Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hibernia Class

KARAMURAT

Öne çıkan mesajlar

Excalibur serverinde oynamaya başlıyacağım yakında ve Hibernia bi char açacağım ama kararsızım bir newbie olarak acaba açağım chari ilerde bir champion yapmak üzere mi açsam yoksa bir eldritch mi hangisi oyuna adepte olmam konusunda oyun açısından daha kolay ve zevkli gelecektir.Tavsiyeleriniz tabi varsa aklınızda başka bir class realmde söyleyebilirsiniz.[hline]Under Construction
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gladric, 02 August 2003 16:36 tarihinde demiş ki:
championlara bi nerf yolu gozukuyo gibi millet asiri agliyo

Duzgun grup kurmayi bilmeyen ve herseye aglayan albler istedi diye nerf gelecegini sanmiyorum, necroya baksinlar, animistteki tonlarca buga baksinlar millete nerf istemeden once.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
L50 Elven Eldritch Officer of Soul Reavers, LGM Tailor
Email: [email protected] | Icq: 5100111
Sosyal ağlarda paylaş

hib classlari biraz ilginc yani guclu gercekten ozellikle 8vs8 de affetmiyolar diyebilirim grplarinda 2 druid 1 warden bi bard olan hib gurubuyla basa cikmak imkansiz oluyo adamlar mezz yemiyo birincisi 2 druid te toplamda 2 grp purge oluyo ayrica her classin self purge u adamlar 3 kere falan kafadan purge kullaniyo her class heal edebiliyo nerdeyse :) buda hibleri fg vs fg de yenilmez yapiyo nerdeyse hib ama butun buna ragmen hib classlarinda chanter champion disinda 1 vs 1 de guclu char yok aslinda dengeli ama dengesiz gibi mesela championlar grupta is yapamiyo hp si az bi anda oluveriyo vs vs ama insanlar bu yonleri dusunmuyo 1 vs 1 de oldumu championa basliyo aglamaya[hline]Gladric lvl 50 Mercenary rr5 - Kay Server
Yettimgare lvl 50 Thane rr3 - Merlin Server
Sosyal ağlarda paylaş

LA dengesiz idi, ve adil degildi CD ile karsilastirildiginda.

Her class healliyor dedigin realmde arasan 1 veya 2 tane bulabilecegin Mentalism spec Mentalistler healleyebiliyor sadece, healer classlari disinda.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Sosyal ağlarda paylaş

mentalism specli olmasa bile heal gelior mentalism spec spec heal getirior sizde 4 healer class var dier butun realmlerde 2;
albinde over power lari var ama çoğu insan salak gibi specler seçtii için bu yakalanamıyor mesela hiç servant spec necro oynadinizmi?pbaoesi var o specin kimse servant olmuyor olan 1-2 tane gördüm rvr de spam yapıyorlar necro olduklari icinde fazla bişe yapamıycakları düşünülerek sona bırakılıyorlar ve ortalığı pis dağıtıyorlar;thrust&shield mercler ölümcül oluyor hem chaine bonusu olduğu için hemde hizli ve slam vurabildiği için serverlaradsa gene 2-3 tane var bence çoğu insanın sorunu bir iki specce saplanıp kalmaları buraya foruma class soranlar bile en çok oynanan classı soruyor istiyor earth wizard mesela fire daki gibi boltu var ama dd si yok onun yerine dot ae root singel target root ve ground target aedd si var ama gene serverlaarda 1-2 tane bu liste böyle uzar gider body spec caby den spirit sorca etc. etc. insanlar genelde en çok oynananı seçiyor bu yüzden gimp oluyorlar.

[Bu mesaj Glatheros tarafından 02 August 2003 17:26 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

dediklerin dogru ama suna katilmiyorum shield spec merc gimp gercekten hic bi etkisi olmuyo slam vurmak hersey degildir
bu aralar two handed a taktim ben neden two handed lar bu kadar az style lar inanilmaz muthis yani rvr de mukemmel is yapar direk back stun acilisi var side lardanda super style lar vardi baktim simdi hatirlamiyorum isimlerini any time style lar da cok guzel su anda albteki butun specler 1 vs 1 uzerine kimse grup dusunmuyo[hline]Gladric lvl 50 Mercenary rr5 - Kay Server
Sosyal ağlarda paylaş

2h türk var amiroc pally sonra gellan var jhonymm var baya adam var insanların shield seçmelerinin sebebi savaşta daha uzun süre dayanıyorlar ve insan bi shieldli plateli etrafindan işiklar çikanb tanka saldırmak yerine önce defansı daha az olanlara dalıyor bu yüzden savaşın sonlarına kalıyorlar genelde dalan 1-2 kişide ancak cizittirebiliyor adamı dolayısıyla fazla rp topluyorlar olay bu[hline]karga theurgist of the theurgists
Hatun ooc Cleric
Rojon minstrel for all

