Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Emek Hırsızlarına Darbe

Persky

Öne çıkan mesajlar

Korsan yazılıma hapis cezası !

Rusya’da korsan yazılım kullanan kişi 1 yıl hapisle cezalandırıldı.

İzvestiya gazetesi, Rusya'da şimdiye kadar sadece korsan program satan ve hazırlayanlara ceza verildiğini belirterek, ilk kez, Nikolay Sahno adlı kişinin, korsan program kullandığı gerekçesiyle 1 yıl hapis cezasına çarptırıldığını duyurdu.

Rusya'da ilk kez, korsan bilgisayar programı kullanan bir kişinin hapis cezasına çarptırıldığı bildirildi.

Haberde, ''Sahno'ya tuzak kuran bir şirketin, kendisini arayarak, piyasa değeri yaklaşık 10 bin dolar olan, 'Microsoft ve Autodesk' şirketlerine ait programları bir bilgisayara 25 dolar karşılığında kurabileceklerini teklif ettiği'' belirtildi.

Sahno'nun teklifi kabul ettiği ve programları bilgisayarına indirdiği belirtilen haberde, ''Şirket programların indirilmesini ve Sahno'nun bunun karşılığında verdiği parayı gizli kameraya kaydetti'' denildi.

Gözaltına alınan Sahno'nun, 25 bin ruble (9 bin dolar) para ve 1 yıl hapis cezasına çarptırıldığı kaydedilen haberde, yaptığının suçolmadığını savunan Sahno'nun üst mahkemeye başvuracağı belirtildi. Gazetenin, korsan program kullanımıyla ilgili yaptığı kamuoyu araştırmasında da ilginç sonuçlar ortaya çıktı. ''Bilgisayarınızdaki programlar orijinal mi, kopya mı?'' sorusu üzerine, katılımcıların yüzde 37'si kopya programlar kullandığını belirtirken, yüzde 34'ü kullandıkları programın orijinal olduğunu bildirdi. Katılımcıların yüzde 29'u ise ''söyleyemem'' karşılığını verdi.

haber3
Sosyal ağlarda paylaş

Bence bazi konularda kopyacilik mantikli örnegin 3d maxe bir ara merak saldim denemek istedim kopyasini aldim fakat orjinalinin fiyatina baktigimda 3.500$ diyor benim gibi 100 yilda birkac sey yapmak isteyen yada denemek isteyenin cebinden basit bir hobi icin 3.500$ ödemesi bana cok sacma geliyor[signature][hline]Zopik, 23 Ekim 2005 14:14 tarihinde demiş ki: fatoş hop(photoshop)
Cintonik, 23 Ekim 2005 14:13 tarihinde demiş ki:
Orası kesin canım. Tanrıda evreni fotoşop ve 3dsmax ile yaratmış zaten.

Sosyal ağlarda paylaş

bu kisilere emek hırsızı denir mi bilemiyorum(kendi dusuncem atlamayın :) ) sen turkiye sartlarında bi muzik cd sini 15 ytl yaparsan bunun korsanı cıkar tabiki evine gunde 15 ytl para goturen adamlar varken..ya da kitap diyelim 20 ytl den dusuk kitap olmamaya basladı..kitap alacam diyosun haftalıgının cogu gidiyo kitaba ee noldu ben ufkumu genisletecem daha cok ogrenecem diye kitap aldın :) film seyredeceksin 10 ytl den dusuk sinema bulmak ist sartlarında cok zor..kısacası korsana onlar zorluyo sora aglıyolar sole bole diye..yap adam gibi muzigini sat cd sini 5 ytl e bak bakalım sonra korsan morsan kalıyo mu?

oyunlar icinde aynısı gecerli 10 saat oynayarak bitirecegin oyuna niye 50 dolar veresinki? 50 dolara ben piyasadaki butun oyunları alırım..avrupa da amerika da niye korsan daha az cunku adamların alacak parası var..

adamlar servetlerine servet katsın villalarda otursun diye orjinal alamıyacam kusura bakmayın..

sanıyosunuz ki korsana darbe vuruldu hic bisi de olmadı gostermelik bi yerleri bastılar..sarkıcılar meclise geldi diye..polis zaten nerde ne yapıldıgını cok iyi biliyodur..korsana darbe vurulamaz bu durumlar varken..daha da gelisecektir film lerdeki kotu goruntuler ortadan kalkacak muzik cd leri kaliteli olacak olacakta olacak kısa bir sure icinde..

