Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Black & White 2 hazır...

Earenwen

Öne çıkan mesajlar

orduya basılı tutup dierine surukleyince birlesiyor sanırsam deneyin (:[signature][hline]Bir sormacam var balalar / Gaydi gaptir gaptir /
Caya gaamaltiya gatar / Dimeli nedir nedir /
Miskimit denince ahla / Tamam sindi gaptim /
Heman onun adi duser / Eti Eti Eti

nukbasliklikiz, 28 May 2003 03:56 tarihinde demiş ki:
puahau lameriz zaten!!!
Sosyal ağlarda paylaş

ilk izlenim olarak oyun cok basarili, peter amcam yine dokturmus helal olsun

daha tutuoriali saymazsak ikinci bolumdeyim gerci ama oyunda ilkine gore cok yerinde ilerlemeler ve fakat bazi eksikler var

hayvancagizimizin tasmalari mukemmel olmus, ilkindeki agresif yada sevkatli tasmalarinin yaninda cok basarililar... ayni zamanda her konuda ne dusundugu, egitimi hakkindaki herseyin menude bulunmasi buyuk kolaylik

sehirler, ordular cuk oturmus... bulundugum bolumde 3 saat sehir planlamasi yaptim, cok zevkli. diger sehirleri etkileyip kendi tarafina gecirme konusu biraz daha ilkine benzeseymis daha basarili olacakmis yanliz, zira kral bir sehir yapip haritanin bir ucundaki sehiri etkiliyorsun adamlar sana goc ediyor ama sehirleri oldugu gibi kaliyor. Hayalet sehri orduyla almadigin surece ana sehrinin nufusunu arttirip resource kazanmaktan baska bir ise yaramiyor Orduyla aldiginda da bombos bir sehre sahip olup adam edene kadar catliyorsun. ilkindeki gibi etkiledigin sehri influence'in altina alma ordaki hayatin devam etmesi, hatta misyoner falan yaratma olmaliydi kanimca.

Ordu sisteminde gordugum tek eksik, garnizonda olen adamin yeri doldurulmuyor yada eger dolduruluyorsa ben farketmedim. Duvarlar ormek, kapilar dikmek, o duvarlara okculari yerlestirmek geleni telef etmek falan iyi dusunulmus.

Oyunda ilkine gore gordugum en buyuk eksik miracle olayinda... tribute harcayip bisiler almak guzel ama miraclelarin da boyle alinmasi ve daha da onemlisi hayvanimiza ogrettigimiz miraclelarin da tribute ile alinmasi buyuk esseklik... tasma ve egitim sistemine cok iyi derken learning leash'in eksik olmasi ve hayvanin senin yaptigin miracle'i gorup ona gore ogrenmek yerine, tribute ile ogrenmesi rezaletini eklemiyordum. Daha ilk rakipli bolumde oldugum icin bilmiyorum belki ana rakibi harcayinca onun miraclelarini ogreniyoruzdur ama yinede ilkindeki gibi her sehrin kendi miracle'i olmasi ve o sehirleri ele gecirince o miraclelari da yapabiliyor hale gelmenin olmamasi buyuk eksiklik diye dusunuyorum. Bunun disinda yeni mana ve altar sistemi ilkinden kat kat daha iyi...[signature][hline]RKÜTMEYIN ULAN VAKVAKLARI!"
Sosyal ağlarda paylaş

sırf şehir kurma olayı bir yerden sonra sıkıyor ve birşey getirmiyor diye direk savaşa, ve daha çok pet le saldırmaya çalıştım ki pet in evil olması avantajıma olmasına rağmen tabiki imkansız bu şekilde oyun kazanmak, e evil olunca doğru dürüst adamda toplayamıyorsun vay haline yani...[signature][hline]The one side moon is always dark.

[Bu mesaj dreagloth tarafından 13 Ekim 2005 18:50 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

son bölüme geçtim :D

pet'im de ben de evil'ım. ama benim şehrimdeki insanlar çok mutlular. düşmanlarıma acımadığımdan evil oldum.

belli bir süre gelişiyorum. rakip 2 kasaba kaldığında ikisini de alıyorum. petimle temizliyebildiklerimi temizliyorum (ki pek rakipim kalmıyor sonra). daha sonra 150 kişilik ordularla gerisini aıyorum. volcano miracle aldım.. son bölümde bu miracle yi denicem :)
Sosyal ağlarda paylaş

demin bitti..

tribute olayı pek iyi olmamış. iyi yönleri de var kötü yönleri de. ama sanki multiplayer a zemin gibi geldi sistem.

ama multiplayer olacaksa şu fireball ın mana cost unu arttırsınlar. oyun boyunca binlerce kişiyi yaktım. şehri korumak için kimseye gerek kalmadı...

ve işallah skirmish gelir. ben doymadım açıkçası ve tekrar oynamak sıkar.

son bişey: son bölümü mutlaka oynayın..

son dakka editi: lol noluyo be, oyun eski bölümlere döndü... herhalde tribute toplamam için.

