Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dikkat:Genel Kurallar+Cezalılar

Murtaza

Öne çıkan mesajlar

Evet arkadaşlar, son zamanlarda forum kurallarına uymayan bir çok topic / post gelmeye başladı...

Artık bunları editlemek git gide daha fazla zaman alıyor.
Dolayısıyla bundan sonra;

[li]Caps kullanılarak açılan topicler[/li]
[li]Caps içeren mesajlar[/li]
[li]"Aga soyle soylıım, geldım ama blmadim ne yapmam gerektgını solemırısınsın?" şeklinde yazılan mesajlar[/li]
[li]bilimum küfür içeren mesajlar[/li]
[li]Bir üstteki mesajdan alıntı yapılarak, destansı şekilde uzun olan mesajlar[/li]
[li]Bütün mesajları BOLD şeklinde yazan arkadaşların mesajları[/li]
[li]Kişiye, hakaret boyutunda yapılan eleştriler[/li]
[li]"FÜZE_ALİ, BANA ULAŞ AGA... MSN: PIRASA_LALESİ@hotmail..." şeklinde PM atmak yerine, topic açanların mesajları[/li]
[li]"ula ula benim topikim niye silindi?" diye tekrar açılan topicler[/li]

tarafımdan veya alan yetkilisi diğer arkadaşlar tarafından
SİLİNECEKTİR

Buna rağmen bu tutumunu sürdüren arkadaşlar, paticik/ KO bölümünden uzaklaştırılacaktır...

Kurallara uymadan yazdığınız mesajlar silinince, mesajı tekrar yazmak zorunda kalıcaksınız. O yüzden mümkün olduğunca uygun mesaj yazmanız hem sizin için hem de bizim için daha iyi olur.

Herhangi bir sorunuz varsa PM yoluyla ulaşabilirsiniz...

Teşekkürler...[signature][hline]****
**
Sosyal ağlarda paylaş

[spo1=From Murtaza]KO bölümüne yeni teşrif eden arkadaşlar için biraz bilgi vermek istiyorum..

Öncelikle mesajlarınızda BÜYÜK HARF / küçük harf kurallarına dikkat etmelisiniz. Dikkat edilmediği takdirde gerçekten çok rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkıyor.

( özellikle başlıkları yazarken hepsini büyük harf yazmayın )

Oyun hakkında sorularınız varsa, ilk önce arama bölümünü kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Daha önce bi kaç kez açılmış olan konuların tekrarında, aynı bilgileri bulmanız daha zordur. Daha önceki konuları incelerseniz, daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer tatmin olmazsanız, sorunuzla ilgili bir başlık atarak konuyu açın...

Forumumuzu lütfen, MSN veya IRC gibi kullanmayalım...

Düzgün şekilde sorulan sorular, mutlaka "pati"ler tarafından cevaplanacaktır...

Topic'lerde kişisel tartışmalardan kaçınmaya özen gösterin. Eğer çok rahatsız edici bir durumla karşılaşırsanız, Alan yetkililerine başvurun... Gerekenleri biz, biz yapamıyorsak da Genel yetkililer yapsın...

Konuları kilitlerken / silerken, alan yetkilileri olarak hoşgörülü davranmaya çalışıyoruz. Lütfen siz de aynı oranda dikkat edin...

Teşekkürler...[/spo]
[spo2=From Lonely]Konu açarken, konumuzun Başlık kısmında nelere dikkat etmeliyiz?

Sevgili arkadaşlar.

Bildiğiniz gibi forumumuzun arama motoru sadece başlıklar üzerinde arama yapmakta, bu sayede db'lere aşırı yüklenmenin önüne geçilmiş bulunulmaktadır.

Bu sebepten dolayıdır ki; konumuzun başlığının "hede hödö höm höm" şeklinde değilde, konunun içeriği hakkında olmasına dikkat etmeliyiz.

Diyelimki, charınızı paper mage'ye çevireceksiniz. Hangi itemleri kullanacağınızı öğrenmek istiyorsunuz. Başlık şu şekilde olmamalıdır :
"İtem.. Yardım pls!!!"
Şu şekilde olmalıdır :
"Paper mage, hangi itemleri kullanmalıdır?"

Bu sayede, aynı konu hakkında bilgi arayan birisi, arama kısmına "paper mage" diye yazdığında aradığına ulaşabilir.

Bu konu hakkında daha duyarlı olacağınıza inanıyoruz. Aksi takdirde "arama yapın" demeye hakkımız olmayacağı çok açık.

