Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars Episode III: Revenge of the Sith

Coldwind

Öne çıkan mesajlar

ya donup dolaşıp aynı yere gelcez belki ama az once clone warsın butun sezonlarını izledim. winduyu orda gordukten sonra filmde nasıl ölüyor anlamış değilim hala.

aayla konusunda ise filmdeki sahnede troper arkadan ateş ediyordu. sonra bide yerdeyken ateşetmeye devam ediyordu. sonra başka bir sahneye geçiyordu. lucas amca ne bahane bulup aaylayı öldürmedi merak ediyorum.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
ut per vias aeris - vaga fertur avis...
Quidquit Venus imperat - labor est suavis,
quae nunquam in cordibus - habitat ignavis.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk 20 bolumu aresten indirdim öğlen 2 de başladım gece 12 gibi fln izledim hepsini. hızlı inioyr. diğer 5 bolumün linkleri ise ekşi sozlukte ve burda, pati forumlarında vardı.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
Sosyal ağlarda paylaş

said:
mdma, 13 Haziran 2005 02:37 tarihinde demiş ki:
ya donup dolaşıp aynı yere gelcez belki ama az once clone warsın butun sezonlarını izledim. winduyu orda gordukten sonra filmde nasıl ölüyor anlamış değilim hala.

o çizgi film, bu film. arada bazı farklılıklar olacak elbet.[signature][hline]Beş Hececiler
-Never trust a bartender with bad grammar.
-Doom to all who threaten The Homeworld
-For Auir! En Taro Adun!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
hangman, 04 Haziran 2005 01:36 tarihinde demiş ki:
anakinin suçlancak pek bir şeyi yok aşk meselesine gelince çocuk küçüklüğünde presesle tanışmış belkide gördüğü en güzel kızdı küçüklüğünde hayran kalıp aşık olması doğal.2. filmde palpatin hatunu koruması için obi wan ı öneriyor oysa asıl amacı anakinin kızla daha fazla yakınlaşmasını sağlamak.ikisi aşık oluyor aşk korkuyu korku nefreti tetkliyor anakinin amacı en güçlü olmak annesinin ölümünü engelleyemedi ki bence annesini palpatin kaçırttı burdada jedi ların suçu var 1 gün önce gitseydi annesi kurtulabilirdi ... neyse asıl noktaya gelelim annesinin mezardında yemin ediyo ölümü durdurabilecek kadar güçlü olacam diyor teen durumlarında aşık olunca kızın ölmesinden korkuyor güce daha fazla ihtiyaç duyuyor imparatorun yanına yollanıyor o bilgiyi almaya imparatorsa ruhunu almaya çalışıyor sonuçta olan winduya oluyor anakin aslında sadece gücü istiyordu sevdiğini kurtarabilecek ölümü durdurabilecek gücü istiyordu bilgiyi alıktan sonra palpatini jedilara teslim edecekti ama windu gitti öldürmeye olan kendine oldu onu öldürüncede teslim etme yolunun kapandığını fark etti ve sith e geçti içinde hala güç arzusu vardı gücü ele geçirdiğinde palpatini öldürmesi muhtemeldi.ama olmadı hatun ölüverdi bilinmeyen bir sebeten ki bununda palpatinin yada daha çok anakin etrafındaki kötülüğün işi olması çok muhtemel.hatu öldü anakin açamsız kaldı kendisine küçüklüğünden beri iyi davranan duymak istediklerini söyleyen aklını çelen sith lordunun emrine girdi kesildikten kasap obiwanın elinden kurtuldaktan sonrada amaçsız bir şekilde glene gidene pok attı.öğlunu görünce yaşam için bir umut doğdu içinde sevgi tekrar yeşerdi ve koca sith lordu sidius u tokatlladı al aşağı etti kahraman anakin skywalker olarak öldü.
bu adama laf söylenir mi ? yada onun oğluna ?
ben seyrettiğimi bilirim. herif jedi tapınağına girip küçük çocukları öldürdü yaa.. bu herifi nasıl savunursun ? şerefsizin teki....[signature][hline]Old man : In the church, they say to forgive..
Creasy : Forgiveness is between man and God. My job is to arrange the meeting ...

