Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Korku Filmleri

GICIK2

Öne çıkan mesajlar

Nedendir bilinmez ben korku filmlerinden acayip zevk alıyorum sonrada geceleri uyuyamıyorum :) En beğendiğiniz korku filmlerinin isimlerini yazında vcd sini alalım bari. Ben Şimdiye kadar izlediklerimden en çok The Ring'den etkilendim.[hline]Nebula/Locus :: Tommy Parker

Nekadar sallarsan salla son damla donuna düşer.
Sosyal ağlarda paylaş

jeepers creepers
the shining
the ring
ringu
bugün cnbc-e deki carrie yi çok beğendim .. 1976 ya göre müthiş kurgulu bi film
misery

ve hepsinden ayrı bi yere konulmayı hakeden SIGNS
korku filmi değil ama emin olun geriyo ..
çoğunuzu germemiş anlamadım bu filmi nası sevmezsiniz[hline]things you own end up owning you
(tyler durden)
Sosyal ağlarda paylaş

melekler şehri[hline][ quote ]
.[ hline ][ quote ]infected, 02 August 2003 23:36 tarihinde demiş ki:
infected, 30 July 2003 22:52 tarihinde demiş ki:
gitmiş içerden de televizyon sesi geliyo içerdeki televizyona gitti diye gitmiş

şahsen yaptığım bir salaklık olup, telif hakkı yoktur, her isteyen kullanabilir.[ hline ] [ /quote ]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jankis, 09 August 2003 04:08 tarihinde demiş ki:
jeepers creepers

hah biri bahsetti $u filmden,hele $ukur

bu film kadar sapirsacma konusuz vs ba$ka bi film varmi btw?varsa izleyecegim[hline]Leathas Level 46 Ranger(Excalibur)
horacegoesskiing, 19 July 2003 14:44 tarihinde demiş ki:
Diablo ve Diablo2 rpg ise street fighter da rpg dir
Sosyal ağlarda paylaş

Ring i sevenler Hellraiser 5 : Inferno'ya bir göz atsın derim

korku filmi olarak ise hellraiser 1,2,6 tavsiye olunur (bu sırayla izleyin)
hellraiser 5 ise ayrı bi boyut katmıştır olaya piskolojik gerilim olarak

jeepers creepers süper başlayıp berbat biten bir film

the shining süperdir[hline]-God! Guys are all the same...
-What? Responsible?
Sosyal ağlarda paylaş

e yaş genç tabi. O zamanlar tırstırıyodu bizi baya..
edit:Allahın salaa. yaş genç ne demek. yaş ufak de veya gençsin de. yaş var ama kafa basmıyo[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.

[Bu mesaj horacegoesskiing tarafından 09 August 2003 14:02 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ring çok manyak bir film. ben hayatımda güçüklükten beri annem babam kızmasına rağmen her türlü filmi izler aşırı zevk alır hiçde rüyama girmezlerdi. Ta ki Ring'i izleyene kadar. artık tırsar oldum filmlerden. Ring'i evde izledim hiç bi bok olmadı , sinemada izledim 2 gece acayip acayip psikolojik sorunlar yaşadım lol. Manyak film , tek geçerim yani.[hline]Guilty Chef(Gothic 2): There was a misunderstanding between a guest, meat clever and me ...
Sosyal ağlarda paylaş

Signs baya güzel bi filmdi.Ama Mel Gibson'ın filme kattığı dezavantajları ve avantajları belirtmeden geçemiycem.

