Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sanatçıların orasını burasını açarak ünlü olmaları yanlışmı?

Loserandlost

Öne çıkan mesajlar

yanlış mı doğru mu bilemem ama öyle yapanların klipleri rulz oluyo[hline]http://www.frp-tr.net
Craven, 17 June 2003 14:23 tarihinde demiş ki:
biz metalciyiz kötüyüz adiyiz siyah giyer kedi keser satanistçilik oynarız içinde gitar olan bütün herşeyi dinler deli gibi kafa sallarız.bu böyle biline
Disappear, 07 July 2003 16:52 tarihinde demiş ki:
molpedin varmi ?

Sosyal ağlarda paylaş

Sanatçılar orasını burasını açarak ünlü olmaz, çünkü orasını burasını açıp ünlü olanlar sanatçı değildir.Onlar sadece paparazilerin birkaç aylık, bilemedin 1 senelik gündemini oluşturan sosyetelerdir.

Bu arada dikkatimi çeken şey sanatçı dendiğinde sadece şarkıcılardan bahsetmeniz.Piyanistler, baletler, heykeltraşlar, ressamlar ve daha birçoklarıda sanatçıdır, bunları göz ardı etmeyelim.[hline]ymumcuoglu
Sosyal ağlarda paylaş

bi ülkenin dinlediği müzik o ülkenin durumunu yansitir bu ülkede bu tarz kendine sanatçı denen orasini burasini açan tipler dinlendiğine göre bu tipler ortadan kalkana kadar bu ülkeden bi bok olmaz.[hline][b]Gardiyan gardiyan gardiayn of dı bılaynd aman allah :)[b]

[b]Gardiyan gardiyan gardiayn of dı bılaynd aman allah :)[b]

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Volfied, bu yanlis quote u editleyip demiş ki:
Yapmayiniz, bakiniz burda ema apla nasil anlatmis...

aman dikkat et abi
bunun aynısını ben söyledim diye beni linç etmeye kalktılar, ama mantıklı bi şekilde savundum. pek de bişey olmadı

[Bu mesaj Volfied tarafından 28 July 2003 21:21 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj Volfied tarafından 28 July 2003 21:22 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

şahsi fikrimce medyanın bu "sanatçı" lafının içinin boşaltılmasında çok suçu var. her fırsatta medyaya bok atan ebedi muhalifler gibi görünmek istemiyorum ama, ota boka sanatçı diye diye memleketi bu hallere getirdiler.

orataya artı bir değer koyamayanın, hatta daha ileri gidip (zaten sufi söylemiş galiba yukarda bi yerde) "yaratmayan"ın sanatçı olmadığı kanaatindeyim.

sen allahın kıç-baş açıp sallayan kadınına "sanatçı" dersen olacağı budur, genç dimağlar bulanır da bulanır. hayır bunlar olur, showbiz dedikleri şey böyle bir şeydir, bir yere kadar gerekli ve entertaining'dir, ama bu entertainer'ların adının "sanatçı" olmasına karşıyım şahsen.

bu bi tek bizde var maaşallah. kimse çıkıp britney spears'e "sanatçı" demiyor gavur memleketlerde. hatta madonna'ya bile demiyor. madonna'nın ne eksiği var nez'den ya da mahsun kırmızıgül'den ya da hilal cebeci'den biri bana çıkıp söyleyebilir mi acaba?

farkında mısınız, öyle bir noktaya geldik ki haber bültenlerinde filan böööle rahat rahat, geniş geniş kullanılan "seksi sanatçı" diye bi kalıp var. böyle bir şey ne bir haber bülteninin ciddiyetine sığar, ne de insan onuruyla bağdaşır be! lafa bakın allasen...

nez sanatçıysa, ben akademi dekanıyım ulan!
*!sinirlenir gider ayak*
:P
Sosyal ağlarda paylaş

ema ablanın sözleri üzerine cok duygulanan!,ve kendini suclu bulan!'??,pek cok sanatçı!,ülkeyi terkederek sanatı gercek sanat icra edenlere bırakmış!+!..
Şu aralarda nezi isveçte bir kütüphanede kasiyer olarak,alişanı hindistanda bir halı magazası işletirken,ciguli yi almanyada işsizlere iş bulma kurumunda müdür,adrenaline 3lüsünü hilton resorts hotel floridada kat hizmetlisi olarak görülmüş..

*evet herkes bi parca hayalperesttir diye söylenerek yemek yemeğe gider*[hline]aente is alone on this way..
aente:Adventurous Effective for Nocturnal Troubleshooting and Excursionist

Sosyal ağlarda paylaş

Haber bültenlerinin ciddiyetine hiç girmeyelim zaten.

Adamlar haftada en az 3 kez selülit, diyet gibi şeyler hakkında haber yapıyorlar.Sonrada ne kadar genç kız, manken varsa gösteriyorlar.

Hakketen verdikleri haberi dinlemek istesem, görüntülere dalar giderim.Bu örnekler çoğalabilir.Gün geçtikçe haber bültenleri magazin programlarına benzemeye başlıyor.