(Denzel Washington - Man on Fire )
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=spolier]Shaak Ti cok zayıf. 1. filmde konseyde master olarak gözüküyor. (nasıl master yapmışlar anlamadım, ya jedilar gerçekten darth sidius yuzunden gucsuz dusmuş yada lucas amca bazı detaylarda saçmalamış) clone warsta 2 kere ölümden dönüyor Shaak Ti . son filmde anakin tarafından tapınakta meditasyon halinde iken sırtından lightsaber ile öldürülüyor. :( extented dvd cıkınca gorucez bunları
(anakine bir iki birde obivanınki diyecem ama, jedilarda onu dışlıyor. windu palpatinin yanına giderken alsa anakin'i yanına son 3 film olmayacak)[/spo][signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
Sosyal ağlarda paylaş

Bakın birkaç sayfa once bahsettiğim hatayı başkaları da görmüş, ekşiden bakınız veriyorum:

[spo1=Hatayı Görenler]padme luke ve leia'yı doğurup ölmemeliydi.

luke ve leia anneleri ile ilgili konuştuklarında, luke annelerini hiç mi hiç hatırlamadığını söyleyip leia'ya "bana annemizi anlat.." diyor, leia da "valla ben de pek hatırlamıyorum ama, güzeldi abicim annemiz, pek güzeldi...yalnız biraz üzgündü hep, pek bi konuşmazdı diye kalmış aklımda, zaten ben de pek ufaktım o öldüğünde..." demektedir. yani neymiş? padme doğurmuş bu ikisini, ayırmışlar sonrada bebekleri, obi luke'u alıp gitmiş tatooine, padme kızı alıp takılmış bail'in peşine gitmiş alderaana, sonra ölmüş. sonra ölmüş. sonra ölmüş...peki şimdi oldu mu bu böyle?!
ve bakınız sözlükte bu gerçeği bilen başkalarına örnek olarak şu entry sahiplerine:
(bkz: #185772)
(bkz: #1107304)[/spo][signature][hline]böyle iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

elvyn yalnış acıdan bakıyorsun bence. lukenin hatırlamaması normal. cunku tataoinde onu büyüten amcası sakladı luke'u. gerçeği yani kendisinin amcası oldunu söylemiş. babası hakkında gerçeğide saklıyor. muhtemelen annesi hakkında bildiklerinide sakladığını bilmek zor değil. biliyoruz bunu.

leila konusunda ise bail organa ona kensinin ve eşinin gerçek anne babası olduğunu soylemiş olabilir ve bail organanın karısı hakkında da bir bilgi yok. zaten filmin sonunda bikere yarım yamalık gözüküyor. belki leila 2 yaşındayken fln ölmüştür. kim bilir. leila bi şekilde yarım yamalık hatırlıyor.

inşallah lucas clone warsta yaptığı gibi yapmazda, yeni cıkcak 3-4 arasında bolumlerde adam akıllı bu konuları bağlar diyim ne diyim.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle gerçek annesinin Bail Organanın karısı olmadığını biliyor. Çünkü eğer filmi izlediysen Luke "Do you remember your real mother" şeklinde bir soru yoneltiyor. Leia nın bu soruya "Gerçek anne derken?" tarzında bir soru yöneltmemesinden anlıyoruz ki o kadın gerçek annesi olmadığını biliyor.

Ha bir de belirteyim hatırlamak başkadır bilgi sahibi olmak başkadır. Lars Owen Lukedan saklasa annesinin kim olduğunu ne olacak ki, dikkatinizi çekerim, remember, know değil oradaki soru.[signature][hline]böyle iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elvyn, 13 Haziran 2005 22:35 tarihinde demiş ki:
Öncelikle gerçek annesinin Bail Organanın karısı olmadığını biliyor. Çünkü eğer filmi izlediysen Luke "Do you remember your real mother" şeklinde bir soru yoneltiyor. Leia nın bu soruya "Gerçek anne derken?" tarzında bir soru yöneltmemesinden anlıyoruz ki o kadın gerçek annesi olmadığını biliyor.

Ha bir de belirteyim hatırlamak başkadır bilgi sahibi olmak başkadır. Lars Owen Lukedan saklasa annesinin kim olduğunu ne olacak ki, dikkatinizi çekerim, remember, know değil oradaki soru.

+ haklı...[signature][hline]Shewky Goldbreaker
Doctor of Eclipse
FRF

Cem_Jedi, 20 Aralık 2004 19:03 tarihinde demiş ki:
beni kızdırmayın siteyi hackletirim
Sosyal ağlarda paylaş

yanlız bölümleri sallama yapmışlar çoğu şeyi atlamışlar
ayrıntılara dikkat etmemişler itina göstermemişler[signature][hline]Shewky Goldbreaker
Doctor of Eclipse
FRF