Bi kere Mel Gibson'ın yılların tecrübesi olduğunu, ve kaliteli bir oyuncu olduğunu biliyoruz.Bu filme kattığı büyük bir artı.Ama çok alışıldık artık.Yüzüne çok alışığız hepimiz.Onun yerine tanınmamış birisi oynasaydı, belkide çok daha dehşete düşebilirdik filmi izlerken.Buda Mel Gibson'ın eksisi.[hline]ymumcuoglu / Saeros Lúinwë

Even the smallest person can change the course of the future...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 09 August 2003 15:03 tarihinde demiş ki:
signs bence süper dandirik bi filmdi. Bu kadar sonu belli ve sığ filmler yapmayı nası başarıyo bu adam şaşıyorum.[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.

signs da evde mahzene girdiklerinden soraki gerilim beni mest etmeye yetti de arttı bile ..

bir de hala gözümün önünden gitmeyen haberlerdeki sahne vardır.
çocuğun doğumgününde garajda uzaylı geçiyodu ya
off felaketti sinemadan döndüğümde odama zor girmiştim

jeepers creepers ise arcane in de değindiği gibi ilk yarısı saf gerilim ama o sapsalak canavar ortaya çıktıktan sora ne idüğü belirsiz bi filme dönüşüyo

joy ride var yine benim baya hoşuma gitmişti .. bu 2 film son zamanlardaki klişe teenslasher korku film türlerinden kendini ayrı tutabilmiş nadir filmlerdir bence

silence of the lambs i sölemeyi de unutmuşum
tabi ki izlediğim en iyi filmlerden tabi ki lecter yani sir hopkins (south park ın lecter'ı müthiş biçimde ti'ye aldığı 703 toilet paper bölümünü öneririm euahuea manyak güzel)[hline]things you own end up owning you
(tyler durden)
Sosyal ağlarda paylaş

O uzaylı geçme olayı beni bitirmişti zaten."NOLUYOZ LAN" olmuştum direk.Bide şey vardı, gündüzleri gittiği sanılan ufolar, aslında sadece görünmez oluyodu ya hani.Kuş çarpıp ölüyodu filan.

Bide kitap sahnesi vardı.Şimdi ingilizcesini hatırlayamıycam, altyazısını yazıyorum:

"Bu ev bizim eve çok benziyo"
"Evet, pencere kenarlıklarıda öyle."

Evin önünde de 3 ölü filan.Bitmiştim direk.Tabi uzaylıların insanlarla beslendiklerini duymak dahada kötü yapıyo insanı.[hline]ymumcuoglu / Saeros Lúinwë

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Pennywise, 09 August 2003 11:05 tarihinde demiş ki:
IT gibisi yoktur.Harıkaydı.

3 gün önce bende izledim onu harika ama sonunu yapamamışlar ya hayal kırıklığına uğradım. Ne o böcek olmuş öyle saçma sapan bi böcek çıktı sonunda ne alaka yahu..[hline]Nebula/Locus :: Tommy Parker

Nekadar sallarsan salla son damla donuna düşer.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
jankis, 09 August 2003 15:28 tarihinde demiş ki:
filmin bence sonu da iyiydi ben tatmin oldum ama uzaylıların suyla ölme fikirleri gerçekten çok bombaydı :P
shyamalayan tıkanmış hikayenin sonunda ve bişiy uydurmuş buna katılıyorum eaueh

filmin en zayıf yanı ..[hline]things you own end up owning you
(tyler durden)

Bence su ile öle kısmı gayet güzel düşünülmüş.Çünkü filmin başından beri bütün olaylar belli bir düzene göre oluyordu.İlahi bir düzen diyebiliriz.Filmin başından beri, o ailenin tanrı tarafından korunduğunu anlayabiliyorduk.Kız sulara "bayat" diyip geçiyordu, böylece her yer su dolu bardaklarla doluydu.Çocuğun astımı vardı, kimi zaman akciğerleri tıkandığında hiç nefes alamıyordu.Böylece hayatı kurtuldu.

