Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hearts of iron 2 çıktı

behran

Öne çıkan mesajlar

upgrade slider'ını yeteri kadar arttırarak, sırayla upgrade edilir eski division ve brigade'ler..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

gemiler upgrade edilemiyor sanırım
ya hız konusunda bilgisayardanmı yoksa oyunmu yavaş bilmiyorum ama
6 yıl geçmesi 26 saat sürdü hehe
hiç uyumadan 26 saat oynadım
sonra halisülasyonlar görmeye falan başlayınca yatiim artık dedim hoho
yıl 42, ingiltereyle oynuyorum.deniz savaşları beklediğimden kolay geçti.italyan ve alman donanması hiç bi aktivite yapamadan limanlarında zincirli kaldı.adamlar arada bi çıkiim diyo geri sokuyorum oraya hehe.almanyanın fransayı kuşatmasını baya bi geciktirdim.almanya rusyaya saldırdığında beklenmedik bi şekilde rusya berline kadar ilerledi hehe.sonra almanya tekrar savuşturdu nasıl yaptıysa.romanyada ve bulgaristanda almanlara katıldı.yakında ordularım hazır olacak ve italyayı ele geçiricem.akdeniz benden sorulur durumda şu sıralar hehe.

[Bu mesaj EagleEye tarafından 03 Şubat 2005 19:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

gemiler upgrade edilemiyor, resmi forumlarda bayağı tartışması oldu bunun. ilk oyunda radar sistemlerini filan yenileyebiliyordun yeni teknolojiler ile, basit yapacağız derken saçmalamışlar işte bunun gibi şeylerde..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Sosyal ağlarda paylaş

1943 ortalarında almanya teslim oldu.Şu an fransaya eski topraklarını verdim.İtalya'da baştan kuruldu(event geldi yoksa niyetim yoktu italyayı kurmaya, adamlarla relation 200 yinede savaşa girip uyuz ettiler beni hehe).Şimdi 43 sonlarına geldim.Japonlar enterasan bi şekilde nasyonalist çin ile barış yapmışlar.Sadece komünist çinle savaş halindeler.Adamlar axise hiç katılmadı.USA direk almanyaya savaş açtı 41 gibi, ally e aldım bende hemen.Ama bi kaç blueprint dışında hiç bi faydasını görmedim valla ne yaptıysam ben yaptım hehe.Bide rusya bastırdı tepeden işte.Ama senaryo 47 de bitiyormuş.Şimdi her hangi bi event falan gelecekmi yoksa savaş tamamen bittimi?Vichy France hala duruyor bu arada.Nasıl fransa ile birleşecek onlar?Ayrıca almanyanın yerine FRG diye bişi kuruldu neydi bunu açılımı?Eski almanyanın bi kısmı bende kaldı o nolacak?47 ye kadar napıcam ben kapatiimmi oyunu hehe.Lan sonunu görecektim.

[Bu mesaj EagleEye tarafından 04 Şubat 2005 11:33 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

frg = federal republic of germany

soğuk savaş event'leri filan var, sorularının çoğunun yanıtını event dosyalarını karıştırarak alabilirsin, tavsiye ederim.. ;)

ekleme: event dosyalarından gördüğüm kadarıyla müttefikler paris'i filan kurtarınca vichy'e bir event geliyor sanırım seçim şansı veren, birleşmek ya da yoluna bildiği gibi devam etmek için.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:

[Bu mesaj Sam tarafından 04 Şubat 2005 13:15 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Abi başlarım ben böyle soğuk savaşa.Tamam soğuk savaş ama o anlamda soğuk diil.Rusya soğuk malum :P
USA olacak dingil kıtasından oturmuş seyrediyo.Adam hem savaş açıyo, hem asker yollamıyo.80 divisionla ben rusyayı nasıl kuşatiim ulan?Gerçi cinlik yapıp leningrada çıkarttım o bahsettiğim 80 divisionu ve moskovayı aldım(aradaki provlarıda tabi).Ama öyle kaldım yani, ekstra birlik olmadan nasıl devam edicem stalingrada kadar bilmiyorum.Tamam almasına alırım provlarıda, sonra orayı korumak için ne bırakıcam arkada?Bu olay hep oluyo zaten.Alıyorum her tarafı, sonra bakıyorum bi yeri alırsam bi yer boşta kalıcak, adam oraya girip tekrar alıcak falan.Bu olaya karşı bi takti kfalan geliştiren varmı?Yoksa illa bi ton divison mı lazım rusyayı kuşatmak için?Ayrıca rusya için başka taktiklerede açığım.Mesela atom bombasını bulucam 1-2 yıl sonra falan(yani savaşın son yılı falan olucak herhalde).Onu rusyanın neresine atiim? :)
Rusyayı o kadar prova ayırmaları hoşuma gitmedi benim.İlk oyunda zaten rusya büyük diye almanyayla oynayasım kalmıyodu hiç.Şimdi iyice abartmışlar.Orayı kuşatmaya adam yetmez :)

bu oyunun son durumu:
http://img.photobucket.com/albums/v238/burakcetin/sscb.jpg
bu da almanya teslim olduktan sonra çıkan event sonrası:
http://img.photobucket.com/albums/v238/burakcetin/UK.jpg

