Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

SPOİLER İCEREBİLİR
bu baslıkta bi arkadasın verdigi linkte baya sey yazıyor 3. film le ilgili ama cook spoiler iceriyor. windu oluyor ama boba degil olduren:P Darth sidious 3. filmde combata giricek (gorulmemis bi force mucadelesi olabilirmis hatta imparatorun bedeninin ole yaratik gibi hale donusmeside buna baglanıyor)heyecanla bekliyorum:)
2. filmde anakin dookuyu oldurmesi(oldurebilmesi) cok sacma olurdu bence birisi daha mictigi mok denize varmayan bi padawan birisi yıllarını bu ise vermiş bi master. bence 2. filmin sonu gayet guzel oturmus. dookunun ikisinide harcaması.sonucta dooku yoda nın orencisi ve yasını basını almış birisi.ha duruma bole bakınca luke un da daha jedi egitimini bile tamamlamamış bi halde vader a cizik atması elini koparması cok sacma ve izleyicide vaderin hayranlıgını yıkan bi tablo.
6. bolumde imparatorun olmesi tamamen kallesce olmustur ki sithler arasında normaldir:)
Evet sidious force da asmis birisi bence. zate 6. bolumde vader luke u imparatora teslim ederken luke un saberini imparatora veriyor ve imparatorun orda "aa yes a jedi weapon" demeside saberla bi ilgisi olmadiginin kanıtıdır bence:P[signature][hline]I've become more powerful than any jedi,even YOU

Katil-lvl 50 parasız asker-kay
Necroll-lvl 50 kurbaga suratlı necro-kay
Mothman-lvl 48 buffbotmuş-Kay

[Bu mesaj Soth tarafından 31 Temmuz 2004 12:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

*YAW HEMŞERİM ÜSTTEKİİİİİİİİİİİİİİİ!!!!!SPOİLER YAZSANA BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE! YA İNSAN DİKKAT EEDER BEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ya üsttede söylediler zaten. O midi sayısı çoksa potansiyel artıyo. Anakinde görülen en fazla midichlorian(bölemiki?) var. Ama geç eğitildiği için full performance :D veremiyo. Eğitim le dengeleyebiliyosun midi olayını. Yani çok çalışan biri anakini döver. :D[signature][hline]Görmeyenler görsün...

[Bu mesaj kiddo tarafından 31 Temmuz 2004 12:32 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Ancak benim merak ettigim esas olay sudur. sith lik 1000 yıl once yok oluyor ve simdiki sw zamanında ilk sith lord sidious bu asikar? peki sidious da sonucta bi jedi ve kendiş kendini egitmis olamaz gibi geliyor bana yani sonucta yoda veya bi baskası palpatine in jedi oldugunu bilmiyor mu? bana burası biraz anlasılmaz geliyor bilen varsa biraz acsın :)[signature][hline]I've become more powerful than any jedi,even YOU

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Soth, 31 Temmuz 2004 12:38 tarihinde demiş ki:
Ancak benim merak ettigim esas olay sudur. sith lik 1000 yıl once yok oluyor ve simdiki sw zamanında ilk sith lord sidious bu asikar? peki sidious da sonucta bi jedi ve kendiş kendini egitmis olamaz gibi geliyor bana yani sonucta yoda veya bi baskası palpatine in jedi oldugunu bilmiyor mu? bana burası biraz anlasılmaz geliyor bilen varsa biraz acsın :)

sidius un jedi eğitimi aldığına dair ortada bişey yok öyle olsa episode 1-2 de bu konuda bişiler olurdu sithler de 1000 yıl önce yok edilmedi yenilgiye uğratıldı hem kötüler ölmez öle kolay kolay şu bi gerçekki dark side her zaman daha güçlüdür yukarda yazan diğer şeylerede değinmek istiyorum anakin dookuyu dövemedi bu çok normal hala eğitimi bitmemişti obivan da dövemedi anakin yeni filmde tam kapasite çalışmaya başlayacak bi de sidius lightsaber kullanmaya ihtiyaç duymayacak kadar force ile donatılmış bi adam ve bu force lar kesinlikle yoda dan daha güçlü aksi halde yoda günün 20 saati transta olduğunda yakınındaki böyle bi gücü hissederdi ve bütün klon ordusunu palpatine ve imparatorluğa teslim etmezlerdi şimdi ne oldu storm trooperların temeli atıldı ve klasik olarak sith master ı yine bi jedi ın aklını çelip kendi padawanıyla kapıştıracak kazananda yeni padawan ı olacak yani anakin dookuyu dövecek muhtemelen mace windu da ölecek muhtemelen ve bence bu arada bişey daha tespit ettim ben ilginç bi nokta her filmde skywalker soyundan gelenlerin bi akrabası ortaya çıkıyor sonuçta anakininde bi babası var bence bu filmde o da ortaya çıkabilir diyorum ve tabi anakin konseyi dağıtabilir jedi ler kendilerine sineye çekmek zorunda kalacaklar hem bu filmde gelin artık heyecanlanmaya başladım[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten sith, yani dark side, hiçbir zaman yokedilemez felsefesi var star warsda.