[Bu mesaj Earenwen tarafından 13 Ekim 2005 23:51 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

said:
KahnX, 14 Ekim 2005 11:19 tarihinde demiş ki:
ya land 5 e gectim lutfen su Chi kullandiginiz hani force yaptiginiz questi nasil gececez biri soyleyebilirmi ya onu yapmadan gecmek istemiyorum pfff

Hani şu monklu quest? taş falan kırıyosun? onu diyosan söyleyeyim;
tribute ile aldığın bi özellik var, action tuşunu basılı tutup kımıl kımıl yapınca eli taşları falan dürtebiliyosun. questte onu kullanıcan. yani o varsa sertçe ileri geri yapacan, duman falan çıkacak başta, adam tam vururken kırılacak taş sonra. ama ileri geri yapman lazım hep.
başka bi questi diyosan bilemem, chi diyince atladım ben böyle :)
Sosyal ağlarda paylaş

bitek banami bu oyunun oynanmasi zor geliyor ya sehir yapmak sinirlari buyutmek aci veriyo nerdeyse.birde gordugum kadariyla cok cabuk evil olabiliyorsunuz good olunabilen cok az yon var.
birde bir sey soracam oyunda para sadece gorevleri tamamlayarakmi kazaniliyor?[signature][hline]Even a stopped clock tells the right time twice a day.
Penthesilea ftw...

[Bu mesaj Disappear tarafından 15 Ekim 2005 03:19 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

kasaba ele geçirdikçe (iyi veya kötü yoldan) de para(veya tribute) alabiliyorsun.

good olmak zor değil, insan istemiyor. sana saldırana sen de saldırmak istiyorsın. ve evet, seni evil a çeken çok şey var, saçma şeyler de var. ağaç koparıyorsun evil oluyorsun (!)

oyun çok zor değil bence. hatta son 2 bölüm bayağı kolay geldi bana.

şehir sınırlarını genişletmek istiyorsan, binaalrın arasını aç, dipdibe koyma binaları. çünkü her binanın etrafında bir çember var, o çember de sınırın dışına taşınca, etrafını sınıra ekliyor (insan uyumayınca anca böyle cümle kurabiliyor). bi de sanırım populasyon arttıkça sınırın gelişiyor.

multiplayer ını bekliyorum şahsen. orjinal gerektirmez inşallah. paraya kıyarım valla =)
Sosyal ağlarda paylaş

dvd den yada cd den kaynaklanıyo olabilir...

değilse bilmiyorum.. döngüsel artık denetimi genelde işte o medya disklerden oluyo diye bilyorum ama sallamışda olabilirim..(vay be amma yardımcı oldum)[signature][hline] Açın Gözlerinizi Bakmayın Şaşı, Kralınız Gelse Yıkamaz Şanlı BEŞİKTAŞ'ı
Sosyal ağlarda paylaş

ya 6. landde bıraktım bu kadar aptal bi sorun olmaz oyunamı küfrediyim ekran kartına mı ya...

Tam iki kere crash oldu bilgisayar reset attı oynarken (sadece bunda oluyo) 2 saatlik emeğim gitti

Bunu engellemek için habire quicksave yaparak oynadım çok hırslıydım az önce reset oldu tam 7. lande geçerken save etmiştim geldim bi baktım save dosyaları da silinmiş...

eeee öyle bi küfrederdim ki burda kafayı yedim en az 5 saatlik emek gitti bu oyunu artık oynayamam

Çok şeymi kaybettim bitirmeden oynasam bişey olmaz dimi ?[signature][hline]Bokun üstüne krep olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Yahu oyunu yüklerken ses dosyalarında 2 tane hata verdi , o dosyaları geçtim ve yüklemeyi tamamladım.Ordan bi kıllandım daha sonra oyunu başlattım.

512 ram 128 ekran kartı var,
Oyuna başlayınca sol taraf yukardan aşağıya deniz yeşili bir renkte üstünde ağaçlar falan gözüküyor land gözükmez bir şekilde başladı (yaratıı seçme yeri) sonra devam ettim gene öyle.Bu cddenmi kaynaklanıyor acaba 1 adet dvd aldım beşiktaştan ama böyle birşey yaşayan varmı?
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun orjinali sanırım avrupa yakasında yok torrentini(nasıl yapılır bilmem) bana pm den yollayabilecek var mı aşırı takıntılı hale geldim[signature][hline]Tanışma teknikleri topici :)
DoGMeaT, 06 July 2003 15:16 tarihinde demiş ki:
slm,tanışalımmı?
Elexa, 06 July 2003 19:46 tarihinde demiş ki:
bu ne yaratıcılık alllaaaaam
Sosyal ağlarda paylaş

çok çalıştırırsan yani işsizlik eksilerde olursa herkes sürekli çalışıyor olur ve uyuma, dinlenme ihtiyaçları doğar, üremelerini sağlayıp ev inşa edersen sorun kalmaz[signature][hline].:. He who fights with monsters should look to himself does not become a monster...When you gaze long into the abyss, the abyss also gazes into you .:.
- Friedrich Nietzsche
Sosyal ağlarda paylaş

said:
progamer, 11 Kasım 2005 00:09 tarihinde demiş ki:
biras geçde olsa oyunu yükleyip oynamaya başladım. Yalnız bana insanları nasıl uyutacağımı anlatır mısınız. Her adamı tek tek mi eve taşıcam. Nası yapcam. Uyku isteme seviyesi yüzde yüz oldu...

Saaati değiştirme tutorial ını hatırlıomusun ? oradan yapıcaksın....[signature][hline]BL -> Mufreze 60 orc Shaman
DuneMaul -> Kojiro Dwarf Warrior
Sungrass Studios
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...