[Bu mesaj EagleEye tarafından 04 Şubat 2005 16:06 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

hoca sovyetler'i hitler, napolyon alamadı da biz mi alacağız 5 saatte.. :) ilk oyunda kolaydı diye (1.06'da 7 ayda mı ne magnitogorsk'a varmıştım) böyle yapmışlar bu sefer.. ki esasen herifler şöyle 500 division yapıp onları da upgrade etse esas o zaman vay anam vay..

80 division düz inf ise zor.. ben şu anda 100 inf (art'lı hepsi) + 24 armor (hv tank'li hepsi) ile girmeye hazırlanıyorum ve savaşa başlarken de şöyle 20-40 dağcı yapacağım eng'li savaş uzarsa kışın yerleştirmek için..

ha bu arada, yukarıda "naval bomber yapın donanmaya gerek yok" denmiş de, biz de bilmediğimizden değil ama donanma kullanmak çok zevkli. zevk almaya değil de kazanmaya oynayan varsa naval bomber da abanabilir ama sadece kıyı şeridini korur o da, gidip sağa sola çıkartma yapılamaz mesela..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

Abi rusya da batağa saplandım resmen.
Yıl 1941 mayıs ama italya ya çıktı ingilizler.
Bu rusya yı nasıl fethedicem ya leningrad moscow ve güneyde kırım la ortada kieve kadar bende ama daha ilerleyemiyorum ayrıca money i ve manpower ı nasıl arttırabilirim ??
Sosyal ağlarda paylaş

Erwin Rommel (GER)

Erwin Rommel (November 15, 1891-October 14, 1944) was one of the most distinguished German Field Marshals and commander of the Deutsches Afrika Korps in World War II. He is also known by his nickname "The Desert Fox."

As a leader you are a performer and your area of interest is mechanical rather than artistic. You tend to save your energy until you come across a project or an adventure worthy of your time, but then you launch yourself at it. Be aware that the thrills you constantly seek might one day get the best of you.

hehe almanlara geçiom :D[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar bu test için tarih bölümünde kedi'nin açtığı ayrı bir başlık var, lütfen oraya yazın sonuçları artık..

insanlar 300 mesajlı yere halen bunu yazıyor, bir canavar yarattım! :-p[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sam, 04 Şubat 2005 17:05 tarihinde demiş ki:
ha bu arada, yukarıda "naval bomber yapın donanmaya gerek yok" denmiş de, biz de bilmediğimizden değil ama donanma kullanmak çok zevkli. zevk almaya değil de kazanmaya oynayan varsa naval bomber da abanabilir ama sadece kıyı şeridini korur o da, gidip sağa sola çıkartma yapılamaz mesela..

Eheh naval bomber diyen bendimde onu almanlarla yapmak lazım esas cok etkili. Hem cıkarma yapamıyosun deil, denizde naval, cekilince de port strike yapınca AI napıcagını sasırıyo sen de o sırada cok da guzel cıkartma yapabiliyosun. Sam zevkli olmaz demissin ama sealion'u yapabilmek bile cok zevkli =) Su da var ki ruslarla savasırken bi yandan almanlarla deniz savası kasamıyosun ingilizlere karsı. Yok yani teknoloji IC yetmiyo denedim, bu sefer hava yapmayınca cok kotu bombalanıyodum. Hava daha makul cunku naval bomberları etkili yapan doktrinler aynı anda tactical bomberları da daha etkili yapıyo ki bu cephede baya is goruyo.

Eagle seni bilmiyorum da ben heavy tanklarla sibiryaya kadar puskurttum rusları, baya alıyo yavas yavas ama tigerları yenemiyo ruslar cok zorlanıyolar nedense. Devamlı basman lazım ama tiger, bi zaman sora 30 civarı tiger birligim vardı ki ne 39 ne de 41 inf hicbisi yapamıyo. Rusya cephesi cok genis zaten, herkesi on saflara yıgınca arkada partizanlar cıkıyo zırt pırt TC resmen catlıyo supply efficiency 40%lardaydı benim.

