orası bizim, Türk giremez, petroller, vs bizim hakkımız" şeklindeydi. Bir arkadaşım sinirlendi "Bas git orada oku üniversiteni de o zaman" dedi. Ne cevap geldi beğenirsiniz? "Ne münasebet, buralar ortak orası bizim. Türkiye bize öğretmen, doktor da verecek, yardım da yapacak, bizim size hiç borcumuz yok, istersek İstanbul'u bile alırız!" Ha şimdi insan bile demediğim bu yaratığın savunulacak bir yanı yok (hoş o da sonradan görme delikanlı, hem komünizmi hem de Kürt milliyetçiliğini aynı anda savunabilecek kadar yüzsüz ve/veya cahil.) Ama kalkıp da bu kadar insanı da aynı kefeye koyup bir de toptan yargılayıp idam kararı almak, onları ülkeden sürmek ne demek oluyor bana bunu açıklayın...

Bir de 85 sene öncesiyle bugün ne değişti onu irdeleyelim, beraber silaha sarılıp vatan kurtardığımız insanlar niye böyle bir hırs içindeler onu düşünelim. Tüm insanlar az ya da çok ayrımcıdır, ben de sakat olan insanlara, cahil olan insanlara, ne bileyim, insandan çok ork gibi yaşayanlara dayanamıyorum. Ama kalkıp da "Basın gidin buradan" veya "Gebersin hepsi" de demiyorum, çünkü biri başlarsa böyle demeye, herkes der, sonra da sonu gelmez, çatışır dururuz. O bakımdan biraz daha nesnel ve saygılı davranın derim. Türkü Kürtü diye bu ülkenin gençlerini birbirine düşürüp çıkacak arbedede bu ülkenin geleceğini harcayacaklara ihtiyacımız yok, zaten sağı solu çatıştı, ordu darbe yaptı ortalık karıştı duruldu derken bu ülkenin insanları hep zararlı çıktı hep ülkenin önü kesildi, şimdi de son moda bu, kapılmayın şu rüzgara...[signature][hline]Working for the weekend...
Tüm Metalciler bir gün Led Zeppelini tadacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sufi, 17 Kasım 2005 18:49 tarihinde demiş ki:
hiçbirinin 10'dan az kardeşi yok. çoğunun evde 2 annesi var. babası, 11 çocuk doğurttuktan sonra ölen karısının ardından 2 ay sonra köye gidip 2 milyar liraya yenisini satın alıp çocuk imalatına devam eden biri de var yanımıza.

çocukların çoğunluğu okula gönderilmiyor. bırakın okulu, 8-10 yaşına kadar çocuklarına nüfus kağıdı almayan aileler var.
2 göz bir daireye 15 kişi sıkışıp üstüste yatıp, başkalarının insan gibi yaşadığını farkedip de yaşadıkları hayatın kendilerine azap olduğunu düşünenler.
.

dediklerin kısmen dogrudur bu yüzden sefale cekiyolar ve sorunluyu kolay yoldan devlet diyolar tembellik kültürlerinde var kuura bakmasınlar fabrika gibi cocuk üretene dğil adam gibi yasayana yardım edilir ancakimseyee padisa muamelsi yapamaz devlet....

bu arada pkk kürt deidir ama bir cok kürt pkk yalısı olmazsada acık acık hadep vs vs gibi seylreri destekliyorlar bu partilerde pkk yı destek lediginden dolaylı yoldan pkkya destek veriyoar bide ne zmn gösteri olsa kürtler pkk öcalan diyolar onucta kendi kendilerini kirletiyolar bunu böle görenlereneden böle görüyon diyemez kimse kendi düsenin aglamaya hakkı yoktur ...
bu ülkeye yılllarca zarar verenlere de birden normal insanmıs gibi bakılmasıda istenemez bence bu arada kürt pkk deildir bun lütfen hatırlayın gecen günlerde uzman cvus un teki mayına basarak sehit oldu kendisi kürttü...
arada cıkıyo bir[signature][hline]:))) !!!
........................
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...