Saygılarımızla.[/spo]
[spo3=From Bone]Bone'nin 08 Eylül 2005 12:23 tarihli yazısı :
Knight Online oynuyup, paticik forumlarını kullanan kişilere bir hatırlatma yapmak istedim. "Öf be çok uzun" "Oyy bana ne" diye hemen pencereyi kapatmayın, sonuna kadar okuyun. Forum düzeni sizlere kolaylık sağlıyacak bir konudur. O yüzden es geçmiyelim, başkalarına da öğretelim. Belki 15 dakka, ya da yarım saatlik bir süre ayırmanız gerekebilir. Ama inanın, yazdığım maddeler sizin açınızdan çok faydalı olacaktır.

Bu topiği niye açtım? Bölümün moderatörleri var değil mi? Onlar zaten gerekli şeylere müdahale ediyorlar.
Ama bir süredir takip ettiğim kadarıyla, bölümün seviyesi baya bir düşmüş.
"Paticik forumları"ndan ayrı bir alan haline gelmiş. Buraya gelen kullanıcılar paticik kurallarını umursamaz olmuş. Belki de bilmediklerinden hata yapıyorlar.
Belki de bazı kullanıcılar, internete yeni başlamış, internet görgü ve kurallarından habersiz, başıboş yazılar yazan kişiler.
Hem bu kişileri bilgilendirmek, hem de bölümü elimden geldiğinde düzeltmek için böyle bir topic açma gereği duydum.

Gereken kişileri de bilgilendirmek için bu topiği kullanabilirsiniz hatta. Okuyun, okutturun, bilgilendirin. :)

Evet başlıyoruz, madde madde yazıcağım, ilgili linkleri iyi incelerseniz çok güzel ve yararlı olacaktır sizin açınızdan.

1) Öncelikle hoşgeldiniz. Yeni bir kullanıcıysanız, veya hala okumadıysanız, ilk önce şu topicteki yazılanları mutlaka okuyun.
http://forum.paticik.com/view.php?id=100154
Forum hakkında "Bunu nasıl yaparım" "şunu nasıl yaparım" bu nasıl olcak" gibi soruların cevapları orda yazıyor.

2) İnternet nasıl kullanılır? İnternette dolaştığımız forumlarda nasıl yazı yazılması gereklidir? Birisiyle sohbet ederken veya tartışırken nelere dikkat edilmesi gereklidir? Bunun gibi konular için şu yazıyı okumanız önemle rica olunur:
http://forum.paticik.com/view.php?id=98479

3) Bir topic açarken dikkat edeceğiniz hususlar nelerdir:
a- Konu Adı, konu içeriğini açıklıyor mu?
Dikkat çekmek için "Heey buraya bakın" yazarsanız, konunun içeriğini yansıtmaz. Bu yüzden ilgisiz kişiler bakacaktır belki ama, gerçekten o konuyla ilgilenicek kişiler topiği okumayacak, böylece "erken cevap" beklerken, tersine belki de hiç cevap alamıycaksınız. Bu yüzden mutlaka, ama mutlaka, konu adını yazarken, mesajınızın içeriğini iyi yansıtacak birşey yazmalısınız.
b- Mesajınız yeterince açıklayıcı mı?
Tartışmak istediğiniz konuyu, ya da sormak istediğiniz probleminizi ayrıntılarıyla anlatmanız önemlidir. "Benim bilgisayar var, çalışmıyor" gibi bir Mesaj, sorununuzu hiç açıklamayacak, ve size yardım etmek isteyenleri zora sokacaktır. Bu yüzden hızlı yardım almak istiyorsanız, mutlaka mesajınız yeterince açıklayıcı olmalıdır. Sorununuz neyle ilgilidir,
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
anladigim kadari ile pati yeni ßir yapilanma icerisinde.. sırası geldiginde ßu ßölümünde yetkilileri belirlenecektir saniorum..

şimdilik kendi kendimizi kontrol etmeliyiz..

mesela acilan sacma bir konu oldugu zaman arka sayfalarda kalmıs faydalı konuları guncelleyerek o gereksiz konuyu arka sayfalara atabilir boylece hem göz rahatsizligindan kurtulur hemde guncelledigimiz faydalı konuların dikkatinden kacmıs arkadaslar tarafından farkedilmesini sağlayabiliriz..

diye umuyorum [ bulent ersoy turkcesi konustum bu ne be :) ]
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...