Aslında hiç nefes alamıycak kadar astım olmakta zor bişeydir.yani baya bi ileri düzeyde olması lazım hastalığın, yoksa yine nefes alırsın ama sadece zor alırsın.Burnundan verilen zehri bile çekemiycek kadar astım olmak?Hmm :-?[hline]ymumcuoglu / Saeros Lúinwë

Sosyal ağlarda paylaş

said:
horacegoesskiing, 09 August 2003 13:44 tarihinde demiş ki:
Silence of the Lambs
Jaws
Shining
Aliens
Mulholland Drive
Lost Highway
Others
Picture of Dorian Gray
Nightmare Before Christmas
Night of the Living Dead
Dawn of the Dead
Misery
Evil Dead II
Night of the Demon

Horaca bu yazdıklarının çoğu gerilim filmi aslında. Evet çok güzel filmler ama çoğu gerilim. Bir iki tane seyretmediğim de olduğu için aralarında çok bir fikir beyan edemesem de yazdığın korku filmleri de gayet hoşlar. Evil Dead 2 ve Night of the Livingdead hatırladığım kadarıyla iyi filmlerdi. Mulholland Drive ve Lost Highway' e gelince tamamen korku türünden uzak filmlerdir. Gerçekten çok iyi filmlerdir ama korku değillerdir. Shining Silence of the lambs ve Others ise kesinlikle seyredilmesi gereken gerilimlerdir.

Nightmare before Xmas ise bir animasyon ve bence animasyon içersinde bir koku türü olduğundan insanı geren bir tarafı olmadığını düşünüyorum. Ama tür olarak kaçırılmaması gereken bir eser olduğunu da düşünüyorum.

Eğer gerilim filmi de isteyen olursa bu listeye What Lies Beneath kesinlikle eklenmeli.

What Lies Beneath (2000)
yön: Robert Zemeckis

Belki o listeye Gift' i de eklesek iyi olabilir.
Gift (2000)
Yön: Sam Raimi

said:
DynamicK, 09 August 2003 13:55 tarihinde demiş ki:
exorcist kadar başarısız bir korku filmi yok
açıkçası komedimi filmi diye geçmesi taraftarıyım tek kelime ile rezalet
bir filmdi bence.

Bence Dynamick sen sinemada bazı şeyleri kaçırıyorsun gibime geliyor. Eleştirdiğin film sinema tarihinin kabul edilen en iyi koku filmidir. Filmin tekniğinden konu incelenişine kadar tamamen sinemacilar için mükemmel bir örnektir. Film yarattığı konu içnde ulaşmaya çalıştığı amaca yavaş yavaş ilerler ve sonunda başarıya ulaşır. Gerçekten muhteşem bir filmdir. Onu tahtında zorlayabilecek tek film de Alfred Hitchcock' un Psycho' sudur.

said:
horacegoesskiing, 09 August 2003 15:03 tarihinde demiş ki:
signs bence süper dandirik bi filmdi. Bu kadar sonu belli ve sığ filmler yapmayı nası başarıyo bu adam şaşıyorum.[hline]Mereba iyi günler. Scorpionlar saldırıyo da haber veriyim dedim.

Night Shyamalan' ı çok ağır eleştirdiğini düşünüyorum. Evet Signs çok sığ bir filmdi fakat Unbreakable ve özellikle 6th Sense için bunları söylemek çok ağır bence. O iki film de gerçekten öenmli ve seyredilmesi gereken filmlerdir. Sonuç olarak baktığpında Signs' i sana ve diğerlerine seyrettiren Shyamalan' ın 6th Sense ve/veya Unbreakable filmlerindeki başarısıdır. Onları beğenmesen Signs' a adım atmazdın.

[Bu mesaj ghaldszar tarafından 09 August 2003 16:53 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

o kuzuların sessizliği serisinin 3 filmi o kadar korkunç değil ama iğrenç de denebilir hele red dragon da gözüne ayna konuş insanların gösterimi durdaki kanlar etkiledi beni açıkçası

Signs de o insanları çaresizliği ve de mahzene kapanma süperdi

ring in yeri başka ama mesela hala bunları anlatsam da sanki anlatmadığım bir korku filmi kalmış gibi geliyor bana ne acaba ..[hline]Askinos, 06 July 2003 20:19 tarihinde demiş ki:
Kendini deleni Allah'ta deler gibi bir atasözü çıkarabiliriz burdan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...