Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

hangi karakter kimi oynuor..kurtlar vadisi

punishment

Öne çıkan mesajlar

işde merak edilenler...hangi karakterler kimi oynuo

Polat Alemdar: Abdullah Çatlı

Elif Eylül: Avukat Şeyda Yıldırım

Aslan Akbey: Yeşil

Süleyman Çakır: Alaaddin Çakıcı

Nesrin Çakır: Uğur Çakıcı (Uğur Kılıç)

Memati: Muradi Güler

İplikçi Nedim (Nedim Malik) : Nesim Malki

Şevko: İbrahim Telemen

Deve Tuncay (Tuncay Kantarcı): Tuncay Mataracı

Doğu Bey: Mehmet Fuat Doğu (Mit Müsteşarı) veya Alpaslan Türkeş

Tombalacı Mehmet'in Sözbir’de kaybolan uçaksavarlarla ilgili konuştuğu kişi: Aydın Doğan (Hürriyettede benzer bir başlık çıkmıştı "Kaybolan Silahlar Kadek’in Elinde Mi?" diye)

Şevkonun ölmeden önce konuşmak istediği gazeteci: Uğur Mumcu

Behiç Türkcan: Behçet Cantürk

Barış Bulmaz: Savaş Buldan

Önder Zülfü Koşal: Ömer Lütfi Topal

Hüsrevin Yardımcısı Şeyhmuz: Şeyhmuz Daş

Laz Ziya’nın yardımcısı Orhan: Tarık Ümit

Çakır'ın kumarhanesinin müdürü Servet: Korkmaz Yiğit

Mehmet Karahanlı (Baron) : Tuncay Özilhan veya Rahmi Koç (Tuncay Özilhan olma ihtimali yüksek çünkü geçen seneki bölümlerinin birinde akşam gazetesinde Aslan Bey Baron'un açıklamasını okuyordu ve yazının başlığı "Türkiye totaliter rejimden yana olamaz!". Aynı yazıyı Akşam Gazetesi'nde Tuncay Özilhan söylemiştir.)

Kılıç: Nihat Akgün

Laz Ziya (Ziya Yılmaz) : Dündar Kılıç (Dizinin başlarında bir sahnede Baron Laz Ziya’ya üzülme bu senede Sürmenesporu şampiyon yaparız demişti)

Hüsrev Ağa (Hüsrev Bekiroğlu) : Abuzer Uğurlu

Testere Necmi: Yaşar Avni Musullulu

Tombalacı Mehmet (Mehmet Çolak) : Ali Fevzi Bir[signature][hline]GET RİCH OR DİE TRYİN
proud to be armenian
Sosyal ağlarda paylaş

ya sen bunları biliyorsun ii güzel sana bir soru.
şimdi baron tuncay özilhan diyorsun.
diyelimki tuncay özilhan türkiyenin baronu,türkiyede bu dizi bu şekilde tuncay özilhanı deşifre ediyor.oda bir baron olarak buna izin veriyor.
bütün Türkiye ve dünya önünde kendi baronluğunu açık seçik sergiliyor.
bu sana mantıklı geliyormu?[signature][hline]server:cypher
nick: ::judge::

banım açılsın herkezle görüşecem
Sosyal ağlarda paylaş

tmm belki sende haklısın ama baronun olduunu solerken yanında tahmini olarak werdii demeçler üzerine fikir yürütülerek o olduu savunuluor ...bunların hepsi kafa yürütmeden doğan tahminler...şimdi olese tuncay bey çıkıpta bu dizi benim kimliimi deşifre edior dese ozmn butun dikkatleri üstüne çekmezmi ozmn da içeri alınmazmı ?? hangi suçlu kendi hayat hikayesini gorupte bu benim hayatımdır diip kendini riske atar ...türkienin baronu olduysa bunlarıda düşünüo demektir..[signature][hline]GET RİCH OR DİE TRYİN
proud to be armenian
Sosyal ağlarda paylaş

Kurtlar vadisindeki karakterlerin bu kişilerden esinlenilerek yaratıldığı doğru. Dizinin başında dizide geçenlerin hayal ürünü olduğunun vurgulanmasına rağmen dizideki karakterlerin bu kişileri temsil ettiğini düşünmek yanlış.