[Bu mesaj Glatheros tarafından 03 August 2003 00:01 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

bana guven hro gimp rr10 olsanda bi ozelligin olmicak tek guzelligi hp olayi baska bisi yok lw alirsan belki is yapar ama yuksek rr bi champ cok can yakiyo debufflari vs bi kere iki isi cok iyi yapiyo kendi healer classlarini korumak ve karsi tarafin healer casterlarini oldurmek ve bunu cidden iyi yapiyo cunku vurdugun healer class genelde senden kacar o zamanda arkadan lvl 50 style var stun ediyo ve baya uzun stun ediyo dmg ida unutmamak gerek + sanre var vs vs[hline]Gladric lvl 50 Mercenary rr5 - Kay Server
Sosyal ağlarda paylaş

Valla dostum , eger tank acicam diyorsan Hero ac..champ debufflari var ama rvr de debuff atmican ki bi suru caster varken onunla mi ugrascan sahsen ben bi champi ddebuff atipta adama yumuldugunu pek gormedim acikcasi fg vs fg de , ac bi hero keyfine bak derim eger ilk charimla cash yapmak istiyorum dersen her zaman chanter bulunmali elinin altinda..yada grup ici hem tank hem healer olarak gruba resistlerimle faydali olmak istiyorum diyorsan warden derim.[hline]Ascahisien Lvl 50 Heroine
Hoove Lvl 47 Bard
[SR] Hib/Exc
Sosyal ağlarda paylaş

ha bu arada rvr da hicde aman suna debuff atiyim suna sunu fln olmuyo hero olucan ölmicen senden iyi kimse koruyamaz casterları bu bir ikincisi ise hero championu her daim döver (en azından ben dövüyodum) champion gereksiz paladin gibi...tank hero iidir..rvr da ayakta kalmak önemli olan..hero da gayet iyi kalıyo ayakta..

MOOOOOOOOSEEEEEEEEEEE RULLZZZZ..[hline]Evil friend with every1,till blade thrust into body...Ariakan...
..........RIM RIM RIM RIM RIM RIM ..........
:rock::rock::rock::rock::rock::rock::rock:
Sosyal ağlarda paylaş

abi iyide niye hero ne dmg verebiliyo ne bisi oyle mal gibi hp duvari olarak kosuyo o kadar biseye faydasi olsa ok dicem champion ayrica cok ise yarar sunuda diyim debuff kullanilmaz vs diyosunda sizin healin arkasina takilan veya sen birinin arkasina takildiginda bass dubuff i sanri bakalim ise yariyomu yaramiyomu[hline]Gladric lvl 50 Mercenary rr5 - Kay Server
Sosyal ağlarda paylaş

Kacan birinin speedini dusurmek, casteri interrupt etmek vs icin de arrow atarsiniz artik heroyla, ehe. LW champ olumculdur, bu kadar basit. Slam yedigim halde oski beyefendiyi almistim mesela duelde, hicbir zaman bi champa 1 pbden fazlasini atamadim ama.[hline]Gesp (a.k.a Baggio) | www.gesparts.org
Sosyal ağlarda paylaş

valla casterlari interrupt etmek gerekirse chanterin caster peti birebir o zaman eldy acicagina chanter acsinlar mesela ? ayrica mezz yemis bi gruba champ debuff atarsa mezz bozuluyor ama albionlarda bozulmuyor.duel farkli bisi bence eger duellik char diyorsaniz ona gore acmak lazim tabi.[hline]Ascahisien Lvl 50 Heroine
Hoove Lvl 47 Bard
[SR] Hib/Exc
Sosyal ağlarda paylaş

uhuh ben çok kararsız bir adamım uveeaa.O zaman şöyle bir soru yöneltim sizlere ki ona göre bir class açiim hangi class ile ki bu herhangi biride olabiliri.Ama duruma göre champ yada hero yakın gözüküyor neyse hangi class ile daha kolay level 50 ye ulasir gruplarda daha rahat yer bulurum.Zaten rvr kısmı tamami ile oyuncularin kişisel becerileri ile alakalı her class effective kullanılaibliniyor kendi taktikleir doğrultusunda.[hline]Under Construction

[Bu mesaj KARAMURAT tarafından 05 August 2003 17:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsinin ayrı ayrı avantajları ve dezavantajları var.
Champion debuff, DD, snare gibi özelliklerini rvr'da (duelde demiyorum) gayet güzel kullanıyor. Cast etmek gibi bir derdi yok niye kullanmasınki... Rvr'da da Champion lar bu avantajlarını gayet güzel kullanıyorlar. Hero'lar slam sayesinde Eld/Enc vs gibi mage leri koruyabiliyor. pbaoe bir mage i bir kac saniye korumak demek zaten büyük bir üstünlük kazanmak demek. Eld'ler karşı realmin büyücülerini daha kolay interput eder. Mana Eld'de insta AE debuff lar var. Bu güne kadar chanter tercih edilmesinin sebebi pbaoe'nin 2sec cast süresi olması ve pl ve farm için damage shield i olmasıydı. 1.62'de Eld'lerin cast süresi 2.5'e düsüyor ve rvr da kullanabilecekleri daha çok büyüleri var. Light Eld olduğun takdirde AE mezz var zaten. Blademaster'lar oynaması çekici ama rvr da hiçbir zaman tercih edilmeyen bir class. 1.62 geldiğinde nasıl olucağını hep birlikte görücez.