*!"Yeter be!Daayt!" diye bağırır *

Kim buna dur diyecek?!Fekat oda ne?Bir kuş!Bir terlik!Yok kesin uçaktır.Nayır, o Emaleth !! :Pp[hline]ymumcuoglu

Even the smallest person can change the course of the future...
Sosyal ağlarda paylaş

sanat
isim Arapça ¹an¤at

1 . Bir duygunun, tasarının veya güzelliğin anlatımında kullanılan yöntemlerin tamamı veya bu anlatım sonucunda ortaya çıkan üstün yaratıcılık:
"Bir oyunun on beş gün sürmesi bir sanat hadisesi olduğunu gösterirdi."- T. Buğra.
2 . Belli bir uygarlığın veya topluluğun anlayış ve zevk ölçülerine uygun olarak yaratılmış anlatım:
"Caz ve caz havaları ne yazık ki bizim çok verimli o millî halk sanatımızı da baltaladı."- R. H. Karay.
3 . Bir şey yapmadan gösterilen ustalık.
4 . Bir meslekte uyulması gereken kuralların tümü.
5 . Zanaat.[hline]Fuck it all! Fuck this world!
Fuck everything that you stand for!
Don't belong! Don't exist!
Don't give a shit!
Don't ever judge me!
Sosyal ağlarda paylaş

sanatçı
isim, sıfat

1 . Güzel sanatların herhangi bir dalında yaratıcılığı olan, eser veren (kimse), sanatkâr.
2 . Sinema, tiyatro, müzik gibi sanat eserlerini oynayan, yorumlayan, uygulayan (kimse):
"Türk tiyatrosunun en önde gelen kadın sanatçıları arasında yerini alıverdi."- H. Taner[hline]Fuck it all! Fuck this world!
Don't give a shit!
Don't ever judge me!
Sosyal ağlarda paylaş

görüldüü ürzre ki kaynak türk dil kurumu sözlüğüdür öyle sanatçı sözcüğü yüceltilmeye değecek bi sözcük değil çünkü burda her nekadar ilk tanımlarda yaqratıcılıktan bahsedilse de diğerlerinde uygulayan ve yorumlayan kişidir olarak geçer yani sanatçı sanatçı die kasmayın kendinizi adam yaratıcıysa besteci heykeltraş ressam vs. yorumcuysa yorumcu diğer gruptansa showbiz showman/woman vs denir o ayrıama sanatçı hepsini kapsadığından "yüce" birünvan değildir artı kıç baş açmak olarak nitelenen şeyi çok doğru bulmamakla beraber nü resimlerde de bu tip figürlerin kullanıldığını hatırlatır saygılar duyarım....
bunlar görüş değilverilere göre yorumlardı ha görüş isterseniz keşke gerçekten bişiler verebilen insanlar kalsa yani bişi üretmek zorunda değil ama üretilmiş şeyi kendinden bişiler katarak yeniden yorumlayan insanlar kalsa ha bi de rakı şişesinde balık olsam :)))[hline]Fuck it all! Fuck this world!
Don't give a shit!
Don't ever judge me!

[Bu mesaj Satyr tarafından 29 July 2003 16:20 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben yazanı forwardladım yorum senin sanatçıyım diosan diiilsin demem...
ne de olsa türk dil kurumu sanatçı olduunu kabul edio bana laf düşmez[hline]Fuck it all! Fuck this world!
Don't give a shit!
Don't ever judge me!
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LvL_Sabo, 27 July 2003 23:23 tarihinde demiş ki:
said:
Volfied, bu yanlis quote u editleyip demiş ki:
Yapmayiniz, bakiniz burda ema apla nasil anlatmis...

aman dikkat et abi
bunun aynısını ben söyledim diye beni linç etmeye kalktılar, ama mantıklı bi şekilde savundum. pek de bişey olmadı

Sen bunun aynısını falan söylemedin yıldız tilbe dinlenen bir ülke 100 uncu dunya ulkesidir dedin. herseyi bir insana maalettin sacmaladın..ve isin kotusu hala kendini haklı falan zannedip paye çıkarmaya çalışıyosun.. bu kadar zormu kabul etmek..
Sosyal ağlarda paylaş

Yaf yine tartışma başlicak ben tutuyorum kendimi ancak şu bir gerçek:

- Müzik bir ülkenin ne düzeyde olduğunun tamamının göstergesi değildir. Müzik bir toplumun kültürünün yalnızca bir parçasıdır.

- Bir ülkenin genelinin göstergelerinden bir tanesi kültür seviyesidir. Bunun yanında insanları sevmek ve topluma umut ile bakmak sadece insanı değil toplumu ileri götüren bir bakış açısıdır. Bundan başka yollar insanı ve toplumu karamsarlığa en önemlisi kötümserliğe iter.

- Bunun yanında üslup (konuşma şekli, kelime seçimi ve düşünce biçimi) ise kişinin kültür seviyesinin bir göstergesidir.

- Ve ben bu güne kadar samimiyetine güvenmediğim kimse ile bu şekilde bir üslup ile konuşmadım. Bu güvende insanların birbirlerini yakından tanıması ile oluşmuştur genelde.[hline]RK1
"Onzac" Clan Martian Artist
"Ederan" Clan Fixör
"Gafur" Clan Enforcer
"Story of SadButcher"

[Bu mesaj SadButcher tarafından 29 July 2003 17:42 tarihinde değiştirilmiştir]

[Bu mesaj SadButcher tarafından 29 July 2003 17:42 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...