Hatta bir basamak daha ileriye gidelim. Dizinin haddini aşarak senaryosuna güncel olayları katması ve bunlar hakkında yorum yapması da doğru. Fakat insanların dizide o şekilde geçiyor, yorumlanıyor diye malum olayları dizide yorumlandığı şekilde yorumlaması, bilmesi yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fransuxa, 25 Kasım 2005 22:32 tarihinde demiş ki:
belkide kendi reklamı yapılıyodur adam ordan anlyıodur nerden biliyosunuz ki ?!

peki hadi ona reklam dedik peki dünyanın en büük tefecilerinden olan nesim malkinin bursa yolunda oldurulup paralarının çalışmasıyla iplikçi nedimin hiç mi alakası yok peki???[signature][hline]GET RİCH OR DİE TRYİN
proud to be armenian
Sosyal ağlarda paylaş

Bu olay daha once de konusulmamış mıydı?
Zaten palavranın Allahı
Ne zamandan beri Ülkücü katiller devlet adına özel timler eğittiler de sonra devlet için mafya içine sızdılar?
Alaaddin çakıcı' nın çok uzun seneler devlete görevi vardı. Ben dizide Çakır karakterinde böyle bir geçmiş göremedim.
Bu sadece 2 örnek.
Dizi zamanında Türkiyede olmuş olayları derleyip hayali karakter ve olayların içine iyi yerleştirdiği için bu kadar populer oldu zaten. Şu budur bu değildir vs. gibi fazla kafanızı yormayın.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 26 Kasım 2005 20:29 tarihinde demiş ki:
Zaten palavranın Allahı
Ne zamandan beri Ülkücü katiller devlet adına özel timler eğittiler de sonra devlet için mafya içine sızdılar?
Alaaddin çakıcı' nın çok uzun seneler devlete görevi vardı. Ben dizide Çakır karakterinde böyle bir geçmiş göremedim.
Bu sadece 2 örnek.
Dizi zamanında Türkiyede olmuş olayları derleyip hayali karakter ve olayların içine iyi yerleştirdiği için bu kadar populer oldu zaten. Şu budur bu değildir vs. gibi fazla kafanızı yormayın.

katılıyorum abi

Dağdaki eşkiyayı ,uyuşturucu satıcısını çıktılar Türkiye Cumhuriyeti'nin kurtarıcısı yaptılar insanlarda izliyor.Yazık

Çoğu olaylar yaşanmış olabilir ama bu şekilde tasvir edilmesi bana ters.İlk zamanlar bende izlerdim çok iyiydi ama yerindeyse bu laf s.çtılar[signature][hline]Eamer, 14 Kasım 2005 01:56 tarihinde demiş ki:
Superman'ın neden donunu dışarı giyeceğini ilerki bölümlerde öğrenebilecek miyiz?

Tık
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
aslan akbey-yeşil eşleştirmesi bence de çok komik...
ama polat'ın abdullah çatlı'dan esinlendiği gerçekten de doğru.bunu daha önce de duymuştum ve de o zaman abdullah çatlının yaşamını okumuştum,gerçekten de polat karakterinin ondan esinlenilerek yazıldığı apaçık ortada...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
ghaldszar, 26 Kasım 2005 20:29 tarihinde demiş ki:
Zaten palavranın Allahı

bu dediğin oldu 1993 yılında...tansu çiller zamanında pkk'ya karşı bir örgüt kuruldu.tansu çiller bu örgütü destekledi,bu örgütün başında mehmet özbay vardı ki mehmet özbay 3yıl boyunca ülkü ocaklarının başında kalmış bir kişi,ayrıca da adam bıçaklamaktan,uyuşturucu kaçakçılığından dolayı sabıkaları war,ve mahmut(soyadını hatırlamıom) diye biri daha war o örgütte,o da uyuşturucu kaçakçılığından daha önce hapse girmiş,ama o örgütte devlet için pkk'ya karşı savaşmış.
ayrıca da susurluk olayında da görebiliriz bunu...abdullah çatlı 85-87 yıllarında ülkü ocaklarının başındaydı.yıllar boyunca farklı ülkelerde değişik kimliklerle uyuşturucu satıcılığı yaptı,türkiye de mehmet adlı sahte kimlikle dolaştı ama devletin üst kademesindeki kişiler onun kim olduğunu biliyolardı,hatta gümrük kapılarında ona yardımcı oldular,devlet niye böle birine yardım etsin ki,çünkü çatlı türkiyeye geldiğinden itibaren amacı pkk'ya karşı savaşmaktı.ben çatlı mafya diilidir demiyorum,mafyadır,hertürlü pisiliğe bulaşmıştır,ama devlet onunla(ve sadece onunda diil,başka örnekler de war)işbirliği yapmıştır ve 93yılından 96yılına kadar devlet için çalışmıştır yeraltı dünyasında.ztn susurluk olayından sonra tutuklanan insanlardan da devletin abdullah çatlıyla,yani mafyayla ne kadar yakın ilişkileri olduunu anlayabiliriz.
tutuklananlar-istanbul emniyet müdürü,cinayet masasından 3polis,2dyp milletvekili,5TSK mensubu...
ki ztn susurluk olayının önemli bir olay olmasının sebebi de bu:devlet ve polisin mafyayla olan tüm ilişkileri o zamana kadar halktan saklanmıştır ama susurluk ile açığa çıkmıştır.
araştırırsanız anlattıklarımın doğru olduğunu görürsünüz...

[Bu mesaj jksqe tarafından 14 Aralık 2005 16:53 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj jksqe tarafından 14 Aralık 2005 16:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...