Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

knight ve wow karşılaştırması..

vktk

Öne çıkan mesajlar

Arkadaşlar öncelikle şunu belirteyim.
Pek çok arkadaşımız knight a her geçen gün daha fazla zaman ve para harcamakta, bende birşeyler yazmak istedim.
Sonuçta herşeyden önce zevk meselesi ama birkaç olayı anlatmak istiyorum.

1-Knightta yaşadıklarım.
Yaklaşık 15-16 ay diezde oynadım.Yanımda gm charla adamda kestiler, düpe de yaptılar herşeyi gördüm.
Yaklaşık 1-2 ay önce soyuldum.Premium açıldığından beri her ay premium almama rağmen 5. gün sonunda cevap verdiler ve birşey yapamayız dediler. Üşenmedim tekrar giydirdim karakteri.Yeniden soyuldu.Bu sefer çok ilgili ko gm leri cvp bile vermedi.Gold Premium olmasına rağmen(aylık 25 dolar).Dün şifremin değiştiğini gördüm ve mail atmadığım gm kalmadı saolsunlar yine cevap yok..
Zaten bu düpe hack vs. olaylarının abarması üzerine bırakmayı düşünüyordum ve bırakmıştım.Ama insanın canını sıkıyor, aylarça uğraştığın bir şeyin, bi o.ç. tarafından kullanılması.
2-wow'da yaşadıklarım.
Yaklaşık 3-4 ay önce oyunu bırakmıştım.512 ram vardı ve oyun kasıyordu.Knighttın mokunun çıkması ve 512 ram i olan bir arkadaşın, 1gb alması sonucu oyununun aldığı hali görünce hemen 512 ram daha alıp accountumu tekrar active ettim.
Cumartesi sabahı wow oynuyorum, bwow da knighttaki gibi hadi boss çıktı koşun filan yoktur.
Boss her zaman her party için vardır.Tabiki kesmek çok daha zor :) Biz 4 5 serilik boss kesişinden sonra o bölümün en son boss una geldik.
Kestik fakat drop düşmedi.Ben hemen oyun içerisinde wow gm ine mail attım. (oyun içerisinden) Ben şok oldum tabiki ko dan sonra böyle bir olayla karşılaşınca.
Yaklaşık yarım saat sonra oyun oynarken bana bir mesaj geldi.
Merhabalar ben oyun gm iyim müsaitseniz yardımcı olabilirmiyim dedi.(çokta nazik keratalar)
Ben durumu anlattım, tamam siz keyfinize bakmaya devam edin.biz ilgileniz.Ben halen kamera şakası filan diye düşünüyorum.
Akşama doğru bi mesaj daha, '' merabalar kusura bakmayın rahatsız ediyoruz ama inceleme devam ediyor, merak etmeyin''
ve 1 saat sonra beklenen mesaj geldi.''Tebrikler gerçekten o bossu kesmişsiniz, haklısınız drop düşmemiş.Aslında sizi göremediğiniz droplar şunlar.Partyde bulunan isimler şunlarmış.Lütfen aranızda dropları kimin istediğini kararlaştırıp bize geri dönüz.Verdiğimiz rahatsızlık için özür dileriz''
Biz arkadaşlarla konuştuk kimlerin hangi dropları istediğine ve pazar sabahı mailime düşen drop geldi.

Sonuç:dupe,hack,hizmet yok,serverlar berbat; ya halen nasıl oynanıyor ko?????[signature][hline]Name: VAnGeL (retired) ** Vangel
Clan: Wearehistory ** ---------
Lvl: 63 ** 5x
Class: Berserker Hero ** Troll Warrior
Nation: Karus ** Horde
Server: Diez ** Bloodsclap
Sosyal ağlarda paylaş

haklısın çok düşündüm nereye yazacağımı fakat asıl görmesini istediğim insanlar buradakiler..Aslında yazanlar karşılaştırma başlığı altında ama içimdekileri dökmek istediğim.
Ko da geçen zamanıma yanıyorum ya.[signature][hline]Name: VAnGeL (retired) ** Vangel
Clan: Wearehistory ** ---------
Lvl: 63 ** 5x
Class: Berserker Hero ** Troll Warrior
Nation: Karus ** Horde
Server: Diez ** Bloodsclap

[Bu mesaj vktk tarafından 14 Aralık 2005 10:54 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Wow un kalitesi k2 ile karsılastırılamaz bile. Verdigin paranın hakkını verdikleri bir gercek. k2 daha cok acemi. cok calısmaları lazım coook.. Aklı basında adamlarla iyi ekip kurmaları lazım. Gm lerin de kontrol edilmesi lazım. Ne diyeyim bak hala carımın sifresi kayıp.[signature][hline]Nick : Istemihan
Server : Xigenon
Level :63 (Paladin)
Irk :El Morad
NP: 8x k

Premium almayın aldırmayın, kimseyi yakmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Hahahaahah wow'la knightın karşılaştırılması Türkiye ile diğer Avrupa ülkelerinin karşılaştırılması gibi birşey olmuş.Wow'da gm lerin cevap yazmasıııı,"ahh sory rahatsızlık verdik vs..." demesi sonacıma dropun verilmesi yaaaa bunlarrrrr hayal gibiiiiiiiii.Bunlar KE de olsa sanırım mutluluktan uçarızzzz.Dedim ya bunlar hayal gibiii geliyor.

