Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The matrikis

elvyn

Öne çıkan mesajlar

- The Matrikis’in gerçekleri -

Bu hikaye gerçektir. Ve bu hikaye size filimde aktarılandan çok daha farklıdır. Gerçekler acıdır, ve acı dili yakar...

Bu farkların başında ilk filimdeki gibi Neo bir firmada çalışmamaktadır. Aslında Güngörende bir cadde köşesinde manavlık yapmaktadır. Ve filmde “beyaz tavşanı takip et” diye lanse edilen sahnenin orjinali “kırmızı karpızı takip et”tir. Bu gerçeklerin dışında Neo’nun sevgilisinin adı gerçekte Trinity de değildir. Bu kişinin gerçek adı “Fadime”dir. Bu gerçeklerin dışında birde hap ve kahin gerçekleri vardır ki sormayın gitsin. Neo ve Morpheus aslında kahin’e değil bir el falcısına giderler. Hap konusuna gelince. Siz filmde mavi hapın normal dünyaya açılacağını, kırmızı hapın matrix’e açılacağını görmüştünüz. Ama buradaki hap renkleri bile doğru değildir! Sahnenin aslında haplar yavruaz ağzı ve ördek başı rengidir. Artık bunları öğrendiğinize göre maceraya atılabiliriz......

- The Matrikis Efsanesi -

Matrikis manavı:

Trinity: İki kilo patatis, ondan sonra...
Neo: Eeeh! Yeter lan! Uçuyoz diye işin suyunu çıkattmanı alemi yok. Nasıl taşıyacam lan ben bunları taa elin Zion’una kadar.
Trinity: Daha çok işimiz var Neo, çabuk ol. 3 kilo domatis
Manav: Abla, seçmece yok öyle...
Trinity: Seçen mi var terbiyesiz. Sana burdan bir korum, bi de matriks koyar!
Neo: Tamam len yeter bu kadar, bidaha türlü isteyenin......

Niobe’nin düzenlediği kanalizasyon toplantısı:

Niobe: Evet arkadaşlar, maaşlarımız çok aksatıldı. Bizimde bu duruma bir tepkimiz olmak zorunda! Kolay değil öyle eycınt dövmek. Eğer bu ayki maaşlarımızda aksatılırsa vaçovski kardeşlere dava açıcaz. Olmazsa tekme tokat...

O sırada Neo yukarıda kapının çaldığını farkede ve merdivenlerden hızlıca çıkar...

Neo: Kimo?
Kapıdaki şahıs: Pizzacı.
Neo: Allah allah kim pizza isterki şimdi bu saatte, allah allah...
Çıkırt-* (Kapıyı açmasıyla çenesine tekmeyi yemesi bir olur)
Neo: Ulan allahsız nasılda kandırdın sen beni!!!
Tekme tokatla birbirlerine girerler, ortamdakiler ayırmaya çalışır zor ayırırlar
Neo: Sen görücen olum! Sen görüceeğğnn!!!
Eycınt: Hade len!!
Neo: ULAAAAAANNNNNNNNNNNN!!!!!!!!!!!
İşte o sırada Neo sinirle ters taklayla kendini tutan adamlardan kurtulur, duvarda yürüyerek eycınta bir tekme geçirirki ne siz sorun ne ben söyliyim. Eycınt 3 ters bir düz parende attıktan sonra yer düşer, ve Neo bu işten zaferle ayrılır. Korkan adamlar direk ortamdan fıyarlar...

Neo, eycınt simit’le...
Neo:Ulan sen emekli olmadın mı be birader.
Simit: Sanane lan dürzü!
Neo: Bak kızdırma beni yerim seni allaan simiti.
Simit: Keaass!!! (elindeki şeyle çoğaldıkça çoğalır, çoğaldıkça çoğalır, bir tabur olur en sonunda)
Neo: Lan bu ne, ananızın karnından kaçız çıktınız siz?
Bütün simitler Neo’nun üzerine çullanır...
Neo: Kralınıza badem suyu HÜLEEEEAAANNNNN!!!!!!! Taka-**-tuka-**-küt-**-pat
En sonunda Neo yerden sokak lambasını çıkarır ve dönmeye başlar, döndükçe döner, döndükçe döner. Ve karşınızda simitle dönerin karşılaşması. Savaş biter, ve Neo evine döner...

Neo, Morpheus ve trinity kiy meykır (çilingir)ı ararlar. Tam da persephone’ın olduğu sahnede...