Ha ama leningrad moskova stalingrad'ı aldım sibiryaya hala barıs teklif etmedi stalin bu bi bug mı yoksa ilk oyundaki gibi olmuyo mu? Bilen varsa biri yardım etsin cunku rusyayı annex etmem lazım ( kac saat surer acaba ) TC dusmesiydi partizandı derken elimdekileri annex etmeden tutamam imkanı yok =)

Edit: Ha bu arada ingiltere ile oynamaya basladım elinizde donanma olunca cok zevkli oluyo deniz savasları onu katılıyorum =)

[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Member of AAL'05

[Bu mesaj Saendul tarafından 04 Şubat 2005 21:43 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bitter peace için başka şeyler gerekiyor artık, şuraları kontrol etmeniz gerek:

moskova, stalingrad, leningrad, bakü, sverdlovsk (ural dağlarının hemen ardında, baya uzakta bir yer ama paraşütçü gönderebilirsiniz diğerlerini aldıktan sonra)

almanlarla deniz savaşı çok güzel oluyor, zaten bismarck'ı, tirpitz'i yapın filan demedim. :-p ben 1940 aralık'tayım şu an ve 40 tane denizaltım var, ingilizlerin 8-9 gemisi kaldı.. 8-) japonya'yı da yanıma aldım yeni, gerizekalılar hemen ertesi gün amerika'ya savaş açtı. ben de mecburen military control'lerini aldım, şimdi grand admiral yamamoto 98 gemiyle yarısı yeni olan 240 küsur abd gemisiyle çarpışmaya gidiyor.. :rock:

ha ayrıca doğru düzgün stok yapmışsanız savaştan önce, IC ..çabiliyorsunuz almanya ile. 395 IC ile abd'nin bile önündeyim ve sadece tarihe uygun genişledim. hatta macaristan, romanya, bulgaristan ve italya'ya da neye ihtiyaç duyuyorlarsa veriyorum, supply dağları yığıyorum filan.. :-p

assembly line tech'leri çok önemli ama, '40 içinde hepsini tamamladım onların ve sub'ların çoğunu ondan sonra ürettim. tanesi zaten 2.5 IC filan, 10 tane paralel koysanız üretime ancak bir tank division kadar tutuyor. e haliyle yukarıda anlattığım taktiklerle zaten hemen hiç sub kaybetmemeniz lazım, benim şu ana kadarki kayıp verdirme oranım bire on.. :-)[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
Sosyal ağlarda paylaş

yukarda seçebildiğin ülke bayrakları varya hani, ingiltere almanya falan, onlara sağ tuşla tıklayınca liste açılıyor seçiyosun istediğin ülkeyi.
Bu arada saendul ben UK ile oynuyorum yaw hehe.Bak mesajımdada dedim ya almanya teslim oldu sonra abd ruslara savaş açtı diye.Zaten yıl olmuş 44, artık fantazi techler falan yapıyorum.Mesela son model interceptorlerim var(int-9 du sanırım).Şimdide nükleer kasıyorum hehe.Yani yapacak faydalı tech kalmadı artık.
Deniz konusunda, ben hiç naval bomber kullanmadım desem yeridir(italyanın falan donanmayı silip süpürdükten sonra anca 3 tane yetiştirebildim, onlarlada alman limanlarını bombaladım bi süre o kadar heh).İngiltere donanması zaten çok sağlam.Sadece extradan 4 tane uçak gemisi ve 5-6 tane light cruiser yaptım.Valla taktik maktik pek kasmadım aslında.Savaş başlar başlamaz gemileri çektim alman limanlarının önüne.Adamlar çıkamadı bile ordan.Sonra italya savaşa girdi.Akdenizde tuttuğum 3. donanmamıda italyanın etrafında gezdirdim paso.Arada bi çıkıp yenilip geri girdiler limana.

/dp: Şu zaman konusundan kimse bahsetmemiş yaw.Oyunu en hızlıya getirince 1 yı lka çsaatte geçiyor sizde?Bende en az bi 3-4 saat sürüyor sanırım.Şu ana kadar 40 saat falan oynadım en az.Hala 44 deyim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ha unutmadna bide manpower olayını soracaktım.Bi ara ordularımın hepsi full strengh durumdaydı(tek tek kontrol ettim).ama reinforcements için 110 ic lazım diyodu production screende.Nereye gidiyo bu 110 ic anlamadım yaw.Hepsi full str zaten.Soğukta att. yiyolardır diye düşünüp kontrol ettim.Sadece bi ordum bu durumdaydı.Ama onunda str düşmüyordu modifierlar sayesinde.Bug mı bu yoksa gözden kaçırdığım birşeymi var?Deli gibi manpower düşüyor reinforcements durmunda.
Sosyal ağlarda paylaş