Bu arada Jedi Counselar(Yeşil saber), Jedi Sentinel(Sarı saber, knight deil) ve Jedi Guardian(mavi saber) sıkma şeyler değil.
Jedi olacak kişinin karakterine, olaylara yaklaşımına göre belirlenen şeyler.

KOTOR oynayanlar bilir, oyunda karakterinizi yansıttığınız 2 mükemmel yer vardır. 1.si saber rengini yani jedi class seçtiğiniz yer. Size sorular sorulur, her sorunun 3 cevabı vardır. Hepsi değişik bir felsefeyi yansıtır. Verdiğiniz cevapların ağırlığına göre "sen counselor, sentinel yada guardian olmalısın" tarzında bir tavsiye alırsınız. Tabi yinede diğer ikisini seçme şansı veriliyor.

2. yer ise Korriban'daki son teste katılmak için Uthar'ı etkilemek için girdiğiniz mezarlardan birinde eski bir sith master'ın size sorduğu sorular. Rakibiniz olan bir sith öğrencisinide ele geçirmiş ve ya sen ya o tarzında bir felsefe ile her verdiğiniz cevaptan sonra size bir tutam lightning gönderir. Yine sorulara verilan cevaplarda farklı üsluplar var. Sonunda sith'in soruları bitiyor ve şaşırıyor. Sonrasında zaten birlik olup kurtuluyorsunuz.

Count dooku anakin'in bir kolunu alıyor zaten. Anakin kendini geliştiremiyor çünkü kafasında çok karmaşa var(başta annesiyle ilgili korkusu, daha sonra aldığı intikam) . Birde Anakin'in Count Dooku ile olan kılıç sahneleri berbat çekilmiş. Çok fazla yakın çekim var. 2 ayrı saber kullanan anakin'in biraz daha dayanması veya en azından 2 saber zevkini seyirciye yansıtmaları lazmdı. Sonuçta Anakin o kadar midi-chlorian ile bir halt yiyemiyor. Obi-wan ise Dooku'dan ufak tefek sıyırık ve bilinçsiz bir halde kurtuluyor. Obi-wan büyük savaşçı valla.

3. filmde bir yerlerde Kyle veya Kotor zamanından bahsedilse çok güzel olur.

Ayrıca bu hikaye en az 6 bölüm daha çekilir. 12'ye kadar yolu var bu işin.

*Spoiler* olabilir.

Luke'un yeni bir düzen kurması, İmparator'un dirilmesi, Luke'un imparatorun gönderdiği suikastçi Mara Jade ile evlenmesi, bu ikisinin çocukları, Luke'un eskisinden hayli değişik bir Jedi Code oluşturması, Luke'un imparator'un kendini klonladığını ve böylece yenilmez olduğunu öğrenmesi, Luke'un pes edip karanlık tarafa geçişi, Leia'nın Luke'u kurtarıp beraber imparator'u kendi gezegeninde tamamen yoketmesi.
Sanırım arada Luke'ın kendi klonu ile savaşması da vardı. Bir hayli olay var ileride.[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 31 Temmuz 2004 15:15 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Catscratch tarafından 31 Temmuz 2004 15:16 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

chuckie demek istedigimde o zaten sidious un jedi egitimi aldigina dair bi bilgi yok ama bu adam jedi sonucta. ya da ayni yoda gibi ne oldugu belli olmayan bi tip. karmasa burda yoktan var olmadi ya sidious da. ya bi masteri olmali ama sanırım sidiousa da yoda gibi bi belirsizlik katmışlar ama bu yoda da goze batmıyor sonucta yoda olurken 900 yasında ama sidious oyle mi?[signature][hline]I've become more powerful than any jedi,even YOU

Sosyal ağlarda paylaş

Hmm o zaman bana gore su sonuc cıkıyor. darth maul gibi sidious da baska bi sith tarafından egitildi ancak sith lik sidiousdan once piyasaya cıkmamıstı hep gizli kalmıstı ancak sidious zamanında artık sithligin tekrar ortaya cıktıgı anlasıldı .yani sidiousda en basından beri bi sith tarafından egitildi ve bu nedenle jedi ların palpatine in guclerinden haberi yoktu.[signature][hline]I've become more powerful than any jedi,even YOU

Sosyal ağlarda paylaş

Sith dediğin zaman zaten gelenekte hep başta 2 kişi vardır. Onun dışında sith'in yandaşları Fallen Jedi(sonradan iyi yada kötü olurlar) Dark Jedi ve yeni moda Reborn diye adlandırılır.