Sonuç olarak olay şunu aç bunu aç değil. Hepsinin özelliklerine bakarsın ve oynamaktan en çok zevk alıcağın class ı seçersin.
Dogma haline gelmiş spec lere takılmassında yararlı olabileceğine inandığın ve zevk alıcağın specleri seçersin. Mesela ben hero açsam shield/blade veya shield/blunt açarım ama genel standart shield/spear. Shield'la stun ardında spear la dağıt. Champion tank class olarak benim oyun zevkime daha uygun. Ama bu benim zevkim ve tercihim. Seninkide farklı olabilir. Önemli olan doğru bilgileri toplayıp ona göre karar vermen.

İyi oyunlar.[hline]Borges
chanter
lvl41 Verdant Animist
lvl41 Valewalker
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KARAMURAT, 05 August 2003 17:19 tarihinde demiş ki:
uhuh ben çok kararsız bir adamım uveeaa.O zaman şöyle bir soru yöneltim sizlere ki ona göre bir class açiim hangi class ile ki bu herhangi biride olabiliri.Ama duruma göre champ yada hero yakın gözüküyor neyse hangi class ile daha kolay level 50 ye ulasir gruplarda daha rahat yer bulurum.Zaten rvr kısmı tamami ile oyuncularin kişisel becerileri ile alakalı her class effective kullanılaibliniyor kendi taktikleir doğrultusunda.[hline]Under Construction

En kolay pbaoe ve healer class larla lvl 50 olursun. Tank olarak baktiğinda ikisininde şansı eşit. Eskiden olsa shield spec bir tank xp gruplarında tercih meselesiydi ama artık pek değil.

[Bu mesaj KARAMURAT tarafından 05 August 2003 17:28 tarihinde değiştirilmiştir]
[hline]Borges
chanter
lvl41 Verdant Animist
lvl41 Valewalker

[Bu mesaj Miguel tarafından 05 August 2003 17:58 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Miguel, 05 August 2003 17:50 tarihinde demiş ki:
Hepsinin ayrı ayrı avantajları ve dezavantajları var.
Champion debuff, DD, snare gibi özelliklerini rvr'da (duelde demiyorum) gayet güzel kullanıyor. Cast etmek gibi bir derdi yok niye kullanmasınki... Rvr'da da Champion lar bu avantajlarını gayet güzel kullanıyorlar. Hero'lar slam sayesinde Eld/Enc vs gibi mage leri koruyabiliyor. pbaoe bir mage i bir kac saniye korumak demek zaten büyük bir üstünlük kazanmak demek. Eld'ler karşı realmin büyücülerini daha kolay interput eder. Mana Eld'de insta AE debuff lar var. Bu güne kadar chanter tercih edilmesinin sebebi pbaoe'nin 2sec cast süresi olması ve pl ve farm için damage shield i olmasıydı. 1.62'de Eld'lerin cast süresi 2.5'e düsüyor ve rvr da kullanabilecekleri daha çok büyüleri var. Light Eld olduğun takdirde AE mezz var zaten. Blademaster'lar oynaması çekici ama rvr da hiçbir zaman tercih edilmeyen bir class. 1.62 geldiğinde nasıl olucağını hep birlikte görücez.

Sonuç olarak olay şunu aç bunu aç değil. Hepsinin özelliklerine bakarsın ve oynamaktan en çok zevk alıcağın class ı seçersin.
Dogma haline gelmiş spec lere takılmassında yararlı olabileceğine inandığın ve zevk alıcağın specleri seçersin. Mesela ben hero açsam shield/blade veya shield/blunt açarım ama genel standart shield/spear. Shield'la stun ardında spear la dağıt. Champion tank class olarak benim oyun zevkime daha uygun. Ama bu benim zevkim ve tercihim. Seninkide farklı olabilir. Önemli olan doğru bilgileri toplayıp ona göre karar vermen.

İyi oyunlar.[hline]Borges
chanter
lvl41 Verdant Animist
lvl41 Valewalker

1.62 ile super olcak bm lar rvr de acayip dercede kullanisli soyle diyim merctan daha rahat caster olduruyo backstyle hinder var side tan direk stun acabiliyo ve hizli bi silah kullandiginda casterin hic sansi kalmiyo eger pierce master yaparsan chari tanklara karsida super is yapiyo chain giyenlere ama gidipte armsmane dalarsan aglarsin[hline]Gladric lvl 50 Mercenary rr5 - Kay Server
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...