ya banada şu gemiyle transfer ve paraşüt olayını birisi anlatabilirmi çok pis bir taktik yapacam
fransayla oynadım almanyayı işgal etti myarısını meğerse orduları polanonyayı almış bana bi daldılar afrikaya çekildir ülke ikiye ayrıldı afriknın ortalarında kaldım kuzeyde faşist fransa var :D
almanlarla başlıyacam gözümü ingiltreye diktim çok pis bir taktiğim var yıkıcam orayı adayı aldıkmı geriye bişi kalmaz ingilterenin baba olarak 2 donanma üssü var biri kanalda öteki daha kuzeyde amacım kuzeyden dalmak transfer edecem oraya ülkelerini koruyan adamlar beni durduramaz çok büyük bir güçle dalacam oraya eş zamanlı olarak frasnızlara girişecem ama o sadece oyalama amaçlı olacak yemezlerse paristen çıkarım denizaltılarımıda boğazın dışında gemi avına yollayacam boğazdan çıkanı indirecekler
hava kuvvetleri de ingilteredeki birlikleri desteklemeye çalışacak olmazaa fransaya yollıyacam hava savunmaları yeterli deil denedim gördüm :) ilk 3 bölgeden sonra düşüyor ülke
tek lazım olan şu transfer olayı yardım plsss[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

Eheh az once parasutculerle ingiltereye girmeyi denedim bi iki yer aldım ama air supply yaparken oralara ucaklarımı kestiler havada. Cok cetin bi hava catısmasının sonunda 20 vs 20 gibi biseydi kazandım ama bi baktım ki transportlar kacıyolar... Supplysız kalan parasutculerim tam anlamıyla sıctılar ve denize dokuldum. Hmm gelecek sefere 20 birlik birden indirmeyi deniycem ingiltereye o zaman napıcaklar acaba =)

Bu arada paradox forumlarında turkiyeyi alıp balkanlar ve kafkasları alan biri yazmıs oyunun gelisimini linki bulabilsem cok zevkli okuması. Bulamadım ama daha bulunca koyarım buraya da =)[signature][hline]Delanoresse, 08 Kasım 2004 20:08 tarihinde demiş ki:
hmm o zaman gorillere epilasyon yaparsak dunyayi domine edebiliriz

fizban, 08 Kasım 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
ideal kız arkadaş ideal gaz gibin bişeydir. Z = 1 dir ideal kız arkadaş için. 1 atm de oda sıcaklığında muhteşem bir insandır o kız arkadaş.
Member of AAL'05
Sosyal ağlarda paylaş

bul onu kesinlikle lazım bu arada almanyayla başladım avusturya ve hollandayı aldım avusturya zaten kendiliğinden girdi yıl 1939 çok sağlam hava savunması kurdum yıl sonunda donanmam da süper olcak
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=182347&highlight=turkey+strategy
sanırım bu olmalı[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hangman, 08 Şubat 2005 20:40 tarihinde demiş ki:
bul onu kesinlikle lazım bu arada almanyayla başladım avusturya ve hollandayı aldım avusturya zaten kendiliğinden girdi yıl 1939 çok sağlam hava savunması kurdum yıl sonunda donanmam da süper olcak
http://forum.paradoxplaza.com/forum/showthread.php?t=182347&highlight=turkey+strategy
sanırım bu olmalı

http://forum.paticik.com/view.php?id=113636[signature][hline]Strenght,Pride,Discipline
Sosyal ağlarda paylaş

1939 yılı almanya sonunda savaşa girdi(ben oluyorum) bu yıla kadar olan klasik tarihi gelişmeler dışında(avusturyanın çeklerin katılımı)ilk saldırımı çok iyi ilişkiler içinde olmamıza rağmen bir türlü axis e katılmayan italyaya yaptım uzun süredir orayı burayı işgal eden italyanların kendi ülkelerini savunacak birlik sayısı o kadar azdıki çizmenin bir ucundan ötekisine gitmem bir ay sürmedi tabi bunu yaparken fransa cephesinden çektiğim birliklerin büyük faydası oldu :) şuan italya kuklam haline geldi ve haliyle zorla axis e katıldı şimdiki hedefim fransa italyayla savırken cepheye yolladığım askerlerin yanında yeni askerlerde bastım dikkatimi çeken nokta frasnızların italya sınırının benim sınıra göre daha az korunması bu yüzden kuklam olan italya üzerinden ve kendi cephemden fransayı vurmak üzereyim ingilterenin hava ve deniz desteği içinse çok güzel bir taktik hazırladım naval bombard ve güçlü savaş gemileriyle ingiliz filolarını batıracam ayrıntılar yarın.. yada gece :D[signature][hline]HisarOyun.Com&FrpNet.Net
CeyhunAlyeşil
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...