KOTOR'da anlatıldığına göre bir master bir apprentice vardır. Apprentice değerli olduğunu kanıtlamak için Master'a meydan okur. Güçlü olan kazanır. İşin sonucunda ya Master değişir yada aynı kalır. Değişen tek şey apprentice'dir. Bunun mantığı da daima güçlü kişinin sith'i yönetmesi. Oyunda korriban'da bir yerde bahsi geçiyordu.

Bu durumda dediğin gibi gizli bir şekilde master, apprentice ilişkisi sürmüş olabilir. Cumhuriyet'in zayıf olduğu bir anı kollamış ve ortaya çıkmış olabilirler.[signature][hline]This Cat Scratches Free.

[Bu mesaj Catscratch tarafından 31 Temmuz 2004 15:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

abi iyi de dooku da manyak zaten. yodayla yenişemiyorlar okadar. bakma yani kaçtığına filan oturup dövüşse arkadan ordu geliyor. ki savaş sırasında yoda da çok iyi dövüşüyorsun eski öğrencim fln diyor. bırakın da götü boklu anakini dövsün :) bide dövüş sırasında bütün jedilardan daha güçlüyüm fln diyordu.

windu niye konseyde yodayla aynı mı diye sorudm çünkü paso yodayla oturup tartışıyorlar. hatta palpatine obi-wan ı padmeye koruma verelim dediğinde olabilir onu hemen göndercem diye atlıyor kararı kendisi veriyor yani.

winduyu kim öldürcek bilmiorum ama inşallah sağlam bi savaş olur baya sağlam herif çünkü karizma ölsün ehe
Sosyal ağlarda paylaş

Kotor günümüzdeki serilerden yaklaşık 3000 yıl öncesinde geçiyor ve olaya bi gizem katıp hem dark side hem light side bitirme seçeneği vermişler ikiside geleceği çok değiştirebilecek şeyler bu arada force ta her zaman bi denge vardır iyi ne kadarsa kötü o kadardır episode 1-2 filmlerinde jedi lar oldukça kalabalıklar ama sith olarak sidius ve onun apprentice i önce darth maul sora da dooku yani 2 kişiydiler güçte denge olduğuna göre bu ikisi konseye bedel demektir ki hatrı sayılır bi güç demektir bu da 3. filmde denge bozulacak çünkü anakin dark side a geçecek ve jedi konseyi dağılacak bunun ardından imparatorluk ve sithler yükselecek rebellion ondan sora doğacak ve luke güce dengeyi getirecek gelecektede jedi akademisini kurduktan sonra denge bu sefer tersine dönecek light side çok güçlü olacak ve luke dark side a geçip yine güce dengeyi getirecek zaten 4-5-6. filmlerde luke için hep güce dengeyi getirecek olan diyorlardı tıpkı babası gibi ama ikiside gücün dengesini bozmakta etkili oluyorlar o ayrı tabe mace winduya gelince hala onun için içimde acaba dark side mı diye bi kuşku mevcut bi konuya daha değinmek gerekirse dooku dark side a geçince daha da güçlendi ama yodaya yetişemez ve yoda evrende kendi türünden tek örnek değil onun gibi başkalarıda var ırkının dagobah gezegeninden yoda yane adam force tan oluşmuyor ama force is strong with him[signature][hline]Something Strange In The Neighbourhood Who You Gonna Call???
Sosyal ağlarda paylaş

ya soleyecem simdi windunun nasıl oldugunu keseceksiniz beni:P ama yukarda zaten soledim boba falan oldurmuyor winduyu. su kadarını solim windunun ölüşü buyuk bi donum noktası olacak:P[signature][hline]I've become more powerful than any jedi,even YOU

Sosyal ağlarda paylaş

bir jedi var, bir dark jedi, bir de sith. En çok sevdiğim taraf herhalde sith...

said:
jedi lar öldürmekten çok yaralamaya ya da doğru yola döndürmeye çalışırlar ama windu jango feet in boyunu kısalttı hiç tereddüt etmeden

öyle bir şey görmedim ben..
stoorm trooper'ları öldürüyorlar paso
sonracıma, darth maul'u da öldürdüler..

hatta episode 2'da dikkat edersen, bir jedi jango feet'e sıçrıyor yanına geliyor
ama öldüremiyor kendisi ölüyor..

windu evil felan değil bence..

said:
3. filmde bir yerlerde Kyle veya Kotor zamanından bahsedilse çok güzel olur

Jedi Knight 2 ve 3 SW episode 6 filminden sonraki dönemde geçiyor.
Kyle Katarn olmaz sanmıyorum

ama Kyle'nın hastasıyım..

7-8-9 çekilirse Kesin Jedi Knight 1-2-3 senaryosunu da içerir, Kyle Katarn aksiyondan aksiyona koşar, süper film olur :)[signature][hline]iyi kötü çirkin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...