Persephone: Eğer çilingiri bulmak istiyosan benle öpüşücen.
Trinity: Git işine be kadın!
Morpheus Trinity’yi tutar.
Neo: okey, bana uyar.
Trinity: Bak sen şu edepsize!!!
Morpheus: Lütfen trinity! (Morpheusta hafiften kıskanma belirtileri olur)
Persephone Neo’yla ilk öpüştükten sonra:
Persephone: Yok olmadı
Neo: Bir yolu yok mu?
Persephone: Tekrar deneyeceğiz...
Persephone Neo’yla iki öpüşür, üç öpüşür. Ama Neo bir türlü başaramaz, ertesi gün:
Persephone: Yav arkadaş sen ne iğrenç öpüşüyomussun be! Tamam, geç. Allah cezaı versin emi!
Morpheus aslında hemen atlayacaktır ama karizmayı düşünür ve wazgeçer...

Çilingir kurtarılır, otoyoldaki kamyon sahnesi
Morpheus: Lan allahın tipsiz eycıntı, dürzü, gel lan (klasik elle çağırma hareketini yapar).
Eycınt: Geliyom ama fecii gelicem bi gelirsem oraya ağzını yüzünü burnunu gözünü!!!
Morpheus: Hade len!
Eycınt bir koşar, bir koşar ama ayağı kayar, kamyondan düşer, motorsikletli Trinity ezer (Fadimede olabilir)
Morpheus: Zuhahahahaha. Lan salağa bak! (İşte tam o sırada kamyon kaza yapar)
Neo: Tuttum!
Morpheus: Lan dikkat et arada sürtüyon farketmiyo değilim, çabuk ol, daha katanayla araba çizecem!
Neo: Lan emir mi veriyon lan sen bana!
Morpheus’u direk aşağı bırakır. Morpheus kaldırıma çakılır. Matrikis hastanesinden gelip yerden kazırlar...

Nebuchadnezzar’a fatura gelir
Morpheus: Ne lan bu fatura hea Neo. Oraya uç, buraya uç, bir sınırı var. Kol gibi fatura bana giriyo sonra ama sana girmiyo ama. Bidaha beni oraya ışınla buraya ışınla diye yorma beni.
Neo: Bak kolunu kırdım, kafanıda kırarım. Neo kurtar, Neo manavdan 2 kilo domatis al, Neo koş bi cigara kap gel derken iyi. Ama fatura geldi diyince kötü. Kardeşim istemeyin o kadar şey
Sosyal ağlarda paylaş

yürümen gereken çok yol var

ama tavsiyurelrtede bulunacam
1-yılışık esprilerden kaçın
2-muhabbeti yapılmış geçmiş olan konuşları tekrar canlandırma
3-illaki komik olacamdiye kasma kendi kendine gelir espri

bunları uygulaşimdilik ama yok ben anlamam bunlardan dersen senifırt dergisine alabiliriz[hline]Did you feel the wind
As it blew all around you
Did you feel the love
That was in the air

We're lost in space
And the time is our own
Sosyal ağlarda paylaş

ıııh olmamış...

//ps: bu diğerleri için de geçerli. hepsine ayrı ayrı, aynı iki kelimeyi yazmaktansa birinden tek seferde belirtiyim fikrimi...[hline]You have questions, my friend, but are you prepared for the answers?

[Bu mesaj Grudge tarafından 15 August 2003 19:13 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
kermit_frog, 15 August 2003 21:07 tarihinde demiş ki:
bu ne ?[hline] Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku

vasat denemez aslında ucuz komedi diye ayrı bi türde var :)[hline]In the grace... of the love
we rise in pain...
and death is not far away
soon we'll sleep
and never wake up again...
Sosyal ağlarda paylaş

ı-ııh.[hline]k.o.c. - web site
..............................................................................

When a man lies he murders some part of the world
These are the pale deaths which men miscall their lives
All this I cannot bear to witness anymore
Cannot the kingdom of salvation take me home
...............................................................................
=-¤|¶¯`°²¤> §hëKÎLChøCùQ <¤²°`¯¤|¶-=
Sosyal ağlarda paylaş

said:
lord_elvyn, 15 August 2003 13:02 tarihinde demiş ki:
ulan sinir etme adamı ne diye mesaj attın o zaman! Neyse. Hadi bakam...[hline]"Dont be afraid, it just a thundersto-"

birden cok kizmi$sin :lol:[hline]Leathas Level 46 Ranger(Excalibur)
horacegoesskiing, 19 July 2003 14:44 tarihinde demiş ki:
Diablo ve Diablo2 rpg ise street fighter da rpg dir
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...