[Bu mesaj Gwindon tarafından 13 Haziran 2005 22:40 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=ekşiden anakinle ilgili yorum] # bu adam salagin tekidir, dombilidir. kotu tarafa gecmesinde aasil neden anasinin oldurulmesiymis, askiymis filan bunlar hikayedir. bu adamin aslinda sutu bozuktur. senin altina jedi konseyi her turlu luksu versin, o gezegen benim bu sistem senin butun evreni dolas ama 10 yil boyunca anani gormeye gitme. sonra neymis efendim annesi ölürken aglamalar filan. gec kardesim, hayirsiz evlatsin bi kere. 10 yil icinde anan evlenmis coluk cocuga karismis, insan bi cicek yaptirir veya elinde bi cukulatayla gider tatooinene, annesinin elini opmeye, tebrik etmeye... nerdeee? okuzun tekidir bu annakin. anneler gununde bi telefon acmis midir acaba kadincagiza? sonra da kadin öldü diye kalk dark sidea gec. yemezler!
kaldi ki qui gon jinn sirf parasiz kaldigi icin o zamanlar (bkz: episode 1) sadece annakini kurtarmisti. sen de madem jedi oldun git once bas parayi anani kurtar di mi? koskoca federasyonun jediyisin, daha anneni kolelikten kurtaracak kadar bile para birktirememissin. terbiyesizdir bu adam, bi bok olmaz bundan.

# küstah, aşşağılık, kibirli, kontrolsüz, seviyesiz, yavşak, soysuz, şerefsiz, köpek bi insandır. boyu devrilesicedir. obi wan'a yaptığı her çıkışta anüsüne lightsaber sokmak istedim bu ipnurun. haa, ne zaman ki darth vader'a dönüşür, çeker lacilerini, takar maskesini, işte o zaman gönlümün şahı olur. bu, mantıksal olarak "eşeğe altın semer vursan gene eşek" prensipine aykırı gibi görükse de; kişiliğini bulmuştur darth vader olduktan sora, yolunu çizmiş ve de ipe ununu sermiştir.
ama anakin puşttur!

# darth vader pozisyonunda izlediğimiz episodlarda her şeyiyle örnek aldığımız; yalnızca maskesinin içinin tümüyle kafadan ibaret olduğundan hafifçe korkageldiğimiz bir karakter oldu anakin skywalker.
ve heyhat, return of the jedi'de gerçekten de maskenin altından dombay gibi bir kafa çıktı.
şeker hastası oldu, kortizona doydu desek, o devrin implantasyon olanaklarının zerrin özer olmayı engelleyeceği kesin gibi!..
siroz oldu kafa su topladı desek, ben metin milli peleriniyle gezen birine rakı-leblebi tavrını yakıştıramıyorum!
her şekilde gitti o new york suratlı genç anakin, geldi eti puf gibi bir adam.
bak imparatora; herif gelmiş 90 yaşına hala dinç, hala sırım gibi. tabii, jogging, aerobik, elektrik...
(yalnız genç nüfus az abi adamlarda.)[/spo]

lol yorumlar çok hoş ehehe
+ en hoşuma gidenlerden biri
c3p0 darth vader'la karşılaşınca onu yeni model bir koruyucu droid zannetmiş...[signature][hline]Shewky Goldbreaker
Doctor of Eclipse
FRF

[Bu mesaj Gwindon tarafından 13 Haziran 2005 22:45 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Gwindon tarafından 13 Haziran 2005 22:46 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
elvyn, 13 Haziran 2005 22:35 tarihinde demiş ki:

Ha bir de belirteyim hatırlamak başkadır bilgi sahibi olmak başkadır. Lars Owen Lukedan saklasa annesinin kim olduğunu ne olacak ki, dikkatinizi çekerim, remember, know değil oradaki soru.

eğer oyle diyorsa orjinal dublajda oyledir. öyleyse o olayı 3 ile 4 arası yapacağı bölümlerlede telafi edemez sanırsam.[signature][hline]Feror ego veluti - sine nauta navis,
Sosyal ağlarda paylaş

said:

senin altina jedi konseyi her turlu luksu versin, o gezegen benim bu sistem senin butun evreni dolas ama 10 yil boyunca anani gormeye gitme. sonra neymis efendim annesi ölürken aglamalar filan. gec kardesim, hayirsiz evlatsin bi kere. 10 yil icinde anan evlenmis coluk cocuga karismis, insan bi cicek yaptirir veya elinde bi cukulatayla gider tatooinene, annesinin elini opmeye, tebrik etmeye... nerdeee? okuzun tekidir bu annakin. anneler gununde bi telefon acmis midir acaba kadincagiza? sonra da kadin öldü diye kalk dark sidea gec. yemezler!

lol süpermiş[signature][hline]Neden feminist olayım ki? Ben güzel bir kadınım. - Courtney Love
Sosyal ağlarda paylaş

ehehe bu filmdeki en büyük suçlu mace windu
eğer anakin'e bi he deseymiş bütün galaksi kaos altına girmicekti
luke ve leia anasız kalmicakmış
Yani bu filmdeki en büyük kötü MACE WİNDU 'dur
palpatine hikaye
palpatine ona bişeyler anlatıyo anakin gidiyo mace windu üzerinde uyguluyo aa doğruymuş lan ben ne eşşeğim diyo[signature][hline]Shewky Goldbreaker
Doctor of Eclipse
FRF

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...