south park ta cok ta guzel anlamıslardı..stan kenny cartman internetten muzik indirirken cat diye evlerini fbi basiyo fbi muduru kotu bi sey yapmıs olduklarını gostermek icin sarkıcıların hayatlarını gosteriyodu onlara..britney spears in .. milyon dolarlık jetini satıp daha dusuk bi model olan . dolarlık jet alması gibi (korsan olayları yuzunden..)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
eldar, 25 Aralık 2005 22:30 tarihinde demiş ki:
said:
Mighty_THoR, 25 Aralık 2005 10:25 tarihinde demiş ki:
mesela bir mekan var cd bakıcam diyorsun herif bir düğmeye basıyor duvar açılıyor ya içeri giriyorsun inanın hayal gücünüzle sınırlı oyundu filmdi programdı

oha böle bi şey türkiye de mi var? daha neler

var yerinide tarif ederim girdiğin zaman normal bir dükkan biranda duvar açılıyor

ve söylüyorum bulabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlı[signature][hline]Legions of Ebonlore
Sosyal ağlarda paylaş

İşe bak ya. Korsanla uğraşmadan önce korsanın sebebiyle biraz uğraşsalar? Milletin her oyuna verecek 60-70,her filme müziğe vs verecek 20-30 lirası yok ki.
Bir kitabın bile 15-20 milyon olabildiği bu ülkede korsan yayın olması gayet normal
[signature][hline]N i g h t w i s h
Kerforn/Night Elf Druid (Invadoria)
Burning Legion

Free Domain

[Bu mesaj Sensible tarafından 26 Aralık 2005 00:21 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ağır bişiler yazmıştım.
Şimdi vereceğiniz tepkilerle uğraşamıcam. O yüzden sildim :)
[signature][hline]http://grin.hq.nasa.gov/
Deep Space
Gerçekleri tarih yazar, tarihide Galatasaray !!!
Grizzly, 06 Kasım 2005 04:23 tarihinde MSN'de demiş ki:
Yaa sen bütün gençliğini yiyişmekle geçir, evlencen zaman serhatı bul

[Bu mesaj Lonely tarafından 26 Aralık 2005 06:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

ya aslında korsan bi yandan iyi bi yandan kötü.iyi şu bakımdan iyi ülkemizde imkanları kısıtlı olan çok insan var ve o albümlere o kadar para vermeye durumu müsayit olmayan insanlar var e tabi hal böyle oluncada o insanlar mecburen korsan ürün almaya yöneliyor kötü tarafı ise herkesin bildiği gibi yapan kişinin emeklernin boşa gitmesi durumu.Bu iki durumu göz ardı etmemek lazım yani sonuçta fakir insan müzik dinleyemez diye bi kaide yok sonuçta oda bi insan ve onunda bizim dinlediğimiz şeyleri dinlemeye hakkı var adam ekmek alma derdinemi düşsün yoksa 10ytl verip bi albüm mü alsın bu olaya toptan bi çözüm getirmek lazım insanları orjinal ürün almaya teşvik edicek çalışmalar yapmak lazım teşvik ederkende bu kısmıda düşünmek lazım ki alanda satanda mutlu olsun.[signature][hline]god hates us all
Beşiktaş

[Bu mesaj Lothrodel tarafından 26 Aralık 2005 06:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Kurumsal yerler ve yazılımlar bence sonuna kadar denetilmeli ancak ev kullancısına yönelik şeyler serbest olmalı.Mesala o şarkıcıların sadece bir allah vergisi yeteneğiyle o kadar çok para kazanması bana koyuyor.O kadar içinse İbrahim Tatlıses'in ne kadar zengin olduğunu görerek anlayabilirsiniz.Bu haksa kopya cd'de zaten artık internet var isteselerde birşey yapamazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Mighty_THoR, 25 Aralık 2005 23:48 tarihinde demiş ki:
var yerinide tarif ederim girdiğin zaman normal bir dükkan biranda duvar açılıyor

ve söylüyorum bulabilecekleriniz hayal gücünüzle sınırlı

Kadıköy'de o sistemi kullanan 9 tane dükkan var.
"Müşteriye gösteren" bir tanesini kullandığına göre, Ramazan'ların artık dükkanı değiştirme vakti gelmiş...[signature][hline]
Türkiye'nin en geniş anime ve görüntü kalitesi en iyi arşivi...
Binlerce CD ve yüzlerce DVD tutan arşivi...

3000 oyunluk PC oyun arşivi...
İsteyene itinayla kafa ayarı yapılır... Beyin sahibi olmanız tercih sebebi...
mail: [email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

izmitte de normal bina görünümlü bir cdci (ne kelime ama!!) var. Normal apartmana giriyorsunuz ama bi bakiyorsunuz dairelerde bisürü cd var satılmayı bekleyen[signature][hline]S.E.N.K.O.: Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
bu mesaj bitmiştir lüften sıradaki mesaja geçiniz.Ayrıca bu msj okunduktan 10 yıl sonra kendini doğal şekillerde toprağa dönüştürüp imha edecektir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...