Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

radiohead le pink floydu benzeten bi ben mi varım yani???

cosmic

Öne çıkan mesajlar

Radiohead dünyada özellikle de Britanya'da çoğu gurubu etkilemiş ve hatrı sayılır bir yer edinmiştir müzik dünyasında kendine..Ama bundan 20 sene sonrasına baktığımızda hala Pink Floyd hafızalarda olacak ama Radiohead biraz daha şaibeli.[signature][hline]D'akmor
so 80's
İnanmıyorum Mike!Gerçekten karın kaslarını mı çalıştırıyor?
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Adiemus, 01 Kasım 2005 00:24 tarihinde demiş ki:
Pink floyd'un şarkıları çok sıradan

said:
Bu kadar şişirilmesine de anlam veremiyorum

said:
Pink floyd ile karşılaştıracak olursak radiohead doğal olarak daha yenilikçi

hayır komik sadece

[Bu mesaj elvyn tarafından 01 Kasım 2005 17:35 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe kuşku duyabilirsin sorun yok :) Yenilikçi lafı biraz yanlış olmuş sanırım demek istediğim radiohead'in yeni ve farklı oluşu, başka gruplarda bulamayacağınız müziği üretmesi. Pink floyd'un müziği bana eski geliyor. Kabarık saçlı bayanları, ispanyol paça pantolon giyen erkekleri anımsatmaktan başka bir şey yapmıyor bende. Eh bunlar benim düşüncelerim kimilerine komik de gelebilir tabiki.
Sosyal ağlarda paylaş

neleri benziyor biri bana güzelce açıklarsa mutlu olacağım.
ben pek bulamadım da.
bu arada hangisi iyi hangisi kötü değil sorumuz, (eğer varsa) benzerlikleri.
radioheadden pek anlamam ama pink floyd tek bir grup değildir, değişen bir müzik tarzları var. onu da aklınızda bulundurun.

said:
Adiemus, 01 Kasım 2005 18:33 tarihinde demiş ki:
Hehe kuşku duyabilirsin sorun yok :) Yenilikçi lafı biraz yanlış olmuş sanırım demek istediğim radiohead'in yeni ve farklı oluşu, başka gruplarda bulamayacağınız müziği üretmesi. Pink floyd'un müziği bana eski geliyor. Kabarık saçlı bayanları, ispanyol paça pantolon giyen erkekleri anımsatmaktan başka bir şey yapmıyor bende. Eh bunlar benim düşüncelerim kimilerine komik de gelebilir tabiki.

şöyle ufak bir sorun var tabi, o da tanımına göre ya pink floydu funk grubu olarak dörüyorsun, ya da eskiler hakkında bilgin bayağa az. pink floyd da zamanında yeni ve farklı idi, şimdi yeni diyemezsin(arada yıllar var haliyle) ama hala kesinlikle farklı, başka hiç bir gruba benzemeyen müzikleri var.

bu arada radiohead de yeni şeyler deniyor, pink floyd da yeni şeyler denemiş, ikisinde de efekt var o zaman bu gruplar benzer demek biraz "filiin de memeleri var benim de memelerim var demek ki ben filim" demek gibi oluyor.[signature][hline]kaleidoscopic=Borbag
dilinizden utanmayın!
karakedi, 24 Haziran 2005 12:31 tarihinde demiş ki:
uno seni banlıcam da suan cok işim var, sen banlanmış RPsi yapsana şimdilik.

bedava D&D 3.5 ed., maksat wizards batsın.tık, indir
Sosyal ağlarda paylaş

Bi tanesi sizin o efekt dediğiniz ses looplarını makasla makara bantlarını kesip uc uca yapıştırarak oluştururken, öbürü teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanarak belkide tek tüşa basıp yapıyor. Bir tanesi "nasıl yaparım da farklı sesler çıkarabilirim" diye düşünüp kafa patlatırken, öbürü "hangi aletleri kullansam" diye düşünüyor. Sapla samanı birbirine karıştırmamak lazım.[signature][hline]Be quiet and drive...
Sosyal ağlarda paylaş

ha evt tanıyorum, Gilmour eniştem olur radioheadde bizim lise grubuydu milliyete katılmışlardı ordan biliyroum...

Belki DSOTM dvdsinde neyi nasıl yaptıklarını anlatıyorlardır?, belki de müzisyenimdir günümüzde nasıl aletlerle nasıl sesler çıkarıldığını biliyorumdur?[signature][hline]Be quiet and drive...
Sosyal ağlarda paylaş

ya arkadaslar sunu soliim pink floyd un ilk hey you sarkısını dinlemiştim(dream theatre coverı olanı) ve acayip sarmıstı sorada dier sarkılarını dinledim gercekten cok hosuma gitti..ama radiohead i ilk dinlediimde okadar bi izlenim yapmamıstı,hatta cok az yaptıda diebilirim...artık degerlendırırsınız..[signature][hline]meayouw
Sosyal ağlarda paylaş

eh aynı şeyleri izliyoruz ancak farklı sonuçlara ulaşıyoruz, nasıl oluyor? loopları makaslamakla ya da tek tuşa basmakla olucak iş değil bu, thom yorke kayın biraderim olur.[signature][hline]Lopeth, 25 Ekim 2005 18:14 tarihinde demiş ki:
i see kız people

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...