KE nin bu kadar oynanmasının sebebi
1-Ücretsiz olması
2-Kolay anlaşılabilir olması (bana göre=))
3-İnsanların uzun zaman oyun oynadığı arkadaşlarından kopamaması
4-İtemlerin zart,zurt silinmesi,
5-gm'lerin bizleri sallamaması,
6-Dupe felan yapılabiletesi en yüksek oyun olması (:D dupe olmasa eminim birçok kişi şimdiye kadar bırakırdı bizde rahatlardık.)

Daha birçok şey sayabilirimmmm.Biz bu rezillliğe alışmışızzz bırakamıyoruz.Ben arkadaşları bırakamıyorum.

"Gönül ne kahve ister ne kahvehane,gönül bir dost ister knight empire bahane:D"
Sosyal ağlarda paylaş

WoW ile KO'yu kıyaslamak da komik hani =)
Çünkü hiç kimse "aga plz, item plz, küfür plz, de get plz" demek için aylık 20 dolar civarı para ödemez =)
[signature][hline]Why can't you see that I try;
Every tear I shed, is for you?
-----------------------------------
PATİCİK FM

[Bu mesaj Sabrina tarafından 14 Aralık 2005 13:24 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Wow da yarim saat geç kalmislar bile 3-5 dk ya cvp geliyo çogu zaman.tmm ko da zaten gm diye, hakkini korumak diye bisey yokta.wow daki pvp ile ko daki pvp i karsilaştirin bi isterseniz.acikcası wow un pvp sini cok sevmedim daha dogrusu ko nunki cok daha guzel.
tabi benim diez de oynamam, cok fazla macro ve duepcu olmamasi hos .cyber de falan oynuyor olsaydim simdiye kadar coktan birakmistim oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Marl0_on, 14 Aralık 2005 14:12 tarihinde demiş ki:
oynanabilirlik bakimindan knight online la hic bi oyun yarisamaz bence

Hangi oynanabilirlikten bahsediorsun konuyu acan adam dunyanın parasını dokmus kac deffa charı soyulmus sen oynanabilirlik diosun oyunu 1 ay sorunsuz oynamak bile mumkun deil PvP olayında wow un pvp sistemi biraz sorunlu 7 aydır wow oynuorum pvp den bıkmıs durumdayım ama zamanında ko da oynadım yinede yanından gecemez wow un[signature][hline]vrak vrak sıkıldım bu yeşillerden :D
Sosyal ağlarda paylaş

Marl0_on sanırım oynanabilirlik derken klavyedeki hakimiyetten bahsetti. KO da bu hakketen güzel.
Ama mmorpg sadece pvp deildir.
2 saat wow izledim oynamadım bile hayran kaldım herşeyine...[signature][hline]
Oosjo satılıktır... gerekli bilgi için tık...
Casa Bonita xD
VashTheStampede'in imzasından alıntıdır;
"Efendiler! Avrupa'nın bütün ilerlemesine, yükselmesine ve medenileşmesine karşılık Türkiye tam tersine gerilemiş ve düşüş vadisine yuvarlanmıştır. Artık vaziyeti düzeltmek için mutlaka Avrupa'dan nasihat almak, bütün işleri Avrupa'nın emellerine göre yapmak, bütün dersleri Avrupa'dan almak gibi birtakım zihniyetler belirdi. Halbuki hangi istiklâl vardır ki, ecnebilerin nasihatleri ile ecnebilerin plânları ile yükselebilsin. Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir."

- Mustafa Kemal Atatürk

6 Mart 1922, TBMM
Sosyal ağlarda paylaş

Yiğidi oldur hakkini ver. Ben WOWa sadece 1 ay dayanabildim. Çünkü oyun sadece quest yapma ve yaratik oldurme ustune kurulu. PvP si cok berbat boss kesme derseniz bence bosslarin bole surpriz yaparak cikmasi daha gusel duşecek itemi beklemek merak etmek heyecanlanmak daha gusel. Gel gör ki, KO yu daha cok seviyo olsam bile bu salak K2 network bu oyunun sonunu hazirliyor. Adam gibi gm koysalar adam gibi pacth cikarip buglari engelleseler bence KO wow a basar. Wow cocuk oyunu gibi bisey.

bu arada bende para verip oynuyacagim yeni bi oyun ariyorum:) Ko bu sekilde oynanmaz oldu
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...